Glamping v ČR: 15 tipů na nejlepší místa, kde vyzkoušet luxusní a stylové kempování

Co je to glamping

Glamping v ČR Pojem camping či kemping zná jistě každý a kdekdo ho i provozuje. Stany, spacáky, karavany a jiné obytné vozy – zkrátka svoboda, příroda, zábava. Ale co je to glamping? Tento zatím docela málo známý výraz prý vznikl spojením anglických slov glamorous a camping. Glamorous je superlativ znamenající „okouzlující“ či „luxusní“. A camping… to už je jasné.

Tato slovní složenina je po rozklíčování významu poměrně výmluvná a každému už je asi jasné, odkud vítr vane. Glamping je prostě a jednoduše kempování pro náročné, komfortu a luxusu milovné duše. Někteří se mohou ohradit, že špína a nepohodlí ke správnému kempování patří. Ale musí to tak skutečně být?

Pokud patříte k té části populace, která si myslí, že ne – a jste nakloněni novinkám, alternativám a především komfortní dovolené – pak vám zajisté přijde vhod náš dnešní článek. Vytvořili jsme totiž žebříček nejlepšího glamping ubytování v ČR. Takže kam za luxusním stanováním či kempováním? Pojďme na okružní jízdu.

Tip: Podívejte se také na článek „nejlepší kempy v ČR„.

Nejlepší luxusní kempy pro glamping v České republice

1. Marina & Glamping Nová Živohošť

Zdroj fotografie: Booking.com

Krásnou oázu klidu a komfortu v lůně přírody na břehu Vltavy nabízí Marina&Glamping Živohošť, luxusní kemp vzdálený jen cca 40 km od centra Prahy. Má nejen vlastní zahradu, pláž a dětské hřiště, ale především nabízí ubytování ve stylových, exkluzivních stanech. Přístřešky mají vysloveně exotický nádech. Zbudovány jsou ze dřeva a plátna s krásnými dřevěnými podlahami. Vybavením si nezadají s nóbl hotelovým pokojem. Některé mají i dvě patra, vlastní kuchyni, terasu a další vymoženosti. Perfektní místo pro rodinnou dovolenou, ale i romantiku.


2. Hausboaty Ypsilon Golf Liberec

Zdroj fotografie: Booking.com

Ubytování na moderních a luxusně zařízených „hausbótech“, přímo na vlnách malebného jezírka, na úpatí největšího českého pohoří, Krkonoš. A to vše ještě s parádním servisem. Vodní apartmány jsou opravdu jedinečné a skvěle vybavené – mají i vlastní terásky. Navštěvovat můžete restauraci či bar, užít si grilování, golf anebo samozřejmě cyklistiku či pěší turistiku po překrásném, přírodním okolí. Skvělá destinace pro poklidnou a relaxační i aktivní dovolenou.


3. Vodní domky Čejkovice

Zdroj fotografie: Vodnidomkycejkovice.cz

Poblíž Čejkovic u Českých Budějovic, v obklopení nespočetných rybníků, se nacházejí tři krásné a poklidné tůňky. Na hladině každé z nich se houpe jeden parádní vodní domek, který slouží jako originální a exkluzivní ubytování pro náročné cestovatele. Domky jsou ze dřeva, mají vlastní terásku a pohodlný přístup – a především má každý svůj styl. Je tady opravdu nádherný domek ve stylu Provence. V námořnickém duchu se nese domek s názvem Blue. A pak je tu ještě domek List pro milovníky zeleně, s prostorovými tapetami lesů anebo rustikální postelí z neopracovaného, masivního dřeva. Velmi zajímavá destinace pro mimořádně klidnou, romantickou dovolenou.


4. Glamping Brdy

Zdroj videa: Glampingbrdy.cz

Pohoří Brdy láká spoustu turistů, cestovatelů a poutníků – a ti náročnější mohou najít zázemí v opravdu úchvatném glampingovém zařízení v obklopení luk a lesů. Kromě luxusně zařízeného soukromého a přitom průhledného stanu (kvůli výhledu na přírodu), ve kterém budete bydlet, můžete využít i vlastního koupacího sudu anebo sauny – rovněž umístěné v sudu. Jde o zcela privátní koutek přírody a komfortu zároveň pro velmi náročné zájemce. Připlatit si navíc můžete i parádní masáže.


5. Treehouse Stvořidla

Zdroj fotografie: Booking.com

Poblíž Světlé nad Sázavou na Vysočině se nachází vpravdě unikátní ubytování ve stromovém domě! Tento fascinující příbytek připomíná scénu z filmu o Robinsonovi či Tarzanovi – a v sedmém nebi z něj zajisté budou především děti. Na rodiče pak čeká zasloužené pohodlí v podobě komfortního vybavení. Treehouse má i vlastní balkón, terasu, ba dokonce i vířivku. Opravdu výjimečná záležitost.


6. Glamping Safari – Africa House

Zdroj fotografie: Booking.com

Kde by mohlo být lepší místo pro luxusní glamping ve stylu africké safari než v ZOO – nebo skoro v ZOO. Toto famózní ubytovací zařízení pro náročné hosty se totiž nachází jen pár stovek metrů od zoologické zahrady Lešná ve Zlíně. Ta je považována za jednu z nejkrásnějších u nás. Ale zmíněné ubytování před ní rozhodně nemusí blednout závistí. Rozlehlý soukromý stan nabízí plné pohodlí, vlastní terasu a dechberoucí výzdobu. Zážitek, na který nezapomenete.


