Nejkrásnější pláže Itálie

V dnešním článku se vám pokusíme trochu proslunit náladu a vezmeme vás na okružní jízdu po nejkrásnějších plážích Itálie, jedné z nejoblíbenějších letních destinací českých turistů. Itálie nabízí koncentrovanou směs všeho, co si může cestovatel přát, ať už touží po historických památkách či přírodních krásách; aktivní, nebo naopak odpočinkové dovolené.

V poslední době vzrůstá zájem turistů a cestovatelů o navštěvování a objevování krásných, nevšedních nebo jiným způsobem zajímavých pláží – a Itálie jich skrývá opravdu velké množství. Do našeho žebříčku se nakonec vešlo jen 12 finalistů, ale i to je pro začátek jistě víc než dost. Vybírali jsme pečlivě a věříme, že vás naše mini recenze pláží nalákají na krásný výlet.

1. Tropea (Marasusa) Beach, Kalábrie

Na prvním místě našeho žebříčku se nemohla objevit jiná pláž než právě Tropea, kterou najdete v kraji Kalábrie na samotném jihozápadním cípu Italského poloostrova. Kalábrie patří k ekonomicky nejchudším regionům Itálie, ale rozhodně není chudý na přírodní scenérie a historické památky. Naopak – dýchá jedinečnou atmosférou, která je poklidná, rustikální a okouzlující.

Tropea je pak unikátní historické městečko, kterému se říká taky „Město na skále“. Tento přídomek místo dokonale vystihuje a už je vám možná jasné, co je na této obci a přilehlé pláži tak úchvatné. Koupat a opalovat se totiž budete přímo pod strmými skalisky, z nich vyrůstají historické budovy. Pláže se táhnou v délce 4 km. Jsou převážně písčitě a najdete zde spoustu nádherných a romantických míst, zákoutí a zátok. Ikonický je pak kostel svaté Marie, leží na útesu, který osamoceně ční přímo z pláže. Jde o jedno z hlavních lákadel destinace. Město samotné překvapí i velmi bohatým nočním životem.

Zobrazit zájezdy do Kalábrie

2. La Pelosa, Sardinie

https://www.instagram.com/p/B47jjA_DcOi/

Sardinii se v posledních letech dostává čím dál větší cestovatelské pozornosti. Tento ostrov láká především turisty, kteří rádi navštěvují méně okoukaná a spíše dobrodružná místa. Sardinie ale nabízí i nádherné pláže, které jsou jako vystřižené z pohlednic z Karibiku. A ukázkovým příkladem je právě pláž La Pelosa, dokonalý klenot Sardinie.

Tuto pláž najdete na severu ostrova, blízko městečka Stintino a na dohled ostrova Asinara. Nemusíte se bát, že pláž nenajdete. Nelze si ji splést díky dominantě v podobě zříceniny věže Torre la Pelosa, která zde krášlí výhled na azurové moře. Snad jedinou nevýhodou této pláže je právě její oblíbenost. Zvlášť o víkendech během hlavní sezóny zde bývá opravdu dost plno. Ale i tak jistě najdete místo, kde se pohodlně uvelebit a užívat si okolní krásu. Další možností je vyrazit mimo nejvytíženější období.

Zobrazit zájezdy na Sardinii

3. Baia dei Turchi, Apulie

Pláž Baia dei turchi

Italský region Apulie (it. Puglia) se nachází na jihovýchodě Itálie a leží de facto naproti Kalabrii, kterou jsme rovněž zmínili v našem žebříčku. Hlavním městem je téměř půlmilionové Bari. Nás ale bude víc zajímat město Otranto, u kterého pláž Baia dei Turchi naleznete. Otranto samotné je velmi malé městečko s necelými šesti tisíci obyvateli. Za zmínku stojí, že jde o nejvýchodnější obec Itálie.

Poblíž tohoto městečka pak najdete malebnou pláž Baia dei Turchi, což znamená zátoka Turků. Tato poměrně útlá pláž je ukrytá mezi typickými středomořskými lesy s převahou borovicového porostu a zdobí ji i množství skalisek a útesů. Rozhodně zde bude co prozkoumávat a až budete náležitě znavení, můžete spočinout na písčité pláži. Opět je zde ale nevýhoda v podobě poměrně vysoké frekventovanosti této pláže. Pro někoho může být nevýhodou i vzdálenější parkování. Návštěvu pláže ale stojí za to spojit s příjemnou procházkou krásnou krajinou.

