TOP 10: Nejlepší hotely v egyptském Makadi Bay

Hurghada je rušným letoviskem a městem v Egyptě, na pobřeží Rudého moře. Jde zřejmě o vůbec nejnavštěvovanější a nejpopulárnější turistickou destinaci. Leží zde stovky luxusních (i méně luxusních) resortů a hotelů. K nejvyhledávanějším lokalitám přitom patří Makadi Bay. Tato zátoka se nachází již cca 25 km od centra Hurghady, představuje nejjižnější, odlehlejší výspu města. Přesto se rozhodně nemusíte bát, že byste zde byli ochuzeni o ruch nebo jakékoli myslitelné vybavení. Rozlehlé resorty v Makadi Bay naopak nabízejí vše měrou vrchovatou.

Velkou atrakcí je i vynikající aquapark anebo rozlehlé golfové hřiště. Makadi Bay lze rozhodně považovat za velmi lukrativní destinaci pro náročné návštěvníky. Většina hotelů zde se ostatně honosí pěti hvězdičkami. V dnešním článku vás vezmeme právě na „exkurzi“ do této mimořádně atraktivní destinace. Připravili jsme pro vás žebříček nejlepších hotelů v Makadi Bay. Jde o exkluzivní resorty, ve kterých si můžete vychutnat plné pohodlí a full servis. Většina resortů nabízí skvělé příležitosti a prostředí jak pro romantické dovolené ve dvou, tak pro dovolené s dětmi.

Nejlepší ubytování v Makadi Bay

1. SUNRISE Royal Makadi Resort

📌 Absolutně nejoblíbenější a skvěle hodnocený hotel v Makadi Bay

Více fotografií na Invia.cz

Další rozlehlý resort, který se nachází přímo na pláži, je Sunrise Royal. Opět jde o pětihvězdičkový komplex s vysoce luxusním zařízením. Součástí resortu je celá řada restaurací různého stylu, bary a taky diskotéka či obchody. Hotel má rovněž několik rozlehlých bazénů, přičemž jeden nabízí i skluzavky, které jistě potěší zejména děti. Nechybí ani mělký dětský bazén.

Hotelové pokoje jsou vybavené v podobném standardu, jaký udržují i ostatní pětihvězdičkové resorty v této oblasti. Těšit se tak můžete na opravdu vynikající komfort i soukromí, na vlastní koupelnu, terasu či balkon, vždy plný minibar a další zařízení. Stravování probíhá formou all inclusive, včetně neomezené konzumace alko i nealko nápojů. Dovolená v tomto resortu bude jistě nezapomenutelný zážitek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 28 425 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 2 627 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 000 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Jaz Makadi Saraya Resort

📌 Populární a skvěle hodnocený resort, avšak přibližně 300-400 metrů od pláže

Jaz Makadi Saraya Resort

Více fotografií na Invia.cz

Malebný resort Jaz Makadi Saraya se nese v orientálním stylu. Nečekejte megalomanské hotelové budovy či paláce. Jaz Makadi Saraya tvoří komplex menších budov s tradiční architekturou, díky čemuž se můžete těšit na autentickou a poněkud komornější atmosféru. Resort je však velmi luxusní, pětihvězdičkový. Nabízí soustavu členitých bazénů s bary, stylovou hlavní restauraci a hned sedm dalších restaurací je součástí širšího přilehlého komplexu. Nechybí zde ani obchodní pasáž či dětské hřiště.

Zvolit si můžete z několika druhů ubytování. Jsou zde pokoje dvoulůžkové i rodinné, s výhledem na bazény či do zahrady. Pokoje jsou výborně zařízené. Nechybí minibar, vlastní koupelna, balkon nebo terasa. Stravování pak probíhá formou all inclusive. Jistou nevýhodou je větší vzdálenost od moře, pláž leží cca 300-400 m od resortu a je oddělena promenádou. Naopak potěší blízkost rozlehlého a skvěle vybaveného aquaparku, který se nachází ve vzdálenosti cca 300 m. Celkově jde o noblesní resort, který potěší i náročnější cestovatele.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 4 129 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (skvělé) od více než 203 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 64 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Cleopatra Luxury Resort Makadi Bay

📌 Příjemný hotel v oblíbeném letovisku Makadi Bay přímo u písečné pláže

Cleopatra Luxury Resort Makadi Bay

Více fotografií na Invia.cz

Dalším skvělým resortem v Makadi Bay je Cleopatra Luxury Resort. Velkou výhodou je, že si „urval“ lukrativní polohu přímo u pláže, kde na vás samozřejmě čekají lehátka se slunečníky. Resort tvoří řetězec architektonicky velmi zajímavých budov. Celek působí až palácovým dojmem. Mezi budovami se klikatí uličky obklopené zelení a palmami, nachází se zde taky na osm bazénů a dětský Hippo Kids Club rovněž s bazénem, ale i hernou, hřištěm a dalším vybavením.

