TOP 10: Nejlepší hotely ve Františkových Lázních

Nejlepší hotely ve Františkových LázníchVydejte se za odpočinkem do malebných Františkových Lázní. Toto lázeňské město má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Ať už se rozhodnete pro prohlídku zdejších historických památek nebo si budete vychutnávat jednotlivé lázeňské či wellness procedury, dokonale zrelaxujete své tělo i duši. Přečtěte si, jaké jsou nejlepší hotely ve Františkových Lázních a inspirujte se, kam si udělat rezervaci pro svou příští dovolenou.

1. Hotel Francis Palace

📌 Hotel s krásným wellness centrem
📌 Kde ho najdete: Jezerní 15 / 2, 351 01 Františkovy Lázně

Hotel Francis Palace

Více fotografií na Booking.com

Krásný hotel ve Františkových Lázních nese označení Francis Palace. Nabízí přitom vše, co budete potřebovat k vaší odpočinkové dovolené. Těšit se můžete na krásné wellness centrum, ve kterém perfektně načerpáte potřebné síly. K dispozici je několik saun, masážní i odpočinková místnost. Kromě toho se můžete zúčastnit rozmanitých léčebných procedur. Nechybí dokonce ani bazén a vířivka s krásným výhledem do zahrady. Vzhledem k tomu se toto ubytování řadí mezi populární hotely ve Františkových Lázních s bazénem.

V hotelu se nachází celkem 36 dvoulůžkových a 6 jednolůžkových pokojů. Jejich jednoduché zařízení přitom podporuje perfektní čistota. V nabídce najdete nejrůznější pobytové balíčky, které bývají spojeny s terapiemi v lázních.

Abyste během svého pobytu nemuseli mít starosti se stravováním, je součástí hotelu také skvěle hodnocená restaurace. Pokud se účastníte léčebných programů, můžete si zde dokonce vybrat dietní stravu. Každý pátek ozvláštňuje 5chodová večeře s živou hudbou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 70 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 578 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 19 návštěvníků

2. Imperial Spa & Kurhotel

📌 Nejluxusnější hotel ve Františkových Lázních
📌 Kde ho najdete: Dr. Pohoreckého 151/3, 351 01 Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

Imperial Spa & Kurhotel bývá právem označován za nejkrásnější a nejluxusnější hotel ve Františkových Lázních. Kromě ubytování si zde totiž můžete užívat tradiční lázeňskou léčebnou kúru za použití místních léčivých zdrojů. Jedná se o přírodní minerální léčivou vodu, přírodní zřídelní plyn a sirnoželeznatou slatinu. Vzhledem k tomu můžete vybírat z široké škály léčebných procedur a pobytů.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je také restaurace, v níž si můžete dopřát polopenzi či plnou penzi. Nabídku navíc máte možnost konzultovat s místním nutričním terapeutem. Několikrát týdně se u večeře můžete těšit na hudební doprovod v podobě harfy či klavíru.

Zajímavostí také je, že hotel na svém místě stojí již notnou řadu led. Postaven byl totiž již v roce 1848. Za tu dobu se zde vystřídalo hned několik vážených hostů. Zmínit lze například bývalého prezidenta Václava Havla s manželkou. Úchvatný design prostor vás zaručeně okouzlí na první pohled a vy se zde budete cítit skoro jako na zámku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 229 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (fantastické) od více než 509 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 54 návštěvníků

3. Hotel Bajkal

📌 Skvělá nabídka léčebných pobytů
📌 Kde ho najdete: Americká 84/4, 351 01 Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

V našem žebříčku nejlepších hotelů ve Františkových lázních rozhodně nesmí chybět ani čtyřhvězdičkový Hotel Bajkal. Nachází se ve zrekonstruované budově z 19. století, díky čemuž na vás jeho návštěva dýchne historií. K hotelu neodmyslitelně patří také rozsáhlé balneo pracoviště a wellness centrum, ve kterém si můžete vychutnat relax při některé z procedur. Samozřejmostí je profesionální tým složený z masérů, fyzioterapeutů, lékařů a zdravotních sester.

Jakmile dostanete hlad nebo chuť na něco dobrého, doporučujeme zavítat do zdejší restaurace či kavárny. Kromě tradičních českých specialit se můžete těšit i na bohaté menu složené z mezinárodních pokrmů. Venkovní terasy poté vybízí k pohodovému posezení za příznivého počasí.

