TOP 10: Nejlepší hotely v Turecku s all inclusive podle hodnocení tisíců lidí

Turecko se stává čím dál oblíbenější a vyhledávanější destinací mezi českými turisty a cestovateli. Tato rozmanitá středomořská země ležící na poloostrově Malá Asie je koutem netušených možností. Turecko má nesmírně bohatou a dlouhou historii a vystřídalo se zde velké množství kultur, od Chetitů přes řecké kolonisty až po osmanské Turky. Kdysi zde leželo i jádro Východořímské (Byzantské) říše.

V tomto článku jsme pro vás připravili výběr 10 nejlepších hotelů v Turecku. Najdete mezi nimi především exkluzivní resorty, které nabízejí „all inclusive“ pobyty. Pokud vás tedy láká luxusní dovolená, máte se na co těšit.


1. Commodore Elite Suites & SPA, Side, Çolakli

Commodore Elite Suites & SPA, Side, ÇolakliFoto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Tento krásný hotel leží na jižním pobřeží Turecka poblíž města Manavgat a taky přímořského městečka Side, které patří mezi nejdůležitější archeologické lokality celé země. Najdete zde pozůstatky nesčetných antických památek – včetně amfiteátru. Ale mimořádné nadšení vzbudí i nádherné písčité pláže, které se nacházejí v okolí hotelu. Samotný téměř 300pokojový hotel má samozřejmě k dispozici vlastní bazény a nachází se v bezprostřední blízkosti moře.

Hotel drží 5 hvězd a postaven byl v roce 2012. Ihned u hotelu je pláž a taky četné restaurace, bary, obchody i taverny. Leží pouhých 500 m od vesnice Colakli a 8 km od městečka Side. Vzdálenost od letiště je 55 km. Hotel je pro hosty od 18 let. Pokoje jsou opatřeny manželskými nebo oddělenými lůžky, vlastní koupelnou a WC i klimatizací a samozřejmě Wi-Fi. Hotel je špičkově vybavený a nabízí nadstandardní služby a možnosti vyžití, ať už sportovního, relaxačního nebo jiného. V hotelu se nachází 5 barů, 4 restaurace, diskotéka, kino, kavárna, 4 bazény a jeden krytý. Čeští návštěvníci hodnotí tento hotel i rezort velmi vysoko. Na Invia.cz dosahuje 96 % hodnocení. Skvělá volba pro romantickou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,6 z 10 (fantastické) od více jak 90 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1411 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 856 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 15 400 Kč / 8 dní / all inclusive

2. Hotel Quattro Beach Spa & Resort, Alanya, Konakli

Hotel Quattro Beach Spa & Resort, Alanya, Konakli
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

I další hotel bude ve znamení luxusu a exkluzivní vybavenosti. Čeká vás perfektně udržované, moderní zařízení, které už na první pohled osloví zajímavou architekturou a krásným „příslušenstvím“ v podobě několika bazénu, barů, restaurací – a dokonce vlastního tobogánu. Hotel se nachází hned u široké písčité pláže a během ubytování budete mít lehátko se slunečníkem zdarma. V hotelu je například i fitcentrum a sauna, nemluvě o rozsáhlé nabídce dalších sportovních i zábavních aktivit. Stravování je formou „ultra all inclusive“.

Hotel se nachází opět na jižním pobřeží Turecka. V blízkosti je město Alanya, významné historické sídlo, které byste rozhodně neměli opomenout navštívit. Samotnému hotelu a resortu je těžké něco vytknout – snad jen poměrně výraznější vzdálenost od letiště (přes 100 km). Ale nebude vám zde naprosto nic scházet. Na Invia.cz má hotel 93% hodnocení, což svědčí o mimořádné spokojenosti návštěvníků s jeho službami a možnostmi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 209 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 2 241 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1 453 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 15 560 Kč / 8 dní / Ultra All inclusive

3. Hotel Arycanda De Luxe, Alanya, Okurcalar

Hotel Arycanda De Luxe, Alanya, Okurcalar
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Na dalším místě našeho žebříčku se usídlil hotel, který zajisté nadchne i náročné cestovatele a milovníky luxusu, kteří se nechají rádi rozmazlovat. I tento resort se nachází na jižním tureckém pobřeží, nedaleko od předchozích – mezi historickými městy Side a Alanya (od každého cca 30 km), které rozhodně stojí za to na dovolené navštívit. V pětipatrovém hotelu najdete přes 360 pokojů s komfortním vybavením, které zahrnuje koupelnu i WC a taky klimatizaci, minibar a balkon nebo terasu.

