TOP 10: Nejlepší a největší cestovní kanceláře v České republice

Prázdniny se kvapem blíží a Češi ve velkém shánějí dovolené po celém světě. Pobyt v letovisku patří mezi nejoblíbenější letní zážitky. Jen ty nejlepší cestovní kanceláře v ČR ale zajistí nezapomenutelnou dovolenou. Pojďme si představit největší cestovní kanceláře v ČR.

Nejspolehlivější cestovní kanceláře v ČR zařídí vše od cesty, ubytování, jídla a zážitků na místě. Přesně to nás zajímalo při našem srovnávání cestovních kanceláří. Dále jsme se zaměřili na přehlednost webových stránek, zákaznickou podporu a recenze klientů.

1. Fischer

CK Fischer logo

Fischer se svými 200 pobočkami právem patří mezi největší cestovní kanceláře v ČR. Největší výhodou cestovní kanceláře je tradice. V žebříčku máme i starší poskytovatele zájezdů, Fischer se ale velmi brzy po svém vzniku stal etalonem kvalitních a luxusních dovolených.

Pobočky cestovní kanceláře Fischer najdete po celé republice. Po příchodu na vás čeká příjemný vyškolený personál s nabídkou zájezdů prakticky po celém světě. Fischer dobře pokrývá Asii – pokud sháníte dovolenou v Arabských Emirátech, Filipínách nebo Indonésii, cestovní kancelář vám pravděpodobně vyhoví.

Pokrytí je však daleko větší. Nechybí zájezdy do několika destinací Řecka, Bulharska, Chorvatska, Itálie, Španělska, tak také do afrických destinací, jako je Egypt či Tunisko. Výhodou je, že do některých destinací létá Fischer také přímo z Brna, Pardubic či Ostravy.

Webové stránky cestovní kanceláře jsou přehledné a rychle se na nich zorientujete. Na webu dobře funguje filtrace zájezdů. Pokud dáváte přednost výběru dovolené online, na výběr si snadno zvyknete a brzy si vyberete.

Dobře funguje také zákaznická podpora. Klientská linka funguje v běžné pracovní době, vedle ní najdete na webových stránkách živou podporu na chatu, která vás provede výběrem dovolené. Podporu během dovolené zajišťují proškolení delegáti v místě zájezdu.

Zajímavosti:

 • Hotely značky Mitsis na Kosu, Rhodosu či Krétě najdete pouze u CK Fischer.
 • CK Fischer je součástí REWE Group a její divize DER Touristik, největší středoevropské skupiny v cestovním ruchu (patří sem např. Exim Tours, Nev-dama či Kartago Tours).
 • CK Fischer provozuje v cílových destinacích dětské kluby Funtazie. Zábavný program pro vaše děti tak máte zajištěný ve všech významných cílových destinacích. Více informací zde.

2. Blue Style

blue style logo

Cestovní kancelář Blue Style se zaměřuje na rodinné zájezdy. S nimi má dlouholeté zkušenosti, což potvrzují recenze a zkušenosti zákazníků. Ty na druhou stranu ale zmiňují přílišné tlačení na pilu v oblasti příplatkových služeb.

Blue Style pokrývá především Egypt, Řecko a Spojené arabské emiráty. Zde nabízejí hned několik destinací. Horší je to s asijskými státy – v takovém případě se po dovolené poohlédněte u konkurence. Na druhou stranu v jejich katalogu najdete i exotické destinace jako Omán. Celkově najdete u Blue Style 20 zemí a 42 destinací, kam můžete vyrazit.

Podobně obsáhlá jako nabídka zájezdů je také nabídka služeb. Blue Style pro vás zajistí privátní transfer z letiště, láhev vína na pokoj nebo organizaci svatby na břehu moře. Právě nabídka příplatkových služeb ji ale řadí do kategorie nejlepší cestovní kanceláře v ČR.

