TOP 10: Nejkrásnější pláže na ostrově Mauricius

Nejkrásnější pláže Mauricius Mauricius je poměrně malý tropický ostrov nacházející se v Indickém oceánu, východně od Madagaskaru. Tato destinace má přitom svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout, a i proto se jedná o vyhledávanou lokalitu prakticky v průběhu celého roku. Přece jen teplota je poměrně stabilní v létě i v zimě. Odhalte, jaké jsou nejkrásnější pláže na ostrově Mauricius.

Kromě samotných pláží přitom stojí za pozornost i doslova dechberoucí příroda, například přírodní rezervace Domaine de l’Étoile. Při návštěvě také nezapomeňte ochutnat typické mauricijské pokrmy, zahrajte si golf nebo se třeba pokochejte barevnými vrstvami písku v malebné vesnici Chamarel.

1. Flic en Flac

Oblíbenou destinací ostrova Mauricius je bezpochyby malé pobřežní město Flic en Flac, které leží na západní straně ostrova. Pochlubit se přitom může právě dlouhou pláží se světlým pískem a křišťálově čistým mořem. I z toho důvodu se zde nachází spousta špičkových a turisty vyhledávaných hotelů.

Výhodou tohoto místa je skutečnost, že i když je poměrně známé, nemusíte se zde obávat toho, že by byla pláž přeplněná. Těšit se dále můžete na přítomnost korálových útesů, které potěší zejména milovníky potápění. Pokud už na pláži budete, doporučujeme si udělat výlet k nedalekým Tamarínským vodopádům nebo k ptačímu parku Calesu. Pro tuto oblast jsou charakteristické také malé jehličnaté stromky. Flin en Flac se právem řadí mezi nejlepší pláže na ostrově Mauricius.

2. Pereybere

Další skvělou lokalitou, která vybízí k odpočinkové dovolené, je Pereybere. Tato destinace je rovněž ideální v případě, že si chcete užít příjemný ruch spojený s množstvím kaváren, restaurací a obchodů, které se v hojném počtu nachází v bezprostřední blízkosti.

Samotná pláž vás na první pohled uchvátí krásným měkkým pískem. Na pláži najdete hned několik potápěčských center, díky kterým si můžete půjčit potřebné vybavení pro objevování podmořského světa. Přímo na pláži a v okolí roste několik stromů, které vrhají příjemný stín pro osvěžení. Ubytovat se můžete jak v levných penzionech a hotelích, tak i luxusnějších resortech.

3. Grand BaieNejhezčí pláže na Mauriciu
najdete také v oblasti Grand Baie, která se řadí k těm nejhlučnějším částem ostrova. Těšit se zde můžete na sněhově bílý písek a velmi pozvolný přístup do vody, který potěší neplavce i rodiče malých dětí. Někdy se však hned u pobřeží shromažďuje velké množství lodí, kvůli kterým může být někdy koupání obtížnější.

Celodenní relax na pláži zde však můžete skvěle propojit s poznáním nočního života na Mauriciu. Najdete zde totiž spoustu diskoték, barů a nočních klubů, které doslova vybízí k jejich návštěvě. Pro pohodlný zážitek na pláži nechybí ani toalety, sprchy a převlékací kabinky.

4. Le Morne

Na nejzápadnějším výběžku ostrova Mauricius najdete oblast Le Morne. Ta je vyhlášená díky atraktivní přírodě, kvalitním službám i množství příležitostí pro zábavu. Ze srdce tohoto poloostrova dokonce vyrůstá ikonická stolová hora Le Morne Brabant, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

V této oblasti si můžete vybrat z 10 kilometrů písečných pláží, které jsou navíc chráněny korálovým útesem. Díky tomu zde není nouze ani o podmořský život, který můžete při potápění s chutí prozkoumat. Jelikož jsou pláže dostatečně široké, není zpravidla problém najít si zde nerušené místo ve stínu palem či slunečníku.

