TOP 10: Nejlepší wellness hotely v Praze

Vydejte se do Prahy za odpočinkem a užijte si pohodovou dovolenou včetně relaxace ve wellness centru. V tomto článku se zaměříme na nejlepší wellness hotely v Praze, ve kterých se můžete ubytovat a navštívit zde bazén, vířivku, saunu nebo se třeba zúčastnit některé z masáží. Toulky hlavním městem tak můžete spojit s následným odpočinkem a nechat tak odplout každodenní shon, stres a plnou hlavu myšlenek. Tak se inspirujte a začněte se těšit na svůj další pobyt.

1. The President Hotel Prague by Axxos Hotels

📌 Krásné wellness s relaxační zónou
📌 Kde se nachází: nám. Curieových 1, 110 00 Josefov

The President Hotel Prague by Axxos Hotels

Více fotografií na Booking.com

První místo našeho žebříčku nejlepších wellness hotelů v Praze právem obsadil The President Hotel Prague by Axxos Hotels. Ten prošel rozsáhlou rekonstrukcí a nyní se může pochlubit moderními prostory a špičkovou nabídkou služeb. Vybírat můžete z různých typů pokojů, z nichž některé mají úchvatný výhled na Pražský hrad.

V rámci wellness zóny se můžete těšit na prostorný a krásně osvětlený bazén, kolem kterého jsou rozmístěna lehátka. Navštívit dále můžete hřejivou finskou saunu nebo si odpočinout v parní lázni, kde strop připomíná noční oblohu posetou hvězdami. Na své si zde přijdete také v případě, že máte rádi thajské masáže a chcete se nechat hýčkat v rámci některé z procedur.

The President Hotel Prague by Axxos Hotels

Špičkové služby hotelu podtrhuje přítomnost několika barů, ve kterých můžete završit váš den v rámci dovolené. Za zmínku stojí zejména střešní bar Casablanca situovaný v šestém podlaží, kde si užijete panoramatický výhled na naše hlavní město.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 376 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 945 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 973 návštěvníků

2. Volcano Spa Hotel

📌 Bohatá nabídka typických thajských masáží
📌 Kde se nachází: K Sopce 839/30, 155 00 Praha 5-Jinonice

Volcano Spa Hotel

Více fotografií na Booking.com

Pokud dáváte přednost wellness pobytům v klidné části na okraji Prahy, můžete se rozhodnout pro Volcano Spa Hotel. Nutno podotknout, že wellness zóna je určena pouze pro osoby starší 18 let, díky čemuž nabízí skutečně velkou dávku odpočinku. Samotný hotel se těší popularitě nejen v případě dovolených, ale i služebních pobytů.

Ve wellness centru můžete navštívit finskou saunu, infra saunu, parní komoru i vířivku. Kromě toho jsou k dispozici speciální lehátka vyhřívaná na teplotu lidského těla, která vás příjemně uvolní. K dispozici jsou dále relaxační lehátka umístěná na venkovní terase. Mezi služby wellness centra se řadí také populární thajské masáže. Vybírat můžete mezi nejrůznějšími variantami klasických thajských a aromatických masáží, které jsou zaměřeny na specifické části těla. Nechybí ani thajské masáže Sabai, které využívají prvky akupresury v kombinaci s aromatickými oleji.

Volcano Spa Hotel

Pokud vám při pobytu ve wellness zóně vyhládne, není nic jednoduššího než zavítat do zdejší restaurace Volcano Grill House. V ní můžete ochutnat pokrmy v rámci denního menu, ale i pokrmy z á la carte nabídky.

