TOP 12: Nejlepší hotely a ubytování ve Vídni

Jedinečná architektura, umělecká díla, perfektní gastronomie, příležitosti pro nakupování nebo třeba zábavní park Prater. To je jen několik lákadel, kterými se může pochlubit hlavní město Rakouska. Vydejte se je poznat. Inspirujte se našimi tipy na nejlepší hotely a ubytování ve Vídni a prozkoumejte toto město do nejmenšího detailu. V našem žebříčku najdete luxusní hotely, zajímavé butikové hotely i varianty pro příznivce ekologického a udržitelného způsobu života.

1. Andaz Vienna Am Belvedere – a concept by Hyatt

📌 Luxusní lifestyle hotel
📌 Kde ho najdete: Arsenalstraße 10, 1100 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Pokud dáváte přednost opravdu luxusnímu ubytování, neměl by vaší pozornosti uniknout hotel Andaz Vienna Am Belvedere. Jak napovídá samotný název, nachází se v těsné blízkosti paláce Belvedere. Ubytování v tomto hotelu vás přenese do historie města Vídně. Jeho design je totiž inspirován zdejší architekturou i velkolepým uměním.

Součástí hotelu je hned 303 pokojů včetně 44 apartmá. Uvnitř jednotlivých pokojů najdete moderní vybavení, které se snoubí s jedinečným designem a uměleckými díly. Z vybraných pokojů si také budete užívat impozantní výhled na památku Belvedere.

Zkrátka zde nepřijdete, ani co se týče gastronomie. Hlavní restaurace nese označení Eugen 21 a pochutnat si v ní můžete na typické rakouské kuchyni na nejvyšší možné úrovni. Pokud si chcete dopřát chvíle klidu se sklenkou lahodného vína nebo koktejlu, doporučujeme zavítat do úchvatného střešního baru Aurora.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 826 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 1 537 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 780 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Hotel Sans Souci Wien

📌 Butikový hotel, ve kterém se budete cítit výjimečně
📌 Kde ho najdete: Burggasse 2, 1070 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Kvalitní ubytování ve Vídni nabízí butikový hotel Sans Souci Wien, který se nachází přímo v srdci kulturního a historického centra města. V jeho těsné blízkosti se nachází vídeňská muzejní čtvrť a i z toho důvodu se jedná o vyhledávané útočiště právě u milovníků umění. O nádech exkluzivity se stará jedinečné a luxusní zařízení jednotlivých pokojů.

Mezi přednosti tohoto hotelu patří také sbírka moderního umění, jelikož v budově můžete obdivovat originální obrazy Roye Lichtensteina, Allena Jonese a Steva Kaufmana. Jednotlivé kousky najdete nejen ve veřejných prostorách, ale i v jednotlivých pokojích. Hotel nabízí i moderně zařízené wellness centrum s bazénem, kde si můžete užít chvíle odpočinku po celodenním poznávání Vídně.

Hotel Sans Souci Wien pamatuje také na špičkovou nabídku gastronomických zážitků. Za romantickou večeří můžete zavítat do restaurace Verande. V Le Baru si poté můžete dopřát jedinečnou degustaci vybraných šampaňských a svůj pobyt ve Vídni tak povýšit na zcela novou úroveň.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 806 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 970 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 283 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Hotel Sacher Wien

📌 Hotel s historií od roku 1876
📌 Kde ho najdete: Philharmoniker Str. 4, 1010 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Pokud bychom měli jmenovat opravdu výjimečný hotel ve Vídni, nebyl by to žádný jiný než Hotel Sacher Wien. Otevřen byl již v roce 1876 a za dobu svého působení se stal místem pro setkávání významných osobností. Mezi ty se řadí třeba John F. Kennedy, anglická královna Alžběta II., Sharon Stone nebo Naomi Campbell. A jak napovídá samotný název hotelu, právě zde máte jedinečnou příležitost ochutnat pravý sacher dort nebo si koupit některou ze specialit inspirovaných tímto dezertem.

Hotel Sacher skvěle propojuje minulost s přítomností a budoucností. Vybrat si zde můžete z nabídky 152 pokojů a apartmá, které nabízí spojení moderního světa a tradičního designu.

