15 tipů, kam na víkend v Česku: ve dvou či s dětmi

Chcete si na víkend vyrazit na kratší romantickou nebo rodinnou dovolenou – anebo zkombinovat obojí? Chcete si odpočinout a užít si krásné prostředí, skvělé jídlo, wellness i jiné kratochvíle? V dnešním článku pro vás máme inspiraci v podobě rovnou 15 hotelů a jiných ubytovacích zařízení na různých nádherných místech naší země, kam se vyplatí udělat si aspoň víkendový výlet.

Kam na víkend v ČR?

1. Apartmány Antico Mikulov – do romantického prostředí v Mikulově

📌 Adresa: Svobody 213/17, 692 01 Mikulov na Moravě
📌 Vzdálenost z Prahy: 250 km | z Brna: 50 km

Apartmány Antico Mikulov

Více fotografií na Booking.com

Apartmány Antico najdete přímo v srdci nádherného historického města Mikulov, které patří mezi největší perly jižní Moravy. Užívat si zde můžete překrásnou architekturu a svébytnou kulturu, víno a výlety do okolí. Například na Svatý kopeček a do pálavských zákoutí, ať už půjde o zdejší vrcholy jako Děvín nebo Tabulová hora se skalami a hradními zříceninami, Milovický les anebo nádrže Nové Mlýny. Oblast je oblíbená i mezi cyklisty.

Samotné apartmány mají velmi autentický historický charakter, působí jako starobylé hradní či zámecké komnaty. Interiérům dominuje surový kámen a masivní, minimálně opracované dřevo. Pokud jde o stylovost, nelze tomuto fantastickému ubytování nic vytknout. A v ostatních ohledech platí totéž.


2. Chateau Herálec Hotel & Spa – za luxusním zámeckým wellness

📌 Adresa: 582 55 Herálec u Havlíčkova Brodu
📌 Vzdálenost z Prahy: 108 km | z Brna: 102 km

Chateau Herálec Hotel & Spa

Více fotografií na Booking.com

V půvabné krajině Českomoravské vrchoviny mezi městy Havlíčkův Brod a Humpolec leží v malé obci Herálec stejnojmenný zámek, který v současnosti funguje coby jeden z nejlepších českých chateau (neboli zámeckých) hotelů. Toto pětihvězdičkové ubytovací zařízení v historických kulisách a obklopené krásným parkem nadchne i nejnáročnější návštěvníky.

Zámek Chateau Herálec je dokonale udržovaný, s citem zrekonstruovaný. Exteriéry i interiéry jsou dech beroucí. Ubytovat se můžete v zámeckých pokojích i rozlehlejších apartmánech – včetně přepychového královského apartmá. Hotel se navíc pyšní špičkovým wellness & spa centrem se saunovým světem či velkým bazénem pod historickým klenutým stropem. Nechybí vynikající restaurace s vysokou gastronomií. Ideální místo pro výjimečnou romantiku.

Můj tip: Pobyt v unikátním zámečku Chateau Herálec ***** Boutique Hotel & Spa s luxusním wellness a snídaní


3. OREA Resort Sklář Harrachov – na procházky do horského Harrachova s rodinou

📌 Adresa: Harrachov 520, 512 46 Harrachov
📌 Vzdálenost z Prahy: 140 km | z Brna: 333 km

OREA Resort Sklář Harrachov

Více fotografií na Booking.com

Krkonošskou turistickou Mekku Harrachov snad ani není třeba nikomu představovat. Jde o jednu z nejoblíbenějších destinací v těchto horách a zřejmě i v ČR vůbec. Pokud byste zde chtěli strávit pěkný víkend, ať už v zimě kvůli lyžování, nebo v létě kvůli výletům, skvělou volbou může být OREA Resort Sklář.

Jde o 4hvězdičkový resort z renomovaného řetězce OREO, který nabízí animační programy pro děti, špičkovou gastronomii i jedno z nejlepších wellness center široko daleko. Jde tedy o skvělé místo jak pro rodinnou, tak i romantickou dovolenou.

