TOP 12: Nejlepší hotely v Budapešti

Vydejte se do Budapešti poznat místní kulturu, památky, umění nebo třeba gastronomii. Tato destinace od nás není vzdálená příliš daleko, přesto však má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Inspirujte se, kde najdete nejlepší hotely v Budapešti a kde se na své cestě ubytovat, abyste byli maximálně spokojení. V tomto žebříčku najdete nejrůznější varianty, mezi kterými si rozhodně vyberete.

TOP hotely v Budapešti, které stojí za vaši návštěvu

1. Corinthia Budapest

📌 Hotel s pohádkově krásným wellness
📌 Kde ho najdete: Erzsébet krt. 43-49, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Luxusní hotel Corinthia Budapest láká hosty na nezaměnitelnou atmosféru historické budovy a moderních vymožeností. Samotná budova hotelu pochází z 90. let 19. století, kdy se v ní nacházel nejen hotel, ale i palmová zahrada, cukrárna a několik obchodů. Slavní bratři Lumírové toto místo dokonce využili k úplně prvnímu promítání filmu v Budapešti.

A hotel má co nabídnout dodnes. Tvoří jej pokoje v několika kategoriích a velikostech, díky čemuž si na své přijde prakticky každý. Jeho součástí je i prezidentské apartmá, ve kterém se každý host bude cítit opravdu výjimečně. Součástí hotelu je několik restaurací, které můžete v rámci svého pobytu vyzkoušet. Zatímco snídaně se podává v prosluněném atriu, netradiční večeři si můžete vychutnat v restauraci Uncensored nebo Caviar & Bull. A za poslechem swingové kapely se můžete vydat do klubu Orfeum.

Budapešť je právem považována za město lázní. Proto není divu, že jedny takové nechybí ani v tomto hotelu. Royal Spa je zařízeno ve stylu art deco a jeho součástí je například 15metrový bazén, relaxační prostory, sauny, vířivky a parní lázně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 4 180 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 2 801 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 1 722 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Kempinski Hotel Corvinus Budapest

📌 V docházkové vzdálenosti od významných budapešťských památek
📌 Kde ho najdete: Erzsébet tér 7-8, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

5hvězdičkový hotel spadající do sítě Kempinski je jednoznačnou zárukou luxusu a kvality. Díky své poloze navíc doslova vybízí k objevování všech významných budapešťských památek. Vybrat si můžete z několika typů pokojů, mezi kterými nechybí ani prémiové varianty pro náročné hosty. Vybavení jednotlivých pokojů na první pohled zaujme svým elegantním a luxusním designem.

Neodmyslitelnou součástí Kempinski Hotel Corvinus je hned několik restaurací a barů, jejichž návštěvu nelze než doporučit. Zavítat můžete například do bistra a steakhousu ÉS Bisztró, kde si pochutnáte na regionálních pokrmech. Za zmínku stojí také japonská restaurace Nobu inspirovaná chutěmi jižní Ameriky. Na zajímavý koktejl můžete vyrazit do baru Blue Fox, šálek lahodné kávy si zase dáte v The Living Room.

Pokud se na své cestě chcete nechat opravdu hýčkat, nemělo by vaší pozornosti uniknout také místní spa centrum. V něm si můžete vybrat z několika masáží a procedur, ponořit se do bazénu nebo se prohřát v některé z dostupných saun.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 3 126 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 2 262 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 224 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection

📌 Butikový hotel inspirovaný hudbou
📌 Kde ho najdete: Hercegprímás u. 5, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Třetí příčku našeho žebříčku obsadilo kvalitní ubytování v Budapešti Aira Hotel Budapest, což je butikový hotel inspirovaný hudbou. Svým hostům přitom přináší hned několik výhod. Těšit se například můžete na lahodné snídaně, které jsou zahrnuty v ceně pobytu. Odpoledne si můžete zdarma pochutnat na sklence vína a sýrech. A pokud se řadíte k milovníkům výhledů, můžete se vydat na celoročně otevřenou střešní terasu.

Ubytovat se můžete hned v několika odlišných pokojích, jejichž název má vždy spojitost s hudbou. Na své si přijdou jak samostatní cestující, tak i páry a rodiny s dětmi. Přímo v hotelu máte příležitost navštívit zajímavé restaurace a bary. Čeká na vás například Café Liszt s bohatou nabídkou jídel a dezertů nebo bar High Note SkyBar, ve kterém můžete ochutnat zajímavé koktejly.

A protože se nacházíme v Budapešti, ani v tomto případě nesmí chybět skvěle zařízené wellness centrum. Jeho součástí je například 35metrový vyhřívaný bazén, finská sauna, infrasauna či aromatická parní komora.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 768 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více než 287 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 397 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Palác Gresham

📌 Secesní palácový hotel v srdci Budapeště
📌 Kde ho najdete: Széchenyi István tér 5-6, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Palác Gresham spadá do sítě hotelů Four Seasons, pro které je charakteristická určitá prémiovost a opravdová kvalita. Tento secesní palácový hotel má svým hostům rozhodně co nabídnout. Hned při příchodu vás například jistě zaujme honosná hala zdobená více než dvěma miliony mozaikových dlaždic a výrazným lustrem.

