TOP 10: Nejlepší únikové hry v Brně

Zažijte společně s rodinou, partou přátel nebo třeba kolegy z práce něco nového. Vyberte si některou z únikových her, kdy budete muset ve stanoveném čase vyřešit nejrůznější hádanky a hlavolamy a zdárně se dobrat do cíle. Každá z únikových her je přitom laděna do určitého tématu, díky čemuž si na své přijde prakticky každý. Zajímá vás, jaké jsou ty nejlepší únikové hry v Brně? Inspirujte se naším seznamem.

1. Hororová úniková hra – Asylum Dr. Sorensona

📌 Zachraňte doktora před elektrickým křeslem
📌 Kde se nachází: Hybešova 312/69, 60200 Brno

Více fotografií na SkvěléČesko.cz

Lákají vás strašidelné a hororové únikové hry v Brně? Chcete si užít pořádnou dávku strachu a doslova hororových příběhů? V tom případě vás pravděpodobně osloví tato hororová úniková hra z dílny Quest Games. Příběh vás dostane do prostředí ústavu pro duševně choré, který je dlouhá léta zahalen tajemstvím. Na povrch postupně vyplouvají strohé informace o děsivých pokusech na pacientech a jejich zmizení. Poslední pohřešovanou se stane nemocniční sestra, která měla pomoct policii usvědčit doktora Dr. Olle Sorensona. Právní zástupce Dr. Sorensona nyní hledá tým, který mu pomůže zachránit jeho klienta před elektrickým křeslem. Podaří se to právě vám?

Úniková hra je vhodná pro 2 až 5 hráčů. Děti do 15 let se mohou účastnit pouze pod dohledem dospělé osoby. O tom, že je příběh a provedení opravdu hororové, svědčí i fakt, že úniková hra není vhodná pro těhotné ženy a osoby s kardiovaskulárním onemocněním. Pokud se ale nebojíte a máte rádi silné příběhy, bude to něco pro vás.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 127 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 6
Čas na vyřešení: 60 minut


2. Strašidelná úniková hra – Doktor Anděl

📌 Najděte protilátku a zachraňte si život
📌 Kde se nachází: Hybešova 312/69, 60200 Brno

Více fotografií na SkvěléČesko.cz

V rámci této populární únikové hry máte za úkol dostat se ze spárů doktora Anděla, který testuje účinky nedávno vyvinutého Mengeleho plynu. Ten přitom rád využívá praktik Josefa Mengeleho, kterému se přezdívalo Anděl smrti. V rámci hry získáváte 90 minut na to, abyste objevili protilátku a díky ní si zachránili život.

Výhodou hry je, že si můžete vybrat ze dvou variant obtížnosti. Díky tomu cílí jak na začátečníky, tak i zkušené řešitele. Při hře se můžete těšit na překvapivé momenty, přičemž všechny úkoly a rébusy souvisí s tématem hry. Hry se může zúčastnit dva až pět hráčů.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 34 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 5
Čas na vyřešení: 90 minut


3. Venkovní úniková hra Tour de Wine

📌 Ozvláštněte si klasické posezení u vína
📌 Po celém Brně

Venkovní úniková hra Tour de wine

Více fotografií na Adrop.cz

Už vás omrzelo běžné popíjení vína s partou přátel? Tak zkuste něco nového. Venkovní úniková hra Tour de Wine nabízí spoustu zábavy a během ní ochutnáte vína hned v několika podnicích. Příběh se týká zločinu, který vás dovede do těch nejkrásnějších brněnských vináren. V průběhu hry navíc proniknete do tajů vinařské etikety.

