TOP 12: Tipy na nejlepší únikové hry v Praze

Nudíte se? Dnes už si nemusíte kupovat medvídka mývala. Mnohem lepším řešením je vzít pár přátel, kolegů nebo rodinu a vyrazit vyzkoušet nějakou únikovou hru. Pokud bydlíte v Praze nebo blízkém okolí, máte vyhráno. Únikových her naše metropole nabízí již plnou náruč. Stačí si vybrat. My vám pomůžeme alespoň menší inspirací. Vybrali jsme pro vás TOP 12 nejlepších únikových her v Praze – a představíme vám je v našem žebříčku.

Co je to úniková hra?

Ještě jste s tímto fenoménem neměli co dočinění a nevíte, co přesně to je a co máte čekat? Únikové hry jsou poměrně moderní zábava. První vznikla teprve v roce 2007 v Japonsku, do ČR se dostaly v minulé dekádě, ale už dnes jsou jich u nás stovky a stále přibývají.

Úniková hra může být dobrodružná, hororová třeba detektivní či mysteriózní. Hráči jsou obvykle „uvězněni“ v určitém tematicky vybaveném a vyzdobeném prostoru. Jejich úkolem je rozluštit záhadu, něco najít, dostat se někam či odněkud – a to v omezeném čase (nejčastěji 60 minut).

Pro splnění cíle je třeba luštit různé hlavolamy, hádanky, šifry, vypořádat se s nástrahami a překážkami. Většinou kladou hry nároky na logické a kreativní myšlení, týmovou spolupráci a kooperaci, schopnost odolat stresu a časové tísni. Některé hry jsou i „fyzičtější“ – podobně jako například známá soutěž Pevnost Boyard.

Témata her jsou velmi různorodá a atraktivní. Můžete si vyzkoušet pozici postav z různých známých filmů, knih či her z nejrůznějších žánrů od hororu přes sci-fi a fantasy až po historická díla. Únikové hry jsou obvykle určeny pro dvě a více osob.

Nejlepší únikové hry v Praze, podle naší redakce

1. Úniková hra Tajuplný ostrov

Úniková hra Tajuplný ostrov

Více fotografií na Zazitky.cz

Milovníkům steampunku, ale i klasických verneovek a dobrodružných románů z konce 19. a první poloviny 20. století by rozhodně neměla uniknout úniková hra Tajuplný ostrov. Pořádá se přímo v centru Prahy, pod Riegerovými sady na ulici Balbínova. Ideální je pro dospělé hráče, takže můžete vyrazit s partou přátel nebo kolegy z práce.

Hra má velmi pěkné prostředí a kulisy stylizované právě do steampunkového žánru a v duchu klasických dobrodružných příběhů, které si pamatujeme z dětství. Chcete-li se přenést do světa románů jako Dvacet tisíc mil pod mořem, Dva roky prázdnin či Cesta kolem světa za 80 dní, budete na správné adrese.

A jaký úkol vás čeká? Vypadá to, že se ztratil jistý podivínský vynálezce, prototyp „šíleného vědce“ a výstředního dobrodruha, který po sobě zanechal i velmi zvláštní přístroj. Vy dostanete pochopitelně za úkol, rozlousknout záhadu jeho zmizení. Kromě toho budete konfrontováni s jeho nejnovějším vynálezem, ale i s jeho dalšími poklady. Hru totiž zahájíte přímo v pracovně tohoto vědce. A můžete si být jistí, že vás tam čeká spousta překvapení…

Jako u každé únikové hry budete muset pořádně provětrat svůj smysl pro detail, ale i kreativitu, logické myšlení, schopnost spolupracovat a jednat pod tlakem. Hra je vhodná pro skupinky 2-6 osob a trvá hodinu. U této hry vás okouzlí opravdu parádní prostředí a atmosféra, ale i samotná zápletka je více než povedená. Doporučujeme.

Počet hráčů: 2 až 6
Čas na vyřešení: 60 minut


2. Úniková hra Star Wars

Úniková hra Star Wars

Více fotografií na esennce.cz

Z minulosti se přesuneme do… ještě mnohem vzdálenější minulosti. Kdysi dávno, v předaleké galaxii. Který fanoušek sci-fi by tato slova neznal? Vždyť právě jimi začala v roce 1977 epická a legendární pouť dalekými končinami vesmíru, do nichž nás přenesly kultovní filmy Star Wars. Pokud vás poslední filmová trilogie, stejně jako mnoho jiných fanoušků, zrovna dvakrát neuspokojila, můžete se do světa dalekých galaxií vrátit v této víc než povedené únikové hře.

