Nejkrásnější pláže Evropy | TOP 15, které musíte navštívit

Přemýšlíte, kam se vydat na příští dovolenou? Zkuste zavítat na nejkrásnější pláže Evropy a nechte se uchvátit dechberoucími výhledy, nádhernými plážemi a průzračně čistým mořem. V tomto článku vám přinášíme tipy nejhezčí pláže v Evropě, na které můžete zavítat letecky, ale i autem.

Celkem na vás čeká 15 tipů, mezi které jsme zahrnuli jak písčité, tak i kamenité pláže. Jedná se o místa, která jsou dlouhodobě považována za ty nejkrásnější, které můžete v současné době navštívit.

1. La Concha, San Sebastian, Španělsko

La Concha San Sebastian

Tato pláž je právem považována za jednu z nejkrásnějších pláží na celém světě. Najdete ji v letovisku San Sebastian, které leží zhruba dvacet kilometrů od francouzské hranice. Má tvar podkovy, díky kterému je chráněna zálivem a nabízí příjemně teplé moře. Celá pláž má na délku 1 400 metrů a obzvláště v letním období je třeba počítat s poměrně velkým návalem turistů.

Pláž tvoří jemný písek, díky kterému je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Za návštěvu přitom stojí i přilehlé letovisko San Sebastian, které bývá pro svou krásu označováno jako Perla oceánu. Původně se jednalo o rybářskou vesničku, dnes už však tomuto městu vévodí hlavně turisté.


2. Nazaré, Costa de Prata, Portugalsko

https://www.instagram.com/p/B8KWqspF4dM/?utm_source=ig_web_copy_link

Pláž Nazaré se rozkládá zhruba 130 kilometrů severně od Lisabonu v Portugalsku. Pokud byste se na ni podívali shora, všimli byste si velkého srpku zlatého písku. Jelikož v zimě zde najdete obří vlny dosahující až 30 metrů, je tato pláž proslulým surfovacím střediskem.

Z druhé strany této písčité pláže najdete malebnou promenádu, která vás zavede až do zdejšího přístavu. Při letních sobotních večerech můžete pozorovat také velkolepé představení, kdy se vrací rybářské čluny a vytahují se sítě z moře.


3. Saleccia Beach, Casta, Korsika

Pokud se vydáte na evropský ostrov Korsika, rozhodně byste při návštěvě neměli vynechat pláž Saleccia Beach. Zaujme vás zejména zářivě bílým pískem a oslepujícím tyrkysovým mořem, které doslova láká ke koupání. Turisté pláž navštěvují i pro zdejší borovice, které jakoby omylem vyrůstají z písku na pláži.

Pláž je poměrně osamocená a v její těsné blízkosti žádné město nenajdete, nachází se totiž v přírodní rezervaci. Nejbližší vesnice Saint-Florent se nachází zhruba 12 km daleko. Celoročně je poměrně navštěvována, a proto se není čemu divit, že na této pláži rozhodně nebudete sami.


4. Cala Goloritze, Sardinie, Itálie

Pláž Cala Goloritzé

Nádhernou pláž najdete také na italské Sardinii. Jmenuje se Cala Goloritze a nachází se na úpatí hluboké rokliny, zhruba 9 kilometrů severně od Baunei. Samotná pláž měří přibližně 200 metrů a jedná se o hotový fotogenický zázrak. Přímo u pláže se totiž tyčí 128 metrů vysoký vápencový pyramidový útes Perda Longa. Pláž se skládá z jemných bílých oblázků, a není proto příliš vhodná pro malé děti.

Tip: Nejkrásnější pláže Sardinie

Toto jedinečné místo je právem zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Zdejší moře láká i k potápění, jelikož ve vodě můžete obdivovat podvodní krasové prameny, které ve vodě vytváří typické smaragdové skvrny.


5. Platja Illetes, Formentera, Španělsko

https://www.instagram.com/p/CXDx_6ZqYZP/?utm_source=ig_web_copy_link

Písčitou pláž Platja Illetes najdete na severu ostrova Formentera. Je oblíbená jak mezi turisty, tak i mezi místními obyvateli. Díky dobré místní infrastruktuře se na ni přitom bez problémů dostanete. Čistá pláž má pozvolný přístup do moře, písek má krásnou bílou barvu a jemnou strukturu. Vzhledem k tomu je tato pláž skvělým místem i pro rodiny s dětmi.

