Nejlepší cestovní agentura

Nejlepší cestovní agentury v ČR

Hlavní turistická sezóna je sice za námi, ale možná dáváte před odpočinkem na pláži přednost třeba aktivní zimní dovolené v horách (anebo rádi plánujete výlety s velkým předstihem). Tak jako tak tu pro vás máme článek s informacemi, které se můžou hodit po celý rok. Budeme se v něm věnovat nejlepším cestovním agenturám.

Jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou?

Cestovní agentury jsou hitem posledních let a umožňují vycestovat opravdu výhodně. Jak se liší od klasických cestovních kanceláří? V první řadě je třeba říct, že tyto dvě „platformy“ ani tak nestojí proti sobě, jako se spíš doplňují. Cestovní agentury fungují jako agregátory nabídek mnoha cestovních kanceláří, ubytovacích zařízení, rezortů apod. Jejich výhodou je tedy především obrovský výběr a velké možnosti porovnávání. Agentura tedy funguje jako zprostředkovatel, cestovní kancelář pak jako vlastní organizátor zájezdu či dovolené.

Recenze cestovních agentur

V České republice v současnosti působí větší počet takových cestovních agentur a v našem recenzním článku jsme pro vás vybrali ty nejspolehlivější a nejvýznamnější. Při jejich porovnávání jsme se zaměřili na všechny podstatné aspekty, jako je rozsah služeb, možnosti porovnávání, množství a rozmanitost nabídek a podobně. Taky se podíváme na úroveň a přehlednost zpracování webových stránek těchto agentur, na jejich zákaznický servis a samozřejmě i na to, jaké zkušenosti s nimi mají zákazníci, kteří jejich služby už využili.

1. Invia. cz

Logo_Invia

Invia.cz je největší a nejznámější cestovní agenturou v ČR. Vznikla již v roce 2002 pod názvem MojeDovolena.cz. Od roku 2004 pak už funguje pod současným názvem. Jde o původem českou společnost, která ale pronikla i do zahraničí. Služby nyní nabízí například na sousedním Slovensku, v Polsku, Maďarsku nebo Rumunsku.

Invia nepůsobí pouze jako virtuální společnost prostřednictvím internetových stránek. V rámci České republiky můžete zavítat i do 134 kamenných poboček. Tato společnost získala řadu ocenění (WEB TOP 100, Deloitte Technology Fast 50, Českých 100 nejlepších apod.) a je členem asociací APEK, AČCKA, IATA, ECTAA, ESF nebo ACK ČR.

Nabídka služeb

Invia.cz nabízí cestovatelům a turistům opravdu rozmanité možností. V současné disponuje nabídkou zahrnující téměř 11 milionů zájezdů – a to už je opravdu pořádný výběr. Najdete zde velmi oblíbené nabídky „last minute“ a „first minute“, které mohou zaujmout bezkonkurenčními cenami.

Vybírat můžete z dovolených exotických i zimních anebo můžete vyrazit na lázeňský pobyt či populární eurovíkend. Prostřednictvím Invia.cz můžete nakupovat nejen zájezdy a dovolené, ale i letenky od desítek leteckých společností. Pokud jde o počet partnerských cestovních kanceláří – ten je v rámci české nabídky zcela bezkonkurenční a sahá k 400 společnostem.

Webové stránky

Webové stránky společnosti Invia.cz jsou zpracovány přehledně. Což je velký úspěch vzhledem k záplavě informací, které se tu nacházejí. Nejjednodušší možností je využití vyhledávače. Stačí zadat, kam chcete jet, kdy a jak – a web vám vygeneruje nabídku.

Využít lze ale i pokročilejší vyhledávání s celou škálou filtrů. Zájezd můžete hledat podle ceny, hodnocení nebo vybavení ubytování, stravování, akčních nabídek, typu zájezdu nebo třeba i podle vzdálenosti ubytování od moře či sjezdovky.

Velkým plusem portálu je opravdu obrovské množství recenzí. Dostatek hodnocení najdete prakticky u každé nabídky a každého ubytovacího zařízení, takže si můžete snadno udělat představu o kvalitě konkrétního zájezdu.

Zkušenosti a celkové hodnocení

Invia.cz vítězí rozsahem nabídky a na špičkové úrovni jsou i služby zákazníkům (zákaznická podpora), která zahrnuje live chat, telefonní linku i email a operátoři reagují obvykle rychle. Taky rozsah možností a zpracování webu je vynikající.

Agenturu Invia.cz lze tedy považovat dobrou volbu, ale občas se setkáte i s negativními ohlasy. Ty se týkají především často zbytečně komplikované komunikace s agenturou.

Přejít na Invia.cz

2. Dovolena.cz

dovolena-cz-logo

Společnost Student Agency je u nás velice dobře známá. Patřila mezi první významné soukromé dopravce a má jistě zásluhy na pozvednutí úrovně dálkové přepravy v naší zemi. Proč ale mluvíme o Student Agency? Protože agentura Dovolena.cz spadá pod stejnou společnost. Dovolena.cz má u nás několik kamenných poboček, ale oproti Invii je jich řádově méně (celkem 10).

