Nejhezčí letoviska na ostrově Mallorca – kde se ubytovat

Mallorca se pyšní krásnými plážemi a čistým mořem, populární je však také z hlediska turistiky a cyklistiky. V takovém případě oceníte její členité hory. Kromě toho zde lze obdivovat také úchvatné historické památky a užívat si typickou španělskou gastronomii. Není proto divu, že se Mallorca řadí k populárním destinacím pro dovolenou. Objevte nejlepší letoviska na Mallorce. Nachází se jich zde více než dost a díky našemu žebříčku si na své přijdou rodiny s dětmi, lidé toužící po klidné dovolené i ti, kteří upřednostňují večery plné zábavy v baru či na diskotéce.

1. Magaluf – volba pro mladé

Magaluf

Letovisko Magaluf se nachází v jihozápadní části ostrova. Jedná se spíše o malé letovisko, které se těší popularitě zejména u turistů z Velké Británie. Naopak turisté z Německa častěji navštěvují východní část ostrova. Letovisko nabízí spoustu příležitostí pro ubytování. Nechybí ani velká řada restaurací, barů a diskoték, díky čemuž si můžete plnými doušky vychutnat také místní noční život.

Letovisko Magaluf bývá právem označováno za nejživější místo Mallorcy, a to právě díky pravidelně pořádaným večírkům a zábavě do pozdních nočních hodin. Vzhledem k tomu jej lze doporučit spíše mladším osobám, rodinám s dětmi se bude pravděpodobně více líbit v jiných lokalitách.

Kromě nočních večírků je lokalita vhodná také pro vyzkoušení nejrůznějších vodních sportů a atrakcí. V oblasti najdete také populární aquapark Wester Water Park, v okolí se dále nachází i spousta golfových hřišť. Zdejší pláž nese označení Platja de Magaluf a táhne se po celém pobřeží města. Těšit se zde můžete na jemný bílý písek a pozvolný vstup do moře.

Tipy na super hotely v letovisku Magaluf:


2. Playa de Palma and Arenal – největší letovisko na Mallorce

Letovisko El Arenal bývá právem označováno za vůbec největší letovisko tohoto ostrova. Jeho velkou předností je přitom perfektní dostupnost z letiště, jelikož se nachází zhruba 8 km od centra hlavního města. Dostanete se zde pohodlně autobusem. Výhodou je také zpravidla dobrá cenová dostupnost zdejšího ubytování. El Arenal se totiž řadí k nejlevnějším letoviskům na Mallorce.

Vstup na místní pláž je zdarma, zpoplatněný je pouze pronájem lehátek a slunečníků. Pláž je přitom dostatečně široká a na délku měří zhruba 3 km. Je lemována spoustou restaurací, plážových barů, kaváren a menších obchodů, díky čemuž o občerstvení rozhodně nebudete mít nouzi. Moře je mělké, čisté a k osvěžení naprosto ideální. Vzhledem k popularitě zdejší pláže nechybí ani široká nabídka nejrůznějších sportů.

Tipy na super hotely v oblasti El Arenal:


3. Palma Nova – pro klidnější dovolenou

Palma Nova

Jen pár set metrů od zmíněného letoviska Magaluf se rozprostírá o poznání klidnější letovisko Palma Nova (někdy psáno též jako Palmanova). Tato lokalita je přitom ideální volbou pro ty z vás, kteří si chtějí v klidu odpočinout na pláži u moře, vyzkoušet si sportovní aktivity a dlouhé noční párty úplně nevyhledávají.

Palma Nova se pyšní třemi krásně upravenými širokými plážemi. Těšit se zde můžete na příjemně jemný písek a pozvolný vstup do moře. Nechybí zde přitom ani půjčovny lehátek a slunečníků. Centrální 400 m dlouhá pláž nese označení Playa de Palmanova. Severní pláž Playa Porto Novo je o něco klidnější a jižní část pláže Playa San Matias vede směrem k rušnějšímu letovisku Magaluf.

Do letoviska se z hlavního města po dálnici dopravíte zhruba během 30 minut. Ceny ubytování jsou zde přitom průměrné a nabídka hotelů i apartmánů velmi široká.