Co se týče pokojů, je určitě z čeho vybírat. Zvolit si můžete některý ze základních, ale i prémiových pokojů. Pokud toužíte po tom nejvyšším možném luxusu, pravděpodobně vás zaujme zdejší prezidentské apartmá. A zkrátka zde nepřijdete ani z hlediska gastronomie. Zavítat můžete do pivnice a baru Kollász nebo si vychutnat neotřelý drink připravovaný přímo před vámi v baru Músza. Od pátku do neděle si v místním lounge baru můžete vychutnat čaj a něco sladkého a přitom si poslechnout živou hudbu.

Pokud se v Palác Gresham ubytujete, můžete se vydat také do místního SPA centra. V tomto ohledu stojí za zmínku zejména široká škála nejrůznějších procedur, které můžete podstoupit a nechat odpočinout a omládnout vaše tělo.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 977 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 400 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 401 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Mystery Hotel Budapest

📌 Hotel s historií sahající až do roku 1896
📌 Kde ho najdete: Podmaniczky u. 45, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

5hvězdičkový hotel Mystery Hotel Budapest si vaše srdce získá díky své luxusní atmosféře. Samotná budova pochází z roku 1886 a je tedy příslibem nádechu historie. Ostatně v historickém duchu se nese i zařízení některých pokojů, díky čemuž si budete snadno připadat, jako byste spali někde na zámku. Čela postelí jsou v těchto případech trochu netradičně tvořena známými obrazy s vyobrazením portrétů.

Pokud si budete chtít na chvíli odpočinout od města a zavítat do přírody, nebudete to mít daleko. Stačí vyrazit na střešní terasu The Sky Garden, která je oázou klidu a pohody. Navíc si zde můžete pochutnat na menším jídle či koktejlu s dechberoucím výhledem na město.

A za blízkostí přírody můžete vyrazit také do zdejšího wellness centra. To nese označení The Secret Garden Day Spa a řadí se k nejunikátnějším lázním v Evropě. Relaxovat zde totiž můžete pod obrovskými palmami a zajímavými fontánami. A když se posadíte do vířivky, užijete si výhled na stovky svíček křišťálových lustrů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 546 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 1 226 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 81 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Memories OldTown****

📌 Hotel v krásné historické budově
📌 Kde ho najdete: Bástya u. 33, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Další kvalitní hotel v Budapešti nese označení Hotel Memories OldTown. Ten je umístěn v budově, která je považována za historickou památku. V přízemí dokonce najdete pozůstatky bývalých městských hradeb.

Každý ze zdejších pokojů je zařízen individuálně. Nejčastěji se setkáte s chladnými barvami a přírodními materiály v podobě kovu, mědi a dřeva. Často se také objevují rozmanité kousky z průmyslového a vintage nábytku, které pomáhají utvářet neotřelý design každého pokoje.

Pro ubytované hosty se snídaně podává ve Wistro33. Během dne si můžete něco dobrého dát v Memorise pop-up bistru a na skleničku vína či koktejlu zavítejte do střešního baru Memorise SkyBar. Potřebné síly samozřejmě můžete načerpat také v hotelovém wellness centru, kde můžete navštívit saunu nebo si zarezervovat thajskou masáž.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 314 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 1 498 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 23 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Stories Boutique Hotel Budapest

📌 Krásný butikový hotel v Budapešti
📌 Kde ho najdete: Király u. 26, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Mezi nejlépe hodnocené hotely v Budapešti stoprocentně patří také butikový hotel Stories. Jednotlivé pokoje jsou vskutku výjimečné a vy v nich budete trávit čas snad i raději než objevováním maďarské kultury. Většina pokojů má dvě nebo tři patra. Každý z nich je navržen tak, aby odrážel luxus a prémiovost. Kromě samotné ložnice na vás například čekají i honosné obývací pokoje s originálními uměleckými díly.

Když už budete ubytováni v tomto hotelu, můžete si udělat několika způsoby radost. Přímo do svého apartmá si můžete objednat například soukromou lekci jógy, večeři včetně kuchařské show, kadeřníka či tetování. Nebo se třeba nechte vyfotit, udělat si profesionální make-up a mnoho dalšího. V tomto hotelu se zkrátka a jednoduše nudit opravdu nebudete.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 311 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 2 365 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 23 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Kozmo Hotel Suites & Spa

📌 Když se moderní design snoubí s luxusem
📌 Kde ho najdete: Horváth Mihály tér 17, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Mnoho hotelů v Budapešti nechává vyniknout svůj historický ráz, v tomto případě je to ale naopak. V Kozmo Hotel Suites & Spa si totiž užijete moderní design a špičkové služby. Ubytování se nachází v samotném centru města, i přesto vám však dá příležitost si plně odpočinout a načerpat potřebné síly. Právem se řadí mezi luxusní hotely v Budapešti.