Úniková hra je vhodná maximálně pro pět hráčů. Vzhledem ke své povaze bývá populární volbou například pro zábavu v rámci rozlučky se svobodou. Je určena pro středně pokročilé hráče, kteří mají rádi jak víno, tak i luštění záhad. Konzumace vína však není zahrnuta v ceně. Na druhou stranu nejste limitováni tím, jak dlouho v jednotlivých podnicích setrváte.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Adrop – 3,9 z 5 (fantastické) od více než 16 návštěvníků

Počet hráčů: 1 až 6
Čas na vyřešení: cca 3,5 hodiny


4. Úniková hra – KONEC SVĚT(L)A

📌 Hra s realistickou kouzelnou hůlkou
📌 Kde se nachází: Hybešova 271/29

Více fotografií na SkvěléČesko.cz

Další ze strašidelných únikových her nese označení Konec Svět(l)a. Její příběh pojednává o tom, že ze světa zmizí poslední zbytky světla a všechno postupně pohlcuje temnota. Vaším úkolem je společně s týmem zachránit svět dříve předtím, než zmizí i ty poslední zdroje světla. Těšit se můžete na fantasy svět, ve kterém se prolínají prvky magie, moderních technologií a dokonce i realistická kouzelná hůlka.

Tato úniková hra je vhodná maximálně pro pět hráčů a zabere vám hodinu. Vzhledem ke své povaze ji nelze doporučit lidem, které mají určité zrakové problémy a také epileptikům. Těšit se můžete na řadu zajímavých úkolů a hádanek, díky nimž potrápíte své mozkové závity.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 113 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 5
Čas na vyřešení: 60 minut


5. Úniková hra v Brně: Ztracené město

📌 Po stopách nezvěstného dobrodruha
📌 Kde se nachází: Hybešova 29, Brno 602 00

Více fotografií na Adrop.cz

V této populární únikové hře se vydáte po stopách nezvěstného dobrodruha a pokusíte se skončit lépe než on. Vaším úkolem bude vypátrat bájné Ztracené město a poklady a v něm ukryté. Pátrání vás dovede až do džungle, kde se budete muset vypořádat se skálami, vodopády, domorodci a řadou dalších nástrah. Úkoly na sebe přitom navazují a důraz jde zde kladen zejména na příběh, který vás jen tak nepustí.

Hra je vhodná pro 2 až 5 hráčů a zabere vám hodinu času. Vzhledem ke své povaze se hodí i pro začínající řešitele únikových her a doporučit ji lze i rodinám s dětmi. Nezahrnuje totiž žádné strašidelné či nevhodné prvky.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Adrop – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 5
Čas na vyřešení: 60 minut


6. Venkovní úniková hra v Brně: Hon na draka

📌 Příběh jako z pohádky
📌 Kde se nachází: Po celém Brně

Více fotografií na Esennce.cz

V této únikové hře si užijete příběh jako vystřižený z pohádky. Pojednává o tom, že kdysi na Špilberku žili královna s králem a těm nebylo přáno mít miminko. Nepomohli jim ani lékaři či babky kořenářky. A protože byli zoufalí, nakonec se upsali čarodějnici. Ta jim dala tajemný lektvar výměnou za to, že ji pozvou na první narozeniny děťátka. Jenže král s královnou na pozvání zapomněli a rozzuřená čarodějnice se rozhodla pro pomstu. V den dosažení plnoletosti chtěla na princeznu poslat draka. Vaším úkolem je princeznu před drakem zachránit.

Vzhledem k povaze příběhu se jedná o skvělou únikovou hru pro rodiny s malými dětmi. Během luštění nachodíte příjemných 5 km po Brně a hra vám zabere zhruba 180 minut. Těšit se můžete na lehkou úroveň obtížnosti. Hra je určena pro jednoho až šest hráčů a řadí se mezi populární únikové hry v Brně pro děti.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Adrop – dosud nehodnoceno

Počet hráčů: 1 až 6
Čas na vyřešení: cca 3 hodiny


7. Úniková hra Závěť

📌 Najdete závěť dřív než zbytek vaší rodiny?
📌 Kde se nachází: Orlí, Brno 602 00

Více fotografií na Zážitky.cz

Další zajímavá úniková hra přináší tématiku hledání závěti. Zavede vás do prostředí, kdy se musíte vypořádat se smrtí vašeho dědečka, který vám zanechal závěť. Tento dědeček byl však proslulý tím, že miloval nejrůznější hádanky a hlavolamy. Proto pro vás získání závěti nebude zrovna jednoduché. Navíc to musíte stihnout dříve, než se to podaří zbytku chamtivé rodiny.