Tipy na super hotely v letovisku Palma Nova:


4. Cala Millor – největší letovisko východního pobřeží

Cala Millor

Největším letoviskem na východním pobřeží Mallorcy je Cala Millor. Zároveň se jedná o jedno z největších letovisek na celém ostrově. Napříč se táhne populární pláž Platja de Sant Llorenç známá také jako Platja de Cala Millor. Označována bývá také jako zátoka Son Servera, přičemž je dlouhá zhruba 3 km. Zdejší moře je zde křišťálově čisté a i z toho důvodu se jedná o oblíbený cíl výletníků. Samozřejmostí je také pohodlný a pozvolný vstup do vody.

Podél celé zmíněné pláže se táhne promenáda, kde se nachází spousta restaurací, kaváren a obchodů pro občerstvení v průběhu dne. Letovisko je také velmi bohaté na možnosti ubytování a najdete zde spoustu hotelů, penzionů či apartmánů. Konkurence je zde obrovská, a proto ani ceny nejsou nijak přemrštěné. V hlavní sezóně však mohou být nejoblíbenější hotely rezervovány dlouho dopředu, proto doporučujeme s výběrem ubytování neotálet. V severní části letoviska na hlavní pláž navazují malé umělé pláže sousedního letoviska Cala Bona.

Tipy na super hotely v letovisku Cala Millor:


5. Palma de Mallorca – poznávání a nákupy

Palma de Mallorca

V našem žebříčku nejhezčích letovisek na Mallorce jistě nesmí chybět ani hlavní město ostrova – Palma de Mallorca. Pokud přemýšlíte, kde se ubytovat na Mallorce, můžete se rozhodnout právě pro tuto volbu. Následně si lze užívat jak pobyt na pláži, tak i objevování historických památek. Například malá městská pláž Can Pere Antoni je vzdálena zhruba 2 km od centra města. Nejedná se sice o nejkrásnější pláž na ostrově Mallorca, nicméně pro osvěžení jistě postačí.

Staré město Palma de Mallorca se pyšní malebnými uličkami, které doslova vybízí k toulkám a objevování historických památek. Najdete zde také spoustu restaurací, barů, kaváren či příležitostí pro nakupování. Dominantou města je bezpochyby katedrála La Seu. Přímo vedle ní se nachází palác Almudaina. Pokud budete chtít ochutnat něco typického, doporučujeme se vydat do pekařství Forn Teatre, které kromě malé přestávky funguje více než 100 let.

Tipy na super hotely v Palma de Mallorca:

  • Hotel Gloria de Sant Jaume – přímo v centru, volný vstup do wellness a střešní terasy s bazénem a výhledem na město.
  • ICON Rosetó – butikový a skvěle hodnocený hotel s malým střešním bazénem.
  • Hotel Born – oblíbený hotel. 10 minut chůze od katedrály a královského paláce Almudaina.

6. Puerto Portals – luxusní letovisko

Puerto Portals

Puerto Portals se řadí mezi luxusní letoviska na Mallorce. Ve zdejším přístavu kotví honosné jachty a v hlavní sezóně zde čas od času můžete narazit i na známé tváře ze světa showbyznysu. Lokalita je tedy populární u zbohatlíků, čemuž odpovídá i zdejší nabídka butiků a restaurací.

Neznamená to ale samozřejmě, že by se sem nemohl vydat i jinak běžný turista. Puerto Portals vybízí k pohodovým procházkám po přístavu nebo ve městě. Součástí je i hezká a udržovaná pláž Platja de Puerto Portals, kde si můžete odpočinout na lehátku. Samozřejmostí je zde přitom bujarý noční život plný barů a diskoték. Pokud toužíte po spíše klidnější destinaci, pravděpodobně zde nadšení nebudete. U mladých cestovatelů se však letovisko těší velké popularitě.

Tipy na super hotely v letovisku Puerto Portals:


7. Cala Ratjada – ideální pro rodiny s dětmi

Cala Ratjada

Z dalších populárních letovisek na Mallorce musíme zmínit Cala Ratjada. V tomto letovisku najdete nádhernou pláž a průzračně čisté moře. Celek působí naprosto idylicky a i z toho důvodu se pohled na letovisko objevuje na mnoha pohlednicích z Mallorcy. Zhruba 1,5 km od centra letoviska Cala Ratjada se nachází skalnatý mys Far de Capdepera, na němž stojí dechberoucí bílý maják pocházející z roku 1861.

