10 tipů na ubytování na farmě či statku se zvířaty

Chcete si užít ubytování v obklopení přírody a přitom mít kontakt se zvířaty? Vyrazte na víkend nebo klidně celý víkend na farmu či statek a nahlédněte do zákulisí práce na těchto staveních. V tomto článku se zaměříme na nejlepší ubytování na farmě či statku se zvířaty, která jsou u nás k dispozici. Prakticky ve všech případech se přitom jedná o skvělou volbu v případě, že vyrážíte s dětmi.

Kromě samotného ubytování si zpravidla budete moct užívat přímý kontakt s jednotlivými zvířaty. Mnoho statků chová koně a nabízí možnost projížďky na těchto zvířatech. Kromě toho se na určitých místech můžete zapojit také do běžného chodu farmy a vyzkoušet si, co vlastně péče o hospodářská zvířata obnáší.

1. Statek Samsara

📌 Klidný statek obklopený pastvinami
📌 Kde ho najdete: Klepačov 236, Blansko

Statek Samsara

Více fotografií na Booking.com

Statek Samsara je rodinný penzion, který vás uchvátí svou atmosférou. Původní areál přitom prošel rozsáhlou rekonstrukcí, při níž se používaly klasické a přírodní stavební materiály. Těšit se můžete nejen na ubytování, ale wellness oázu vybízející k relaxaci. Nechybí ani dětské hřiště nebo třeba posezení u ohniště. Právem proto bývá označován za nejlepší ubytování na statku na Moravě.

V okolí se poté nachází několik pastvin, v níž narazíte na několik zvířat. Těšit se můžete zejména na ovce, lamy, kozy a zdejšího maskota, prasátko Růžena. Jakmile vám vyhládne, stačí navštívit zdejší restauraci s poctivou českou kuchyní. V zimním období oceníte útulnou atmosféru, o kterou se zasluhuje krb s plápolajícím ohněm.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 675 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 196 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 239 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Statek Krkavčí Hora

📌 Statek s možností ustájení koní
📌 Kde ho najdete: Stradonice 2, Nižbor

Více fotografií na Booking.com

Penzion pro všechny milovníky koní. Tak by se dal stručně charakterizovat Statek Krkavčí Hora, který kromě ubytování nabízí i možnost pro ustájení koní. V penzionu se můžete těšit na útulné a zároveň moderní vybavení, díky kterému skvěle načerpáte potřebné síly. Z vybraných pokojů si navíc budete moct užívat přístup na terasu s dechberoucím výhledem.

Statek lze využít také pro boxové a pastevní ustájení vašich koní. K dispozici je dále také jezdecká hala, kterou si lze v případě zájmu pronajmout. Jedná se proto o ideální volbu například při pořádání závodů či kurzů jízdy na koni.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 199 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 518 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Farma Slunečný Dvůr

📌 Ubytování na farmě s koňmi
📌 Kde ji najdete: Morašice-místní část Holičky 37, Heřmanův Městec

Více fotografií na Booking.com

Ubytujte se na rodinné farmě, která se nachází v podhůří Železných hor. Na své si zde přijdou všichni, kteří hledají nocleh v těsné blízkosti zvířat. Ubytovat se zde totiž můžete buď v klasických pokojích, nebo si vyzkoušet kouzlo glampingu. V rámci něj budete ubytováni ve speciálních designových stanech přímo ve stájích.

V rámci vašeho pobytu si přitom koně užijete dosyta. Sledovat zde totiž můžete koně při závodech, malé poníky nebo se třeba nechat na některém z nich svézt. Díky těsné blízkosti krásné přírody je navíc tato farma skvělým výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety. A za snídaní nebo večeří můžete vyrazit do Bistra Slamák, které se soustředí na pokrmy z čerstvých regionálních surovin.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 38 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 124 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 19 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Farma Růžová

📌 Farma, která následuje dávné tradice
📌 Kde ji najdete: Růžová 94, Růžová, 40502

Více fotografií na Booking.com

Ubytování na farmě s dětmi si užijete také v obci Růžová. Zdejší farma se snaží pokračovat v tradicích a návštěvníkům představit typický venkovský život. Ubytování je zajištěno v rodinném domě, ke kterému přiléhá hospodářská budova. V bezprostřední blízkosti poté najdete několik pastvin, kde se chová skot, koně, kozy a další zvířata.

Farma je poměrně malá a nabízí tedy spíše rodinnou uklidňující atmosféru. Ubytovat se zde můžete v pokoji nebo apartmánu. Přímo na farmě ručně vyrábí mléčné výrobky, které doporučujeme ochutnat. Vyrábí se ručně, bez jakýchkoliv chemických a konzervačních látek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 63 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 126 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Ranč Orlice

📌 Pobyt v blízkosti domácích zvířat
📌 Kde ho najdete: Štěnkov 87, Třebechovice pod Orebem

Více fotografií na Booking.com

Na Ranči Orlice si užijete odpočinek v obklopení přírody a zvířat a budete se moct oddávat příjemné relaxaci. Ranč obtéká řeka Orlice a pokud patříte mezi příznivce rybaření, tady budete mít šanci předvést své umění. Kromě toho získáte možnost kontaktu s domácími zvířaty, jako jsou zejména ovce, koně a slepice. Asistovat dokonce můžete i při jejich krmení.