Zákaznická podpora cestovní kanceláře Blue Style je příjemná a funguje na telefonu, živém chatu a na jedné z 56 poboček po celé České republice. Některá hodnocení zákazníků zmiňuje problematické chování delegátů – v tomto případě záleží na destinaci a konkrétním hotelu.

Zajímavosti:

 • Hotely značky Grecotel a Antlantica jsou nejnovější novinkou v nabídce CK Blue Style.
 • CK Blue Style provozuje klubové hotely pro děti pod názvy Croco Club a Blue Club. Více informací najdete zde.

3. Exim Tours

Logo Exim Tours

Mezi největší cestovní kanceláře v ČR patří také Exim Tours. Firma vznikla v roce 1993 a jde o jednu z největších cestovní kanceláří ve střední Evropě. Mimořádně silná značka se zařadila do Asociace cestovních kanceláří a její německé alternativy RDA, což jí zajišťuje výsadní pozici na trhu s dovolenými.

Cestovní kancelář Exim Tours zajišťuje rodinné dovolené, pobytové zájezdy, last minute pobyty i exotické dovolené. V jejím katalogu najdete dovolené v jižní a střední Americe – s Exim Tours se podíváte například do Mexika, na Dominikánskou republiku, Panamy nebo na Kubu.

Zákaznická podpora Exim Tours vás obslouží na telefonu, živém chatu a na jedné z více než 200 poboček v České republice. Exim Tours patří do REWE skupiny stejně jako Fischer – poskytuje tedy velkou síť partnerských poboček s proškoleným personálem.

Na Exim Tours klienti oceňují nabídku služeb. Kancelář vám sjedná cestovní pojištění, zajistí parkování na letišti a poskytne nadstandardní catering na palubě letadla. Na druhou stranu si klienti občas stěžují na klamavé fotky a chování delegátů v některých destinacích.

Zajímavosti:

 • Létá se také z Brna, Pardubic či Ostravy.
 • Dětské kluby cestovní kanceláře Exim Tours najdete pod označením „Mango klub“. Více informací najdete zde.

4. Čedok

Čedok logo

Tradiční firma vznikla v roce 1920, což ji řadí mezi nejstarší cestovní kanceláře v ČR. Od té doby vystřídala řadu majitelů. Dnes patří Čedok do holdingu Itaka – největší cestovní skupiny zemí evropského východního bloku s obratem přes 1 mld. korun ročně v roce 2019.

Kromě leteckých zájezdů se Čedok zaměřuje také na autobusové a vlakové zájezdy. Zároveň poskytuje odlety ze šesti letišť v České republice včetně Karlových Varů a Pardubic a další třech na Slovensku a dvou v Polsku.

Mezi velký benefit Čedoku patří přehledné webové stránky. Zájezdy do oblíbených destinací najdete na pár kliků. Vedle toho funguje efektivní a logická filtrace s možností upřesnění termínu, počtu osob, druhu pobytu a další parametrů zájezdu.

Čedok vás vezme na dovolenou na čtyři světadíly. Jeho katalog pokrývá Evropu, Asii, Afriku i země Střední Ameriky. Mezi další výhody patří i zajištění zájezdu do okolních států (Slovensko, Maďarsko), které některé největší cestovní kanceláře v ČR zapomínají.

Zajímavosti:

 • CK Čedok má velmi dobře pokrytou zimní exotickou dovolenou u moře.
 • Odlétá mimo jiné také z Karlových Varů, Českých Budějovic, Prahy, Brna, Ostravy či Pardubic nebo slovenských a polských letišť.
 • Animační dětské kluby se jmenují ČEDOG. Pro aktivní dovolenou zase hledejte označení zájezdů Aktivity klub. Pro párty dovolenou hledejte označení zájezdů ČedoKarma.