Náš tip: Praha luxusně ve Volcano Spa Hotelu **** se vstupem do wellness, masáží, sladkým překvapením a snídaněmi

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 459 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 517 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 211 návštěvníků

3. Hotel KINGS COURT

📌 Wellness centrum s krásným prostředím
📌 Kde se nachází: U Obecního domu 660/3, 110 00 Staré Město

Hotel KINGS COURT

Více fotografií na Booking.com

Pokud přemýšlíte, kam na wellness v Praze, nezapomeňte vzít v úvahu také Hotel Kings Court. Nachází se v blízkosti Obecního domu a svým hostům nabízí opravdu luxusní zážitek. Vybrat si totiž můžete dokonce preferovaný typ polštáře, abyste si při své dovolené odpočinuli na maximum. Díky špičkové poloze se navíc ke všem významným pražským památkám dostanete za pouhých pár minut.

Za pozornost ostatně stojí i samotné wellness centrum, ve kterém si odpočinete a načerpáte potřebné síly. Navštívit zde můžete například prostorný bazén s protiproudem, relaxační zónu, parní a finskou saunu nebo si zasportovat ve fitness centru. Pokud si navíc vyberete některý z apartmánů nebo pokoj Executive, můžete wellness centrum užívat bezplatně. Jedná se o ideální volbu pro všechny, kteří si chtějí saunování a relax užít skutečně plnými doušky.

Hotel KINGS COURT

Svůj pobyt v hotelu si dále můžete zpříjemnit některou z masáží či procedur. V nabídce najdete i párové masáže, které jsou ideální volbou v případě romantických pobytů nebo třeba oslav vašeho výročí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 142 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 6 608 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 833 návštěvníků

4. NH Collection Prague Carlo IV

📌 20metrový vyhřívaný bazén
📌 Kde se nachází: Senovážné nám. 13/991, 110 00 Nové Město

NH Collection Prague Carlo IV

Více fotografií na Booking.com

Z luxusních hotelů v Praze s wellness centrem stojí za zmínku také NH Collection Prague Carlo IV. Jedná se o pětihvězdičkový hotel s prvotřídní nabídkou služeb, který zaujme i svou lokalitou v centru hlavního města. V lázních se můžete těšit na špičkový 20metrový vyhřívaný bazén, který nabízí vodní masážní lůžka a vířivku. Kolem bazénu najdete rozmístěna lehátka, která doslova vybízí k relaxaci a nicenedělání.

Součástí wellness centra je také sauna a parní lázeň. Při návštěvě se můžete vydat do některého ze tří prostor, kde si lze objednat celotělové terapeutické masáže, kosmetické ošetření obličeje či tělové peelingy. Zúčastnit se můžete také pravidelně pořádaných ranních lekcí jógy u bazénu nebo si jít zaběhat se zdejším trenérem.

NH Collection Prague Carlo IV

U špičkového wellness centra to samozřejmě nekončí. V tomto hotelu se můžete těšit také na prvotřídní nabídku pokrmů. Svůj pobyt můžete zahájit bohatou bufetovou snídaní. Během dne poté vyrazte do restaurace 1890 Restaurant & Bar nebo baru The Vault, kde můžete ochutnat skleničku perfektního vína nebo pečlivě navrženého koktejlu.

Náš tip: Praha: Exkluzivní Hotel NH Collection Prague **** s welcome drinkem, lanovkou a snídaní + dítě zdarma

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 528 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 2 620 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 603 návštěvníků

5. MOSAIC HOUSE Design Hotel

📌 Nejlepší volba pro privátní wellness
📌 Kde se nachází: Odborů 278/4, 120 00 Nové Město

MOSAIC HOUSE Design Hotel

Více fotografií na Booking.com

Pokud dáváte přednost soukromí a hledáte spíše privátní wellness v Praze, můžeme jedině doporučit Mosaic House Design Hotel. Privátní SPA pojme až 8 osob, díky čemuž se jedná o skvělou volbu nejen pro páry, ale i party přátel a nejrůznější akce. Součástí wellness centra je finská sauna, vířivka, soukromá terasa se zelení a lounge s lehátky. Kromě toho je vám k dispozici ovoce a nápoje. Minibar s nápoji můžete užívat za poplatek.