Vyzkoušet si můžete také jízdu na koni, přímo na ranči se dokonce nachází prostor pro jejich ustájení. A pokud budete chtít, můžete se věnovat také turistice nebo cyklistice. V okolí najdete spoustu výletních míst, která stojí za vaši návštěvu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 76 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 94 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 3 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Farma Ovčí Terasy

📌 Klidná farma uprostřed přírody
📌 Kde ji najdete: Němčičky 270, 691 07 Němčičky

Více fotografií na Booking.com

Útulné ubytování s úchvatným výhledem nabízí Farma Ovčí Terasy. Její neodmyslitelnou součástí je zážitková restaurace, v níž vaří z vlastních nebo aspoň lokálních surovin. Jelikož farma leží na samotě, užijete si zde ničím nerušený klid.

Vyzkoušet si můžete pasení ovcí, nebo si třeba prohlédnout prasata, kozy, slepice, kachny nebo králíky. Kromě ubytování v penzionu můžete vyzkoušet glamping, tedy spaní v luxusním stanu. Odpočinek si užijete také v místní stodole, která disponuje pohodlným posezením.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 523 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 176 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 123 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Farma Moulisových

📌 Ekologická farma s vlastním jezdeckým klubem
📌 Kde ji najdete: Milínov 99, Nezvěstice

Více fotografií na Booking.com

Ubytování, ze kterého si odnesete spoustu zážitků. Přesně to slibuje Farma Moulisových, která se nachází v blízkosti Nezvěstic. Ubytování je zde zajištěno v prostorných apartmánech, které ocení i rodiny s dětmi. Přímo na farmě si můžete koupit množství domácích produktů, jako je například maso, džemy či paštiky.

Přibližně od jara do podzimu jsou ve výběhu k vidění kozy, ovce a poníci. V přístřešku si poté můžete prohlédnout život králíků a morčete Pepy. Pokud se na farmě ubytujete, mohou si vaše děti vyzkoušet i jízdu na poníkovi. Pravidelně se zde také pořádají jezdecké kurzy, příměstské tábory a akce na míru.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 259 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 43 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hotel Horse Riding – Jezdecký Areál Tršice

📌 Perfektní volba pro nadšence do koní
📌 Kde ho najdete: Hostinův Důl 351, Tršice

Hotel Horse Riding

Více fotografií na Booking.com

Dalším skvělým hotelem s jezdeckým areálem je Hotel Horse Riding nacházející se v Tršicích. Nachází se uprostřed krásné přírody a kromě samotného ubytování tak nabízí perfektní výchozí místo pro turistiku, ale i vyjížďky na kole či na koni. Ostatně právě koním je zde věnován dostatek pozornosti.

Jezdecký areál se totiž zaměřuje na chov koní maďarského plemene Kisberi. Mezi poskytované služby patří sportovní i rekreační výcvik jezdců a v areálu je rovněž možné ustájení vašeho koně. Díky tomuto hotelu si tak užijete pobyt v blízkosti těchto majestátních zvířat a získáte možnost nahlédnout do zákulisí práce s koňmi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 145 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 121 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 10 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Statek Keblice

📌 Ubytování na statku se soukromým bazénem
📌 Kde ho najdete: Keblice 138, Keblice

Více fotografií na Booking.com

Stylové ubytování na statku nabízí i vkusně zařízený Statek Keblice. Prostoru přitom vévodí velká oplocená zahrada s biobazénem, ze kterého se vám naskytne výhled na pastviny s koňmi. Nechybí přitom ani pergola s grilem a ohništěm, která vybízí ke klidnému posezení.

Statek můžete využít jako výchozí místo pro nejrůznější výlety, případně se nechat svézt na koni. Těšit se můžete na přátelskou rodinnou atmosféru a vkusně zařízené ubytování. A nechybí zde dokonce ani moderní sauna.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 3 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více než 11 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (fantastické) od více než 2 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Statek U Rajmunda

📌 Statek ukrytý v horách
📌 Kde ho najdete: Malé Karlovice 751, Velké Karlovice

Více fotografií na Booking.com

Chcete se ocitnout na místě, které je na hony vzdálené moderní civilizaci? V tom případě zavítejte na Statek U Rajmunda. Jedná se o opravdový statek, na kterém se hospodaří. Rodiny s dětmi ocení možnost krmení zvířat, stačí si jen donést ovoce a zeleninu. Na statku přitom můžete jen tak lenošit, případně se zapojit do práce. Je to jen na vás.

Nechybí přitom ani příležitost pro občerstvení, a to včetně točeného piva. To si můžete vychutnat na prostorné terase a užít si výhled na okolní vrcholy. Ubytovaní hosté si v případě zájmu mohou objednat polopenzi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 53 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 124 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (fantastické) od více než 32 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

two × 2 =