TOP 11: Nejlepší hotely na ostrově Zakynthos

Plánujete dovolenou u moře s předstihem a zaujal vás úchvatný řecký ostrov Zakynthos v Jónském moři? Není divu. Tato lokalita je opravdu exkluzivní a nabízí víc než hodně krás i zážitků. Kde se však na tomto ostrově ubytovat? V dnešním článku pro vás máme výběr nejlepších hotelů na ostrově Zakynthos.

Nejlépe hodnocené hotely na Zakynthosu

1. Hotel TUI Blue Zante Maris

Více fotografií na Invia.cz

Letovisko Tsilivi patří k největším na východním pobřeží ostrova Zante. Pobřeží zde lemuje přes půl km dlouhá pláž a řada menších pláží. Letovisko patří mezi vybavenější a rušnější, je zde i bohatý noční život. Charakterem je srovnatelné se slavnějším Laganas. Celé letovisko je rovněž rozprostřené v zeleném koberci olivových sadů, hájů a lesíků. V Tsilivi se nachází i menší aquapark s tobogány a skluzavkami. Jsou zde skvělé příležitosti k nákupům a doslova bezpočet hospod a restaurací, kde můžete ochutnávat místní kuchyni. Velkou výhodou je i blízkost města Zakynthos, které leží jen cca 5 km jižně.

Samotný hotel Blue Zante Maris je pětihvězdičkovým resortem a patří mezi nejluxusnější na ostrově. Osloví velmi pěknou, čistou architekturou a stylem. Leží přímo u pláže, v klidnější části resortu. Hotel nabízí krytý i venkovní bazén a taky vířivky. Je zde několik barů a restaurace, ale třeba i kosmetický salón. All inclusive ubytování zde tedy rozhodně bude stát za to. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastními toaletami a koupelnou. Nechybí TV se satelitem či minibar a klimatizace.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 524 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 44 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 251 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Hotel Lesante Classic Luxury Hotel & Spa

Více fotografií na Invia.cz

I tento hotel se nachází v populárním letovisku Tsilivi – a to přímo na jeho jižním, poklidném konci. Můžete tedy odpočívat trochu stranou rušného letoviska, ale zároveň ho mít na dosah ruky, pokud dostanete chuť se bavit. Hotel leží jen cca 70 m od pláže a má k dispozici členitý venkovní bazén s lehátky a barem.

Nechybí zde restaurace s parádní venkovní terasou či piano bar a plážový bar. V hotelu si můžete rovněž nakoupit suvenýry nebo třeba pronajmout auto – což se na Zakynthu rozhodně vyplatí. Zřejmě největším lákadlem je však rozlehlé spa a wellness centrum s tureckými lázněmi, bazénem a vířivkou. Pokoje jsou luxusně zařízené – ostatně jde o 5hvězdičkový hotel. Vybrat si však můžete z několika typů pokojů, včetně apartmánů. Hotel nabízí i nádherný výhled na zelené kopce a celkově jde o skvělou destinaci pro luxusní dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 378 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 283 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 11 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Hotel Alexandra Beach Resort & Spa

Hotel Alexandra Beach Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Na severu letoviska Tsilivi vybíhá do moře krásný mys, na kterém vyrostl hotel Alexandra Beach Resort & Spa. Jde o velmi exkluzivní hotel vystavený v terasovitém stylu přímo nad menší soukromou pláží. Poloha hotelu je opět klidnější, mírně odříznutá od rušnějších ulic letoviska, ale za bujarou zábavou nepůjdete déle než pár minut.

Hotel má venkovní sladkovodní bazén s lehátky a nabízí ubytování v 135 pokojích v pěti hlavních budovách. Pokoje jsou dvoulůžkové a velmi pěkně vybavené, nechybí vlastní koupelna a WC. Najdete v nich ale třeba i lednici, TV a rádio a parádní balkon či terasu s výhledem. Ubytování je formou all inclusive, což můžete využít v baru, snack baru či hlavní restauraci. Skvělým lákadlem je spa a wellness centrum.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 797 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 132 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 86 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Hotel Zante Maris Suites

Hotel Zante Maris Suites

Více fotografií na Invia.cz

Ve znamení stylu a elegance se nese noblesní a architektonicky čistý a precizní resort Zante Maris, který dýchá exkluzivní, komornější a vysloveně pětihvězdičkovou atmosférou. Nádherné prostředí a vybavení. Hotel zdobí četné terasy, často s posezením nebo zelení. Je zde několik bazénů, restaurace a dva bary. Opravdu krásné místo, které však leží poněkud dál od moře. V blízkosti dalšího skvostného resortu…