Za pozornost stojí také zdejší wellness centrum skládající se ze SPA a fitness části. Kromě běžných procedur se zde můžete zúčastnit relaxace pojmenované jako Time to Chocolate. Použitá čokoláda bude hýčkat nejen vaši pokožku, ale i mysl.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 10 527 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 715 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 381 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. The Guesthouse Vienna

📌 Butikový hotel v centru města
📌 Kde ho najdete: Führichgasse 10, 1010 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Hotel The Guesthouse Vienna se pyšní perfektní polohou v samotném centru města a řadí se mezi TOP hotely v centru Vídně. Díky tomu se jedná o skvělé výchozí místo pro poznávání města. Svým hostům nabízí možnost vyzvednutí z letiště, a to ne jen tak ledajaké. Dorazit pro vás totiž může řidič v limuzíně, díky čemuž se budete na své dovolené cítit opravdu výjimečně.

Jednotlivé pokoje v hotelu kombinují eleganci a útulnost. Všimnout si zde můžete prolínání designových prvků od Carla Auböcka, Wittmanna a Oswalda Haerdtla. Samozřejmostí je přítomnost pohodlného a funkčního nábytku, díky kterému si užijete odpočinek na maximum. Předností hotelu je zakomponování udržitelného stylu podnikání a zohlednění ekologické stránky věci.

Při vašem pobytu doporučujeme zavítat do vlastní hotelové pekárny, kde si můžete vybrat z široké nabídky koláčů, dortů, pečiva a sušenek. V místní restauraci si samozřejmě můžete pochutnat také na skvělém obědu a večeři.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 604 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 742 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 282 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Boutiquehotel Stadthalle

📌 Hotel, kde je každý pokoj originální
📌 Kde ho najdete: Hackengasse 20, 1150 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

V butikovém hotelu Stadthalle se budete cítit jako v pohádce. Navíc tento typ ubytování výrazně zohledňuje ekologii. Jedná se o úplně první městský hotel na světě s nulovou energetickou bilancí. Budova disponuje systémem fotovoltaiky a díky využití solární energie šetří životní prostředí. Hotel ocení i vaši ekologickou stopu. Pokud se zde dopravíte vlakem nebo na kole, získáte 10% slevu na ubytování.

A ekologie se prolíná i do dalších aspektů tohoto hotelu. Zavítat můžete třeba na levandulovou střechu, která vybízí k nerušenému odpočinku s výhledem na město. Levanduli mají v oblibě nejen hoteloví hosté, ale i včely, které vytváří med. A na tomto medu si můžete pochutnat třeba na snídani.

Butikový hotel se skládá celkem z 80 pokojů, které jsou umístěny v hlavní historické budově a pasivním domě, který byl vybudován v roce 2009. V pokojích se prolíná téma upcyklace, tedy snaha vytvořit ze starých věcí něco nového. V tomto hotelu se zkrátka a jednoduše kreativitě meze nekladou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 855 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 869 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 949 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. SO/ Vienna

📌 Luxusní pětihvězdičkový hotel
📌 Kde ho najdete: Praterstraße 1, 1020 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Pokud hledáte luxusní ubytování ve Vídni, neměl by vaší pozornosti uniknout pětihvězdičkový hotel SO/ Vienna. Z jednotlivých pokojů vám nabídne impozantní výhled na Vídeň a katedrálu sv. Štěpána. Lokalita hotelu je zároveň ideální pro zavítání do obrovského zábavního parku Prater.

Součástí hotelu SO/ Vienna je 156 pokojů a 26 moderně zařízených apartmánů. Těšit se v nich můžete na čistý, elegantní a nadčasový design, díky čemuž se v pokojích budete cítit skvěle a načerpáte potřebné síly.

