Kdy jet na Srí Lanku

Nejideálnější doba, kdy na Srí Lanku
prosinec až březen

Vedlejší sezóna
duben, září až listopad

Omrzelo vás zimní počasí v našich končinách a rádi byste se rozjeli za dotekem slunce? Nebo jste v létě zatoužili po pořádné dávce exotiky? Objevte kouzlo a pohostinnost Srí Lanky a dopřejte si sladké lenošení na zlatavých plážích nebo se vydejte na průzkum ostrova s batohem na zádech. Prozradíme vám, kdy jet na Srí Lanku, aby vás nezaskočil monzun.Dlouhé období dešťů

Období dešťů na Srí Lance neprobíhá na všech částech ostrova stejně. Zatímco na jihu a v centru země omývají dešťové srážky zprahlou zem od května do srpna, na východě a severu od října do ledna. V této době Vás mohou potkat vydatné monzuny a cyklóny a ani ten nejbytelnější deštník vás neochrání.

Kdy jet na Srí Lanku?

Cestovatelé z celého světa míří v období od prosince do března na jižní a jihozápadní část ostrova, kde to turismem jenom kvete a nechybí tu zázemí s hotely. Pokud toužíte po více soukromí, zamiřte na méně navštěvované východní pobřeží se slunečným a suchým počasím, které panuje v období od května do září.

Tropické teploty a vlhké klima

Po výstupu z letadla na ostrově Srí Lanka vás ovane horké a vlhké tropické klima se stabilními teplotami kolem 30 °C. K podobným hodnotám se blíží i teplota moře a pořádně se zchladíte leda v plážovém baru s koktejlem v ruce nebo na klimatizovaném pokoji.

Na Srí Lanku od prosince do března

Stále se nemůžete rozhodnout, kdy jet na Srí Lanku? Ideálními měsíci jsou prosinec, leden, únor a březen, kdy se u nás brzy se stmívá a o slunce je nouze. I v těchto měsících se můžete na Srí Lance setkat s deštěm, ale jak vás rychle překvapí, tak rychle odejde a obloha se zase vyjasní.

Zajímavosti o Srí Lance

  • Doba letu z Prahy na Srí Lanku trvá 10 hodin. Časový posun činí +4,5 hodin v době zimního času a +3,5 hodin v době letního času.
  • Nejlevněji vychází ubytování v levných hotýlkách, které se nazývají „guest housy“.
  • Tradičním pokrmem je „rice and curry“ z rýže, k níž se servírují misky s masem a zeleninou, placky z rýžové mouky a strouhaný kokos s chilli.
  • Vstup do náboženských památek je povolen pouze v dlouhých kalhotách a bez bot.
  • Místní doprava je chaotická, nedodržují se dopravní předpisy a jezdí se vlevo.
  • Šnorchlování a potápěni si užijete na jihozápadním pobřeží v oblasti Hikkaduwy, Unawatuny a Koggaly, surfování v zátoce Arugam.
  • K fotografování a natáčení lidí, posvátných míst a vnitřků klášterů potřebujete povolení. Zcela zakázáno je fotit se se sochou Buddhy.


Přidat komentář

19 − 6 =