MOSAIC HOUSE Design Hotel

V hotelu se dále nachází soukromá finská sauna pro maximálně čtyři osoby. Využívat můžete studenou sprchu pro následné osvěžení a nechybí ani relaxační lůžka. Těšit se dále můžete na nápoje a krájené ovoce. Ve wellness centru si lze dále rezervovat masáže.

Za zmínku stojí i zdejší kavárna umístěna do bývalého divadelního sálu s vysokými stropy. Nese označení Café Mosaic a odpočinout si zde můžete u šálku kávy, sklenice vína a drobného občerstvení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 269 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 4 986 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 780 návštěvníků

6. Aquapalace Hotel Prague

📌 Wellness v perfektním aquaparku
📌 Kde se nachází: Pražská 137, 251 01 Čestlice

Aquapalace Hotel Prague

Více fotografií na Booking.com

Věděli jste, že se můžete ubytovat také v populárním pražském aquaparku Aquapalace Hotel Prague? Je to tak. Ubytování přitom můžete spojit právě s návštěvou vodního centra, nebo si třeba jen užít relax v Saunovém světě či ve wellness prostorách. Zdejší saunový svět se dokonce pyšní titulem největšího saunového světa v České republice. Je rozdělen do tří částí a navštívit tedy můžete některou z klasických finských saun, římské lázně a venkovní část. Nechybí zde ani pravidelně pořádané saunové ceremoniály.

Aquapalace Hotel Prague

Kromě toho můžete zavítat do SPA centra, kde se dokonale uvolníte od napětí a zbavíte se každodenních starostí. Vybrat si můžete z uvolňujících masáží, vonných rituálů a beauty procedur. Kromě toho je vám k dispozici také privátní SPA s vířivkou a saunou, kde si užijete odpočinek pouze ve dvou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 222 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (fantastické) od více než 1 414 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 438 návštěvníků

7. Wellness Hotel Step

📌 Moderní pokoje a útulné wellness centrum
📌 Kde se nachází: Malletova 1141, 190 00 Praha 9

Wellness Hotel Step

Více fotografií na Booking.com

Další možností je Wellness Hotel Step, což je čtyřhvězdičkový hotel, který funguje jako kongresové, sportovní a také wellness zázemí. Těšit se můžete na moderně zařízené pokoje a klidnou lokalitu. Co se týče odpočinku, můžete se vydat do Vodního světa, kde se nachází krytý bazén s jednou plaveckou dráhou a také relaxační částí. Nechybí zde dokonce ani kojenecký bazén, whirlpool, parní lázeň a Sauna na hladině se speciální pomerančovou esencí.

Wellness Hotel Step

Další část wellness centra poté tvoří saunový svět Infinit STEP, ve kterém si můžete vybrat z široké nabídky šesti různých saun. Jedná se o finskou saunu, bylinkovou saunu, solnou saunu, ceremoniální saunu, medovou saunu a také tichou finskou krbovou saunu. Připravena je pro vás také široká nabídka masáží. Vybrat si můžete hloubkovou, regenerační či relaxační masáž.

Podle popisu hotelu se jedná o hotel s největším wellness centrem v Praze.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 5 418 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 6 180 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 848 návštěvníků

8. BoHo Prague Hotel

📌 Krásné wellness jen pár kroků od Staroměstského náměstí
📌 Kde se nachází: Senovážná 1254/4, 110 00 Nové Město

BoHo Prague Hotel

Více fotografií na Booking.com

Luxusní a ikonický hotel v samotném srdci Prahy. Takový je BoHo Prague Hotel, který se nachází pouze pár kroků od Staroměstského náměstí. Jednotlivé pokoje jsou synonymem exkluzivity, moderního designu a pohodlí. Pojďme se ale podívat na samotné wellness centrum. V něm najdete prostorný bazén pro chvíle strávené relaxací a nechybí ani sauny. Wellness centrum není příliš velké, na druhou stranu si alespoň můžete užívat příjemnou komorní atmosféru a chvíle odpočinku.