Tato úniková hra je vhodná pro osoby starší 12 let. Dětem do 15 let je však doporučeno hrát pouze v doprovodu dospělých. Hry se může účastnit maximálně 5 osob a na vyluštění všeho potřebného máte celkem 60 minut.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Zážitky.cz – 9,7 z 10 (fantastické) od více než 14 návštěvníků

Počet hráčů: 5
Čas na vyřešení: 60 minut


8. Úniková hra – Drákulovo srdce

📌 Najděte srdce nesmrtelnosti, než se hrabě probudí
📌 Kde se nachází: Křenová 89/19, 602 00 Brno

Více fotografií na SkvěléČesko.cz

S únikovou hrou Drákulovo srdce si užijete spoustu zábavy. Příběh vás zavede do skryté komnaty hraběte Drákuly a na vás bude najít potřebné stopy, indicie a vyluštit všechny potřebné hádanky, abyste našli srdce nesmrtelnosti. A to dřív, než se hrabě probudí.

Tato úniková hra je určena pro 2 až 8 hráčů. Nicméně pro dosažení kvalitního zážitku ze hry lze doporučit, aby se jí zúčastnilo maximálně 6 hráčů. U pořadatele se můžete těšit na velmi vstřícný personál a skvělý zážitek, kdy na sebe jednotlivé úkoly velmi dobře navazují.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 10 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 8
Čas na vyřešení: – minut


9. Úniková hra – Tajemství Paříže

📌 Romantická hra s detektivní zápletkou
📌 Kde se nachází: Hybešova 271/29, 60200 Brno

Více fotografií na SkvěléČesko.cz

Ani u této únikové hry se rozhodně nudit nebudete. V rámci příběhu je ukraden další obraz. Váš tým luštitelů má přitom již delší dobu spadeno na bohatého pařížského zloděje, který vzhledem ke svým vazbám na politiky uniká před spravedlností. Jakmile se ale setmí, vydáváte se do jeho bytu, kde chcete zajistit obraz i důkazy. Jenže jakmile se sem dostanete, zjistíte, že se na vás zloděj připravil a na vás je vyřešit spoustu úkolů.

Úniková hra je určena pro 2 až 6 hráčů. Účastnit se ji mohou dospělí i děti, přičemž děti od 10 let mohou hrát i samostatně. Hra vám zabere maximálně 70 minut, možná ale vše vyřešíte mnohem rychleji.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 10 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 6
Čas na vyřešení: 70 minut


10. Úniková hra – Po stopách prof. Kunsta

📌 Vžijte se do role soukromých detektivů
📌 Kde se nachází: Kuldova 752/4, 615 00 Brno

Více fotografií na SkvěléČesko.cz

Tato úniková hra se odehrává na přelomu 19. a 20. století v pracovně slavného vynálezce a doktora Konráda Kunsta. V rámci hry se společně s týmem vžijete do role soukromých detektivů, které si najal profesorův soused. Vaším úkolem je během jedné hodiny získat všechny potřebné informace o jeho tajné laboratoři a profesorovi.

Jedná se o klasickou únikovou hru, kterou lze doporučit pro maximálně 6 hráčů. Neobjevují se v ní žádné strašidelné prvky, proto je vhodná pro děti již od 7 let. Její součástí jsou nejrůznější interaktivní hlavolamy stylizované do světa páry a ozubených kol.

Recenze portálů

  • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 návštěvníků

Počet hráčů: 2 až 6
Čas na vyřešení: 60 minut


Přidat komentář

9 − nine =