Nejkrásnější pláže ostrova Sicílie

Sicílie a její nejkrásnější pláže jsou oblíbeným cílem turistů z různých koutů světa. Ostatně je to největší a také nejznámější italský ostrov, jehož břehy omývají hned 3 moře – Tyrhénské, Středozemní a Jónské. Nejlepší pláže jsou zejména kolem Etny, díky níž je na nich tmavě zbarvený sopečný písek a moře v temně modré, které je ideální pro potápění a šnorchlování.

Pláže jsou většinou s hrubým pískem a místy s oblázky i skalnatými úseky. Většina pláží má v průměru 20 – 30 m a jsou volně k dispozici. U těch, které jsou soukromé, můžete využívat plážový servis. Až na pár míst, je vstup do moře poměrně pozvolný, nenarazíte tu na žádné nebezpečné živočichy.

Sicílie a její nejkrásnější pláže

Pláže mají k dispozici bary, sprchy, toalety, půjčovny lodiček, vodních šlapadel i windsurfingů, hřiště pro plážový volejbal a mnoho dalšího. Na ostrovech narazíte na turisty, kteří se tu koupají nahoře bez, což ovšem nikdy nepraktikují Siciliánky.

Navíc v některých oblastech Sicílie, které nejsou až tak turisticky zaměřené, může takový člověk vzbudit veřejné pohoršení. Vhodné není ani procházení se v bikinách a příliš skromném oblečení po ulicích, které vedou kolem pláže. Připravili jsme si pro vás nejkrásnější pláže na Sicílii, které jsou rok co rok cílem velkého množství turistů z různých koutů světa.

#1

Pláž San Vito Io Capo

https://www.instagram.com/p/BtIjPWFArHB/

San Vito Io Capo, je oficiální městská pláž, úchvatného stejnojmenného přímořského městečka, zhruba 55 kilometrů od hlavního města ostrova Palerma. Písčitá pláž je místy s oblázky a na okrajích se skalisky.  Je dokonale čistá, stejně jako moře, které je krásně průzračné a turisté si ho nemohou vynachválit. Ostatně podle místních je moře právě ten největší důvod, proč je Sicílie a její nejkrásnější pláže stále hojně vyhledávanou destinací.

 • Dokonalá pláž s úchvatným mořem přímo láká, aby se každý návštěvník aspoň na chvíli vrhl na potápění a pokochal se krásou místních korálů.
 • Pláž je vhodná i pro rodiny s dětmi, protože je vstup do moře vcelku přívětivý a děti si klidně mohou hrát na břehu moře, protože ještě i nějaký ten kus od břehu stále budete v podstatě na mělčině.
 • Můžete si zajít na drink, dát si něco k snědku, pronajmout lehátka a slunečníky.
 • Děti se mohou věnovat stavění hradů z písku, probíhat se po pláži atd.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#2

Pláž Cefalú

Pláž Cefalú, Sicílie

Pláž Cefalú, Sicílie / Credit: Flickr / VinceTraveller

Pláž Cefalú je tvořena čistým velmi jemným pískem a nachází se přímo u malebného stejnojmenného historického přístavního městečka se skalním masivem. Když sem dorazíte, budete si připadat jako v pohádce. Právě městečko v pozadí řadí Cefalú právem mezi nejkrásnější pláže na Sicílii.

 • vstup do vody je velmi pozvolný, takže je pláž vhodná i pro rodiny s dětmi
 • nedaleko pláže si můžete dát něco dobrého v cukrárně, případně ochutnat bezkonkurenční italskou zmrzlinu, která je opravdu luxusní.

Kdo nechce celý den ležet jen na pláži, může vyrazit na různé výlety.

 • navštivte starobylou katedrálu Duomo di Cefalú,
 • je tu také muzeum řecko-římských vykopávek s uměleckými díly Museo Madralisca,
 • prohlédněte si pozůstatky chrámu Tempio di Diana,
 • krásná je i skála a s ní pevnost La Rocca,
 • neváhejte vyrazit na výlet do 50 km vzdáleného Palerma.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#3

Pláž Mondello

https://www.instagram.com/p/BtPcgA0nB3T/

Spiaggia di Mondello patří mezi nejhezčí pláže na Sicílii díky zářivě bílému písku a průzračné křišťálově čisté vodě. Je to ideální místo pro každého, kdo chce v klidu relaxovat a osvěžit se během horkých letních dnů, zároveň uniknete před každodenním shonem velkoměsta.

 • pláž je vhodná pro jednotlivce, rodiny s dětmi i seniory,
 • můžete se věnovat vodním sportům jako potápění a pronajmout si třeba šlapadla,
 • k dispozici jsou malebné taverny, restaurace i obchůdky se suvenýry, vstup na pláž je zdarma,
 • na pláž se dostanete autobusem z centra Palerma, cesta trvá 20 minut a stojí necelá 2 eura.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#4

Pláž Isola Bella

https://www.instagram.com/p/BtBPF_nl1r5/

Krásná pláž Isola Bella s křišťálově čistou vodou leží v rozkošné zátoce blízko města Taormina a je spojena s malým stejnojmenným ostrůvkem. Je dlouhá asi 300 m a většina plochy je kamenitá, takže si přibalte minimálně sandály.