Z wellness a léčebných procedur lze zmínit širokou škálu masáží, vodoléčbu a také termoterapii a nejrůznější druhy zábalů. Kromě toho se přímo v hotelu můžete zúčastnit také fyzikální léčby a ostatních procedur. Nechybí dokonce ani pohybové léčby, například v podobě vodní gymnastiky či manuální terapie.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 311 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 95 návštěvníků

4. Hotel Reza Františkovy Lázně

📌 Hotel v samotném centru Františkových Lázní
📌 Kde ho najdete: Americká 47A, 351 01 Františkovy Lázně

Hotel Reza Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

Pokud se chcete ubytovat v samotném srdci Františkových Lázních, můžete tak učinit například v hotelu Reza. Nachází se pouhých 250 metrů od lázeňské promenády a z vybraných pokojů se naskýtá krásný výhled do hotelové zahrady. Podobně jako mnohé jiné hotely ve Františkových Lázních je i tento situován do nově zrekonstruované historické budovy.

Hotel Reza má rovněž svou vlastní restauraci, v níž se podává snídaně a do které si můžete zajít i na občerstvení v průběhu dne. Obědy a večeře se zde podávají formou servírovaného menu. Na přání hostů není problém ani s přípravou dietních pokrmů. Kromě toho si můžete v kavárně dát šálek lahodné kávy či čaje.

Samozřejmostí je i v tomto případě možnost přihlásit se na některý z léčebných pobytů. V rámci nich zde využívají přírodní léčivé zdroje na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR. A jelikož všechny procedury probíhají přímo v hotelu, nemusíte za nimi nikam docházet. Z procedur lze vypíchnout například termoterapii, vodoléčbu, širokou nabídku masáží, fyzioterapii či uhličitou terapii.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 91 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 247 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 27 návštěvníků

5. Spa Resort PAWLIK-AQUAFORUM

📌 Čtyřhvězdičkový hotel a lázně v jednom
📌 Kde ho najdete: 5. května 106, 351 01 Františkovy Lázně

Spa Resort PAWLIK-AQUAFORUM

Více fotografií na Booking.com

Další perfektní odpočinek na vás čeká ve čtyřhvězdičkovém hotelu Spa Resort PAWLIK-AQUAFORUM. Ten v sobě spojuje služby hotelu a lázní v jednom, díky čemuž máte vše důležité pod jednou střechou. Hotel má navíc svou tradici již od roku 1868. Skládá se ze dvou budov, které jsou vzájemně propojeny vyhřívanou prosklenou chodbou. Díky tomu zažijete i při přecházení maximální možné pohodlí. Využívat můžete také moderní restauraci s rautem a all inclusive nápoji.

K hotelu neodmyslitelně patří také lázně, které se věnují například onemocnění srdce a cév, pohybového aparátu či trávicího ústrojí. K relaxaci slouží vnitřní i venkovní bazény s tryskami a bublinami. Hotel myslí i na nejmenší hosty, pro které je připraveno dětské brouzdaliště, tobogán, skluzavky a dobrodružná vodní jeskyně.

Hotel dále vyniká i perfektně zařízenou venkovní částí. Hostům je k dispozici poměrně rozsáhlý areál sloužící pro relaxaci, sport i zábavu. Najdete v něm například klidovou zónu, lesopark či privátní Sluneční louku s lehátky a přímým vstupem do aquaparku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 343 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 291 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 153 návštěvníků

6. Spa Hotel Diana

📌 Hotel s velkou zahradou
📌 Kde ho najdete: Klostermannova 122/1A, 351 01 Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

Pokud si chcete užít spíše klidnější pobyt na okraji lázeňského města, stojí za doporučení Spa Hotel Diana. Předností tohoto hotelu je fakt, že ke němu náleží poměrně rozsáhlý venkovní areál s nejrůznějšími relaxačními a odpočinkovými zónami. Zúčastnit se zde můžete profesionální lázeňské péče za využití přírodní slatiny z místního zdroje a přírodní minerální vody z pramene Štěpánka.

Důležitou součástí tohoto hotelu je gastronomie, která bývá velmi pozitivně hodnocena. Jednotlivé pokrmy jsou často připravovány šetrnou metodou sous-vide, díky čemuž si zachovávají svou šťavnatost. Snídani si užijete formou bufetu, oběd a večeře jsou poté servírované a na výběr máte ze tří druhů jídel.

Na ubytované hosty čeká možnost využívat po celou dobu pobytu hotelový bazén, který se skládá z vnitřní a venkovní části (v letních měsících). Kromě toho nechybí ani vířivky, sauny a odpočinková zóna v japonském stylu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 97 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 326 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 6 návštěvníků

7. LD PALACE II Spa & Kur

📌 Hotel s klidnou rodinnou atmosférou
📌 Kde ho najdete: B. Němcové 153/6, 351 01 Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

Dalším z velmi dobře hodnocených hotelů ve Františkových Lázních je LD PALACE II Spa & Kur. Jedná se o hotel s 20letou tradicí, který svým hostům nabízí příjemnou rodinnou atmosféru. Ubytování je možné v komfortně zařízených pokojích, ve kterých načerpáte síly na maximum. Klienti mají v ceně pobytu zdarma vstup do místního bazénu se slanou vodou. Kromě toho můžete zavítat také do fitness centra a pojmout svou dovolenou aktivně.

