Jaké jsou nejlepší hotely v Dubaji na pláži?

Dubaj se stala v poslední době TOP turistickou destinací a i u českých turistů začíná šlapat na paty takovým stálicím, jako je Chorvatsko, Řecko nebo třeba Bulharsko či Egypt. A čím Dubaj tak vábí? Zajisté svou unikátností a luxusem. Tohle město vyrostlo z písku pouště stejnojmenného emirátu během pár dekád. Ještě na počátku 90. let minulého století zde nebylo takřka nic – a to bez zvláštní nadsázky. O třicet let později se na témže místě při pobřeží Perského zálivu rozléhá jedno z nejpozoruhodnějších a nejmodernějších měst světa s cca třemi miliony obyvatel.

V Dubaji najdete například nejvyšší budovu světa, Burdž Chalífa, která se tyčí 828 metrů vysoko. Ještě výše – minimálně v sedmém nebi – se však ocitnou milovníci nákupů a utrácení. Dubaj je v tomto směru doslova rájem a nachází se zde i jedno z největších obchodních center světa Dubai Mall s 1200 obchody. Jde taky o jednu z vůbec nejnavštěvovanějších budov naší planety. Dubaj láká na dokonale čisté a velkolepé prostředí. Skvělá je nejen zdejší architektura, ale například i gastronomie anebo noční vyžití v bezpočtu fascinujících klubů.

A to není zdaleka vše. Výčet všech atrakcí, aktivit a lákadel, které vás v tomto městě čekají, by však byl až příliš dlouhý. V dnešním článku jsme si však naložili na bedra jiný úkol – a to pomoci vám v Dubaji najít ideální ubytování. Připravili jsme proto žebříček deseti nejlepších hotelů v Dubaji a představíme vám je v krátkých medailoncích. Jistě si mezi nimi vyberete dokonalé zázemí pro luxusní dovolenou.

Nejlepší hotely v Dubaji, od luxusních až po nejstylovější

1. Hotel Al Naseem – Madinat Jumeirah

Zdroj: Invia.cz

Exkluzivní čtvrť Umm Suqeim skrývá okouzlující resort Madinat Jumeirah, ve kterém může strávit bezchybnou dovolenou a užívat si luxusní a nádherné prostředí plnými doušky. Hotelová část Al Naseem, která je součástí komplexu nabídne perfektně vybavené, elegantní pokoje a venkovní prostředí sestávající z umělých lagun a bazénů pod stínem palem.

Do moře to přitom budete mít jen pár kroků. Hotel přímo přiléhá k pláži. Zde jsou samozřejmě k dispozici lehátka i slunečníky pro celodenní idylku. Hotel skrývá množství obchůdků, restaurací, barů, čajoven a dalšího zázemí. Prakticky byste jej po celou dovolenou nemuseli opustit a stejně měli vše, po čem srdce touží. To by samozřejmě byla chyba, protože Dubaj a jeho okolí nabízí přece jen ještě o kus víc.

Hosté tohoto hotelu se však mohou těšit ještě na výhodu v podobě volného vstupu do přilehlého aquaparku Wild Wadi, mohou využívat i bezplatné kyvadlové dopravy zřizované hotelem anebo se věnovat bezpočtu sportů a aktivit, které resort nabízí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 2448 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 5156 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 1444 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 41 270 Kč za osobu

2. Hotel Atlantis The Palm

📌 Nejluxusnější hotel v Dubaji

Zdroj: Invia.cz

Chtěli byste zažít dovolenou v paláci, o jakém by si i egyptští faraoni mohli nechat leda zdát? Pak pro vás máme jednoduché řešení – Hotel Atlantis the Palm. Toto neuvěřitelné dílo se nachází na největším umělém ostrově světa, Palm Jumeirah Island a na první pohled vám dozajista vyrazí dech.

Hlavní budova skrývá na 1600 pokojů – kolem ní se rozléhají zahrady, parky, aquaparky a další zařízení, která mohou hosté navštěvovat a využívat. Je to celé malé město ve městě, ve kterém se každý host může cítit jako královská delegace.

Přičtěte ještě soukromou pláž o délce 1,5 km, nákupní arkádu, labyrint akvárií nebo delfíní zátoku a můžete si být jistí, že jste na správném místě. V Dubaji se prostě na ničem nešetří a je správnou destinací pro lidi, kteří se chtějí nechat – alespoň na pár dní – naprosto bezkonkurenčně rozmazlovat a užívat si život plnými doušky. Tento hotel můžeme rozhodně doporučit jako jeden z nejúchvatnějších nejen v Dubaji.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 102 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 1814 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 65 286 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 15 769 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 21 655 Kč za osobu

3. Hotel Burj Al Arab

📌 Slavný hotel ve tvaru plachetnice

Zdroj: Invia.cz

Teď přichází na řadu onen slavný hotel v Dubaji ve tvaru plachetnice. Totiž Burj Al Arab. Toto pětihvězdičkové ubytovací zařízení leží na vlastním umělém ostrůvku a v budově vysoké přes 300 metrů najdete jedny z nejluxusněji vybavených pokojů v celém městě. Největší apartmány mají i přes 700 m2 obytné plochy, takže plně snesou srovnání i s boháčskou vilou ne-li palácem nějakého šejka.