Cleopatra Luxury Resort je vynikající volbou jak pro romantickou, tak i pro rodinnou dovolenou s dětmi. Těšit se můžete na skvělou gastronomii v několika restauracích a barech. Některé pokoje nabízejí i nádherný výhled na moře. Stravování probíhá formou all inclusive. Oblíbený aquapark v Makadi Bay se nachází ve vzdálenosti cca 1 km od tohoto resortu. Cleopatra Luxury patří rozhodně mezi největší a nejlépe vybavené resorty v Makadi Bay.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 153 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více než 752 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 75 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Hotel Jaz Makadi Star & Spa

📌 Luxusní hotel je součástí komplexu hotelů v uměle vybudované vesničce Madinat Makadi

Hotel Jaz Makadi Star & Spa

Více fotografií na Invia.cz

Hotel Jaz Makadi Star & Spa je pětihvězdičkový hotel, který se nachází hned u rozlehlého golfového hřiště Madinat Makadi Golf Resort. Jde tedy o špičkovou destinaci pro milovníky golfu, ale samozřejmě nejen pro ně. Hotel je postaven v africkém stylu s řadami klenutých oken a pasáží. Díky tomu působí velice stylově a autenticky. Hotelové budovy obklopují palmové háje a nechybí samozřejmě bazén a dětský bazén.

Pokud vám to bude málo, prakticky o blok dále najdete již zmiňovaný aquapark. Vzdálenost od hotelu není ani 100 m. Poněkud dále – cca 600 m – je ovšem pláž. To je zajisté určitá nevýhoda. Resort ji však dokáže vynahradit krásným prostředím a výbavou. Celkem hotel ukrývá na 167 skvěle zařízených pokojů s vlastní koupelnou, minibarem, terasou či balkonem a výhled na bazén či do zahrady. Stravování typicky probíhá formou all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 1 810 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 410 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 17 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Iberotel Makadi Beach

📌 Usazený do krásné exotické zahrady s bazény, se nachází přímo na dlouhé písečné pláži v oblasti Madinat Makadi

Hotel Iberotel Makadi Beach

Více fotografií na Invia.cz

Hotel Iberotel Makadi Beach působí trochu jako zhmotnění paláce či sídla z pohádek tisíce a jedné noci. Působí výrazně arabským dojmem, architektonicky je velmi stylový a atraktivní. I interiéry svými stropními klenbami budí zajímavý, neobvyklý dojem. Hotel je pětihvězdičkový, luxusně vybavený. Mezi hotelovými budovami se nacházejí krásné zahrady a velmi členité bazény s mosty a zákoutími připomínající malebnou lagunu.

Obrovským plus je poloha přímo na pláži, samozřejmě se slunečníky a lehátky vyhrazenými pro hosty. Součástí resortu jsou čtyři restaurace, kavárna a několik barů. Nechybí ani kosmetický salon či kadeřnictví, diskotéka a obchodní pasáž. Uvolnit se pak můžete v krásném spa a wellness centru. Hotel Iberotel Makadi Beach patří s 309 pokoji k největším a taky nejlépe vybaveným v rámci této lokality. Rozhodně dokáže zaujmout i velmi náročné návštěvníky, kteří přijedou za dokonalou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 265 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 287 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 16 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Jaz Makadina

📌 Hotel leží přímo u překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, lehátka, matrace, slunečníky a osušky zdarma

Jaz Makadina

Více fotografií na Invia.cz

Rozlehlý resort Jaz Makadina se nachází přímo u pláže. Kdyby vás moře z nějakého důvodu omrzelo, můžete dát přednost bazénům v podobě umělé řeky s lagunou, které se skrývají v útrobách komplexu. Hotel se může pochlubit velmi pěknou architekturou trochu v „beduínském“ stylu s kopulovitými stříškami a pískově žlutými omítkami. Díky tomu působí zahrada s bazény a palmami jako pouštní oáza.