Hotel nabízí ubytování formou „ultra all inclusive“ a najdete v něm restaurace i bary, turecké lázně, fitness, tenisový kurt, pochopitelně bazény (i tobogán), včetně krytého a mnoho dalších atrakcí, aktivit a možností. Hotel se opět nachází hned vedle krásné, písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, který zajisté ocení rodiče menších dětí. Samozřejmostí jsou lehátka se slunečníky na pláži v ceně ubytování. Za malinkou nevýhodu lze považovat citelnější vzdálenost od větších měst a od letiště, ale hotel a jeho okolí skýtají dostatek vyžití. Hotel drží 93% hodnocení na Invia.cz.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 134 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 537 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 950 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 12 900 Kč / 8 dní / ultra all inclusive

4. Hotel Granada Luxury Resort & Spa, Alanya, Okurcalar

Hotel Granada Luxury Resort & Spa, Alanya, Okurcalar
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Mimořádně extravagantní a krásný hotel Granada Luxury Resort & Spa je dalším ubytovacím zařízení, které najdete na oblíbeném a turisticky velmi zajímavém jižním pobřeží v blízkosti města Alanya v letovisku Ocurcalar. Součástí hotelu je několik restaurací a barů, vnitřní a taky venkovní bazén. Dále můžete využít např. tenisový kurt, fitcentrum, bowling nebo třeba potápěčské centrum či vyzkoušet celou paletu dalších aktivit a možností, které hotel nebo jeho okolí nabízí. Hotel zaujme atraktivní architekturou. Jeho součástí jsou i mola vybíhající do moře.

Hotelové pokoje jsou dvoulůžkové, s balkonem (a možností výhledu na moře), WC i koupelnou, klimatizací i minibarem. Zařízení nabízí opět i takřka neomezené stravování „ultra all inclusive“. Večer se můžete pobavit na diskotéce či při programu s živou hudbou. Písčitá pláž je opět dostupná přímo z hotelu a bezplatně jsou k dispozici lehátka se slunečníky. Hotel má vynikající 92% hodnocení na Invia.cz takřka bez negativních ohlasů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 158 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 1 914 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti
 • Hodnocení na Google.com – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2 594 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 13 100 Kč / 4 dny / ultra all inclusive

5. Hotel Delphin BE Grand (ex. Botanik Exclusive/Rixos Lares), Antalya, Lara

Hotel Delphin BE Grand (ex. Botanik Exclusive/Rixos Lares), Antalya, Lara
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Další resort naší recenze hotelů v Turecku se nachází jen cca 5 km od historického centra více než milionového města Antalya, ve kterém se nachází množství památek z různých období turecké historie. Hotel se nachází v moderním turistickém letovisku Lara, kde naleznete velké množství barů, restaurací a obchodů. Řadu restauračních zařízení najdete i přímo v hotelu. Ten zaujme mimo jiné velmi exotickou architekturou. Nabídne vnější i vnitřní bazény, tenisový kurt, volejbalové hřiště, fitcentrum, bowling, turecké lázně a saunu i jiné aktivity.

V hotelu se nachází na 600 pokojů různé úrovně vybavenosti, takže si stačí vybrat podle vlastní náročnosti. Počítejte ale s vysokým standardem, který zahrnuje pokoj s balkonem či teráskou, minibarem, WC a koupelnou, trezorem i klimatizací. Stravování je opět řešeno formou „ultra all inclusive“, která zahrnuje konzumaci jídel, ale i alko a nealko nápojů. Pláž je i tentokrát hned u hotelu a můžete se těšit na jemný písek a krásné moře. Hotel má na Invia.cz špičkové 94% hodnocení, takže zklamání z pobytu zajisté nehrozí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 116 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 1 816 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 371 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2 391 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 13 800 Kč / 8 dní / ultra all inclusive