V bezprostřední blízkosti pláže se nachází hned několik hotelů, ve kterých se můžete ubytovat. V docházkové vzdálenosti najdete také spoustu kaváren, restaurací a malých obchodů.


6. Navagio Beach, Zakynthos, Řecko

Pláž Navagio, Zakynthos

Tato pláž je právem považována za jednu z nejkrásnějších pláží Řecka, potažmo celé Evropy. Nachází se v severozápadní části Zakynthosu. Hned ze tří stran ji obklopují mohutné skály, a proto se na ni nedostanete jinak než lodí. Místní atrakcí je vrak pašerácké lodi, která u tohoto ostrova ztroskotala.

Návštěvu místní okouzlující pláže můžete spojit s prozkoumáním slavných Modrých jeskyní. Úchvatně tyrkysová barva zdejšího moře doslova láká k tomu, abyste si užili koupání v příjemně teplé vodě.


7. Sveti Stefan, Černá Hora

Sveti Stefan, Černá Hora

Sveti Stefan je malá vesnička, kterou najdete v Černé Hoře. Po celém obvodu se přitom nachází oblázkové a písečné pláže, které jsou primárně určeny pro hotelové hosty. Lokalita je velmi romantická a doslova vybízí k tomu, abyste se ve vesničce ubytovali v páru. Název nese po místním kostelu sv. Štěpána, který se tyčí na nejvyšším místě ostrova.

Moře je čisté a většinu času klidné, díky čemuž vybízí ke koupání. Jen málokdy se zde objeví vysoké vlny. Samozřejmostí je dostupnost nejrůznějších kaváren, restaurací a obchodů.


8. Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko

Pláž Zlatni Rat v Chorvatsku

U Čechů každoročně z hlediska dovolených vyhrává Chorvatsko. Pokud se zde vydáte, rozhodně nevynechte návštěvu pláže Zlatni Rat. Nachází se poblíž městečka Bol na ostrově Brač, který je právem považován za jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Pláž sestává z malých oblázků a při návštěvě se proto rozhodně vybavte obuví do vody.

Tip: Nejkrásnější písečné pláže Chorvatska

Pláž má svůj ikonický tvar trojúhelníku, od kterého je odvozen i její název. Vstup do vody je spíše strmý a z toho důvodu není tato pláž příliš vhodná pro rodiny s malými dětmi, ale spíše pro ostřílené plavce.


9. Myrtos Beach, Kefallonia, Řecko

Myrtos beach, Kréta

Řecko je okouzlujícími plážemi doslova proslulé. Jednu z možností představuje i pláž Myrtos Beach, kterou obklopují bělostné vápencové útesy porostlé vegetací. Její povrch tvoří malé bílé oblázky, které mohou z dálky vypadat jako písek. Čisté moře je poté ideální na koupání a k večeru si zde užijete úchvatné západy slunce.

Pláž je na ostrově spíše osamocená a nenajdete zde příliš možností pro občerstvení. Vše důležité si proto raději vezměte s sebou. Nejbližší restaurace a obchody najdete ve vesnici, která je od pláže vzdálená zhruba 3 km.


10. Spiaggia dei Conigli, Sicílie, Itálie

https://www.instagram.com/p/CM7BfaEj3_A/?utm_source=ig_web_copy_link

Okouzlující pláž Spiaggia dei Conigli najdete v Itálii. Těšit se můžete na křišťálově čistou vodu, která je ideální i pro milovníky potápění. Vaši pozornost upoutá také světle béžový písek. Když budete mít štěstí, možná uvidíte želvy, které zde často kladou vejce.

V těsné blízkosti pláže se nachází útulná zátoka Cala Pulcino, u kterého stojí tříhvězdičkový hotel. V tom se můžete ubytovat a na pláž pohodlně docházet. Samozřejmostí je blízkost nejrůznějších italských kaváren.