7. Relaxing Holiday in Yurt

Zdroj fotografie: Airbnb.cz

Velmi zajímavé a stylové glampingové ubytování vás čeká v jurtě poblíž Chlumu u Karlových Varů. Jde o soukromé ubytování napodobující tradiční přístřešky kočovných asijských kultur. Něco takového se u nás nevidí každý den. Jurta navíc stojí v nitru krásného ovocného sadu, je zde taky příjemné posezení. Vnitřek je zároveň komfortně vybavený. Nechybí ani kuchyňka nebo topeniště pro chladné noci. Originální místo pro jedinečnou dovolenou.


8. Středověký kemp Malešov

Zdroj fotografie: Booking.com

Na skok do středověku, ale bez moru, špíny a nepohodlí? Proč ne. Něco takového si můžete dopřát v unikátním kempu Malešov. Spočinout můžete ve stanech stylizovaných do podoby středověkého tábora. Čeká vás ale komfort 21. století, skvělé jídlo a taky nádherné prostředí u řeky Vrchlice a přímo pod dohledem Malešovské tvrze, která se nachází, doslova co by kamenem dohodil.


9. CHATA V LESE NA BŘEHU RYBNÍKA S PRIVÁTNÍ SAUNOU v Jižních Čechách

Zdroj fotografie: Airbnb.cz

Opravdu nádherný kout přírody vás přivítá na samotném břehu Shouralého rybníka nedaleko Jindřichova Hradce. Zde je taky umístěna rozkošná, malá chaloupka s vlastní zastřešenou teráskou vybíhající takřka do vody. Můžete si zde užít úchvatné výhledy a taky nebeský klid. Místo je opravdu mimo veškerou civilizaci, v náručí lesa. Samotné ubytování však nabízí veškerý komfort a krásné, stylové vybavení, včetně pěkné koupelny a WC. Využít můžete i vlastní gril. Je zde zkrátka vše, po čem byste mohli zatoužit – a v okolí toho najdete ještě mnohem víc.


10. Tree house nedako Prahy

Zdroj fotografie: Airbnb.cz

Okouzlující domek ve stromech, který se nachází na rozhraní lesa a pastvin, si můžete pronajmout pro účely vlastní dovolené. Zcela nepochybně zde přijdete na nové myšlenky a setřesete stres každodenního uspěchaného života. Ze stromového domku je dokonalý výhled, má totiž transparentní stěny. Jeho dominantou je pak velmi stylové topeniště. S výjimkou horkých letních nocí v něm musí stále plápolat oheň. V opačném případě by měl být návštěvník vybaven teplým prádlem a spacákem. Tohle ubytování je tudíž spíše minimalistické. Přesto svým charakterem, stylovou čistotou a originálností podle nás spadá do kategorie glamping – a hlavně stojí za pozornost.


11. Residence Safari Resort – Teepee Village

Zdroj fotografie: Booking.com

Dovolená v indiánském týpí? Zajisté velmi lákavá záležitost, zvláště pro děti a dobrodružné duše. Zažít ji můžete v kempu Teepee Village, který najdete v Residence Safari Resort u Borovan. Těšit se můžete na krásnou okolní přírodu, jezero, unikátní přístřešky, ale i servis v podobě snídaně a dalších služeb. Využít můžete taky bar, terasu a pro děti je tu bohatě vybavené hřiště.


12. Včelíny Želiv

Zdroj fotografie: Airbnb.cz

Dovolená v karavanu je snem mnoha lidí. Ne každý, ale karavan má. Prostřednictvím AirBnB si ho však můžete vypůjčit. Tento konkrétní našel své stanoviště v obci Želiv poblíž Humpolce – a stojí zcela osamocen u lesa, s výhledem na louky a remízky. Je krásně vybavený a venku je k dispozici taky ohniště. Tato dovolená potěší samotáře, kteří potřebují zregenerovat svou duši a tělo daleko od ruchu měst, pracovního stresu a davů lidí.


13. Glamping v ZOO Dvůr Králové

Zdroj fotografie: safaripark.cz

Safari Park ve Dvoře Králové je sám o sobě úžasným místem, kde se můžete pokochat pohledem na exotická zvířata v nádherném prostředí. Nedivili bychom se, pokud by se vám odtud nechtělo. V takovém případě můžete využít i místní ubytování ve stylu safari. Přenocovat můžete nejen v parádním hotelu, ale taky v některém z bungalovů či glampingových stanů. Vypadají opravdu parádně a těšit se můžete na skvělé zážitky. Skvělé místo pro rodinnou dovolenou s dětmi.


14. Tree house na Babím lomě

Zdroj fotografie: lesymb.cz

Babí lom je zalesněný vršek v přírodním prostředí Adamovské vrchoviny vzdálený jen 13 km od centra Brna. Kromě klidu a zeleně zde najdete taky báječný dům ve stromě, který si můžete pronajmout k pobytu. Rozkládá se pod korunou vysokého buku a slibuje jedinečný nocleh, na který nikdy nezapomenete. Vnitřní prostory jsou komfortně a stylově vybavené a můžete odsud vyrážet na nespočet výletů do okolí.


15. PokojCzech – luxusní glamping

Zdroj fotografie: Booking.com

V přírodním prostředí v Nezabudicích na Křivoklátsku se nachází nádherný glampingový stan s terasou a plným komfortem. Jde o privátní ubytování, které se může stát perfektní destinací pro romantickou dovolenou, třeba i stylové líbánky.


Články a tipy na téma: Glamping

Glamping v ČR | Glamping v Rakousku | Glamping v Polsku | Glamping na Slovensku | Glamping ve Slovinsku | Glamping v Chorvatsku

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

2 × 1 =