6. Hotel Royal Holiday Palace, Turecká riviéra

Hotel Royal Holiday Palace, Turecká riviéra
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Tento hotel se stejně jako předchozí nachází v blízkosti metropole Antalya. Hotel funguje od roku 2011 a jde o velmi exkluzivní záležitost. To je patrné na první pohled z luxusního vzhledu exteriéru i interiéru. Hotel nabízí několik venkovních bazénů i s tobogánem, nechybí ani bazén vnitřní, bary, restaurace, kavárny, tenisový kurt, plážový volejbal, bowling, fitness, lázně a mnoho dalších možností. Jako u většiny špičkových hotelů Turecké riviéry i u tohoto najdete pláž v bezprostřední blízkosti s bezplatnými lehátky a slunečníky. Pláže jsou i zde široké, písčité a s pozvolným vstupem bezpečným i pro menší děti, pokud tedy nevíte, kam na dovolenou s dětmi, tenhle hotel může být jedním z tipů.

Hotel je opravdu rozhlehlý a skrývá přes 600 pokojů vysokého až luxusního standardu. Stravovací program „ultra all inclusive“ umožňuje konzumaci jídel a alko i nealko nápojů a opravňuje i k využívání některých atrakcí a aktivit, včetně zmíněného fitness centra, plážového volejbalu atd. Tento hotel patří k nejlépe hodnocením v dané oblasti a na Invia.cz drží rovnou 94 %. Vynikající volba i pro opravdu náročné zájemce.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 5 058 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,8 z 5 (vynikající) od více jak 522 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 13 530 Kč / 8 dní / ultra all inclusive

7. Hotel Adalya Ocean Deluxe, Side, Çolakli

Hotel Adalya Ocean Deluxe, Side, Çolakli
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Středně velký hotel Adalya Ocean Deluxe nabízí ubytování v 384 pokojích a nachází se ve velmi oblíbené části Turecké riviéry, jen cca 10 km od centra již zmíněného přímořského města Side a o něco dále od města Manavgat. Součástí hotelu je několik venkovních bazénů s menším tobogánem. Nechybí ani vnitřní bazén, fitcentrum a několik restaurací a barů. Hotel nabízí stravování nejvyšší formou: tedy opět „ultra all inclusive“, které vám umožní užívat si nejen jídla, ale i pití, co hrdlo ráčí.

Pláž u hotelu je široká, písečná a s bezpečným vstupem. Proto je i tento hotel vhodný pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezplatná lehátka se slunečníky. Adalya Ocean Deluxe je další velmi pěkný a vysoce hodnocený hotel v mimořádně atraktivní oblasti jižního pobřeží Turecka. Na Invia.cz má tento hotel krásné 93% hodnocení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 95 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (dobré) od více jak 170 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti
 • Hodnocení na Google.com – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 390 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 700 Kč / 8 dní / ultra all inclusive

8. Hotel Limak Atlantis, Belek

Hotel Limak Atlantis, Belek
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Velmi elegantní hotel, který zaujme krásným a velmi sofistikovaným venkovním prostorem plným nejen bazénů, barů a atrakcí, ale taky uklidňující zeleně, která poskytne osvěžující stín. Tento komfortní hotel se nachází v moderním letovisku zhruba uprostřed cesty mezi městy Antalya a Side. Ke každému z nich je to přes 30 km. Ale nemusíte se bát, že vám bezprostřední okolí hotelu nenabídne dostatek zábavy a rozptýlení.

Samotný hotel skrývá 6 atraktivních restaurací a 5 barů, taky několik obchůdků, množství bazénů, tobogány, kurty a hřiště, fitcentrum, wellness centrum a mnoho dalšího. Nedaleko je i golfové hřiště a využít můžete i potápěčské centrum. Jako obvykle zde platí program „ultra all inclusive“, který by měl uspokojit i nejnáročnější hosty. A protože se tento hotel těší 93% hodnocení na Invia.cz, je zřejmě, že tomu tak skutečně je.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 101 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 4 810 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 95 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 3 442 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 13 600 Kč / 8 dní / ultra all inclusive

9. Hotel Aquasis Deluxe, Egejská riviéra, Didim

Hotel Aquasis Deluxe, Egejská riviéra, Didim
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Nyní se pro změnu přesuneme na jihozápadní pobřeží Turecka. Nacházíme se na tzv. „Egejské riviéře“ v malé a poklidné zátoce. Hotel Aquasis Deluxe je rozlehlý a velmi dobře vybavený, ale nachází se cca 3 km od nejbližšího letoviska. Jde tedy o plně samostatný komplex. S tímto faktem je třeba počítat. Pokud máte rádi klid, budete nadšení. Pokud dáváte přednost rušnějšímu okolí, zřejmě nepůjde o ideální volbu. Oblast, ve které se hotel nachází, je nicméně bohatá na antické i jiné památky, takže si můžete naplánovat spoustu zajímavých výletů.