V hotelu doporučujeme navštívit také restauraci Das Loft, která nabízí špičkové vietnamské pokrmy a úchvatný výhled na celou Vídeň. Součástí hotelu jsou také dva bary, do kterých můžete zavítat na originální koktejl nebo sklenku lahodného vína. V místním SPA centru na vás čeká bazén, vybrat si můžete také z nejrůznějších ošetření a procedur pro odpočinek vašeho těla a mysli.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 130 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 1 262 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 760 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Palais Hansen Kempinski Vienna

📌 Pětihvězdičkový hotel z luxusní sítě Kempinski
📌 Kde ho najdete: Schottenring 24, 1010 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Síť hotelů Kempinski je synonymem jedinečnosti, luxusu a elegance. Zatímco u nás hotel Kempinski nenajdete, zavítat do něj můžete alespoň do Vídně. Nachází se v samotném centru města a nabízí ubytování v památkově chráněném historickém paláci.

Jednotlivé pokoje jsou zařízeny v honosném a elegantním stylu, díky čemuž se zde budete cítit jako v pohádce. Vybrat si můžete z pokojů v několika kategoriích, které se liší nejen svou velikostí, ale i vybavením. Neodmyslitelnou součástí hotelu je Michelinská restaurace Edvard, která se řadí k těm vůbec nejlepším, které můžete ve Vídni navštívit. Snídani si poté vychutnáte ve vkusně zařízené zimní zahradě. Nechybí zde dokonce ani Cigar Lounge, kde si můžete v klidu užít některý z nabízených doutníků.

Když už se v hotelu Kempinski Vienna ubytujete, nezapomeňte zavítat i do zdejšího luxusního SPA centra. Najdete v něm prostorný bazén a několik saun, ve kterých uvolníte své tělo i mysl. A vybrat si můžete i z nejrůznějších masáží a ošetření.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 389 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (fantastické) od více než 670 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 645 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hotel Topazz & Lamée

📌 Hotel s oceňovanou architekturou
📌 Kde ho najdete: Lichtensteg 2/3, 1010 Vídeň, Rakousko

Hotel Topazz & Lamée

Více fotografií na: Booking.com

Mezi luxusní hotely ve Vídni se právem řadí také hotel Topazz & Lamée. Ten svým hostům nabízí architekturu oceněnou několika cenami, extrémně pohodlný nábytek a zkrátka a jednoduše místo, kde se budete cítit jako doma. Součástí hotelu je několik pokojů v různých kategoriích, které vás na první pohled zaujmou promyšleným designem. Ten nejlepší pokoj nese označení Signature Suite Lamee a nabízí panoramatický výhled na celé město.

Hotel na svém webu nabízí i několik cenově zvýhodněných balíčků. Při včasné rezervaci ubytování alespoň 21 dnů před příjezdem se můžete těšit na slevu ve výši 10 %. Kromě toho hotel nabízí i slevové akce v případě dlouhodobých pobytů. Pokud se zde zdržíte alespoň 3 noci, můžete se těšit na 15% slevu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 550 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 1 800 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 636 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Magdas HOTEL Vienna City

📌 Hotel s vintage nábytkem a upcyklovanými prvky
📌 Kde ho najdete: Ungargasse 38, 1030 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Mezi nejlépe hodnocené hotely ve Vídni se řadí také Magdas Hotel Vienna City, který se nachází v těsné blízkosti Stadtparku a paláce Belvedere. Hotel se skládá celkem z 85 pokojů, které sází na jedinečný design s upcyklovanými prvky a vintage nábytkem. Díky tomu je každý z pokojů unikátní a vy si v něm užijete nezapomenutelnou dovolenou s vědomím, že majitelé hotelu udělali něco pro naši planetu.

Hotel ekologii a udržitelnost upřednostňuje v mnoha úrovních. Bývalé parkoviště přiléhající k budově proto například proměnili v krásnou zahradu. Na střeše najdete fotovoltaiku a k vytápění a chlazení interiérů používají geotermální energii.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je restaurace magdas LOKAL, která se zaměřuje na bohatou nabídku bio a fairtrade pokrmů. Restaurace také pracuje s minimálním množstvím masných výrobků, díky čemuž se jedná o perfektní volbu nejen pro vegetariány. Pochutnat si zde můžete na snídani, obědu i bohaté večeři.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 60 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 330 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 521 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel König von Ungarn