Pokud do tohoto lázeňského města míříte za procedurami, rozhodně v tomto případě nepřijdete zkrátka. V nabídce totiž najdete rozmanité léčebné pobyty a procedur. Těšit se můžete například na slatinné zábaly, uhličité koupele, suché koupele či plynové injekce. Navštívit můžete také infračervenou saunu se solnými krystaly nebo se zúčastnit speciální kyslíkové terapie.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 195 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více než 232 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 1 návštěvníka

8. Revelton Studios Františkovy Lázně

📌 Skvěle vybavené apartmány
📌 Kde je najdete: Ruská 433/6, 351 01 Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

Hledáte klidné apartmány ve Františkových Lázních? V tom případě můžete vsadit třeba právě na Revelton Studios se vstřícným servisem a bezkontaktním check-inem. V nabídce najdete hned několik apartmánů a studií, které se vzhledem ke svým rozměrům a vybavení hodí nejen pro páry, ale i pro rodiny s dětmi. Ubytování je zde navíc možné i s domácími mazlíčky, takže si můžete užít vysněnou dovolenou společně s vaším pejskem.

Jednotlivé apartmány jsou vybaveny ve sktutku moderním stylu. Těšit se můžete napříkald na luxusní povlečení, ve kterém budete s radostí usínat nebo střešní terasu pro chvíle pohody. Jednotlivé pokoje disponují televizí s přístupem na Netflix, takže se můžete cítit v podstatě jako doma. A v pokojích nechybí ani pračka, díky čemuž se jedná o skvělou volbu i pro dlouhodobější pobyty.

Ubytování dále nabízí i několik zábavných atrakcí. Hosté mohou zavítat třeba do muzea iluzí Fatamorgana, které se nachází v prvním podlaží. Ubytování zde mají vstup zdarma. V areálu tohoto apartmánového hotelu najdete také únikovou hru, přičemž hosté mají na vstupné speciální slevu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 226 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více než 1 182 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 305 návštěvníků

9. Penzion Štekrův Mlýn

📌 Ubytujte se na malebném statku
📌 Kde ho najdete: Štekrův Mlýn 40, 351 01 Františkovy Lázně

Více fotografií na Booking.com

Pokud toužíte po dovolené, při které vás nebude rušit hluk ulice ani pouliční osvětlení, zavítejte do Penzionu Štekrův Mlýn. Posnídat a povečeřet zde můžete na terase pod stoletými lipami u malebného rybníčku a po probuzení si užívat jen štěbetání ptáků a řehtání koní. Penzion navíc svým hostům nabízí skutečně bohaté možnosti vyžití.

Ratolesti se mohou zúčastnit výcvikových hodin na ponících. Na místním rybníku si můžete za malý poplatek zkusit ulovit vlastní rybu. Kromě toho nechybí ani široké možnosti pro turistiku, cyklistiku a zimní sporty. Na penzionu se také každoročně pořádají zajímavé akce, jako je třeba Dětský den či Zabijačkové hody.

K ubytování neodmyslitelně patří menší restaurace, která je častým výletním místem turistů. Pochutnat si zde můžete na pokrmech klasické české kuchyně, minutkách nebo zajímavých sladkých dezertech.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 993 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 280 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 19 návštěvníků

10. Rezidence Zámeček – Boutique Hotel

📌 Hotel obklopený krásným lesoparkem
📌 Kde ho najdete: Františkovy Lázně 225, 351 01 Františkovy Lázně

Rezidence Zámeček - Boutique Hotel

Více fotografií na Booking.com

Posledním skvělým hotelem v našem žebříčku je Rezidence Zámeček. Jedná se o malebnou romantickou rezidenci, která je sitována do těsné blízkosti nejznámějších turistických atrakcí ve Františkových Lázních. Jedná se o poměrně malý hotel sestávající pouze ze 6 pokojů a 2 apartmá. Hotel tedy nabízí luxus a zároveň komfort díky své lokalitě v ústraní. Jednotlivé pokoje jsou navíc skutečně zařízeny jako na zámku.

K ubytování patří skvěle hodnocená restaurace A. Club, v níž si můžete pochutnat na skvělém 3chodovém obědě či 3chodové či 5chodové večeři. Nechybí ani perfektně zásobená vinárna, která je jako stvořená pro romantické chvíle strávené ve dvou. Kromě toho můžete běžně navštívit také místní kavárnu Nostalgie, momentálně je však až do roku 2024 uzavřena.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 163 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 298 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 19 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

5 × five =