Součástí hotelu samotného je dostatek barů a restaurací, aquapark s tobogánem, turecké lázně a sauna, hřiště a kurty – a to zdaleka není vše. Taky vybavení pokojů je na vysoké úrovni. Tento hotel však skutečně zaujme především opravdu propracovaným vlastním aquaparkem a bude výbornou volbou pro rodinnou dovolenou s dětmi. Na Invia.cz drží parádní 90% hodnocení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 9 z 10 (fantastické) od více jak 244 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 3 011 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 279 návštěvníků
 • Hodnocení na Google.com – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 3 211 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 20 000 Kč / 8 dní / ultra all inclusive

10. Hotel Bodrum Imperial, Bodrum, Turgutreis

Hotel Bodrum Imperial, Bodrum, Turgutreis
Foto: Invia.cz / zobrazit více fotografií

Poslední hotel našeho žebříčku najdete u egejského pobřeží. Velmi blízko řeckého ostrova Kos a taky poblíž významného přístavního města Bodrum. Toto 150tisícové malebné městečko je rájem jachtingu a má taky nesmírně bohatou historii – jde totiž o sídlo, které se v Řečtině nazývá Halikarnassos. Narodil se zde historik Hérodotos a taky zde stál jeden z divu světa – slavné Mausolovo mauzoleum.

Hotel má skoro 400 pokojů se standardem srovnatelným s výše uvedenými hotely. Z dalšího vybavení zaujmou venkovní bazény a tobogán a nechybí ani bar a restaurace. Hotel vypadá opravdu velmi pěkně – především díky rozložení jednotlivých sekcí uprostřed zelení protkaného parku. Ale pokud jde o vybavenost a služby, patří v našem žebříčku spíše k těm slabším. Přesto jde o krásné místo ve velmi zajímavé oblasti a hodnocení 87 % na Invia.cz svědčí o spokojenosti drtivé většiny hostů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz – 8,7 z 10 (velmi dobré) od více jak 179 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 2 031 návštěvníků, hotel má certifikát vyjímečnosti a také Ocenění Travellers’ Choice Vítěz za rok 2019
 • Hodnocení na Booking.com – 7,2 z 10 (dobré) od více jak 6 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (dobré) od více jak 1 072 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 21 000 Kč / 8 dní / all inclusive

Co čekat od dovolené v Turecku?

Málokdo ví, že v tomto státě se nachází obrovské množství antických památek. Některé odhady mluví o tom, že je jich dokonce víc než v samotném Řecku nebo Itálii (a kdysi zde stály i dva divy světa anebo slavná Trója). V Turecku taky leží největší evropská metropole, 13milionový Istanbul, který v minulosti nesl název Cařihrad nebo Konstantinopol či Byzantion. Toto obrovské město představuje pomyslný (a vlastně i skutečný) most mezi Evropským a Asijským kontinentem.

Turecko však láká nejen na metropole a úchvatnou historii zachovanou v památkách mnoha kultur. Stejné poklady skýtá i pro milovníky spíše přírodních krás. Pestrá a mnohotvářná krajina osloví každého, kdo touží po dobrodružství a překrásných scenériích. Nejvyšším vrcholem hornatého Turecka je 5tisícový, biblický Ararat v divoké arménské vysočině. Podél pobřeží vás zase čekají nekonečné pláže všech možných podob. Mezi ikonické přírodní památky Turecka pak patří fascinující travertinové kaskády Pamukkale.

Zapomenout nesmíme ani na rázovitý turecký lid. Pokud chcete poznat pravé Turecko, nestačí shlédnout pár nejznámějších památek. Zkuste nasát atmosféru měst, městeček a vesnic, ochutnávat místní zajímavou gastronomii, která zdaleka nekončí jen u známého kebabu. Smlouvejte na tržištích a relaxujte v tavernách. Turkové jsou pohostinní a veselí a brzy si zamilujete je i jejich zemi.

Další tipy na nejlepší hotely pro vaše zvážení

Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů