Turecko v květnu otevírá svoji hlavní turistickou sezónu. Koupat už se dá a tak můžete v klidu vyrazit. Doporučujeme hlavně jižní oblast, tedy Tureckou Riviéru a její letoviska Alanya, Side, Konakli, Belek, Kemer či Antalyi.

Proč vyrazit do Turecka v květnu? Zejména proto, že se jedná o předsezónní dovolenou a tak ceny zájezdů ještě nedosahují takové výše jako v hlavní turistické sezóně. Hotely ještě nejsou přeplněné, stejně tak pláže a památky. Do hotelů přijíždí první turnusy, které dávají přednost relativně klidnější atmosféře.Turecko počasí v květnu

  • Denní teploty 26 °C, v denních maximech až 30 °C
  • Konec května již teploty stabilně přes 29 °C
  • Teplota moře v květnu ještě trochu chladnější: 21-22 °C, avšak o to více osvěžující.
  • Je hodně slunečně a slunce svítí až 11 hodin denně
  • Deštivé dny: Prší tu maximálně 5 dní z celého května

Co říkají zkušenosti?

My byli v Alanyi 9.5 – 16.5. minulého roku. První den bylo ošklivo a pak už jen krásné teplo – pouze slunce. Moře je teplé. Nemějte strach v Turecku už je teplo.
Ondra / Orbion

Ahoj byli jsme v květnu v Kemeru, bylo zde trochu pod mrakem, ale teploty furt nad 28 °C. Byli jsme na výletě v Antalyi a tam bylo krásně slunečno. Kdo nemá rád velké vedro, tak je akorát. Moře v půlce května trochu chladnější (22 °C).
Crvcek / Orbion

Komu nevadí teplota moře jako v Chorvatsku, tak ať klidně v květnu letí. Já mám ráda teplo, takže lítám spíše na konci září, kdy je moře vyhřáté. To je můj názor a zkušenost.
Michal / Orbion

Máte i vy nějakou zkušenost s Tureckem v květnu? Dejte nám vědět, jak se vám líbilo, kdy jste byli a jaké jste měli počasí. Pomůžete tím i ostatním.

Aktuální počasí v Turecku, letovisko Antalya

Jasno
dnes
Jasno
High 32° / Low 21°
Jasno
zítra
Jasno
High 33° / Low 21°
Jasno
pondělí
Jasno
High 32° / Low 21°
Jasno
úterý
Jasno
High 32° / Low 22°
Jasno
středa
Jasno
High 31° / Low 19°
Možnost deště
čtvrtek
Možnost deště
High 25° / Low 17°
Déšť
pátek
Déšť
High 23° / Low 18°

Na kolik to vyjde?

Na začátku jsme psali, že Turecko v květnu není drahé. To ostatně ukazují i ceny, kdy lze pořídit velmi kvalitní all inclusive dovolenou ve velmi dobře hodnoceném hotelu za 9 500 Kč. Nejlevnější zájezdy se pak dají pořídit ještě o 2 tisíce korun levněji.

Chcete nás podpořit? Sdílejte....Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Zanechte příspěvek v diskusi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>