České hotely a resorty na Zanzibaru

Chcete si užít skvělou dovolenou v zahraničí a přitom mít blízko k našemu mateřskému jazyku? Pak vás možná zaujmou nejznámější české hotely a resorty na Zanzibaru. Za pozornost stojí hned dva z nich, které nabízí prvotřídní nabídku služeb, nádherné ubytování a skvělou lokalitu. Pokud chcete aspoň na chvíli uniknout z každodenního shonu, jedná se o skvělou volbu pro klidnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Zanzibar nabízí krásné pláže a zátoky, které jsou mnohdy prázdné a vy si tedy užijete dovolenou bez přítomnosti obrovského množství turistů. Uprostřed ostrova se nachází chráněný prales, ve kterém žijí zdejší vzácné opičky (guarézy zanzibarské). Na Zanzibaru jsou také oblíbené farmy s kořením a rodinnou atmosférou, které můžete navštívit a odvézt si originální suvenýry.

Hotel Tulia Zanzibar Beach

📌 Nejlepší luxusní romantický plážový rezort na světě
📌 Kde ho najdete: Pongwe – Pwani, Zanzibar, Tanzania

Tulia Zanzibar

Více fotografií na Invia.cz

Místo, kde se budete cítit jako v ráji. Tak by se dal ve zkratce popsat hotel Tulia Zanzibar Beach, který je splněným snem dvou českých majitelů. Příběh tohoto hotelu se začal psát v roce 2015 a v současné době se jedná o malý resort s uvolněnou atmosférou, prémiovou nabídkou služeb a intimním prostředím. Díky tomu si zde mohou exotickou dovolenou naplno vychutnat i ti nejnáročnější hosté.

Vybrat si zde můžete hned z několika variant ubytování. K dispozici jsou například útulné zahradní bungalovy nebo obrovská rodinná vila se soukromou vířivkou. U ubytování to ale samozřejmě nekončí. Tulia resort nabízí také vlastní fine diningovou restauraci, ve které si můžete pochutnat na některém z jídel z čerstvých místních surovin. Místní šéfkuchař přitom každodenně obměňuje 3chodové obědové a 5chodové večerní menu. Objednat si zde můžete snídaně, all inclusive nebo si v případě zájmu zajít na oběd či večeři jen tak.

Tulia Zanzibar cena ubytování se může mírně lišit podle toho, kdy se vydáte na cestu. Ceny jsou mírně vyšší, ale na druhou stranu odpovídají vysokému standardu, který zde můžete očekávat. Rovněž se můžete rozmyslet, zda chcete ubytování včetně stravování nebo bez.

Hotel Tulia je také právem považován za skvělé místo pro strávení líbánek. V romantickém prostředí získáte nezapomenutelné zážitky a budete si moct vychutnat notnou dávku romantiky a relaxace. Pokud hledáte český hotel na Zanzibaru, bude se vám tady s největší pravděpodobností opravdu líbit.

Majitelé: vlastní dvojice majitelů, podnikatelé Radek Vopelka a Jaroslav Škodák.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 191 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (vyjímečné) od více než 160 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,9 z 5 (vyjímečné) od více než 132 návštěvníků
 • Cena pobytů (od 46000 Kč): zjistit cenu pobytů

Hotel Zuri Zanzibar Hotel & Resort

📌 S jednou z nejhezčích pláží na světě
📌 Kde ho najdete: Kendwa, Zanzibar, Tanzania

Zuri Zanzibar

Více fotografií na Invia.cz

Druhým špičkovým zanzibarským resortem je Zuri Zanzibar Hotel & Resort. Jeho název Zuri znamená ve svahilštině nádherný, a přesně to jej perfektně charakterizuje. Tento resort se může pochlubit úchvatnou pláží, která je v jednom ohledu jiná než mnohé z těch, které na Zanzibaru najdete. Nemusíte zde totiž ujít několik set metrů, abyste si mohli i při odlivu zaplavat.

V Zuri se můžete ubytovat v samostatně stojících vilách a bungalovech. Díky oddělení veškerých ubytovacích jednotek si hosté mohou užívat maximální dávku klidu a soukromí. Většina ložnic má přímý výhled na oceán a vy se tedy můžete probouzet do výhledu na klidné moře. I přesto, že se budete nacházet v přírodě, nepřijdete o důležitou vychytávku moderního světa – internet. Přímo v resortu je totiž vybudována vlastní páteřní linka k páteřnímu optickému kabelu na pevnině.

Pomyslnou třešniku na dortu zde tvoří zahrada. Obdivovat můžete soukromou botanickou zahradu, ve které uvidíte růst lokální vegetaci a koření, jako je například vanilka, skořice nebo hřebíček. Zahradou je sám o sobě celý resort, jelikož všechny vily a bungalovy jsou součástí obrovského tropického parku.

Ochuzeni zde nebudete ani o lahodné jídlo a nápoje. Vybrat si přitom můžete tolik pokrmů v průběhu dne, kolik vám vyhovuje. V resortu si můžete pochutnat na romantické večeři při svíčkách nebo se třeba zúčastnit soukromé lekce vaření. Záleží jen na vás. Cena ubytování se pohybuje zhruba stejně jako u předchozího resortu.

Jakmile vás ležení na pláži omrzí, můžete se zúčastnit hned několika různých relaxačních aktivit. Zacvičte si jógu nebo se oddejte relaxaci při meditaci. Součástí resortu je také fitness v divočině. Dámy ocení možnost volby z různých kosmetických procedur.

Oba resorty zkrátka a jednoduše mají něco do sebe a nabízí luxusní ubytování v nádherné zanzibarské přírodě. Pokud vás tato země láká a chcete si užít ubytování v českém hotelu, jedná se o sázku na jistotu.

Majitelé: společníci investiční skupiny RSJ v čele s Václavem Dejčmarem

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 607 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 640 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,9 z 5 (vyjímečné) od více než 107 návštěvníků
 • Cena pobytů (od 37000 Kč): zjistit cenu pobytů

Hotel White Paradise Zanzibar

📌 Méně známý čtyřhvězdičkový hotel, stále skvělá volba
📌 Kde ho najdete: Ndudu road, Pongwe, Tanzanie

White Paradise Zanzibar

Více fotografií na Invia.cz

Asi nejméně známý hotel na Zanzibaru, který nese známky české kotliny je 4* hotel White Paradise Zanzibar. Ten byl postaven v roce 2016 podnikatelem Jiřím Tlapákem. Nachází se na soukromé pláži východního pobřeží Indického oceánu a nabízí jeden z největších hotelových bazénů na ostrově.

Ubytovat se můžete ve stylových Superior Villas, Ebony Garden studiích nebo již brzy ve vilách s privátním bazénem. Pokoje nabízejí veškerý komfort i pro náročnější klientelu včetně Wifi.

Součástí resortu je také luxusní restaurace s tradičními zanzibarskými pokrmy. Pečou si zde třeba i vlastní svahilský chléb a připravují ryby přímo od místních farmářů.

Ve volném čase můžete mimo poznávání resortu cvičit jógu, šnorchlovat nebo se vydat objevovat ostrov díky pestré nabídce výletů přímo od hotelu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 112 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 155 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,9 z 5 (skvělé) od více než 36 návštěvníků
 • Cena pobytů (od 28000 Kč): zjistit cenu pobytů

Tip: Nezaujal vás ani jeden z českých hotelů? Podívejte se na nejlepší hotely a resorty na Zanzibaru zde.

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

eight + twenty =