Kam do Emirátů: Nejlepší destinace a letoviska SAE

Spojené arabské emiráty lákají na krásné počasí, úchvatnou přírodu i luxusní životní styl. I z toho důvodu se tato země těší stále větší popularitě. I když je nejznámější lokalitou Dubaj a Abú Dhabí, tato země toho nabízí ještě mnohem více. Zjistěte, kam do Emirátů a na co se v jednotlivých lokalitách můžete těšit. Na své si přijdete jak v případě, že toužíte po luxusu, tak i tehdy, pokud vás lákají spíše přírodní krásy země. Pojďme se podrobně podívat na to, jaké jsou nejlepší destinace a letoviska SAE. Vyberte si mezi nimi svého favorita a začněte se těšit na svou příští dovolenou v teple.

1. Dubaj

Dubaj

První příčka nejlepších míst ve Spojených arabských emirátech nemůže patřit ničemu jinému, než právě Dubaji. Jedná se o vůbec nejlidnatější město v SAE. Turisty přitom láká na spoustu atrakcí i světových nej. V Dubaji můžete obdivovat nejvyšší budovu světa, která se skrývá pod názvem Burdž Chalífa a měří úctyhodných 828 metrů. V těsné blízkosti mrakodrapu se nachází obrovské nákupní centrum Dubai Mall.

V Dubaji dále najdete třeba největší obrazový rám na světě pojmenovaný jako Dubai Frame. Slouží přitom jako muzeum a rozhledna v jednom. Zavítat dále můžete na uměle vytvořený ostrov Palm Jumeirah, který svým tvarem z výšky připomíná palmu. Pokud zatoužíte po odpočinku na pláži, ani v tomto ohledu nepřijdete zkrátka. Skvěle k tomu poslouží JBR Beach, která je považována za nejkrásnější městskou pláž na světě.

Doporučit lze také vydat se do staré části Dubaje, která bývá mnohdy kvůli atrakcím a luxusním zábavám opomíjena. Čtvrť Deira se může pochlubit Zlatým súkem (neboli tržištěm). Jakmile jej uvidíte, budou vám oči přecházet z množství zlatých výrobků, které se zde prodávají. A v úzkých uličkách si také můžete nakoupit aromatické koření.

Náš tip: Podívejte se na nejlepší hotely v Dubaji a také si přečtěte článek, co vidět v Dubaji.


2. Abu Dhabi

Abu Dhabi je hlavním městem Spojených arabských emirátů, které nabízí spoustu zajímavých míst. Samotné město leží na ostrově, nicméně vše je propojeno díky známému mostu Sheikh Zayed Bridge.

Pravděpodobně nejznámější moderní stavbou tohoto města je Ferrari World, která v sobě ukrývá unikátní zábavní park věnovaný známé značce automobilů. Uvnitř najdete spoustu adrenalinových atrakcí nejen pro děti, ale i pro dospělé. A součástí je dokonce i nejrychlejší horská dráha na světě. Pokud patříte mezi fanoušky těchto atrakcí, můžete se vydat také do největšího krytého zábavního parku na světě Yas Island, k němuž náleží vodní park Yas.

Z hlediska architektury stojí za pozornost Velká mešita šejka Zayeda z bílého mramoru. Řadí se k největším mešitám na světa a najednou pojme až 41 tisíc osob. Z hlediska zdobení zde bylo použito zlato, drahokamy a křišťál, díky čemuž zde rozhodně máte co obdivovat.

Na procházku se můžete vydat na promenádu Corniche, na jejímž konci se nachází ten nejdražší hotel na světě. Emirates Palace se pyšní hned sedmi hvězdičkami, což ostatně hovoří o luxusních službách a jeho noblesnosti.


3. Sharjah

Sharjah (neboli Šardžá) je třetím nejlidnatějším městem ve Spojených arabských emirátech. Zajímavostí je, že tento emirát ze je všech nejpřísnější a při jeho návštěvě je proto nutné striktně dodržovat stanovená pravidla. Taktéž zde platí přísný zákaz konzumace alkoholu a nenajdete zde žádné zábavní parky. Sharjah je proto skvělou volbou zejména v případě, že si chcete prohlédnout historické památky, případně nakupování.

Takzvaná Modrá tržnice se rozkládá u pobřežní promenády v luxusní klimatizované budově. Nakoupíte zde skoro vše, od elektroniky, přes zlato až po luxusní koberce. Kromě toho můžete zavítat do 20 historických muzeí a budov, které lákají na svou architekturu i příběhy. Dominantou historického centra Sharjah je pevnost Al-Hisn, která byla postavena na začátku 19. století.

Vydat se dále můžete například do Muzea islámu, kde najdete ručně psané opisy Koránu a unikátní sbírku mincí. Za zmínku stojí i Historické muzeum vyobrazující kulturu tohoto emirátu nebo Námořní muzeum zaměřené na historii spojenou s lovením perel.


4. Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah se rozkládá na východním výběžku Arabského poloostrova, konkrétně mezi pobřežím Perského zálivu a pohořím Hajar. Vzhledem ke své strategické poloze se jedná o jednu z nejstarších trvale osídlených oblastí na světě, jejíž historie sahá až do doby bronzové.

Oblast Ras al-Khaimah má přitom turistům rozhodně co nabídnout. Ve stejnojmenném městě můžete obdivovat jak jeho starou, tak i moderní část. Ve staré části najdete například pevnost, palác a starou tržnici El Quwain. Moderní čtvrť poté nabízí spoustu obchodů, nákupních center a budov. Za zmínku stojí i zdejší krásná promenáda Corniche Al Qawasim s bohatou nabídkou kaváren a restaurací.