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 199 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 212 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 návštěvníka
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Olea All Suites

Hotel Olea All Suites

Více fotografií na Invia.cz

Bezesporu jde o jeden z nejstylovějších hotelů v Tsilivi i na celém ostrově. Architektonicky precizní záležitost s okouzlujícími terasovými bazény, slaměnými střechami, posezením na terasách se skvělým výhledem do okolí. Pokud jde o vybavenost, estetiku a styl exteriérů i interiérů, je hotel nejen na řecké poměry špičkový. Určitou nevýhodou je ovšem větší vzdálenost od pláže. Ta leží něco přes půl km daleko. Oceníte zde však naprostý klid a budete mít vše, co potřebujete. Včetně pěti restaurací a barů, posilovny, spa centra či obchodů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto fantastické) od více než 268 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 326 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto fantastické) od více než 387 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Caravel Sensimar Resort & Spa

Hotel Caravel Sensimar Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Tento 5hvězdičkový resort na úplném severním okraji Tsilivi přímo u pláže patří k nejrozlehlejším v oblasti. Výhodou je i to, že leží hned vedle místního aquaparku. Hotel skrývá tavernu, restauraci, snack bar a plážový bar, knihovnu, obchod, terasy s posezením, venkovní bazén, společenskou místnost nebo třeba půjčovnu kol. Ubytování je na vysoké úrovni, nechybí TV se satelitem, lednice, balkon či terasa a koupelna s WC.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 679 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,3 z 5 (skvělé) od více než 54 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel Atlantica Eleon Grand Resort & Spa

Hotel Atlantica Eleon Grand Resort & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Tento pětihvězdičkový resort v Tsilivi nabízí krásné ubytování ve stylovém prostředí s několika bazény se skluzavkami, vířivkou i vnitřní spa & wellness zónou. Nechybí restaurace, bar a bar u bazénu. Pokoje jsou pěkně vybavené. Mají i balkon či terasu, lednici i koupelnu s WC. Stravování probíhá formou all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 981 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 98 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hotel Crystal Beach

Hotel Crystal Beach

Více fotografií na Invia.cz

Letovisko Kalamaki leží cca 3 km východně od Laganas a cca další 4 km od města Zante. Výhodná poloha v průsečíku mezi městem a rušným Laganas a blízkost letiště dělá z Kalamaki velmi dobrou destinaci. Samotné letovisko je rovněž rozlehlé a živé, ale rozptýlenější než Laganas. Jsou odtud nádherné výhledy na horu Skopos, Kalamaki je ideálním startovištěm pro výlety do přírody okolo ní. Pro mnohé však bude jistě nejdůležitější nádherná, nekončící pláž. Ta spojuje Kalamaki s rušnějším Laganas.

Hotel Crystal Beach je tříhvězdičkový resort, který patří k nejlepším v této oblasti. Nachází se přímo na pláži, kde jsou k dispozici lehátka. Přímo v hotelu je i bazén a bar. Hotel má i restauraci a další vybavení. Pokoje disponují vlastními koupelnami a WC. Skvělé místo pro mimořádně klidnou, plážovou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 893 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 512 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,3 z 5 (skvělé) od více než 155 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel Ecoresort Zefyros

Hotel Ecoresort Zefyros

Více fotografií na Invia.cz

I v lůně ostrova můžete najít velmi pěkné ubytování. Pokud chcete dovolenou strávit v krásné přírodě, v tichu a klidu mezi olivovníky a s výhledem na majestátní pohoří, Ecoresort Zefyros může být zajímavou volbou. Nachází se u Agios Kirikos v centru ostrova. K moři je to odtud cca 7 km, takže nic pro milovníky pláží.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 360 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 150 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 367 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel Strada Marina

Hotel Strada Marina

Více fotografií na Invia.cz

Skvělé ubytování můžete pochopitelně najít taky přímo v hlavním městě ostrova. Třeba v hotelu Strada Marina, který leží přímo na nábřeží, u jachtařského klubu. K nejbližší městské pláži je to, pravda, až cca půl km na sever. Na druhou stranu město Zante nabízí mnoho a mnoho jiných rozptýlení a zábavy. Je to velmi rušný přístav, který po setmění ožívá úžasným životem. Přes den zas nabízí překrásné výhledy a autentický kolorit. Vynikající destinace.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (dobré) od více než 906 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,8 z 10 (dobré) od více než 910 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Hotel Poseidon Beach