11. Porto Katsiki, Lefkada, Řecko

Porto Katsiki Lefkada
Porto Katsiki Lefkada

Tato řecká pláž se mezi nejkrásnější pláže světa umisťuje poměrně pravidelně. Říká se o ní, že je takový evropským Karibikem. Dlouhou písečnou pláž zde obklopují vysoké bílé útesy. V hlavní sezóně je ale třeba počítat s poměrně velkým návalem turistů. I z toho důvodu doporučujeme se na pláž vydat co nejdříve ráno.

Užívat si zde budete moct okouzlující výhledy a příjemně teplé moře. Jakmile se budete chtít občerstvit, můžete se vydat do místní taverny, která se nachází nad pláží.


12. Spiaggia Grande, Positano, Itálie

Pokud si chcete užít pořádnou dávku romantické atmosféry, doporučujeme se vydat na pláž Spiaggia Grande v Itálii. Jedná se o centrální pláž v městečku Positano, které se vypíná na malebném útesu. V blízkosti této pláže najdete hezkou pobřežní promenádu, na které nechybí nejrůznější restaurace a obchody.

Kromě samotné pláže se můžete vydat i na takzvanou Stezku bohů, ze které si užijete nezapomenutelné výhledy na moře, okouzlující hory a malebnou přírodu.


13. Elafoníssi Beach, Kréta, Řecko

Elafonisi Beach Kréta

Už jste někdy viděli růžový písek? Na této řecké pláži jej spatřit můžete. Je součástí chráněné rezervace a obzvláště brzy ráno si zde můžete mnohdy vychutnat pláž, která bude patřit jen vám. Součástí jsou malebné palmové háje a v blízkosti můžete obdivovat krásný horský masiv. Průzračně čistá voda poté doslova vybízí k tomu, abyste se v ní osvěžili.

Na zdejších písečných dunách můžete obdivovat také jemná květenství mořských narcisů a jalovcové keře. Pokud budete mít štěstí, možná se vám podaří spatřit i mořskou želvu karetu obrovskou, která na tuto pláž snáší vejce.


14. Nissi Bay Beach, Ayia Napa, Kypr

Nissi Beach, Kypr

Předposlední příčku od nás získala pláž Nissi Bay Beach, která je vzdálená asi 1,5 km od centra letoviska Ayia Napa na Kypru. Výhled z pláže podtrhuje zdejší skalnatý ostrůvek, který je vzdálený asi 50 metrů a snadno k němu doplavate. Moře je mělké a z toho důvodu je pláž vyhledávaná i mezi rodinami s malými dětmi. Navíc si můžete vychutnat příjemně jemný světlý písek.

Jakmile vám po pobytu na pláži vyhládne, můžete se občerstvit v některém z mnoha zdejších barů nebo restaurací. Pro děti je zde i malý vodní aquapark, ve kterém si užijí spoustu zábavy.


15. Bournemouth Beach, Bournemouth, Velká Británie

Bournemouth Beach

Abychom nezůstali jen u jižních států, zahrnuli jsme do našeho seznamu pláž Bournemouth Beach, kterou najdete ve Velké Británii. Nachází se ve stejnojmenném městě a jedná se o jedno z nejstarších přímořských letovisek ve Velké Británii. Pláž pokrývá jemný písek, na druhé straně je poté obklopena místními kopci.

Díky postupnému vstupu do vody je pláž vhodná i pro ne tak zdatné plavce. I když plavecká sezóna v této zemi není nijak dlouhá, rozhodně toto místo stojí za návštěvu.


Jaké jsou nejkrásnější pláže v Evropě dostupné autem

Zatímco na některé nejlepší pláže v Evropě je lepší se vydat letecky, některé z nich jsou dostupné i autem. Zpravidla se bude jednat o ty, které jsou k nám co nejblíže. Z tohoto hlediska jsou oblíbená zejména místa v Itálii, případně v Černé Hoře. Do těchto zemí se totiž dopravíte během pár desítek hodin, případně si můžete udělat zastávku cestou.

Pokud nechcete cestovat letecky ani vlastním vozem, můžete zvážit i další možnosti pozemní dopravy. Do vybraných zemí vás skvěle dopraví i autobusy, ve kterých se nebudete muset soustředit na řízení.

Přidat komentář

10 + 6 =