Kde se ubytovat na Madeiře? Tipy na nejlepší hotely na Madeiře

Vydejte se na malebnou Madeiru a užijte si dovolenou s nádechem exotiky. Jelikož se jedná o poměrně malý ostrov, vybízí k jeho postupnému prozkoumání. Výchozím místem pro vás může být ubytování v hlavním a zároveň největším městě – Funchalu. Zjistěte, kde se ubytovat na Madeiře a inspirujte se naším výběrem TOP hotelů.

Kde se ubytovat na Madeiře?

Na Madeiře existují pomyslné tři základní výchozí body, které poslouží k objevování jednotlivých míst.

Prvním z nich je hlavní město Funchal, odkud vede většina silnic. Při ubytování zde se hravě dopravíte na jednotlivé výlety po východní Madeiře. Pokud budete chtít cestovat autobusy veřejné dopravy, jedná se prakticky o jediné možné místo pro ubytování. Ve Funchalu zároveň najdete TOP hotely.

Alternativou může být ubytování v lokalitě Santana či Machico. Tato turistická městečka se nachází na severovýchodě ostrova a skvěle se hodí pro výlety do hor i celé východní a severní části Madeiry.

Další možností je ubytování v Calhetě nebo Porto Moniz. Z těchto míst se dobře dopravíte na výlety v západní části Madeiry, kde se nachází velká spousta levád a různorodá krajina.

1. The Cliff Bay, Funchal

📌 Užijte si ubytování na útesu
📌 Kde se nachází: Estrada Monumental 147, 9004-532 Funchal, Portugalsko

The Cliff Bay

Více fotografií na Booking.com

Pokud si chcete přímo z ubytování užít nádherné výhledy na oceán i samotné město Funchal, neměl by vaší pozornosti uniknout hotel The Cliff Bay. Jedná se přitom o luxusní 5hvězdičkový hotel, který nabídne spoustu služeb pro vaši nezapomenutelnou dovolenou. Jeho součástí jsou hned dvě michelinské restaurace, díky čemuž si užijete perfektní kvalitu pokrmů.

Pokud zatoužíte po odpočinku, můžete zavítat do místního SPA centra. V něm si můžete vybrat z několika různých ošetření včetně masáží, zábalů a nejrůznějších terapií. Hotel nabízí přímý přístup do oceánu. Navíc si můžete na recepci zamluvit lekci potápění či šnorchlování pod dohledem profesionálních instruktorů. Venkovnímu areálu dále vévodí i bazén se slanou vodou, přičemž nechybí ani dětský bazén. The Cliff Bay se právem řadí mezi nejlepší hotely na Madeiře.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 919 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (skvělé) od více než 1 087 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 5 563 návštěvníků

2. Hotel Savoy Palace, Funchal

📌 S animačními programy pro děti i dospělé
📌 Kde se nachází: Av. do Infante 25, 9004-542 Funchal, Portugalsko

Hotel Savoy Palace, Funchal

Více fotografií na Booking.com

Krásný hotel, ve kterém se budete cítit jako v pohádce. Přesně takový je Hotel Savoy Palace, ve kterém najdete luxusně zařízené pokoje. Těšit se můžete na hned několik restaurací, díky čemuž si gastronomický zážitek vychutnáte opravdu na maximum. Za zmínku stojí například restaurace Galáxia Skyfood, kde budete moct ochutnat pokrmy celosvětového charakteru. V nabídce najdete i nejrůznější degustační menu. Za autentickou místní kuchyní pak můžete vyrazit do restaurace Pau de Lume.

Ani v tomto případě nepřijdete zkrátka, co se wellness zážitku týče. Součástí hotelu je SPA centrum, které sestává z 11 místností pro masáže a terapie, sauny, vířivky, parní sauny a venkovního vyhřívaného bazénu. Pokud budete chtít svou dovolenou pojmout aktivně, oceníte jistě i přítomnost moderně vybaveného fitness centra.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 673 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (skvělé) od více než 2 050 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 110 návštěvníků

3. Hotel Saccharum Resort & Spa, Calheta

📌 V blízkosti veřejné kamenité pláže
📌 Kde se nachází: Rua da Serra D’Água, nº1, 9370-087 Arco da Calheta, Madeira, Portugalsko

Hotel Saccharum Resort & Spa

Více fotografií na Booking.com

Moderní hotel se skrývá pod označením Saccharum Resort & Spa. Vybrat si můžete z několika typů pokojů, které jsou inspirovány přírodou a navrženy pro váš komfort. Vybrané pokoje nabízí krásný výhled na oceán, díky čemuž se perfektně naladíte na tu pravou dovolenkovou notu.