I tento resort nabízí několik vlastních barů a restaurací. Za nákupy můžete vyrazit do blízkého obchodního centra Souk Makadi. Za vodní zábavou zase do aquaparku, který leží jen cca 100 metrů daleko. Jaz Makadina nabízí luxusně vybavené pokoje, některé poskytují i výhled na moře, jiné do zahrady a k bazénu. Velmi pěkná destinace.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 5 373 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 489 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 391 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Xanadu Makadi Bay

📌 Xanadu Makadi Bay patří mezi nejluxusnější resorty v destinaci (postaven v roce 2022)

Xanadu Makadi Bay

Více fotografií na Invia.cz

Doslova fungl nový resort Xanadu vyrostl přímo u pláže v srdci zátoky Makadi Bay. Slavnostní otevření proběhlo teprve v loňském roce (2022), takže se můžete těšit na vybavení v naprosto perfektním stavu. Resort je mimořádně rozsáhlý a nabízí i množství velkých bazénů a různé možnosti ubytování.

Pokud jde o další vybavení, občerstvit a najíst se můžete v pěti barech a pěti restauracích. Je zde taky cukrárna a nutno říct, že hotel nabízí celkově velmi „child friendly“ přístup, takže představuje skvělou volbu pro rodiny s dětmi. Najdete zde dětské hřiště a 2 dětské bazény, využít můžete rozmanité animační programy a další služby. Tento parádní pětihvězdičkový hotel nepostrádá nic, co je potřeba pro perfektní dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 267 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (skvělé) od více než 40 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 10 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hotel Serenity Makadi Beach

📌 Písečno-oblázková pláž u hotelu, dětský bazén, 35 km z letiště, wellness & spa, golf, bar u bazénu

Hotel Serenity Makadi Beach

Více fotografií na Invia.cz

I na poměry tak exkluzivní destinace, jako je Makadi Bay, je resort Serenity jedinečný. A to hned v několika ohledech. Za prvé svou rozlohou, která je vpravdě gigantická – a za druhé i opravdu obzvláště atraktivním prostředím. Zajímavá architektura je v Makadi Bay standardem, ale Serenity je nepřehlédnutelné. Rovněž zahrady, které komplex obklopují, jsou mimořádně nádherné, zelené a svěží.

Bazénů je v resortu takřka nepočítaně a mají nejrůznější podoby. A co víc, Serenity má i vlastní aquapark s tobogány a dalšími atrakcemi. Jen strohý výčet dalšího vybavení by vydal na další článek. Vězte tedy, že se máte na co těšit. Resort Serenity přitom nepůsobí vysloveně rušně nebo přeplněně. Na velké ploše se i hosté z více než 700 pokojů snadno rozptýlí. A nezapomeňme dodat, že hotel leží přímo u pláže. Nicméně z jedné strany resortu na druhou je to skoro kilometrová procházka.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 3 815 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 513 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,1 z 5 (skvělé) od více než 501 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel Labranda Royal Makadi

📌 Obklopen krásnou vzrostlou zahradou a písčitou pláží

Hotel Labranda Royal Makadi

Více fotografií na Invia.cz

Resort Labranda Royal leží téměř u jižního konce Makadi Bay. Potěší polohou přímo u pláže i rozlehlými bazény a velmi příjemnými zahradami. Architektonicky je hotel možná o něco méně oslnivý než jiné, ale vybavení a zařízení je stále na velmi dobré úrovni. Opět si můžete vychutnávat jídlo a pití v řadě restaurací a barů – a to tím víc, že resort nabízí all inclusive program.

Hotel nabízí i wellness centrum a nechybí zde ani vyžití pro děti. Dětské hřiště, bazének, mini klub a další vybavení. Opět jde tedy o příjemné místo i pro rodinnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 6 424 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,5 z 10 (dobré) od více než 1 057 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 437 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel Steigenberger Makadi

📌 Ideální hotel pro milovníky golfu

Hotel Steigenberger Makadi

Více fotografií na Invia.cz

Fanoušci golfu, pozor! Na závěr našeho žebříčku tu máme lahůdku šitou na míru právě vám. Že se v Makadi Bay nachází rozlehlé golfové hřiště, to už víte. Avšak možná nevíte, že se můžete ubytovat v hotelu přímo na tomto hřišti. To vás mimo jiné opravňuje k privilegovanému vstupu. Hotel Steigenberger má však i svou nevýhodu. Od moře je již poměrně značně vzdálen. Cca 1,5 km. Stále jde o krátkou procházku, ale přece…

Tento nedostatek navíc není zcela kompenzován ani pořádnou porcí bazénů. Hotel nabízí pouze jeden a nijak zvlášť velký. Rovněž za větším výběrem obchodů či restaurací budete muset zamířit do centra Makadi Bay. Jde tedy skutečně spíše o hotel než rozsáhlý resort. Přesto vám zde nebude nic zásadního chybět, zvlášť pokud žijete především golfem. Pro rodinnou dovolenou s dětmi bychom však přece jen doporučili vybrat si spíše některý jiný resort z našeho žebříčku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 776 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 149 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 3 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

one × three =