Nejlepší pohádkové ubytování pro děti. TOP pohádková místa v ČR

Chcete svým dětem udělat radost parádní pohádkovou dovolenou nebo vícedenním výletem? Vybrali jsme pro vás „nejpohádkovější“ místa v ČR, kam se můžete vyrazit nejen podívat, ale taky se zde zdržet třeba přes noc nebo déle. Jaké je tedy nejlepší pohádkové ubytování pro děti? Stačí si vybrat…

TOP pohádková místa v ČR

1. Pohádková vesnička Podlesíčko

📌 Kde se nachází: Podlesí 15, 592 02 Sněžné-Svratka

Pohádková vesnička Podlesíčko

Více fotografií na Slevomat.cz

V krásné malebné přírodě Vysočiny, mezi městy Hlinsko a Nové Město na Moravě, můžete vstoupit do živoucí pohádkové říše. Pohádková vesnička Podlesíčko nabízí dětem, ale i dospělým, okouzlující zážitky. Najdete ji u skvěle vybaveného resortu Hotel Podlesí. Ubytovat se můžete v něm a užít si i wellness nebo skvělou restauraci. Do pohádkové vesničky si pak můžete zajít na prohlídku.

Ale ještě mnohem zajímavější je možnost ubytování přímo ve vesničce. V té se nachází množství domečků pohádkových postaviček. Je zde třeba sídlo Rákosníčka, Rumcajse, Smolíčka nebo domeček Sněhurky a sedmi trpaslíků a mnoho dalších krásných míst včetně mlýna či pohádkové kovárny. Přímo v těchto domečcích se můžete s dětmi ubytovat a můžete si být jistí, že taková dovolená bude nezapomenutelná.


2. Peklo Čertovina a hotel Kocourkov

📌 Kde se nachází: Medkovy Kopce 35, 539 01 Hlinsko v Čechách 1

Více fotografií na Slevomat.cz

Jsou filmy jako S čerty nejsou žerty, Z pekla štěstí nebo Anděl páně nejoblíbenější pohádky vás a vašich dětí? Za pořádnou čertovinou můžete vyrazit přímo do Pekla. To najdete příznačně u obce jménem Čertovina ve Žďárských vrších, kousek od města Hlinsko.

Peklo je zábavní a ubytovací resort, ve kterém si užijete opravdu pekelné zážitky. Rozhodně si nemůžete nechat ujít samotnou prohlídku pekla, která vás za doprovodu zábavného programu provede více než čtvrt kilometrem úžasně zpracovaných pekelných chodeb. Je zde však taky parádní pekelná restaurace i vinárna, dokonce pekelná pražírna a kavárna. Nechybí ani dětská vnitřní herna, venkovní naučná stezka, chaloupka čarodějnice, zábavní park Čertoland a podívat se můžete i do samotného Luciferova doupěte.

Peklo je opravdu krásně zpracované a děti budou nadšené – a rodiče jistě taky. Přímo v Pekle jsou i skvělé možnosti stylového, pohádkového ubytování. Je zde však i stanový kemp či karavany. Resort nabízí dokonce i stylizovaný wellness, který je vhodný i pro děti a nese příznačný název „Ráj“.

Možnosti ubytování v Pekle Čertovina:

  • Hotel Kocourkov – 16 naprosto fantastických stylizovaných pokojů. Je libo se ubytovat v Alcatrazu, Na nádraží, U rybáře, U piráty, U ježibaby nebo třeba v safari pokojíčku? Jak je libo. Hotel Kocourkov je přímo součástí resortu Peklo Čertovina.
  • Chaloupka U Míši Kuličky v Pekle Čertovina – vlastní chaloupka s medvídkem, který ji chrání. Do chaloupky se vejde až 5 osob.
  • Chaloupka U hajného Šafránka – má nádech myslivosti a vejde se do ní až 5 osob.
  • Chaloupka U kohouta Kabrhela – chaloupka, kterou tentokrát střeží dva kohouti. Zde se může ubytovat až 6 osob.
  • Luciferovo doupě – ubytování a pokoj samotného vládce pekla. Lucifera.

