TOP 10: Nejlepší hotely v Tunisku

Tunisko patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické destinace pro pohodlnou přímořskou dovolenou. Zřejmě největším lákadlem jsou zdejší rozlehlé, písčité pláže, které lemují skoro celé pobřeží země a ničím nerušený výhled na širé Středozemní moře. Zdejší resorty a hotely jsou na velmi dobré úrovni a nabízejí bohaté vybavení, sportovní aktivity i další možnosti. Tunisko skýtá i množství historických měst s pozoruhodnými památkami a autentickou atmosférou. Pokud si ke své dovolené vyberete právě tuhle destinaci, jistě vás může zaujmout náš článek. Připravili jsme si pro vás totiž žebříček deseti nejlepších hotelů v Tunisku.

Všechny níže zmíněné hotely se nachází na pevnině, pokud chcete na ostrov Djerba, doporučujeme náš článek nejlepší hotely na ostrově Djerba.

Nejlepší hotely a resorty v Tunisku

1. Iberostar Selection Royal El Mansour

📌 Kde ho najdete: Avenue Taher Sfar, Route de la Corniche, B.P. 217, El Jem, Mahdia 5150, Tunisko

Iberostar Selection Royal El Mansour

Více fotografií na Blue-style.cz

Řetězec Iberostar představuje záruku špičkového luxusu a kvality ubytování. Tato světová hotelová skupina má své resorty na celé řadě nejoblíbenějších destinací v Evropě, Americe i Africe. V Tunisku je jich rovněž hned několik a taky se jich pár dostalo i do našeho žebříčku. Prvním hotelem je Iberostar Selection Royal El Mansour. Nachází se severozápadně od historického města Mahdia.

Mahdia nabízí spoustu nádherných památek, jeho historie sahá až do 1. století př. n. l., kdy zde vznikla Fénická obchodní stanice. Kolem Mahdie jsou jedny z nejkrásnějších pláží a mezi nejvyhlášenější patří právě ta, na které si našel místo hotel Iberostar Selection Royal El Mansour. Leží jen něco přes 1,5 km od historického jádra města, u letoviska, které nabízí nejrůznější možnosti vyžití. Přesto se můžete těšit na dokonalý klid a prostornou, soukromou pláž, která přímo navazuje na krásné a svěží hotelové zahrady. V těch najdete kromě zeleně i několik rozlehlých bazénů.

Resort, jehož dominantou je majestátní hlavní budova hotelu, nabízí celou řadu restaurací a barů, ale i noční klub či diskotéku a obchodní arkádu. Nechybí dětský bazén, klub a hřiště, takže hotel je ideální i pro rodiny s dětmi. Užít si můžete animační programy, spoustu sportovních aktivit a taky bohatý wellness. V tomto pětihvězdičkovém hotelu se můžete nechat plně rozmazlovat díky all inclusive programu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (skvělé) od více než 5 184 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,7 z 10 (velmi dobré) od více než 768 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 147 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Iberostar Selection Kuriat Palace

📌 Kde ho najdete: Hôtel iberostar Selection Kuriat palace Zone touristique, Dkhila 5060, Tunisko

Iberostar Selection Kuriat Palace

Více fotografií na Blue-style.cz

Další pětihvězdičkový hotel z řetězce Iberostar najdete v Monastiru. Monastir patří k větším a významnějším městům. Výhodou je letiště, které je navíc velmi blízko hotelu, takže se nemusíte obávat náročného transitu. Monastir je i turisticky velmi oblíbený a má co nabídnout. Jeho okolí se hemží krásnými hotely a resorty.

Iberostar Selection Kuriat Palace leží severozápadně od města v oblasti Dhikla. Jde o poměrně úzký pás mezi mořem a letištěm, za nimiž se rozkládají rozlehlá solná pole. Samotný resort má vlastní pláž a taky hned několik bazénů. Služby jsou zde na skvělé úrovni, o čemž svědčí i vynikající hodnocení hotelu.

Děti si mohou užít animační programy, pořádají se zde i různé zábavní večery anebo noční představení pro dospělé. Samozřejmostí je přístup k řadě sportovních aktivit. Nechybí kavárna, několik barů a restaurací. Odpočinout si můžete ve vířivce nebo zdejším wellness centru se saunami, tureckými lázněmi a dalším vybavením.