5. CK Alexandria

CK Alexandria logo

Cestovní kancelář Alexandria vznikla v roce 1991. V minulosti se specializovala na Bulharsko, Řecko a Turecko. Dnes se její dosah rozšířil i do španělských, tureckých a albánských destinací a letovisek.

Dnes patří mezi 5 největších cestovních kanceláří v ČR a je největším prodejcem zájezdů do Bulharska.

Na CK Alexandria na první pohled zaujmou vlastní luxusní hotely s profesionálním personálem. Resorty mají svoje privátní pláže a delegáti zajistí vše od výletů po okolí, adrenalinových zážitků jako potápění nebo výletu na čtyřkolkách až po zábavné animační programy pro děti.

Za zmínku stojí také ultra inclusive programy. Po zaplacení o něco vyšší ceny než za běžný zájezd dostanete na ruku kouzelný modrý náramek, který vám zprostředkuje nadstandardní hotelové služby. Ty zahrnují neomezenou nabídku jídla i alko a nealko drinky v hotelovém i plážovém baru.

Podle recenzí klientů mívá cestovní kancelář Alexandria problémy s organizací zájezdu. Po příjezdu na místo na klienty občas čekal jiný pokoj a někdy dokonce odlišný hotel. Na druhou stranu je ale třeba říct, že kancelář tyto problémy ochotně řeší a poskytuje kompenzace.

Za nás bychom jistě uvítali i modernizaci stránky jako takové pro větší přehlednost.

Zajímavosti:

 • CK Alexandria má spoustu klubových hotelů pod označením Alexandria Club. Pro děti jsou zde připraveny nejrůznější zábavné programy s maskoty Karcoolka a Lexa.

6. ESO Travel

ESO TRAVEL logo

Cestovní kancelář ESO Travel se již na první pohled odlišuje od zbytku hodnocených poskytovatelů dovolených. I přesto ale právem patří mezi nejstarší CK v ČR a zároveň také nejspolehlivější cestovní kanceláře v ČR a to přesto, že se zaměřuje na opravdu exotické destinace.

V nabídce katalogu najdete destinace z celého světa. A když říkáme z celého, tak to myslíme vážně. ESO Travel totiž jednou za rok pořádá i poznávací zájezd na Antarktidu a zaměřuje se na další exotická místa. Můžete s ní vyrazit třeba do Ugandy podívat se na horské gorily nebo na malý okruh Čínou.

K poskytování dovolených přistupuje cestovní kancelář jinak. Vědoma si vyšších cen exotických destinacích nabízí slevy na druhou dovolenou nebo možnost levnějšího doobsazení zájezdů, kdy klienty na poslední chvíli, ale levněji, dosadí do letadla na méně vytížený zájezd nebo let.

Pokud patříte k milovníkům dobrodružství, prozkoumejte katalog ESO Travel a vyberte si ze široké nabídky zájezdů do celého světa. SK zajistí vše od letenky, po aktivní pobyt a další náležitosti exotických destinací.

Zajímavosti:

 • Nepřeberné množství poznávacích zájezdů do celého světa.
 • Nejoblíbenější země, kam cestovatelé ESO TRAVEL vyrážejí? Čína, Japonsko, Jižní Afrika, Kuba, Mexiko, Thajsko a USA.

7. CK České Kormidlo

CK České Kormidlo logo

Od roku 2002 funguje na českém trhu také cestovní kancelář České kormidlo s.r.o., který se specializuje na pobytové zájezdy do Chorvatska a Itálie. Postupem času však svoji nabídku ještě rozšířila o Slovinsko a letecké zájezdy do Turecka, Bulharska a destinací Černé hory.

Stránky cestovní kanceláře jsou poměrně přehledné, rychle najdete to, co hledáte a zorientovat se není žádný problém. Výhodou je také fakt, že se můžete každý den v předem určených časech dovolat na call centrum a položit vaše dotazy. CK České Kormidlo má jedinou pobočku v ČR, a to v Brně.