Nabídka služeb

Dovolena.cz patří nejlépe „zásobené“ cestovní agentury. Shromažďuje nabídky cca 300 kanceláří, což ji řadí na druhé místo za Invia.cz. Nabízí samozřejmě zájezdy a dovolené, last i first minute cesty, poznávací, letní i zimní pobyty. Kromě toho zde můžete zakoupit pouze letenku – anebo dokonce jenom ubytování, což je velmi pěkná výhoda. Dovolenou tak můžete mít víc pod palcem.

Za pozornost rozhodně stojí fakt, že Dovolena.cz nenabízí pouze zájezdy českých cestovek, ale i německých společností. Díky tomu se můžete setkat s unikátními a často cenově velmi příznivými nabídkami. Nevýhodou pak může být komunikační bariera – delegáti i cestovka s vámi budou mluvit německy.

Další specialitkou agentury Dovolena.cz jsou taky zajímavé bonusy v podobě bezplatné dopravy na letiště nebo parkování na letišti. Týká se to ale jen vybraných zájezdů.

Webové stránky

Ani tentokrát nemáme webovým stránkám moc co vytknout. Opět je zde základní i velmi podrobné vyhledávání, přehlednost je na velmi dobré úrovni a dočkáte se i spousty recenzí ubytování. Poněkud však zamrzí chybějící live chat pro zákaznickou podporu. Vynahrazuje to však nonstop pracovní doba na ostatních komunikačních kanálech, takže vaše žádost bude vyřízena dostatečně promptně.

Zkušenosti a celkové hodnocení

Společnost Dovolena.cz si druhé místo v našem žebříčku cestovních kanceláří zaslouží. V její prospěch mluví nejen rozsah nabídky, ale i velmi zajímavé výhody a možnosti (rezervace ubytování, německé kanceláře apod.). Za nevýhodu lze považovat méně kamenných poboček nebo chybějící live chat.

Ohlasy a zkušenosti jsou převážně pozitivní, ale najdou se i nespokojení klienti. Ti si nejčastěji stěžují na horší zkušenosti při řešení nastalých problémů.

Přejít na Dovolena.cz

3. eTravel.cz

logo-etravel-cz

Společnost eTravel.cz je další velmi silnou cestovní agenturou na českém trhu. Může za to i spojení se skupinou Fischer (tuto společnost snad u nás ani není třeba představovat). Tato agentura se ale vyšvihla sama, vznikla již v roce 2003 a ke zmíněné skupině se přidala teprve v roce 2012.

Kromě webového portálu má i tato společnost k dispozici řadu kamenných poboček. Se 70 provozovnami se dokonce řadí na druhé místo hned po Invii. Tento fakt lze jistě považovat za významnou výhodu.

Nabídka služeb

Rozsah služeb agentury eTravel.cz je spíše standardní. Najdete zde zájezdy last minute, exotické a zimní dovolené. Můžete si taky zarezervovat letenky, samostatná rezervace ubytování (na rozdíl od Dovolena.cz) ale možná není. Společnost eTravel.cz shromažďuje nabídky od cca 70 kanceláří, což je stále slušný „materiál“.

Webové stránky

Webové stránky eTravel.cz jsou řešeny poměrně minimalisticky, což je míněno jako pochvala. Vyhledávání a možnosti filtrování jsou dostatečně propracované a plně konkurence schopné. Opět se setkáte i s dostatkem recenzí ubytovacích služeb. Výhodou je i live chat v rámci zákaznické podpory, takže se odpovědí na své otázky domůžete v minimálním čase.

Zkušenosti a celkové hodnocení

Cestovní agentura eTravel.cz patří mezi osvědčené společnosti se silným zázemím, dobrými službami zákazníkům a nadprůměrnou nabídkou. V její prospěch mluví i množství kamenných poboček. Na eTravel.cz se taky hromadí převážně pozitivní ohlasy, takže ačkoli nejde o největšího hráče na trhu, jistě stojí za zvážení.

Přejít na eTravel.cz

4. Travelportal.cz

logo-travelportal

Na dalším místě našeho testu cestovních agentur se usídlila společnost Travelportal.cz, která patří mezi středně velké agregátory. Můžete se těšit na výběr zájezdů od téměř stovky cestovních kanceláří a Travelportal.cz provozuje i 25 kamenných poboček po celé České republice.

Nabídka služeb

Pokud jde o služby, očekávejte celkem standardní nabídku. Jsou zde last a first minute zájezdy, dovolené u moře i na horách, eurovíkendy, ale například i speciální dovolené s dětmi či zájezdy pro seniory a do aquaparků, což je jistě zajímavé. Na druhou stranu chybí možnost samostatné rezervace letenek, takže si svůj zájezd musíte pořídit v takové podobě, v jaké ho zamýšlela cestovní kancelář.