Pro jednotlivé pokoje je charakteristický velmi pohodlný nábytek, nepřekonatelná kvalita prádla, elegance a význačná estetika. Vybírat můžete z několika typů pokojů, které zaujmou jak samostatné cestující, tak i rodiny s dětmi. Za gastronomií můžete zavítat do zdejšího bistra, kde navíc na vlastní oči uvidíte, jak se jednotlivá jídla připravují.

A nechybí zde ani prostor věnovaný wellness centru. Součástí je jak fitness centrum, tak i část určená pro odpočinek. Zavítat můžete do bazénu, sauny nebo si třeba objednat některou z kosmetických či pečujících procedur.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 265 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více než 1 917 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 8 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel Palazzo Zichy

📌 Hotel v bývalém paláci z 19. století
📌 Kde ho najdete: Lőrinc Pap tér 2, Budapešť

Hotel Palazzo Zichy

Více fotografií na Booking.com

Tento krásný hotel se nachází v budově paláce z 19. století, která byla na čtyřhvězdičkový hotel přeměněna až v roce 2009. V současné době nabízí ubytování v 80 pokojích, které jsou zařízeny v elegantním a moderním stylu. Předností je také skvělá poloha, díky čemuž se záhy dostanete k významným budapešťským památkám.

Vybírat můžete z několika pokojů, některé z nich mají výhled na malebné náměstí. Po probuzení se můžete těšit na bohatou snídani, přičemž mezi bufetovou nabídkou nechybí ani losos, šumivé víno či výběr lokálního pečiva. V hotelu se nachází fitness centrum, abyste mohli zůstat aktivní i během svého pobytu. Zavítat můžete také do sauny a relaxační místnosti, výhodou je, že vstup do této zóny není nijak omezený.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 265 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 1 237 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 91 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Anantara New York Palace Budapest Hotel

📌 Hotel s impozantní architekturou
📌 Kde ho najdete: Erzsébet krt. 9, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Pokud patříte mezi obdivovatele povedené architektury, v tomto hotelu si jistě přijdete na své. Hned na úvod vás doslova uchvátí mramorová fasáda zdoba řezbami a hodinovou věží. Po vstupu do hotelu poté můžete vnímat impozantnost jednotlivých sloupů, lustrů a fresek.

Stejně jako u jiných hotelů v tomto žebříčku, i v tomto případě můžete vybírat hned z několika různých pokojů. Z hlediska vybavení je pro ně charakteristická krémová barva, luxusní vybavení i honosné lustry. Těšit se můžete na opravdu pohodlné postele, v nichž si odpočinek užijete na maximum.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je restaurace vedená pod taktovkou šéfkuchaře Andrase Wolfa. Kromě toho se můžete občerstvit také v kavárně New York Café a vyzkoušet zde třeba kávu z 24karátového zlata.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 3 471 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 2 569 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 1 070 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Bohem Art Hotel

📌 Hotel pro milovníky umění
📌 Kde ho najdete: Molnár u. 35, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Pokud se řadíte mezi milovníky umění, můžete se nechat ubytovat v Bohem Art Hotel, jehož neodmyslitelnou součástí je Bohem Art Gallery, tedy galerie umění. Ostatně vybraná umělecká díla můžete obdivovat ve všech pokojích, z nichž můžete vybírat. Hotel cílí nejen na jednotlivce a páry, ale i rodiny s dětmi.

Po probuzení se můžete těšit na bohaté bufetové snídaně, jejichž součástí je čerstvá pomerančová šťáva. Samozřejmostí je přítomnost televize, minibaru a sejfu na pokoji. Hotel sice nemá vlastní parkoviště, nicméně v bezprostřední blízkosti se nachází hned několik příležitostí, kam svůj vůz zaparkovat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 008 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 2 345 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 344 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Budapest Marriott Hotel

📌 Střešní bar s dechberoucím výhledem
📌 Kde ho najdete: Apáczai Csere János u. 4, Budapešť

Více fotografií na Booking.com

Poslední hotel našeho žebříčku spadá do sítě hotelů Marriott. Vzhledem k tomu se můžete těšit na špičkovou nabídku služeb, luxusní ubytování a maximální komfort. Tento pětihvězdičkový hotel nabízí pokoje v několika kategoriích, přičemž mnoho z nich se pyšní krásným výhledem. Pokud si budete chtít po příchodu do hotelu jen tak odpočinout, skvěle k tomu poslouží útulně zařízené lobby s pohovkami.

Za gastronomií můžete zavítat do restaurace DNB Budapest, kde můžete ochutnat originální místní speciality. Pokud by vám to nestačilo, je pro vás připravena také restaurace Liz and Chain Greatroom s nabídkou mezinárodních pokrmů. A až dostanete chuť na dobré pivo, sklenici vína nebo lahodný koktejl, nenechte si ujít střešní bar Liz and Chain Sky Lounge.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 4 736 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 1 780 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 952 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

fifteen − 9 =