3. Jesenická vesnička U houbiček

📌 Kde se nachází: Jesenice, U Velkého rybníka 188

Jesenická vesnička U houbiček

Více fotografií na Slevomat.cz

Doslova jako ve šmoulím městě si můžete připadat v pohádkové vesničce U houbiček. Tu najdete jižně od města Jesenice v západním koutě Středočeského kraje. Z Prahy je to jen cca 70 km. Ve vesničce U houbiček najdete, jak ostatně napovídá samotný název, stylizované chaloupky ve tvaru hub. Přesně takové, jaké vy i vaše děti můžete znát z pohádek o Šmoulích.

Tyto domečky však nejsou jen na okrasu, ale skutečně se v nich můžete ubytovat. Součástí ubytování je například přístup do venkovního bazénu, v létě zde bývá i nafukovací hrad a nechybí ani pěkné dětské hřiště. Houbičky jsou dvoupatrové a vejde se do nich 4 až 5 osob. Ideální pro celou rodinu.


4. Zábavní resort Šikland

📌 Kde se nachází: Zvole 49, 592 56 Zvole nad Pernštejnem

Zábavní resort Šikland

Více fotografií na Booking.com

Šikland patří mezi největší a nejznámější zábavní parky v České republice. Najdete ho u Zvole kousek od Bystřice nad Pernštejnem a i s dětmi se můžete těšit na zábavu nejrůznějšího druhu – především však v duchu westernu, ale třeba i na vodní radovánky a leccos dalšího.

Zlatým hřebem Šiklandu je parádní westernové městečko, kde najdete nejen stylové budovy, ale třeba i lukostřeleckou střelnici, kavárnu, cukrárnu, bar, dílnu sedláře či zbrojíře, šerifovu kancelář, ale taky třeba trenažér rodea v podobě elektrického býka, skákací hrad a trampolíny, mini zoo, jsou zde projížďky na koních a pravidelné show a představení v „amfiteátru“ a mnoho dalšího.

V Šiklandu jsou taky dráhy pro motokáry, koupaliště, rodeo aréna, indiánské teritorium, dráhy pro motokáry, rozhledna, pastviny pro koně a další zajímavá místa a atrakce. Ubytovat se můžete například ve stylovém hotelu Colorado Grand, ale taky v penzionu, chatkách či kempu. Je zde i dětský tábor.


5. Farma Wenet na Broumovsku

📌 Kde se nachází: Kladská 346, 550 01 Broumov 1

Farma Wenet na Broumovsku

Více fotografií na Booking.com

Pro milovníky zvířat a živoucí přírody může být velkým lákadlem a skvělou destinací pro dovolenou či výlet farma Wenet, kterou najdete v chráněné krajinné oblasti Broumovsko u Adršpašských skal. Rozhodně se tedy můžete těšit na nádhernou krajinu vábící k procházkám či turistice.

Farma Wenet pak nabízí ubytování v krásně zařízeném penzionu s výjimečně útulnými interiéry, ale i exteriéry v rustikálním, tradičním duchu. Apartmány jsou prostorné, plně vybavené a vhodné i pro velké rodiny. Děti mohou spát i na peci!

Na farmě pak najdete nejrůznější zvířátka. Jsou zde lamy, dokonce i velbloudi, taky pštrosi emu a nandu, ale i spousta domácích zvířátek, jako jsou kozy, králíci, ovce nebo prasátka a tak dále.


6. Pobyt v indiánské vesničce Teepee village Tatanka v Jižních Čechách

📌 Kde se nachází: Borovany – Hluboká u Borovan, Hluboká u Borovan 26

Teepee village Tatanka

Více fotografií na Slevomat.cz

Sláva starého dobrého Vinnetoua už trochu opadla. Ale pokud máte vy a/nebo vaše děti stále slabost pro indiánky, určitě se vám bude líbit možnost strávit noc (nebo pár nocí) v opravdovém teepee. A kde něco takového zažít? Stačí vyrazit do Hluboké u Borovan, kde se rozkládá Safari resort, jehož součástí je právě i indiánská vesnička.

Teepee je zde hned 13, takže je to opravdu slušná osada. Každé teepee má vlastní název a je něčím jedinečné a specifické. Vybírat můžete z dvou i čtyřlůžkových variant. Teepee sice vypadají autenticky, ale uvnitř skrývají moderní výbavu pro maximální komfort.