Webové stránky

Webové stránky v žádném zásadním aspektu nevynikají, ale ani nezaostávají. Jsou přiměřeně přehledné a skrývají množství kategorií, například se můžete podívat na počasí, prolistovat si články v cestovním magazínu nebo si zasoutěžit o zájezd (pokud nějaká soutěž probíhá).

Vyhledávání je opět docela podrobné, ačkoli nepatří mezi špičku. Zajímavá je ovšem možnost vyhledávání zájezdů podle počasí, což lze ale chápat spíš jako zajímavost než skutečně směrodatný faktor.

Na stránkách nechybí ani „porovnávač“, do kterého můžete vložit více zájezdů a zhodnotit jejich parametry v přehledné tabulce. Další nemalou výhodou je přítomnost live chatu pro rychlou komunikaci.

Zkušenosti a celkové hodnocení 

Dá se říct, že Travelportal.cz patří k velmi dobře hodnoceným z hlediska zákaznických zkušeností, s minimem negativních ohlasů. To je jistě dobrá zpráva. Agentura má solidní záběr a několik zajímavých výhod. Pozornost si podle nás zaslouží.

Přejít na TravelPortal.cz

5. Zajezdy.cz

logo-zajezdy-cz

Zajezdy.cz je cestovní agentura s velkými zkušenostmi a dlouhou působností na českém trhu. Prodejem zájezdů se zabývají už od přelomu milénia. Tato společnost provozuje i několik kamenných poboček, ale ve srovnání se zde zastoupenou konkurencí je jich poměrně málo (pouze 4). To ale nemusí být zásadní překážka. Pojďme se podívat na rozsah služeb, web a hodnocení.

Nabídka služeb

Zajezdy.cz se mohou pochlubit velmi solidním počtem partnerských cestovních kanceláří. Je jich ke dvěma stům, což tuto agenturu řadí k nadprůměru. Jedním z největších lákadel je ale něco jiného – konkrétně pojištění každého objednaného zájezdu proti úpadku a garance odjezdu.

To je služba v rámci cestovních agentur jednoznačně nadstandardní. Další nemalou předností je výběr z nabídek nejen českých, ale i slovenských, a dokonce německých cestovek. Naopak zde chybí například možnost samostatné rezervace letenek.

Webové stránky

V základních kategoriích portálu Zajezdy.cz najdete last minute i first minute nabídky, taky lyžování, akční nabídky nebo exotické dovolené. V dalších možnostech je pak například výběr wellness pobytů, eurovíkendů a dalších specialit. Rozmanitost nabídky je tedy na dobré úrovni.

Důležitým prvkem stránek cestovních agentur je vyhledávání a filtry. Tyto možnosti jsou zde poměrně rozvinuté a zcela jistě dostačující. Poněkud naopak zamrzí chybějící live chat.

Zkušenosti a celkové hodnocení

Zajezdy.cz si vede rozhodně dobře a nabízí několik velmi zajímavých možností, jako je pojištění zájezdu nebo výběr zájezdů zahraničních cestovek. Nevýhodou je zákaznická podpora bez live chatu nebo minimum poboček a nemožnost rezervace letenek nebo ubytování.

Přejít na Zajezdy.cz

6. sDovolena.cz

logo-sdovolena-cz

A jsme na konci. Posledním portálem našeho žebříčku bude sDovolena.cz, která spadá pod Seznam.cz. Celkový „výkon“ však stačil pouze na šestou pozici a ve srovnání s výše hodnocenými konkurenty má jistě co dohánět. Například počet kamenných poboček se rovná nule. To by se ale v dnešní virtuální době snad dalo odpustit, pokud by byl tento nedostatek dostatečně vyvážen jinými výhodami. Ale je tomu tak?

Nabídka služeb a webové stránky

Portál sDovolena.cz zahrnuje nabídku „jen“ cca 60 cestovních kanceláří. To je v našem srovnání nejnižší počet. Taky samotné webové stránky jsou – dalo by se říct – docela odfláknuté a zastaralé. Ani možností zde není zrovna habaděj a vyhledavač nabízí spíš nutné minimum než nadstandard.

Celkové hodnocení a zkušenosti

Agregátor sDovolena.cz je spíše zaostávající odnoží vyhledávače Seznam.cz a nezdá se, že by se snažil udělat díru na trhu. Nepočítejte s žádnými zvláštními výhodami, rozsáhlým sortimentem nebo službami zákazníkům. Nedočkáte se ani pořádné podpory, chybí linka i live chat – komunikace je tedy možná jen přes email.

Některé nedostatky jsou na druhou stranu svým způsobem pochopitelné, sDovolena.cz není agentura v pravém smyslu, ale jen vyhledávač zájezdů – např. absence podpory nebo poboček je tedy v podstatě logická. Minimum možností a nabídek už ale tak snadno obhájit nelze.

Přejít na sDovolena.cz

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

eighteen − five =