I v tomto resortu najdete spoustu restaurací, z nichž si můžete zvolit svého favorita. V restauraci Alambique si pochutnáte na luxusních pokrmech v moderním pojetí. Krásný výhled na západ slunce a večerní posezení pak nabízí Fly Lounge Bar, kam si můžete zajít na skleničku vína nebo třeba míchaný drink.

Na závěr nechybí ani špičkově vybavené wellness centrum založené na principech tradiční ájurvédské medicíny. Vybrat si můžete z několika masážních rituálů, nebo si třeba užít odpočinek ve vnitřním vyhřívaném bazénu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 519 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (skvělé) od více než 3 392 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 770 návštěvníků

4. Pestana Royal, Funchal

📌 5hvězdičkový hotel s krásným výhledem
📌 Kde se nachází: Estrada Monumental 275, 9000-250 Funchal, Portugalsko

Pestana Royal

Více fotografií na Booking.com

Pětihvězdičkový luxusní hotel Pestana Royal se nachází ve Funchalu na Madeiře. Nachází se pouhé 2 minuty chůze od pláže Formosa, což je největší městská pláž s panoramatickým výhledem. Resort zaujme přítomností dvou venkovních bazénů. Dále zde najdete tři tematické restaurace otevřené dle dostupnosti. Navštívit můžete také dva bary se skvělou atmosférou.

Ani v tomto případě přitom nebudete ochuzeni o útulné SPA centrum. Jeho součástí je například vnitřní vyhřívaný bazén a tři oddělené místnosti určené pro masáže či terapie. Pokud budete chtít svou dovolenou pojmout aktivně, můžete v areálu navštívit tenisové kurty nebo si zahrát minigolf.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 409 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,9 z 10 (skvělé) od více než 543 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 596 návštěvníků

5. Hotel Castanheiro Boutique, Funchal

📌 V historické části Funchalu
📌 Kde se nachází: R. do Castanheiro 31, 9000-081 Funchal, Portugalsko

Hotel Castanheiro Boutique

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Castanheiro Boutique se nachází v samotném srdci historické zóny města přímo vedle jezuitského paláce. Uvnitř najdete 81 pokojů, které jsou i přes historický ráz celé budovy zařízeny v moderním stylu. Hotel disponuje zapuštěným bazénem, ze kterého si hosté užijí panoramatický výhled na záliv Funchal.

V resortu najdete hned několik restaurací a barů, které skvěle poslouží pro občerstvení v průběhu dne. Za zmínku stojí například restaurace Tipografia zaměřující se na pokrmy středomořské kuchyně nebo kavárna a koktejl bar Iris s mimořádně útulným prostředím. V rámci vašeho pobytu můžete zavítat do wellness centra Til Spa, kde najdete vnitřní bazén s hydroterapií, saunu, turecké lázně a mnoho dalšího.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 907 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 718 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 201 návštěvníků

6. Hotel Porto Mare, Funchal

📌 Resort s 5 bazény
📌 Kde se nachází: R. Simplício dos Passos Gouveia 21, 9004-565 Funchal, Portugalsko

Hotel Porto Mare

Více fotografií na Booking.com

Další z krásných hotelů na Madeiře nese označení Hotel Porto Mare. Nabízí celkem 198 pokojů a v závislosti na konkrétní variantě se můžete těšit buď na výhled do tropické zahrady, nebo přímo na oceán. Samozřejmostí je moderní vybavení jednotlivých pokojů s důrazem na funkčnost, abyste si dovolenou užili přesně podle vašich představ.

I v tomto případě se dočkáte hned několika restaurací, z nichž si můžete snadno zvolit svého favorita. Atlântida Restaurant nabízí tematické pokrmy formou bufetu. Za typickými portugalskými a středomořskými pokrmy můžete vyrazit do restaurace Alfama. A nechybí ani několik barů s výhledem na moře, kde si užijete tolik zasloužený odpočinek.