5. Belle Mare Plage

Hledáte místo pro klidnou rodinnou dovolenou? V tom případě je skvělou volbou pláž Belle Mare Plage. Nachází se na východním pobřeží Mauricia a najdete zde písčité pobřeží s mírně kamenitým mořským dnem. Díky mírným vlnám si koupání skvěle užijí i menší děti.

Pobřeží je dostatečně dlouhé a široké, a proto se nemusíte obávat, že byste zde neměli dostatek soukromí. Po obvodu pláže se navíc rozkládá háj casuarina, kde se můžete schovat před ostrým poledním sluncem. Přímo u pláže se nachází několik hotelů.

6. Tamarin Beach

Krásná pláž, která skvěle poslouží pro odpočinek a relaxaci. To je Tamarin Beach, která se nachází na západním pobřeží Mauricia. Oceán skvěle poslouží k osvěžení, plavat se v něm však příliš nedoporučuje, a to kvůli silným proudům. Pláž Tamarin Beach je rozdělena mělkou Černou řekou, kde lze čas od času spatřit delfíny.

Jelikož se v blízkosti této pláže nenachází prakticky žádné útesy, fouká zde silný vítr, který způsobuje poměrně velké vlny. Proto se zde někteří oddávají surfingu či windsurfingu.

7. La Cuvette Beach Grand Bay

Další nádhernou pláží na tomto ostrově je La Cuvette Beach Grand Bay, která zaujme krásně čistým pískem i průzračným mořem. V dálce je možné spatřit korálový útes, který brání v tom, aby vysoké vlny dosáhly až na pláž. Pronajmout si zde můžete lehátko a slunečník a užít si relax se vším všudy.

Letovisko je v sezóně zpravidla plné turistů. Díky tomu není problém narazit na otevřenou restauraci, bar či kavárnu. Pokud zde budete, můžete zavítat také k nedaleké pláži Pereybere, u níž se nachází dechberoucí chrám Tamil Surya Oudaya Sangam.

8. Blue Bay

V našem žebříčku nejhezčích pláží na Mauriciu samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Blue Bay. Pokud zde vyrazíte, můžete se těšit na krásnou písčitou pláž a mělký oceán, který se zvolna prohlubuje. Jelikož se pláž Blue Bay nachází v zátoce, je chráněna před větry a tím pádem i vysokými vlnami.

Pláž bývá poměrně často plná turistů, proto doporučujeme na ni zavítat spíše ráno nebo dopoledne. V okolí najdete jak luxusní hotely, tak i levné apartmány. Pokud patříte mezi fanoušky potápění, přijdete si zde na své.

9. Trou aux Biches

Pláž Trou aux Biches se řadí k vyhledávaným lokalitám zejména u milovníků podmořského světa. Obdivovat jej můžete buď jen se šnorchlem, případně si vzít na pomoc kompletní potápěčskou výbavu. Stejně tak se jedná o skvělé místo, kde si můžete vychutnat okouzlující západ slunce.

V bezprostřední blízkosti pláže Trou aux Biches se nachází velká spousta příležitostí pro ubytování. Za návštěvu stojí také místní restaurace, kavárny, kasino nebo dokonce golfové centrum.

10. Grand Bay Public Beach

Na závěr nesmíme zapomenout ani na Grand Bay Public Beach. Jak napovídá její název, jedná se o veřejnou pláž, kterou může navštívit prakticky kdokoliv. Pláž zaujme jemným pískem a krásnými výhledy do okolí.

V průběhu dne za vámi pravděpodobně zavítají místní obyvatelé s nabídkou zajímavého street food za rozumnou cenu. Také zde najdete několik lodí, které nabízí plavbu po okolních ostrovech nebo třeba pravou oceánskou párty. Pláž se řadí spíše k těm menším, nicméně je moc hezká a udržovaná.

Chcete vyrazit na Mauricius? Tohle by vás mohlo zajímat:

Přidat komentář

4 + three =