Hotel Poseidon Beach

Více fotografií na Invia.cz

Letovisko Laganas je ikonou nejen ostrova Zakynthos, ale patří k věhlasným lákadlům v rámci celého Řecka. Důvodem není jen famózní a dohromady skoro 3 km dlouhá a mimořádně široká pláž nebo legendární Cameo Island – ostrůvek připojený k pobřeží dlouhým dřevěným mostem. Nejsou to ani krásné výhledy, které letovisko ležící v široké zátoce z obou stran chráněné horami, nabízí. Laganas je především synonymem zábavy a ruchu. Je něčím mezi Ibizou a Las Vegas. Na velmi dlouhé a široké hlavní třídě najdete stovky restaurací, barů, hospod, nočních klubů a obchůdků. Ani postranním ulicím se však ruch nevyhýbá. Toto místo je rájem pro milovníky nočního života.

Přesto rozhodně nelze říct, že v Laganas nenajdete klidné místo. Většina zábavy se skutečně soustředí kolem hlavní třídy a blízkého okolí, takže mnoho resortů – jako je i Poseidon Beach – leží stranou a budete zde moci v poklidu relaxovat. Poseidon Beach leží obrácený k pláži plné lehátek a barů. Přímo v areálu hotelu je i bazén s lehátky a slunečníky. Pokoje jsou velmi dobře vybavené. Hotel je sice tříhvězdičkový, ale v rámci Laganas patří k vyhlášeným.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (dobré) od více než 839 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,0 z 10 (velmi dobré) od více než 549 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,3 z 5 (velmi dobré) od více než 604 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Zakynthos a Jónské ostrovy

Ostrov Zakynthos neboli Zante patří jednoznačně mezi nejkrásnější perly Řecka. Leží v Jónském moři a patří mezi takzvané Jónské ostrovy. Je přitom druhým nejjižnějším z nich, severněji leží největší Kefalónie s drobným ostrůvkem Ithaka, následuje Lefkáda a s větším odstupem – na samotné severní hranici Řecka pak najdete ostrov Korfu. Nejjižnější ostrov Kythira se rozléhá naopak až pod „třetím zubem“ Peloponésu. Skoro 300 km na jih od Zakynthu.

Z těchto ostrovů je turisticky nejvábivější a nejznámější právě Zakynthos společně s Lefkádou a Kefalónií. Oproti ostrovům v Egejském moři jsou ty jónské vlivem specifického klimatu výrazně šťavnatější a zelenější, méně vyprahlé. Mají tedy zcela jiný ráz než třeba Kos, Rhodos, sopečná Théra či Mykonos.

Co je k vidění na ostrově Zakynthos?

Zakynthos nabízí mnoho opravdu úchvatných krás a je označován za nejslunečnější ostrov Řecka. Hlavní město je překrásným středomořským přístavem s úchvatnou atmosférou. Zejména ve večerních hodinách, kdy je zde opravdu živo. Na 16tisícové město mnoha spletitých ulic je krásný výhled od pevnosti Bochali, která stojí na kopci nad městem.

Přímořská letoviska však leží mimo město. Asi nejznámější a největší je destinace Laganas na jižním pobřeží s nekonečnými plážemi. Toto místo je někdy označováno jako „řecké Las Vegas“. Poblíž je destinace Kalamaki a Argassi a další se nacházejí kolem Ano Basilikos a Gerakas na nejjižnějším výběžku ostrova. Naopak na sever od města leží letoviska jako Tsivili a Amoudi či Alykanas. Rozkošná, malá a poklidná je nejsevernější destinace Agios Nikolaos.

Zatímco východ a jih ostrova patří úrodným, zelení pokrytým nížínám, nekonečným olivovým sadům a rušným letoviskům, západ má zcela jiný charakter. Podél západního pobřeží se táhne divoké pohoří, v němž se skrývají prastaré, naprosto autentické řecké vsi odříznuté od světa. Čas jakoby se zde zastavil. Pobřeží je pak lemováno vysokými a rozeklanými útesy a je zde mnoho fascinujících skrytých pláží, mysů, plážiček, jeskyní, zákoutí a dalších míst ke koupání. Světově proslulá pláž Navagio s lodním vrakem, na kterou je dodnes taky přístup pouze lodí, je jen jednou z mnoha. Na západním pobřeží nejsou sice žádná větší letoviska, ale ubytování zde najdete snadno.

Zakynthos má napříč ani ne 40 km. Přesto však nabízí tolik rozmanitosti jako celý rozlehlý stát. Rozhodně představuje vynikající místo pro dovolenou jakéhokoli druhu.

Přidat komentář

fourteen + 10 =