Dějový námět bude pro fanoušky série znít zajisté mimořádně lákavě a povědomě. Stanete se součástí odboje povstalců v občanské válce proti Impériu. Rebelským špehům se podařil husarský kousek. Získali plány nechvalně známé Hvězdy smrti. Okouzlující princezna Leia se činila a v časovém presu, když měla v patách imperiální pronásledovatele, stihla plány nahrát do upípaného droida R2D2. Ten je má odnést na jistou pouštní planetu…

Váš rozkaz zní jasně (a ne, není to rozkaz 66). Musíte najít R2D2 a pomoci mu na onu planetu uniknout, dříve než se ho zmocní chapadla Impéria. Ať vás provází síla!

Počet hráčů: 2 až 4
Čas na vyřešení: 60 minut


3. Úniková hra Márnice – souboj

Úniková hra Márnice - souboj

Více fotografií na Adrop.cz

Z poněkud hororovějšího ranku je úniková hra Márnice. Jak ostatně může napovědět i samotný název. Dostanete se do podobné situace jako nešťastníci v sérii Saw nebo hororech Kostka. Vašim jediným cílem bude… uniknout. Jde tedy o únikovou hru v nejryzejší podobně a vezměte na vědomí, že budete potřebovat silné nervy.

Ale nebojte se, i když je hra plná napětí a soupeření se „spolu-proti“ hráčem, nebude to až tak dramatické, abyste si odnesli psychickou újmu. Personál je ochotný, pomůže, poradí. Prostředí je atmosférické a správně stísněné, ale nikoli traumatizující. Hra je nicméně rozhodně pro dospělé. Konkrétně pro dva hráče, kteří budou tentokrát stát proti sobě, což je zajímavé zpestření. Milovníkům hororů a opravdu napjatých i soutěživých zážitků můžeme hru rozhodně doporučit.

Počet hráčů: 2
Čas na vyřešení: 30 minut


4. Úniková hra Kámen mudrců

Úniková hra Kámen mudrců

Více fotografií na Zazitky.cz

Na dvůr Rudolfa II. se můžete přenést ve velmi pěkné únikové hře Kámen mudrců. Dle legendy jde o kámen, který umí jakýkoli kov proměnit ve zlato. Po celoživotním bádání se ho podaří vyrobit dvornímu alchymistovi Michalu Sendivojovi. Rozhodne se však, že je ho pro císaře škoda a ukryje ho v tajemné komnatě.

Aby se někdo dostal ke kameni mudrců, bude muset vyřešit řadu velmi obtížných hádanek, šifer a úkolů. Jen tak prokáže, že je kamene hoden. Máte-li pocit, že tím vyvoleným byste mohli být právě vy – resp. vaše výprava čítající 2-6 kandidátů – můžete se zkusit do komnaty dostat. Ale nelze uplatnit metodu nekonečného pokusu a omylu jako v alchymii. Máte jen 60 minut. Pak už se nedostanete nejen dovnitř… ale ani ven.

Počet hráčů: 2 až 6
Čas na vyřešení: 60 minut


5. Exit game Magický orloj

Více fotografií na Adrop.cz

Hra Magický orloj není tematicky zcela odlišná od předchozí hry. I tentokrát se ocitnete ve staré Praze. Luštit však budete záhadu, která se týká staroměstského orloje a jeho legendárního konstruktéra a správce mistra Hanuše. Těšte se na to, že při řešení hádanky pořádně protáhnete své mozkové závity. Hra je vhodná pro 2-4 osoby a zaujmout může i trochu starší děti. Prostředí hry je velmi pěkně zpracované, obsluha ochotná. Rozhodně jde o velmi příjemný a zábavný zážitek.

Počet hráčů: 2 až 4
Čas na vyřešení: 60 minut


6. Úniková hra Záchrana vesmírné lodi

Úniková hra Záchrana vesmírné lodi

Více fotografií na Zazitky.cz

Pokud tíhnete ke sci-fi, určitě by vás mohla zaujmout zajímavá úniková hra Záchrana vesmírné lodi. Děj je velmi dobře načrtnutý. Nacházíte se v hvězdné soustavě Elpida, kam jste jako dobrovolníci přijeli s cílem kolonizovat obyvatelnou planetu. Jenže nastal zádrhel, který ani pokročilá AI vaší vesmírné lodi jen tak nevyřeší. Pokud chcete dokončit misi… a především přežít – musíte jí pomoci.

Zatímco zbytek posádky sladce odpočívá v hibernaci, vy jste vzhůru víc než dost a musíte se pořádně otáčet. Navíc času nemáte zrovna habaděj. Vlastně jen 60 minut. Nebudete v tom však úplně sami, na pomoc si můžete vzít až pět přátel či kolegů.

Počet hráčů: 2 až 6
Čas na vyřešení: 60 minut


7. Prison Island Praha – Největší dobrodružná hra v ČR

Prison Island Praha

Více fotografií na Esennce.cz

Pokud jste vyrůstali v 90. letech, jistě si pamatujete na legendární dobrodružnou hru pevnost Boyard. Tato hra se později dočkala mnoha dalších variací včetně české verze. I tak se do ní však dostane jen pár vyvolených. Pokud jste si vždy přáli něco takového zažít, máte nyní lepší možnost. Tou možností je úniková hra Prison Island.

