TOP 10: Nejlepší hotely v Brně

Město Brno Poznejte ty nejlepší hotely v Brně a naplánujte si pohodový víkend v srdci moravské metropole. Brno je ideální jak z hlediska kulturních památek a okolní přírody, tak i nejrůznějších gastronomických zážitků. V tomto článku můžete načerpat inspiraci na TOP hotely v Brně, které podle nás opravdu stojí za to. Do seznamu jsme přitom zařadili jak ty, které se nachází v historickém centru, tak i ty ležící spíše na kraji města.

Kde se v brně ubytovat? TOP nejlepší hotely v Brně

1. Hotel Barceló Brno Palace

📌 Prémiová kvalita v centru Brna
📌 Adresa: Šilingrovo nám. 265/2, Brno-město, 602 00

Více fotografií na: Booking.com

Pokud byste v Brně hledali opravdu luxusní ubytování, rozhodně vaší pozornosti nesmí uniknout hotel Barceló Brno Palace. Jedná se o pětihvězdičkový hotel, který je situován do samotného centra města, konkrétně na Šilingrovo náměstí. Najdete jej v prestižní historické budově, která je známá jako Městský dvůr. Součástí hotelu je kromě jiného i moderní fitness centrum, sauna a relaxační zóna.

Pokud se budete chtít přímo v hotelu občerstvit, doporučujeme navštívit á la carte restauraci Palazzo, ve které můžete ochutnat speciality české a středomořské kuchyně. Parkování zde zajišťuje obsluha. Nechybí ani bar s širokou nabídkou vín, koktejlů a lehkého občerstvení. Barceló bývá právem označován za nejluxusnější hotel v Brně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 410 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 1343 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 3726 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Hotel Maximus Resort

📌 Nejkrásnější wellness v Brně
📌 Adresa: Hrázní 4a, Brno, 63500

Více fotografií na: Spa.cz

Pokud hledáte hotel v Brně s wellness, vyrazte do Maximus Resort, kde si budete připadat jako v pohádce. Najdete jej zhruba 200 metrů od brněnské přehrady, díky čemuž si můžete vychutnat blízkost přírody a krásný výhled. Za příplatek můžete navštívit zdejší promyšlené wellness centrum, které nabízí spoustu saun, vířivky, Kneippův chodník a nechybí ani venkovní ochlazovací bazén. Zajímavostí tohoto ubytování je, že se jedná o vůbec první hotel v České republice, který umožňuje platit pomocí Bitcoinu.

Součástí hotelu je i restaurace, ve které si můžete pochutnat na nejrůznějších mezinárodních specialitách. V létě se zde také často griluje. K většině pokojů náleží terasa nebo balkon s úchvatným výhledem do okolní krajiny.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 1110 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 3045 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 1064 návštěvníků
 • Hodnocení na SPA.cz – 94% (fantastické) od více jak 129 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Grandezza Hotel Luxury Palace

📌 Hotel v historickém centru Brna
📌 Adresa: Zelný trh 314, 602 00 Brno-střed

Více fotografií na: Booking.com

Zajímavým typem ubytování je kvalitní brněnský hotel Grandezza Hotel Luxury Palace, který se pyšní ručně malovaným skleněným stropem a mramorovými mozaikami. Samotný hotel se nachází na Zelném trhu v centru Brna. Luxusně zařízené pokoje mají klimatizaci a z vybraných pokojů si vychutnáte výhled na náměstí nebo na katedrálu sv. Petra a Pavla. Výhodou je také nepřetržitě otevřená recepce.

Zmínit musíme také hotelovou restauraci Grandezza Restaurant, ve které si můžete pochutnat na rozmanitých mezinárodních jídlech a italských vínech. Součástí je dále kavárna Cosmopolis, ve které načerpáte síly u lahodného domácího dezertu a italské kávy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 11 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 736 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 2704 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Courtyard by Marriott Brno

📌 Ideální ubytování nejen pro služební cesty
📌 Adresa: Holandská 12, Brno, 639 00

Více fotografií na: Booking.com

Tento hotel je situovaný do nové brněnské komerční zóny plné zeleně. I vzhledem k tomu se jedná o vyhledávané ubytování v případě služebních cest. Součástí hotelu je kromě perfektně zařízených pokojů také vlastní fitness centrum, 10 zasedacích místností a velký sál pro konání firemních akcí. Nechybí ani nepřetržitě otevřený obchod, ve kterém si kdykoliv můžete zakoupit drobné občerstvení nebo toaletní potřeby.

Zmínit musíme i místní hotelovou restauraci Yard Lounge & Dining, ve které můžete ochutnat místní i mezinárodní speciality. V těsné blízkosti hotelu se nachází cyklostezka, kterou lze využít pro běh nebo jízdu na kole. Hotel je součástí celosvětové sítě stejnojmenných hotelů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 5 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 122 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 1413 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 2346 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Best Western Premier Hotel International Brno

📌 Moderní ubytování pod Špilberkem
📌 Adresa: Husova 16, Brno, 602 00

Více fotografií na: Booking.com

Tento moderní hotel najdete v centru Brna, konkrétně v těsné blízkosti hradu Špilberk. Díky této lokalitě je hotel ideálním místem pro prozkoumání celého města. Jeho součástí jsou hned dvě restaurace, ve kterých můžete ochutnat speciality mezinárodní, ale i české kuchyně. Ve zdejším baru si poté můžete pochutnat na lahodných koktejlech.