Zobrazit zájezdy do oblasti Apulie

4. Cala Goloritzé, Sardinie

Pláž Cala Goloritzé

Vracíme se na Sardinii – a ještě dokonce ne naposled. Tentokrát nás bude zajímat pláž Cala Golotitzé. Ta je skutečným unikátem a patří mezi světoznámé pláže. V různých žebříčcích pláží se umísťuje poměrně dost často, a tak nebude chybět ani v tom našem. Ostatně si zde svou pozici jednoznačně zaslouží.

To, co tuto pláž činí jedinečnou, jsou především skalní útvary, které ji obklopují. Dominantou je útes s přiléhavým názvem Jehla (Aguglia), který se tyčí do výše 150 m. Další ikonou je skalní oblouk vybíhající do moře, ale k vidění je tu toho ještě mnohem víc. Pláž Cala Goloritzé je dokonce na seznamu UNESCO, je rájem potápěčů a milovníků úchvatných přírodních scenérií. Za nevýhodu lze snad považovat jen obtížnější dostupnost pláže. Dostanete se na ni buď náročnější pěší trasou, anebo po moři.

Zobrazit zájezdy na Sardinii

5. Chia Beach, Sardinie

Další Sardinská pláž našeho žebříčku svou scenérií připomíná spíše pláže v Kalifornii, takže pokud vás široké a dlouhé pláže lesknoucí se zlatým pískem lákají (ale nechcete vážit cestu až za oceán), Chia Beach vás jistě okouzlí.

6. San Fruttuoso, Ligurie

san fruttuoso di camogli Další báječné místo se nachází v Ligurii – kraji na samém severozápadě Itálie. Hlavním městě je historicky významný Janov a nachází se zde taky Italská riviéra. I když je Ligurie jedním z nejmenších italských regionů, je zde opravdu mnoho věcí k vidění. Ať už jde o historické památky nebo přírodní scenérie. Ligurie je velmi hornatá a podobným rázem vyniká i samotná pláž San Fruttuoso.

Jde o místo sevřené v útlé zátoce, stíněné vysokými horami. Specialitou tohoto místa je opatství San Fruttuoso, které leží doslova přímo na pláži. Je zde ale taky přístav a několik restauračních zařízení, v nichž se můžete občerstvit. Pláž vás tedy snadno může hostit po celý den, aniž byste se nudili, trpěli hladem nebo žízní. Tohle pozoruhodné zákoutí rozhodně stojí za návštěvu.

Zobrazit zájezdy na Ligurskou Riviéru

7. Follonica Beach, Toskánsko

https://www.instagram.com/p/BSqwDedga4Y/

Toskánsko – kraj ve střední Itálii, ve kterém můžete navštívit mimo jiné úchvatnou a slavnou Florencii. Krajina tohoto regionu připomíná malbu slavného malíře. Zlátnoucí pole na zvlněných pahorcích přerušovaná travnatými a stromy porostlými mezemi. Toskánsko je prostě ta pravá Itálie. A jedním z míst, které byste při jeho návštěvě neměli minout, je zajisté destinace Follonica. Ta dostala název podle stejnojmenného městečka a je doslova posetá krásnými písčitými plážemi.

Ačkoli jsou pláže poměrně vytížené, táhnou se v délce mnoha kilometrů, takže jistě najdete místo, kde budete mít pohodlí a dokonalý výhled. Kupodivu se zde nenachází přístav, takže vám v koupání a plavání nebude překážet přehnané množství plavidel. Místo přístavu jsou zde ikonická mola s restauracemi. Dostatek vyžití nabízí i samotné město Follonica, ve kterém najdete i řadu zajímavých historických památek.

Zobrazit zájezdy do Toskánska

8. San Vito Lo Capo, Sicílie

San Vito Lo Capo

Další malebné přímořské městečko s okouzlujícími plážemi se nachází na možná poněkud neblaze proslulém ostrově Sicílie – a to ve vzdálenosti cca 50 km od hlavního města, Palerma. Historie Sicílie a samotného města San Vito Lo Capo ale rozhodně nekončí někde u mafiánských časů, které minuly teprve nedávno. Městečko totiž bylo založeno už ve třetím století po Kristu jako kolonie římských uprchlíků vedených jistým Vitem, jehož jméno se odrazilo v názvu města.

San Vito Lo Capo o své pláže velice dobře pečuje. Jsou proslulé čistotou a krásným pískem, velmi krásná je i voda. Tyto pláže jsou navíc mimořádné přívětivé i pro rodinnou dovolenou, jelikož vstup do vody je opravdu mimořádně pozvolný. Postaráno budete mít i o občerstvení – u pláží se nachází řada restauračních zařízení. Samozřejmostí je i možnost pronájmu lehátka a slunečníku.