Tento hotel je vhodný pro rodiny s dětmi i například páry. Sám o sobě je skvělý, ale okolí není příliš atraktivní. Pokud rádi opouštíte pohodlí resortu a vydáváte se na průzkumy okolí, zde příliš nadšeni nebudete. Nejzajímavější je teprve několik km vzdálené centrum Monastiru.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 4 909 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více než 778 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 19 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Iberostar Selection Kantaoui Bay

📌 Kde ho najdete: Jinene El Kantaoui, Hammam Sousse B.P. 243 Túnez، 4089, Tunisko

Iberostar Selection Kantaoui Bay

Více fotografií na Blue-style.cz

V sérii „Iberostar“ pokračujeme hotelem Selection Kantaoui Bay, který pro změnu najdete v odlehlejší oblasti severozápadně od města Súsa, jehož centrum leží cca 10 km od resortu. Resort je součástí letoviska v oblasti Hammam, která je rušná a oblíbená, plná dalších luxusních hotelů. Blízké město Súsa patří k významným přístavům a celé centrum je zapsáno do seznamu UNESCO. Milovníci historie budou nadšení a jistě zde stráví spoustu času. Dějiny města sahají nejméně do 11. stol. př. n. l.

Resort Iberostar Selection Kantaoui Bay je propojený s širokou pláží s lehátky a slunečníky. V zahradách resortu se mezi palmy rozkládá několik členitých bazénů. Hotel nabízí noblesní a luxusní exteriéry i interiéry. Jde o pětihvězdičkové zařízení. Je zde několik restaurací, lobby bar i bar u bazénu, maurská kavárna, ale i diskotéka, obchodní centrum, kadeřnictví a další služby. Nechybí ani wellness se saunami a masážemi. Pro děti je zde hřiště, bazén i nabídka animačních programů.

Vychutnat si můžete i různé sporty, od vodních až po jízdu na koni nebo golf. Opět jde o výborně hodnocený resort na perfektní úrovni, který potěší i náročné návštěvníky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (skvělé) od více než 3 071 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (velmi dobré) od více než 200 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,1 z 5 (skvělé) od více než 28 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Magic Hotel Manar & Aquapark

📌 Kde ho najdete: 8050 Route Touristique, Mrezga, Tunisko

Magic Hotel Manar & Aquapark

Více fotografií na Blue-style.cz

Resort Magic Hotel Manar & Aquapark leží cca 7 km od města Hammamet. Toto 60tisícové město a jeho okolí patří k nejvýznamnějším turistickým centrům v Tunisku. Jsou zde doslova záplavy luxusních i méně luxusních resortů. Magic Hotel Manar & Aquapark patří mezi ty zajímavější. A to už proto, že jeho součástí je – jak název napovídá – soukromý aquapark. Jeho dominantou je spleť vysokých skluzavek a tobogánů přímo u hotelových bazénů. Kromě toho jsou zde dětská hřiště a další atrakce.

Náš tip: Nejlepší hotely s aquaparkem v Tunisku

Tento resort tak bude ideální volbou, zejména pokud na dovolenou vyrážíte s dětmi. Dospělí si pak mohou užít zábavu a občerstvení v celkem 6 barech a 4 restauracích. Nakoupit si v obchodní pasáži, zajít si do posilovny, kadeřnictví nebo wellness centra. V noci se pak můžete odvázat na diskotéce. Přímo na hotel navazuje mimořádně krásná a prostorná pláž. Jde o opravdu velmi pěkný a skvěle vybavený resort.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 1 011 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více než 184 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 400 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Iberostar Averroes

📌 Kde ho najdete: Yasmine Hammamet 8052, Tunisko

Iberostar Averroes

Více fotografií na Fischer.cz

Další hotel Iberostar v našem žebříčku leží jižně od města Hammamet, které se nachází asi 40 km od města Tunis. Opět se nacházíme v turisticky velmi vytížené a oblíbené oblasti. Hotel Averroes nabízí přímý přístup k pláži, což je na tak lukrativním místě skvělá výhoda. Hotelová pláž je navíc velmi rozlehlá a krásná, takže se máte na co těšit.