 • moře je čisté, průzračné a příjemně teplé,
 • můžete se nejen koupat, ale také potápět, přičemž se budete kochat různými druhy ryb, chobotnic apod.,
 • k dispozici máte lehátka a slunečníky,
 • vydejte se na procházku podél pobřeží a ochutnejte lahůdky místních restaurací.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#5

Pláž Calamosche (Avola)

https://www.instagram.com/p/BnRBC-BHYFl/

Calamosche je známá svým až panensky čistým jemným pískem a nedotčenou přírodou, což jí zařadilo nejen mezi nejhezčí pláže na Sicílii, ale zároveň i mezi 10 nejkrásnějších pláží v celé Itálii (bývá přirovnávána ke Karibiku). Pláž leží jižně od Trinacria a z každé strany jí chrání jeden skalnatý mys. Omývá jí průzračně čisté moře.

 • pláž je charakteristická mnoha jeskyněmi ve skalách,
 • přístup je sice složitější, ale rozhodně stojí za to, stačí jen 15 minut chůze a jste v ráji.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#6

Lampedusa

https://www.instagram.com/p/BdBf5G4hqc9/

Ostrov Lampedusa se pyšní překrásnou pláží s názvem Rabbit Beach, která je známá čistým bílým pískem a průzračně modrou vodou připomínající barvy Karibiku. Název Rabbit Beach získala pláž díky tomu, že v dřívějších dobách se tu hojně vyskytovali králíci, v současnosti se na pláži pohybují většinou jen želvy, respektive Karety obrovské, jež tu kladou vejce do písku. Pláž je dlouhá zhruba 200 metrů a leží v jižní části ostrova.

 • kromě relaxace na pláži, si můžete příjemně zaplavat, šnorchlovat a potápět se (podmořský život je naprosto úchvatným zážitkem),
 • nedaleko pobřeží se často objevují delfíni, které stojí za to pozorovat,
 • jsou zde moderní a kvalitní hotely, luxusní restaurace, bary, taverny i obchůdky se suvenýry,
 • okolí pláže tvoří rozmanitá fauna a flóra, která je podobná té na severu Afriky.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#7

San Lorenzo

Mezi nejhezčí pláže na Sicílii patří i San Lorenzo, která leží jižně od přírodní rezervace Vendicari. Tato část pobřeží se stala v posledních letech hojně navštěvovanou destinací. Překrásná pláž s jemně bílým pískem, křišťálově čistým mořem a pozvolným vstupem do moře umožňuje i rodinám s dětmi prožít úžasnou a ničím nerušenou dovolenou.

 • pláž je ideální pro všechny, kteří chtějí vzít na dovolenou dítě, relaxovat nebo se brouzdat čistým pískem a mělkým mořem,
 • jsou zde skvělé podmínky pro šnorchlování.
Zobrazit zájezdy na Sicílii
#8

Torre Salsa

Torre Salsa je vlastně úžasná přírodní rezervace, jejíž součástí je překrásná a velmi čistá pláž se zlatavým pískem a nedotčenou přírodou rozkládající se na 13 km úseku. Když se postavíte na pobřeží a rozhlédnete se kolem sebe, máte pocit, jako když jste v Africe. Zajímavým jevem je proměna barvy moře, která se mění ze zelené na krásnou tyrkysovou.

Název Torre Salsa, vznikl podle starodávné strážní věže, která se nachází v oblasti Siculiana Marina. Přírodní rezervace zahrnuje oblast 740 hektarů divočiny s pobřežím. Najdete zde mnoho druhů ryb i vzácných rostlin. Z těch nejzajímavějších třeba akácie a borovice Aleppo.

Samotný záliv je dlouhý asi 6 kilometrů, jeho součástí jsou vysoké skály a menší pláže, které jsou pro většinu lidí velkou neznámou.

Zobrazit zájezdy na Sicílii
#9

Sampieri

Pokud hledáte místo s nejkrásnějším mořským pobřežím, které omývá Středozemní moře, pak je to právě Sampieri. Malebná rybářská vesnice v provincii Ragusa  je známá překrásnou pláží s jemným zlatavým pískem a průzračně čistou vodou. Úchvatné jsou zejména skalní útesy.

Jednou z atrakcí je stará vyhořelá továrna, která byla zničena v polovině 19. století. To je také jeden z důvodu, proč si tuto oblast často vybírají pro své účely filmaři. Pro milovníky historie je nedaleko vesnice (pláže) historické místo, kde se můžete seznámit s nálezy z období neolitu.

Zobrazit zájezdy na Sicílii

Přidat komentář

four + 15 =