Zobrazit zájezdy na Sicílii

9. Camogli Beach, Ligurie

camogli beach

Opět se nacházíme v Ligurii. Tentokrát v městečku, které najdete cca 20 km od hlavního města Janova. Camogli patří k východní části italské riviéry a má cca 5 tisíc obyvatel a najdete zde řadu zajímavých památek, například pevnost Dragonara anebo kostel Santa Maria Assunta. Možná nejkrásnější jsou ale samotné městské domy, které tvoří úchvatnou barevnou koláž. Společně s přístavem jde o skutečně nesmírně romantickou scenérii.

Hned u města se pak nachází řada městských pláží. Fascinující je na nich především to, že se přímo dotýkají hranice tvořené barevnými historickými domy, což je velice zvláštní a pěkný zážitek. Stojí za to zmínit i fakt, že město Camogli je poměrně blízko v našem žebříčku již recenzované lokality San Fruttuoso. Vyplatí se tedy spojit návštěvu obou těchto míst do jednoho výletu či dovolené, ani jednoho zajisté nebudete litovat.

Zobrazit zájezdy na Ligurskou Riviéru

10. Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Sicílie

https://www.instagram.com/p/BYJdPUwhA4U/

Přichází další specialita. Podíváme se totiž na pověstnou pláž „Rabbit Beach“ neboli Spiaggia dei Conigli. A půjde o vysloveně ostrovní záležitost. Tato pláž se totiž nachází zhruba v polovině cesty po moři mezi Sicílií a Tuniskem a leží na malém ostrově Lampedusa, který má jen 20 km2. Krajinný charakter už má mnohem blíže k severní Africe než k Itálii. Najdete zde poměrně málo vegetace, ale za to spoustu pozoruhodných útesů a skal.

Název Rabbit Beach si místo, které je předmětem našeho hlavního zájmu, vysloužilo kvůli někdejšímu zamoření přemnoženými králíky. Dnes zde můžete spíše narazit na mořské želvy, nebo dokonce delfíny, což je pro našince jistě atraktivnější podívaná. Tato pláž je velmi vysoce hodnocená především díky opravdu nádherně křišťálové vodě. Scenérii dotváří vápencové útesy, které ji lemují.

Zobrazit zájezdy na Sicílii

11. Viareggio, Toskánsko

https://www.instagram.com/p/Bzlc1fqI_v-/

Pokud dáváte před božským klidem přednost opravdu rušné atmosféře, pak vás možná zaujme naše další vybraná lokalita. Jde o městečko Viareggio v Toskánsku – kraji, který už jsme taky dneska v rámci naší okružní jízdy po plážích Itálie navštívili. Město Viareggio má na 65 tisíc obyvatel, nejde tedy o úplně zanedbatelnou vísku. Toto město je proslulé především velmi rušným denním i nočním životem. Je plné nádherných příměstských pláží a koupališť, restaurací, klubů a dalších atrakcí pro milovníky čilého ruchu.

Pokud jde o pláž samotnou, pak je zde opravdu bohatý výběr. Městské pláže jsou velmi dobře udržované s maximálním servisem pro návštěvníky v podobě restaurací a barů, lehátek, slunečníků, WC, sprch anebo převlékáren. Určitou nevýhodou je ale fakt, že velká část městských pláží je placených. Přesto můžete najít i neplacená místa (například na jihu města), která se krásou těm zpoplatněným nejen vyrovnají, ale hravě je překonají.

Zobrazit zájezdy do Toskánska

12. Sansone, ostrov Elba

https://www.instagram.com/p/BzD44aGo3Wf/

Ostrov Elba se nachází v Tyrhénském moři a má jen nějakých 224 km2. Patří ale k historicky nejvýznamnějších míst Itálie – a to především kvůli tomu, že zde do nuceného exilu v roce 1814 odešel jeden z neslavnějších vojevůdců všech dob, Napoleon Bonaparte. Ostrov Elba má ale taky skoro 150 km dlouhé pobřeží poseté množstvím nádherných pláží. Mezi ty nejkrásnější patří „Samsonova“ pláž neboli Spiaggia di Sansone.

Tato pláž je poměrně úzká a tvoří ji příjemná směs písku a oblázků. Hned za zády se vám budou zvedat vysoká skaliska a těšit se můžete i na překrásnou vodu, která navíc ukrývá leccos zajímavého, takže si nezapomeňte vzít potápěčské brýle a šnorchl.

Zobrazit zájezdy na ostrov Elba

Přidat komentář

two × four =