Výhodou je také vlastní hotelová garáž, ve které můžete zaparkovat svůj vůz. Veškeré pokoje nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a hosté si mohou kdykoliv zacvičit v místním fitness centru.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 284 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 1421 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 2035 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Passage

📌 Útulný hotel v moderním stylu
📌 Adresa: Lidická 23, Brno, 602 00

Více fotografií na: Booking.com

Jedním z nejlepších hotelů v Brně je také Hotel Passage. Najdete jej ve zrekonstruované budově velkoměstského paláce z roku 1928. Ubytovat se zde můžete v některém ze stovky designových pokojů. Hotel je navíc vhodný i pro firemní akce, jelikož se zde nachází rozsáhlé kongresové centrum. Obdivovat v něm můžete také unikátní umělecké instalace předních tvůrců, které jsou k vidění jak na fasádě, tak i v interiéru.

Součástí hotelu je i prvotřídní restaurace Passage, pro kterou je charakteristické podání tradičních surovin netradičním způsobem. Vybrat si můžete jak z á la carte menu, tak i nejrůznějších degustačních menu. Pokud budete chtít po večeři pokračovat, můžete se přesunout do exkluzivních prostor klubu Passage.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,2 z 5 (skvělé) od více jak 5 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 156 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 396 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. EFI SPA Hotel Superior & Pivovar

📌 Ubytujte se a ochutnejte řemeslné pivo
📌 Adresa: nám. 28. října 1903/23, 602 00 Brno-střed

Více fotografií na: Booking.com

Tento známý brněnský hotel se nachází přibližně 1,3 km od hradu Špilberk. Spojuje přitom ubytování s možností ochutnat některou ze specialit ve zdejším pivovaru. Na místě najdete také špičkovou restauraci. Snídani si můžete objednat buď z á la carte menu, nebo využít formu bufetu. Zapomenout nesmíme ani na zdejší wellness centrum, které láká na sauny, vířivky a relaxační zónu.

Hotely jsou zařízeny útulně v moderním stylu. Z hlediska lokality stojí za zmínku nedaleká vila Tugendhat. Do samotného centra města se dostanete během chvilky. Součástí parkoviště je dokonce i nabíjecí stanice pro elektromobily.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 48 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 561 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Fairhotel Brno

📌 Hotel s opravdu přátelskou atmosférou
📌 Adresa: Rybářská 202/19, 603 00 Brno-střed

Více fotografií na: Booking.com

Brněnský Fairhotel najdete zhruba 400 metrů od zdejšího výstaviště. Do centra města se dostanete přibližně během 20 minut běžné chůze. Lokalita je klidná a z hotelu si budete užívat pěkný výhled na celé město. Součástí hotelu je vlastní wellness centrum, ve které si můžete odpočinout ve finské nebo parní sauně. Pokud zde budete ubytovaní, doporučujeme nevynechat návštěvu zdejšího sky baru, ze kterého si budete moct užívat krásný výhled do okolí.

Zapomenout nesmíme ani na hotelovou restauraci Faircafe, ve které se podává chutné jídlo a lahodná káva. Pro hosty je k dispozici také hlídané parkoviště. Všechny pokoje mají televizi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 55 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 345 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 820 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Sono Hotel

📌 Luxusní designový hotel v centru Brna
📌 Adresa: Veveří 113, 616 00 Brno-Žabovřesky

Více fotografií na: Booking.com

Sono Hotel najdete ve známém brněnském komplexu Sono Centrum, které nabízí hudební klub a restauraci. Vybrat si můžete ubytování buď v pokoji nebo v některém z apartmá. Výhodou je neplacené parkoviště, moderní design a Wi-Fi zdarma. V hotelové restauraci si můžete vychutnat pokrm moderní české nebo mezinárodní kuchyně. Ve zdejším baru si poté můžete dát skleničku koktejlu nebo lahodného vína.

Hotel se nachází v docházkové vzdálenosti do centra Brna. V těsné blízkosti najdete brněnskou hvězdárnu a planetárium. Téměř před hotelem se nachází tramvajová zastávka.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 17 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 520 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 2757 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Cosmopolitan Bobycentrum

📌 Všeobecně oblíbený hotel
📌 Adresa: Sportovní 559/2A, 602 00 Brno-Královo Pole

Více fotografií na: Booking.com

Jak napovídá samotný název, hotel se nachází v brněnském Bobycentru, kde se často konají plesy, kongresy a nejrůznější firemní akce. Kromě útulných pokojů hotel nabízí i vlastní restauraci Bruno Café a bar, kde můžete ochutnat nejrůznější světové pokrmy. Hosté mohou navštívit místní fitness centrum a zahrát si bowling. Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchou nebo vanou.

V celém objektu nechybí Wi-Fi připojení, díky kterému je hotel vhodný i pro služební cesty. Do centra města se dostanete pohodlně pěšky nebo můžete využít městskou hromadnou dopravu. Nejbližší zastávku autobusu najdete nedaleko hotelu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,2 z 5 (skvělé) od více jak 32 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (velmi dobré) od více jak 2550 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 2046 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

nine + twelve =