Nádherné je ovšem rovněž prostředí hotelu a kolem něj. Resort tvoří soubor nižších hotelových budov ve velmi stylové architektuře. Hotelové zahrady s bazény jsou precizně upravené a slibují romantickou idylu. Opět je součástí resortu i několik restaurací, barů a kavárna. Nechybí ani wellness s krytým bazénem. Pro děti jsou připraveny animační programy, dopřát si můžete taky různé sportovní aktivity.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (skvělé) od více než 5 442 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více než 1 202 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 25 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Mövenpick Resort & Marine Spa

📌 Kde ho najdete: Bd du 14 Janvier, Sousse 4039, Tunisko

Mövenpick Resort & Marine Spa

Více fotografií na Blue-style.cz

Asi 1 km od centra města Súsa leží elegantní Mövenpick Resort & Marine Spa. Jde o poměrně rozlehlý resort s velkou zahradou, která skýtá několik velkých bazénů a spoustu odpočinkových prostor. Velkou chloubou hotelu je i pláž, která je místy široká na 50 metrů a přístupná přímo z hotelových zahrad. Tento 5hvězdičkový resort nabízí špičkovou úroveň luxusu a skvělé vybavení.

Těšit se můžete na několik restaurací včetně japonské či španělské. Dále je zde lobby a snack bar, bazénový bar a taky maurská kavárna. Nechybí dětský bazén, hřiště a klub. Součástí resortu je i příjemný wellness s tureckými lázněmi. Hotel potěší i zajímavou a stylovou architekturou, na kterou je radost pohledět. Rozhodně jde o velmi pěkný a příznivě hodnocený resort, ve kterém si můžete užít krásnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (skvělé) od více než 2 926 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,2 z 10 (velmi dobré) od více než 1 062 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 315 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel TUI BLUE Oceana Suites

📌 Kde ho najdete: B.P. 58, Barraket Essahel, Hammamet 8056, Tunisko

Hotel TUI BLUE Oceana Suites

Více fotografií na Blue-style.cz

Vraťme se ještě do letoviska Hammamet. Pokud vyrážíte do této lokality, hlavu můžete složit i v hotelu Tui Blue Oceana Suites – a to se vším komfortem a luxusem, neboť jde o pětihvězdičkový hotel. Hotel nabízí stylové interiéry i exteriéry se stinnými palmovými háji, kde si můžete oddechnout od palčivého slunce. Mezi palmami se rozkládá několik bazénů a před zahradami hotelová pláž. Tu lze jednoznačně označit za nadprůměrně rozlehlou a báječnou. Jde zřejmě o největší chloubu hotelu.

Resort však nabízí i restaurace, wellness, možnost vodních sportů či přístup na tenisové kurty, animační programy pro děti a další možnosti pro aktivity, zábavu a odpočinek ve velkém stylu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 548 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,5 z 10 (velmi dobré) od více než 98 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 30 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Mahdia Palace Thalasso

📌 Kde ho najdete: BP 134, Zone Touristique, Tunisko

Mahdia Palace Thalasso

Více fotografií na Blue-style.cz

Tento 5hvězdičkový „palác“ leží u města Mahdia, které jsme již v našem žebříčku rovněž představili. Členitý a rozlehlý hotelový komplex svírá ve svém středu malebnou a uklidňující zahradu s bazénem. Najdete zde bazénový bar i restaurace. Zahrada se pak otevírá k příjemné pláži.

Součástí hotelu je wellness se saunami a tureckými lázněmi, posilovna či tenisové kurty, dětský klub, bazén, hřiště a nabídka animačních programů, navštívit můžete i obchodní arkádu a nakoupit zde suvenýry. Příjemné je i okolí a lokalita hotelu s blízkostí historické Mahdie.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (skvělé) od více než 1 240 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,1 z 10 (velmi dobré) od více než 102 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 852 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Club Magic Life Africana Imperial

📌 Kde ho najdete: Villa De Charme Hammamet/Tunisie, Hammamet Yasmine 8050, Tunisko

Club Magic Life Africana Imperial

Více fotografií na Blue-style.cz

Velmi příjemné prostředí nabízí resort Club Magic Life Africana Imperial, který se může pochlubit členitými zahradami mezi nižšími hotelovými budovami. Resort tak působí příjemně a komorně, přestože je poměrně dost rozlehlý. Zahrady jsou navíc velmi pěkně upravené a skrývají i několik bazénů. K hotelu náleží pláž, která sice nepatří k nejširším, ale jinak jí nelze nic vytknout.

Resort se nachází jižně od Hammamet, jeho součástí je několik barů a restaurací, obchodní pasáž, wellness, diskotéka, sportovní zázemí i další služby, včetně animačních programů pro děti. Příjemná a klidná lokalita na okraji letoviska je bonusem navíc.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více než 1 253 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,8 z 10 (velmi dobré) od více než 457 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 57 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

four − 3 =