Zmínit musíme také hotelovou restauraci s širokou nabídkou zdravých a lehkých pokrmů, které vám právě v rámci vašeho wellness pobytu přijdou vhod. Zároveň zde můžete posedět u sklenky lahodného vína nebo třeba míchaného nápoje. Hosté si zároveň pochvalují zdejší nabídku snídaní.

BoHo Prague Hotel

Wellness centrum vás hned na první pohled uchvátí moderním designem a přítmím, díky kterému zaručeně zapomenete na starosti běžných dní. Předností je také čistota a špičková úroveň zdejších služeb, takže si zde budete připadat doslova jako v pohádce. Ideální pro romantické chvíle strávené ve dvou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 740 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 1 778 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 745 návštěvníků

9. Hilton Prague Old Town

📌 Luxusní ubytování ze sítě Hilton
📌 Kde se nachází: V Celnici 2079/7, 110 00 Nové Město

Hilton Prague Old Town

Více fotografií na Booking.com

Síť luxusních hotelů Hilton pravděpodobně není třeba zdlouhavě představovat. Své zástupce má přitom i naše hlavní město. Konkrétně Hilton Prague Old Town se nachází na dosah od nejznámějších pražských památek. Odpočinout si můžete v moderně zařízených pokojích, které jsou svým designem inspirovány bohatou pražskou historií.

Notnou dávku relaxace po dlouhém dni si užijete v místním wellness centru LivingWell Health Club & Spa. Své svaly můžete protáhnout na stacionárním kole či kardiovaskulárním stroji. A následně se můžete prohřát v bazénu či sauně. Nechybí ani možnost vybrat si některou z dostupných masáží pro snížení vašeho stresu. Dámy ocení širokou škálu kosmetických procedur, například v podobě kokosového peelingu či kúry z Mrtvého moře.

Hilton Prague Old Town

A samozřejmostí je i perfektní gastronomický zážitek, kterým můžete svou dovolenou v hotelu Hilton podpořit. Svůj pobyt si můžete objednat včetně bohaté bufetové snídaně, kde jen ztěží stihnete ochutnat všechny speciality. Restaurace Zinc je vám k dispozici v poledne i večer po předchozí rezervaci.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 527 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (fantastické) od více než 1 572 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 280 návštěvníků

10. Don Giovanni Hotel Prague

📌 Sauna s výhledem na Prahu
📌 Kde se nachází: Vinohradská 2733/157a, 130 00 Praha 3-Žižkov

Don Giovanni Hotel Prague

Více fotografií na Booking.com

Náš žebříček završíme krásným pražským hotelem Don Giovanni, který se pyšní typickou mozartovskou atmosférou. Ostatně právě podle slavné opery Don Giovanni nese svůj název. Díky centrální poloze nabízí vynikající polohu a bezproblémové parkování v garážích. Hned při vstupu vás přitom uchvátí honosná vstupní hala. V místním wellness centru si můžete naplno odpočinout a načerpat potřebné síly. V místní sauně se navíc nabízí úchvatný výhled na celou Prahu.

Don Giovanni Hotel Prague

Kromě toho můžete zavítat do parní sauny s eukalyptovou esencí nebo si užít odpočinek ve vířivce. Nechybí ani odpočinková zóna s lehátky, která vám umožní zažít chvíle relaxace. Z terasy se nabízí výhled na hlavní město. K hotelu dále neodmyslitelně patří i kosmetické studio a kadeřník, jehož služby můžete v rámci pobytu využít.

Pokud budete chtít zažít opravdový luxus, ubytujte se v pokoji Mozart Suite. Jedná se o prémiový apartmán, ke kterému se pojí celodenní vstup do Executive Lounge. Zde si můžete po celý den užívat přítomnost studeného bufetu a nápojů v podobě vína, piva, nealkoholických nápojů a prosecca.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 7 546 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 23 034 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 393 návštěvníků

Přidat komentář

20 − 9 =