7. Resort Svět ve Středočeském kraji

📌 Kde se nachází: Úžice 299, 277 45 Úžice

Resort Svět ve Středočeském kraji

Více fotografií na Booking.com

Chcete si s rodinou odpočinout na krásném a stylovém místě, kde budou mít děti postarané o zábavu a vy se budete moct uvolnit třeba v příjemném wellness centru nebo si zahrát golf? Výbornou volbou může být Svět. Tedy konkrétněji resort Svět, který najdete na okraji obce Úžice na půl cesty mezi Prahou a Roudnicí nad Labem. Z velkoměsta je to tedy jen kousek a přitom na vás zde čeká klid a pohoda v přírodním prostředí.

Resort je opravdu krásně zpracovaný. Nese se v „rančerském“ duchu. Je zde parádní restaurace Ranč, letní bistro, velmi pěkné dětské hřiště, minizoo s lamami a dalšími zvířátky, ale taky již zmíněné wellness centrum, golfové hřiště nebo možnost rybaření.


8. Safari Park Resort – Hotel Safari Lodge 4* a Safari kemp 4* ve Dvoře Králové

📌 Kde se nachází: Štefánikova 3213, 544 01 Dvůr Králové nad Labem 1

Safari Park Resort - Hotel Safari Lodge 4* a Safari kemp 4* ve Dvoře Králové

Více fotografií na SafariParkResort.cz

Na skok do Afriky? Není problém… a nemusíte ani letadlem. Stačí vyrazit do Safari Park Resortu. Ten najdete ve Dvoře Králové nad Labem. Čekají vás taky krásné bungalovy a stany v africkém stylu, v nichž se můžete ubytovat.

Přímo z obydlí pak budete mít výhled na nejrůznější africká zvířátka, jichž je v tomto safari požehnaně. Těšit se můžete na zebry, buvoli, žirafy, ale třeba i gepardy. Občerstvit se můžete v parádním Tsavo baru či restauracích Kibo a Lemur. Safari pravidelně pořádá i různé zajímavé a tematické akce.


9. Ubytování v aquaparku Aqualand Moravia

📌 Kde se nachází: Pasohlávky 110 E, 691 22 Pasohlávky

Aqualand Inn Moravia

Více fotografií na Booking.com

Vodní radovánky s celou rodinou v létě i v zimě? V aqualandu Moravia to samozřejmě není žádný problém. Tento aquapark patří k největším v České republice (společně s pražským Aquapalacem) a slibuje nepřekonatelnou vodní zábavu a atrakce v podobě bezpočtu bazénů, skluzavek, tobogánů, sjezdů i dalších prvků pro děti i dospělé. Samozřejmě je zde i wellness, skvělé restaurace a bistra i leccos dalšího.

Přímo u aquaparku se rozkládá taky hotel Aqualand Inn. Ten tvoří samostatné domky s útulnými pokoji a apartmány. V rámci pobytových balíčků se zde můžete ubytovat i s přístupem do aquaparku, wellness procedurami nebo jinými výhodami. U aquaparku se taky rozkládá známý kemp Merkur, který je zároveň de facto velkým zábavním parkem, kde si lze užít vodní i jinou zábavu a sporty.


10. Středověký hotel Dětenice

📌 Kde se nachází: Dětenice 1, 507 24 Dětenice

Středověký hotel Dětenice

Více fotografií na Slevomat.cz

Chcete na vlastní kůži zažít středověk a dopřát tento zážitek i svým dětem? Pak neváhejte a vyrazte do středověkého resortu v Dětenicích, jehož součástí je i nejznámější česká středověká krčma. U krčmy je i turnajové kolbiště, pořádají se tu nejrůznější programy, akce a show. Navštívit můžete pivovar, a dokonce i samotné ubytování se nese ve středověkém duchu. Apartmá působí rozhodně velmi autenticky.

Některé středověké show v krčmě jsou však docela drsné, a tak zvažte, zda jsou už vaše děti dost odvážné, aby takový zážitek snesly bez následků.


Přidat komentář

eight + 7 =