Pokud vás lákají luxusní resorty a špičkové služby, můžete se ubytovat na některém ze čtyř ostrovů ve tvaru korálů, které byly uměle vytvořeny v souostroví Al Jazirah Al Hamra. Emirát Ras al-Khaimah se dále může pochlubit krásnými palmovými oázami mezi pouštními dunami, nedotčenými plážemi, krásným a čistým mořem nebo třeba zelenými mangrovovými porosty. Oblíbenou aktivitou v této lokalitě je také potápění.


5. Fujairah

Fujairah je právem považován za emirát plný přírodních krás. Nachází se přitom na zcela opačné straně země než mezi lidmi známější Dubaj a Abu Dhabi. Zároveň se jedná o nejhornatější emirát a v některých místech hory navíc sahají až úplně k pobřeží. Díky tomu se při cestování můžete těšit na skutečně dechberoucí scenérie. Se zdejším pohořím se však pojí i jedna nevýhoda. Obzvláště v zimních měsících se můžete setkat s nepříznivým deštivým počasím. Je proto na místě vyrazit zde mimo tuto sezónu.

Emirát Fujairah v současné době ještě není turisticky tolik proslulý. Díky tomu si zde můžete užít zemi bez velkého množství turistických lákadel. I přes tuto skutečnost zde však pochopitelně narazíte na řadu luxusních hotelů i restaurací. Mezi oblíbené aktivity se řadí prohlídka zdejších skalnatých útesů, pozorování delfínů ve volné přírodě, výlety džípem do hor nebo návštěva ománského poloostrova Mousandam kvůli potápění.

Z dalších populárních výletů lze zmínit biosférickou rezervaci Wadi Wurayah, v níž můžete obdivovat rokle s úchvatnými vodopády, horské srázy a krásné stezky. Pod úpatím pohoří Hujar se nachází minerální lázně. Voda ze zdejších horkých pramenů je Ain Al Madhab je přiváděna do oddělených bazénů pro ženy a muže. Oblíbenou aktivitou v tomto emirátu jsou také zápasy býků, které se pravidelně konají na Fujairah Corniche.


6. Ajman

Ajman (česky Adžmán) je pátým nejlidnatějším městem Spojených arabských emirátů. Zároveň se však jedná o nejmenší z emirátů. Jelikož se na jeho území nenachází žádné zásoby ropy a zemního plynu, jde zároveň o nejchudší z emirátů. V porovnání s ostatními emiráty je zde volně prodejný alkohol, což přispívá ke snaze zdejších šejků přilákat zde více turistů z celého světa.

A přitom má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Obdivovat zde můžete jedny z nejkrásnějších pláží s bílým pískem v celých Spojených arabských emirátech. Zdejší 16 km dlouhá pláž se táhne až do sousedního emirátu Sharjah. Kolem pláže se zároveň nachází kolonáda s řadou restaurací, kaváren a nákupních příležitostí.

V Ajmanu se nachází Ajman Museum umístěné na starodávné pevnosti pocházející z 16. století. Tato pevnost je přitom perfektní ukázkou arabské architektury a ohromí vás na první pohled. Naprosti muzeu se nachází pravděpodobně nejstarší tržiště v emirátu Souq Saleh.

V oblasti Al Safia můžete obdivovat pozoruhodnou bílou mešitu Amna Bint Ahmad Al Ghurair, která je kombinací tradiční a moderní islámské architektury. Pro turisty jsou dále připraveny nejrůznější příležitosti zábavy. Kromě potápění lze zmínit například plavby lodí s průvodcem do oblastí v mangrovech, kde operují lovci perel. Díky této exkurzi máte jedinečnou příležitost dozvědět se o lovení perel něco více.


7. Umm al Quwain

Umm al Quwain je sitován u Perského zálivu. Pod pojmem Umm al Quwain najdete jak jeden z emirátů, tak i hlavní město tohoto emirátu. V emirátu se nachází hned několik památek, které jistě stojí za váš obdiv. Jedná se například o lokalitu Al Dour, kde se nachází tisíce hrobů i větších rodinných hrobek.

V oblasti Umm al Quwain se také nachází velké akvárium, které je součástí Mořského výzkumného ústavu a obdivovat zde lze nejen mořské ryby, ale i mořské hady a korály. Zapomenout nesmíme ani na významné muzeum Umm Al Quwain, které vystavuje řadu artefaktů pocházející z archeologických vykopávek. V tomto emirátu také dobře uvidíte, jak se v SAE žilo v období, kdy místní živil především rybolov, lov perel a pěstování datlí. A v lokalitě nechybí ani krásná písčitá pláž, navíc jen s minimem turistů.

Jak je to ve Spojených arabských emirátech s bezpečností?

Některé cestovatele může zajímat, zda jsou Spojené arabské emiráty považovány za bezpečnou lokalitu, nebo zda je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Platí však, že bezpečnostní situace v této zemi je stabilní a také zde nevládne zvýšená kriminalita.

Jelikož jsou Spojené arabské emiráty muslimskou zemí, je nutné pamatovat na určitá pravidla týkající se například oblékání. Pravidla přitom striktně platí zejména pro ženy, které by se měly vyvarovat zbytečnému provokování místních. I když v Dubaji a Abú Dhabí platí trochu větší tolerance k turistkám. Vždy je však pochopitelně lepší zbytečně nepoutat pozornost tím, že budete pravidla zbytečně porušovat.

V období Ramadánu platí od východu do západu slunce povinnost vyhnout se kouření, pití a jedení. To platí všude vyjma hotelových komplexů. Ve veřejných prostorách musí tato pravidla dodržovat i turisté, přičemž na jejich dodržování v tomto období dokonce dohlíží speciální policejní jednotka.


Přidat komentář

ten + 18 =