📌 Stylový hotel vedle katedrály sv. Štěpána
📌 Kde ho najdete: Schulerstraße 10, 1010 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Ubytovat se můžete také v jednom z nejstarších hotelů ve Vídni, který nese označení Hotel König von Ungarn. Ten je zasazen do patricijského domu, díky čemuž na vás při pobytu dýchne historická atmosféra. Historie fascinuje nejen majitele hotelu, ale i přijíždějící hosty. Na recepci si dokonce můžete zapůjčit knihu, která se právě historii hotelu dopodrobna věnuje. Potěší také lokalita v samotném srdci města, v těsné blízkosti katedrály sv. Štěpána.

Při výběru pobytu si můžete zvolit jeden ze 44 pokojů, přičemž každý z nich je zařízen zcela originálně. 33 pokojů je zařízeno v tradičním stylu vídeňského klasicismu, 11 pokojů naopak sází na inovativní design vídeňské moderny. O skvělou atmosféru se stará také zdejší nádvoří s prosklenou střechou.

Těšit se můžete také na bohaté bufetové snídaně, které se podávají v restauraci s klenutým stropem Mozartstüberl. Ostatně přímo s hotelem sousedí Mozartův dům. V odpoledních hodinách si můžete pochutnat také na drobném občerstvení a aperitivu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 346 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 869 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 720 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Zola Hotel – Palais de Bohème Adults Only

📌 Hotel s velkolepou architekturou
📌 Kde ho najdete: Vorgartenstraße 217/1020, 1020 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

V hotelu Zola se v podstatě vrátíte v čase. Ikonickým prvkem této budovy je totiž honosná architektura a vysoké stropy, které pomáhají dotvářet jedinečnou osobnost tohoto hotelu. Hotel cílí výhradně na dospělé cestující, pro děti určen není a rodiny s dětmi se proto budou poohlížet po jiném typu ubytování.

Součástí hotelu je hned několik pokojů, které se liší svým vybavením i velikostí. Vybrat si můžete jak skromný pokoj pro přespání, tak i větší apartmá, které oceníte při několikadenní dovolené. Těšit se můžete na vkusné a moderní vybavení s použitím neutrálních barev, které každému pokoji dodává na útulnosti.

A za zmínku stojí i zdejší restaurace Zazatam. V ní se hosté mohou vydat na kulinářskou cestu napříč celým světem. V nabídce totiž najdete jedinečné pokrmy v inovativním provedení, které vás doslova nadchnou. Samozřejmostí je i široká nabídka neotřelých drinků. Díky tomu můžete v restauraci strávit čas od od odpoledne až do pozdního večera.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 43 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 908 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 2 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Hotel Josefine

📌 Butikový hotel postavený v roce 1896
📌 Kde ho najdete: Esterházygasse 33, 1060 Vídeň, Rakousko

Více fotografií na: Booking.com

Jedinečný butikový hotel, ve kterém se budete cítit opravdu výjimečně. Tak lze stručně charakterizovat vídeňský hotel Josefine, který světlo světa spatřil již v roce 1896. Interiér budovy přitom kombinuje tradiční architekturu vídeňského domu a moderní prvky. Těšit se můžete například na křišťálové lustry, obklady s 3D efektem a mnoho dalšího.

Jedinečnou architekturu si budete užívat také v jednotlivých pokojích. V nabídce jich najdete hned 49. Všechny pokoje mají své osobité kouzlo a poskytnou vám perfektní zázemí po celodenním objevování města. Těšit se můžete na notnou dávku pohodlí, o které se zasluhují taštičkové postele s ručně vyráběnými matracemi a vysoce kvalitní péřové polštáře a přikrývky.

Celý hotel je ovlivněn zvláštní ženou, a to mladou aristokratkou Josephine de Bourblanc. Právě ta v této budově našla domov na útěku před ruskou revolucí a hotel po ní nese své jméno.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 85 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více než 1 261 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 33 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Podívejte se také na nejlepší hotely v Budapešti či nejlepší hotely v Bratislavě.

Přidat komentář

nineteen + 17 =