V hotelu je množství restaurací a barů, řada bazénů a taky nákupní centrum. Burj Al Arab patří mezi nejvýznamnější ikony celého města, a pokud chcete mít z dovolené nezapomenutelné zážitky, jde o cílovou stanici par excellence.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,9 z 5 (skvělé) od více jak 5 návštěvníků
 • Hodnocení na Trivago.com – 9,7 z 10 (vynikající) od více jak 6831 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 21 232 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,0 z 10 (fantastické) od více jak 695 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 39 990 Kč za osobu

4. Hotel One&Only The Palm

📌 Nejlepší hotel v Dubaji pro gurmány

Zdroj: Invia.cz

Hotel v podobě pohádkového paláce jako z tisíce a jedné noci. Architektura je inspirovaná maurskými královskými paláci a prostředí je opravdu mimořádně kouzelné. Oproti některým megalomanským hotelům v našem žebříčku je ale mnohem komornější, ideální i pro poklidnou nebo romantickou dovolenou. Samozřejmostí je i přístup na soukromou pláž o délce půl kilometru, restaurace, bary, bazény, spousta sportovního vyžití a další možnosti.

Tento hotel se vyplatí navštívit už kvůli gastronomickým zážitkům. V soukromé kuchyni totiž vládne šéfkuchař Yannick Alléno, jeden z nejslavnějších kulinářů světa a držitel řady Michelinských hvězd.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – nehodnoceno
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (vynikající) od více jak 1713 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1 952 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 323 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 53 880 Kč za osobu

5. Hotel Four Seasons Resort Dubai at Jumeirah Beach

Zdroj: Invia.cz

Dalším velmi pěkným hotelem je Four Season na pláži Jumeirah. V našem žebříčku patří spíše k těm menším, ale velmi elegantním. V téměř 240 pokojích najdete výborné vybavení – samozřejmostí je klimatizace, kuchyňka, koupelna a většina pokojů má i balkon s výhledem na moře. V areálu se nacházejí kryté i venkovní bazény, restaurace i obchůdky. Hotel přiléhá přímo k pláži, takže cestou k moři rozhodně nezabloudíte. Velmi příjemné místo pro romantickou i rodinnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 6831 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1 451 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 924 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 40 513 Kč za osobu

6. Hotel Waldorf Astoria The Palm

Zdroj: Invia.cz

Hotel Waldorf Astoria sází na bělostný mramorový třpyt a nachází se na poloostrově Palm Jumeirah. Tento pětihvězdičkový hotel se u tuzemských návštěvníků těší mimořádně dobrému hodnocení. Na Invia.cz drží 4,9 bodů z 5 možných. Je tedy zřejmé, že nabízí služby na vynikající úrovni – i krásné prostředí. Ani v tomto hotelu vám nebude chybět žádné oblíbené vybavení – ať už jde o restaurace nebo bazény, wellness nebo nabídku provozování různorodých sportů, především vodních.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 3 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (vynikající) od více jak 9 038 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 3 291 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 2 564 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 17 227 Kč za osobu

7. Hotel Jumeirah Beach

Zdroj: Invia.cz

Nepřehlédnutelný hotel Jumeirah Beach se nachází na stejnojmenné pláži, která patří mezi nejvýznamnější destinace Dubaje. Hotel má tvar vlny a svou unikátní architekturou i polohou představuje jednu z perel města. Ukrývá na 600 pokojů, a dokonce kolem 20 restaurací, kaváren, vináren, barů a dalších stravovacích zařízení.

Nákupní pasáž nabídne k 30 obchodům a obchůdkům. Venku se nachází rozlehlé a krásně upravené zahrady s bazény. Hosté mají taky volný vstup do aquaparku Wild Wadi. Další skvělá cílová stanice i pro opravdu náročné cestovatele.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 17 návštěvníků
 • Hodnocení na Trivago.com – 9,3/10 (vynikající) od více jak 9 791 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 8 733 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více jak 2 410 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 19 099 Kč za osobu

8. Hotel Al Maha Desert Resort

Zdroj: Invia.cz

Teď z odlišného, ale neméně exkluzivního a luxusního soudku. Al Maha Desert Resort je skutečně jedinečnou záležitostí a oázou klidu a komfortu pro náročné milovníky soukromí a dostatečného prostoru. Toto místo je jako stvořené pro dokonalou romantickou dovolenou. Ubytování je zařízeno v mnoha malých, rozptýlených budovách v nitru zelených zahrad vprostřed pouště. Něco takového hned tak neuvidíte. Rozhodně však v této poušti nebudete trpět žízní ani žádným jiným nedostatkem. Pětihvězdičkové ubytování vám zajistí vše, po čem může srdce zatoužit.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Trivago.com – 9,7/10 (fantastické) od více jak 598 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 786 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 464 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 65 800 Kč za osobu

9. Hotel Anantara Dubai The Palm Resort & Spa

Zdroj: Invia.cz

Neskutečně krásnou záležitostí je i tento resort tvořený vilkami rozmístěnými mezi umělými lagunami a zasahujícími přímo do mořského břehu. Hotel představuje ztělesnění exotiky a luxusu. Kromě perfektně vybavených apartmánů nabízí i bazény, restaurace či wellness centrum. Parádní destinace, která i na českém webu Invia.cz sklízí špičková hodnocení. V současnosti 4,8 bodů z 5. Nemusíte se tedy rozhodně obávat, že by vám zde cokoli pochybělo. Hotel je navíc situován na slavném poloostrově Palm Jumeirah s překrásnými plážemi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 38 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5/5 (fantastické) od více jak 8 501 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 7 302 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 4 964 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 17 922 Kč za osobu

10. Hotel Raffles Dubai

Zdroj: Invia.cz

Noblesní hotel Raffles Dubai poznáte na první pohled podle pyramidálního tvaru. Interiér se nese v honosném a velmi zdobném stylu – což je ostatně v Dubajských hotelech dobrým zvykem. Najdete zde úchvatnou aulu a sedm restaurací. Využít můžete i spoustu dalších zařízení a služeb, včetně wellness centra. Další skvělý hotel pro milovníky luxusních pobytů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – zatím bez hodnocení
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 5 470 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 4 362 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 1 653 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 22 654 Kč za osobu

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

9 + nine =