Díky vlastní autobusové dopravě (Autokarem.cz) se České Kormidlo stalo oblíbené také pro své poznávací zájezdy. Vyrazit tak můžete třeba do Paříže, Budapešti, Osvětimi, Bavorska nebo italských Benátek.

Hitem je jednodenní koupání u moře. Ano čtete správně. Autobusem vyrazíte v noci k moři, abyste tam ráno byli. Přes den se koupete a k večeru zase vyrážíte zpět do ČR, abyste byli ráno doma. Koupat na jeden den se jezdí do Bibione, Caorle, Lido di Jesolo, na Balaton nebo do chorvatských destinací Rabac, Crikvenica či na ostrov Krk. Jakkoliv to zní bláznivě, je to aktuálně HIT cestovní kanceláře. Nabídku jednodenních zájezdů najdete zde.

CK České Kormidlo může být zajímavou alternativou velkých cestovních kanceláří a protože funguje již od roku 2002 lze ji označit jako spolehlivou.

Zajímavosti:

 • CK pořádá také jednodenní zájezdy k moři.
 • Poznávací zájezdy vlastní autobusovou dopravou.
 • Oblíbená je také pro své adventní zájezdy.

8. Extra tip na závěr: Cestovní agentura Invia.cz

Logo_Invia

Na závěr sáhneme do jiného soudku a představíme si cestovní agenturu Invia.cz. Ta klientům nabízí zprostředkované zájezdy od 150 ověřených českých i zahraničních cestovních kanceláří. Do smluvních kanceláří patří všechny zmíněné a mnoho dalších.

Díky široké nabídce pokrývá cestovní agentura Invia.cz dovolené po celém světě. V její nabídce najdete pobytové zájezdy, wellness dovolené, výlety po České republice a dovolené v Evropě. Nechybí ani exotika v Asii nebo střední Americe.

Na webových stránkách poskytuje Invia.cz recenze hotelů. Při výběru zájezdu snadno zjistíte názory ostatních hostů. Recenze jsou důvěryhodné a agentura se nebojí ukázat ani stinné stránky. Klienti tak mají jasno v tom, kam se vydávají.

Nevýhodou cestovní agentury je její podpora. Pokud voláte s odborným dotazem, agentura váš dotaz deleguje na partnerskou cestovní kancelář. Odbornější otázky tak mohou mít pozdější datum odpovědi. Přesto ale CA Invia.cz obstojí i v konkurenci velkých cestovních kanceláří.


Rozdíl mezi cestovní agenturou a cestovní kanceláří

Jak se liší cestovní kancelář a cestovní agentura? Kromě právních otázek je to především způsob zajištění dovolené. Cestovní agentura totiž pouze přeprodává zájezdy od cestovní kanceláří a funguje jako subdodavatel pro CK.

Ty největší cestovní kanceláře v ČR ale rády najímají služby cestovních agentur. Zajišťují jim totiž dostatečný příjem nové klientely a rozšíření sítí poboček. Cestovní agentura jim tak levně přihraje nové zákazníky.

Z výhod cestovních agentur těží také klient. Díky většímu objemu zájezdů, které cestovní agentury od kanceláří nakupují, dostávají tito zprostředkovatelé slevy na další dovolené a nadstandardní služby. To umožňuje agenturám nabízet levné dovolené při zachování kvalitních služeb.

Dovolené s největší cestovní kanceláří v České republice

Nejspolehlivější cestovní kanceláře v České republice zajistí luxusní dovolenou po Evropě nebo do exotických destinací. Mezi jejich hlavní benefity patří především lety ověřená tradice.

A vězte, že jakkoliv mohou znít některé recenze klientů hrozivě, jedná se o individuální selhání, které cestovní kancelář někdy jen těžko ovlivní.

Zjisti také jaké jsou největší německé cestovní kanceláře a nejlepší polské cestovní kanceláře.

Přidat komentář

eleven − 7 =