Jde o jednu z největších únikových her v ČR. Prostory zahrnují třicet místnosti naplněných nejrůznějšími překážkami, úkoly a výzvami. V této hře – na rozdíl od mnoha jiných – nepůjde jen o namáhání mozkových závitů a spolupráci. Podobně jako v pevnosti Boyard se musíte připravit i na to, že si pořádně protáhnete tělo. Ale nebojte, není třeba být žádný Rambo. Hra je naopak vhodná i pro děti. Zúčastnit se jí může až 5 osob a trvá 120 minut.

Počet hráčů: až 5 osob
Čas na vyřešení: 120 minut


8. Úniková hra Zkáza Titanicu

Úniková hra Zkáza Titanicu

Více fotografií na Esennce.cz

V roce 1912 se došlo ke katastrofě, která se zapsala do dějin. Titanik, do té doby zřejmě největší loď světa, se potopil v severním Atlantiku. Většina lidí tento příběh zná minimálně z filmu Titanik od Jamese Camerona. V únikové hře Zkáza Titaniku si můžete střihnout roli Lea a Kate (tedy spíše Jacka a Rose).

Podobně jako oni se totiž budete snažit uniknout z potápějící se lodi. Vaše pozice ale bude poněkud ztížená. Kritická havárie vás totiž uvězní ve strojovně u motoru lodi. Nebude vůbec snadné se odtud dostat, abyste si mohli spokojeně odplout na dveřích jako hlavní filmová hrdinka. Na únik přitom máte jen 60 minut. V této svízelné situaci se s vámi navíc mohou ocitnout až další 3 lidi.

Počet hráčů: 2 až 4
Čas na vyřešení: 60 minut


9. Nejstrašidelnější úniková hra v Česku – Byt č. 13

Více fotografií na Adrop.cz

Byt č. 13 je hororová i lehce detektivní a strašidelná úniková hra, která může oslovit každého, kdo se rád trochu bojí a zároveň miluje výzvy. Byt č. 13 je vlastně trochu podobný jako Pokoj 1408 Stephena Kinga. Rozhodně si nemůžete být nikdy jisti, co vás zde čeká a na co se připravit. Tato úniková hra je velmi povedená a dobře hodnocená. Zúčastnit se jí může až pět osob a koná se v Praze, přímo na Malé straně.

Počet hráčů: 2 až 5


10. Strašidelná úniková hra ve virtuální realitě pro 2 osoby

Strašidelná úniková hra ve virtuální realitě

Více fotografií na Esennce.cz

Další strašidelná úniková hra tentokrát sází spíše na vysoce moderní technologie. V rámci našeho žebříčku je unikátní, protože jako jediná využívá virtuální realitu. Nasadíte si VR brýle a můžete si vybrat hned ze čtyř napínavých her.

V 60minutové hře Mine se dostanete do zasypaného dolu, kterou chrání „zombie“ dělníků. Ve hře Sleepy Hollow, která trvá rovnou 90 minut, budete muset trávit Halloween na zamčeném hřbitově. Hra Cold as Ice má 90 minut a uvězní vás v jednom starém britském řeznictví. Nečeká vás však prima bašta, ale boj o život. A nakonec je tu rovněž 90minutová hra Illusion. V té na vás tajná organizace bude testovat halucinogenní látky. Čeká vás pořádně psychedelická jízda.

Počet hráčů: 2
Čas na vyřešení: 60 až 90 minut


11. Úniková hra horor Saw

Úniková hra horor Saw

Více fotografií na Esennce.cz

Legendární hororová série Saw vypráví o jedincích, kteří měli tu smůlu, že nad nimi sklapla smrtelná past. Ve stejně nezáviděníhodné pozici se můžete ocitnout, pokud navštívíte stejnojmennou únikovou hru. Prostředí a rekvizity jsou mimořádně dobře zpracované a realistické. Tato velmi sugestivní hra bude spíše pro otrlejší zájemce a není vhodná pro děti do 16 let.

Počet hráčů: 3 až 5
Čas na vyřešení: 60 minut


12. Dětská úniková hra Sen

Dětská úniková hra Sen

Více fotografií na Esennce.cz

Na děti bychom v našem žebříčku zapomenout taky neměli. Zábavu i dobrodružství si mohou užít v únikové hře Sen, která je dětem šitá na míru. Ocitnou se v pohádkovém království s velmi pěknými kulisami a rekvizitami. Pochválit je třeba i pěkný příběh s proměnlivou dějovou linií, na níž se mohou malí hráči aktivně podílet. Hra je určena pro 2-5 hráčů a trvá hodinu.

Počet hráčů: 2 až 5
Čas na vyřešení: 60 minut


Přidat komentář

three × 4 =