Tou nejkrásnější pláží je Cala Gat, která se nachází na kraji města v idylické zátoce. Jemný čistý písek zde pozvolna přechází do tyrkysových vod mělké zátoky. V okolí pak najdete borovicové lesy zajišťující příjemný chládek a nechybí ani romantické skalnaté úseky.

I vzhledem k velmi příjemnému vstupu do moře se pláž těší popularitě u rodin s malými dětmi. V hlavní sezóně však může být opravdu hodně přeplněná a v takovém případě možná upřednostníte některou z okolních pláží, jako je například Cala Agulla nebo Cala Moll.

Tipy na super hotely v letovisku Cala Ratjada:


8. Santa Ponsa – pro odpočinek

Santa Ponsa

Nejlepší dovolená na Mallorce se může odehrát také v krásném letovisku Santa Ponsa. Toto populární místo se nachází v jihozápadní části ostrova. Letovisko leží ve zvlněné krajině a jeho součástí je klidná zátoka, díky čemuž už na první pohled působí uklidňujícím dojmem. Jelikož se jedná spíše o klidné letovisko, jde o vyhledávanou volbu u osob preferujících odpočinek. Lokalita se těší popularitě také u hráčů golfu, jelikož se zde nachází hned několik golfových hřišť.

Za hlavní pláž letoviska je považována Playa de Santa Ponça nacházející se v samotném centru. Na délku měří zhruba 400 metrů a zaujme bílým pískem i pozvolným vstupem do moře. Těšit se také můžete na průzračně čistou vodu. Ačkoliv se jedná spíše o menší pláž, zpravidla nebývá nijak přelidněná a není problém zde najít klidné místo pro celý den strávený u moře. Letovisko láká také na skvělou vybavenost. Najdete zde řadu různých restaurací a kaváren a nechybí ani populární řetězce, jako je McDonald’s.

Tipy na super hotely v letovisku Santa Ponsa:


Náš tip: Podívej se na mé tipy na nejlepší hotely na Mallorce

9. Cala D’or

Cala D'or

Letovisko Cala D’or se nachází v jihovýchodní části ostrova Mallorca. Je známé zejména pro své malebné pláže, krásné moře a relaxační atmosféru, která zde panuje. Oblast je obklopena hned několika krásnými plážemi a zátokami, které doslova vybízí k odpočinku. Konkrétně lze zmínit například pláže Cala Gran a Cala Esmeralda, které se pyšní jemným pískem, čistou vodou a skvělým zázemím.

Historické centrum Cala d’Or zaujme malebnými uličkami, kde si vychutnáte pohodové procházky. Můžete si zde prohlížet historickou architekturu, zatoulat se do některého z butiků nebo si třeba užít podvečerní procházku do místního přístavu. Letovisko Cala d’Or je protkáno řadou jednosměrek, u nichž se řidiči možná trochu potrápí. Na druhou stranu se vám odvděčí tou pravou dovolenkovou atmosférou. A pokud zatoužíte vyrazit na nějaký výlet do okolí, můžete se vydat například k zámku Santueri nebo do přírodního parku Mondrago.

Tipy na super hotely v letovisku Cala d’Or:


10. Colonia St Jordi

Mezi nejhezčí letoviska na Mallorce jednoznačně patří také letovisko Colonia St Jordi. Zajímavostí je, že se nachází v poměrně odlehlé oblasti zhruba 20 km od městeček Llucmajor, Campos a Santanyi. Původně se totiž jednalo o takovou malou rybářskou vesnici, nicméně turistický ruch ji v posledních letech proměnil na populární letovisko.

Colonia St Jordi nabízí z hlediska turismu bohaté vyžití. Těšit se můžete na velice hezké pláže a spoustu možností pro ubytování. Hotelové komplexy se táhnou po prakticky celém obvodu městečka. Nejkrásnější pláží v této lokalitě je jednoznačně Platja d’es Trenc, která bývá mnohdy označována za jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. Samozřejmostí je i perfektní nabídka restaurací, barů, kaváren a obchodů.

Tipy na super hotely v letovisku Colonia St Jordi:


Přidat komentář

five + eight =