V resortu nechybí SPA centrum, ve kterém si odpočine vaše tělo i mysl. Působí zde mezinárodně vyškolení terapeuti, kteří každé ošetření přizpůsobí vašim potřebám. Vybrat si můžete z několika druhů masáží, kromě toho nechybí ani sauna, parní komora, dvě vířivky či fitness centrum.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 307 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 1 499 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 208 návštěvníků

7. Hotel Riu Madeira, Caniço

📌 Hotel přímo u kamenité pláže
📌 Kde se nachází: Praia dos Reis Magos, 9125-024 Caniço de Baixo, Portugalsko

Hotel Riu Madeira

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Riu Madeira jednoznačně zaujme svou polohou, jelikož se nachází v těsné blízkosti menší udržované kamenité pláže. Kromě koupání v oceánu můžete využít také zdejší venkovní bazén s mnohdy příjemnější teplotou. Vybírat můžete z několika typů pokojů, z nichž některé nabídnou krásný výhled na oceán.

Samozřejmostí je hned několik možností pro občerstvení v průběhu dne. Kromě hlavní bufetové restaurace zde najdete také tematickou restauraci. Ve zdejším wellness centru najdete moderně vybavené fitness centrum a parní saunu, v níž dokonale prohřejete své tělo a uvolníte veškeré svaly. V hlavní sezóně se můžete těšit také na pestrý animační program pro děti i dospělé.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 216 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 531 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 036 návštěvníků

8. Hotel Allegro Madeira, Funchal

📌 Adults Only hotel na Madeiře
📌 Kde se nachází: R. do Gorgulho 1, 9004-504 Funchal, Portugalsko

Hotel Allegro Madeira

Více fotografií na Booking.com

Allegro Madeira se řadí do sítě hotelů Barceló, což je samo o sobě zárukou luxusního zážitku. Právem se proto řadí mezi nejlepší ubytování na Madeiře. ​​Hotel je určen výhradně pro dospělé a těšit se zde můžete na moderně vybavené pokoje s veškerým potřebným vybavením. V hotelu se nachází více než 120 pokojů s výhledem na město Funchal, nebo oceán.

V resortu se nachází restaurace a dva bary, díky čemuž si přes den vychutnáte skvělé občerstvení a nápoje. V nabídce najdete jak lokální jídla, tak i speciality mezinárodní kuchyně s důrazem na propojení s přírodou. Hotel přitom uvádí, že se jedná o skvělou volbu také pro osoby pracující vzdáleně, jelikož na pokojích poskytuje veškeré potřebné vybavení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 998 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 199 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 054 návštěvníků

9. Hotel Vidamar Resort, Funchal

📌 Hotel vybudovaný na skalnatém výběžku
📌 Kde se nachází: Estrada Monumental 175 177, 9000-100 Funchal, Portugalsko

Hotel Vidamar Resort

Více fotografií na Booking.com

Další 5hvězdičkový hotel na Madeiře nese označení Hotel Vidamar Resort. Je vybudovaný přímo na skalnatém výběžku a nabízí proto přímý přístup do oceánu. Nachází se jen kousek od centra Funchalu, díky čemuž můžete během okamžiku vyrazit za nákupy nebo třeba do některé z místních restaurací.

Resort nabízí celkem pět různých restaurací, které jistě osloví gurmány z celého světa. Restaurace Ocean nabízí chutné snídaně a večeře formou bufetu. Za skvělým obědem pak můžete vyrazit do restaurace Sabor a Mar, které se pyšní perfektním výhledem na Atlantický oceán. Mnoho pokrmů obsahuje čerstvé ryby a mořské plody.

Za odpočinkem se můžete vydat do místního Thalasso Sea Spa. Jeho součástí je bazén se slanou vodou. Kromě toho si můžete vybrat z několika různých masáží a ošetření podle vašich aktuálních potřeb.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 423 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 1 153 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 869 návštěvníků

10. Pestana Carlton Madeira, Funchal

📌 Jen 10 minut pěšky od centra města
📌 Kde se nachází: Largo António Nobre, nº1, 9004-531 Funchal, Portugalsko

Pestana Carlton Madeira, Funchal

Více fotografií na Booking.com

Posledním tipem na skvělé ubytování na Madeiře je Pestana Carlton. Tento 5hvězdičkový hotel se nachází pouhých 10 minut pěší chůze od centra města. Těšit se zde můžete na dva venkovní prostorné bazény i přímý přístup do vod Atlantského oceánu. Součástí je také potápěčské centrum, díky čemuž můžete směle objevovat i místní pestrý podmořský život.

Ani v tomto případě nechybí moderně vybavené SPA centrum s vnitřním bazénem a možností využít nejrůznější masáže a ošetření. Z hlediska gastronomie na vás čeká nejen skvělá bufetová restaurace Os Arcos, ale i britská hospoda The Pub či perfektní bar Pestana Carlton.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 069 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (fantastické) od více než 2 251 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 524 návštěvníků

Přidat komentář

18 + 16 =