Můj tip: Sport i odpočinek v Harrachově: neomezený wellness, dětský klub a polopenze


4. Miura Hotel – za designem a uměním do Čeladné

📌 Adresa: Čeladná 887, 739 12 Čeladná
📌 Vzdálenost z Prahy: 383 km | z Brna: 181 km

Miura Hotel

Více fotografií na Booking.com

V prudce moderním duchu se nese hotel Miura, který není jen ubytovacím zařízením, ale i architektonickou pamětihodností a uměleckou galerií.  Hotel leží nedaleko obce Čeladná jižně od Ostravy a můžete se zde těšit na nádhernou přírodu s úchvatnými výhledy na hory (konkrétně na Beskydy), ale třeba i na rozlehlé golfové hřiště, které leží přímo u hotelu a patří k nejlepším v celé ČR.

Hotel však nabízí i wellness a spa zařízení se saunovým světem, bazénem, vířivkami, koupelemi a dalším vybavením i službami. Jsou zde i privátní zóny a nechybí posilovna. Vyhlášená je i hotelová restaurace nabízející moderní gastronomii nejvyšší úrovně.


5. Mamma´s Boutique Hotel – za dobrým jídlem do lázeňských Poděbrad

📌 Adresa: 7, nám. T.G.Masaryka 895, Poděbrady III, 290 01 Poděbrady
📌 Vzdálenost z Prahy: 60 km | z Brna: 181 km

Mamma´s Boutique Hotel

Více fotografií na Booking.com

Mamma’s je útulný a stylový boutique hotel, který najdete přímo v srdci Poděbrad na náměstí T. G. Masaryka. Je to odsud jen pár kroků k nejvýznamnějším kolonádám a pramenům. Z oken vidíte do Lázeňského parku, který se rozkládá přímo přede dveřmi hotelu. Dokonalá lokalita. A nejen to…

Hotel nabízí 4hvězdičkový komfort v příjemně zařízených pokojích. Velmi známá a populární je zdejší restaurace Cucina, která je vyhlášená dokonalými steaky či rybami na Josper grilu, ale i nabídkou vín a dalšími kulinářskými zážitky. Hotel skrývá i vlastní wellness centrum včetně nabídky masáží a dalších procedur. Perfektní místo zejména pro romantiku.


6. Hotel Maximus Resort – za špičkovým wellness do Brna

📌 Adresa: Hrázní 327/4a, 635 00 Brno-Kníničky
📌 Vzdálenost z Prahy: 208 km | z Brna: 13 km

Hotel Maximus Resort

Více fotografií na Booking.com

Vyznavači Feng Shui a dokonalých wellness požitků, zpozorněte! Hotelový resort Maximus, který najdete v krásné přírodě u brněnské přehrady, by pro vás totiž mohl být ideálním místem, kde strávit parádní víkend.

Tento 4hvězdičkový hotel je zařízený v souladu s principy výše zmíněné východní filozofie a jeho největší chloubou je opravdu fenomenální wellness, jehož nejvíce okouzlující částí je venkovní laguna s dřevnou stavbou s drnovou střechou a saunami. Zdejší wellness není jen dokonale krásný, ale i obrovský. Má na 8 tisíc metrů čtverečních a skrývá saunový svět, termální bazény, privátní zóny, vířivky, odpočívárny, bar i další zařízení.


7. Bed & Bike Prachatice – za aktivní cyklistikou do Prachatic

📌 Adresa: Velké nám. 40, 383 01 Prachatice I
📌 Vzdálenost z Prahy: 189 km | z Brna: 257 km

Bed & Bike Prachatice

Více fotografií na Booking.com

Ubytování v renovovaných historických apartmánech v centru Prachatic, možnost pronajmout si celý „party house“, půjčit si elektrokolo anebo nechat děti řádit v parádní herně nebo na venkovním hřišti. Takový je Bed & Bike v Prachaticích. Skvělé místo pro rodinnou dovolenou nebo romantický víkend spojený třeba s výlety do šumavské přírody.


8. HOTEL THEATRE RESORT HODOLANY – za špičkovou gastronomií do Olomouce

📌 Adresa: Ostravská 975/1, 779 00 Olomouc 9
📌 Vzdálenost z Prahy: 283 km | z Brna: 83 km

 HOTEL THEATRE RESORT HODOLANY

Více fotografií na Booking.com

Hotel Theatre je součástí resortu Hodolany, který najdete ve stejnojmenné městské části Olomouce. Jde o vyhlášený modernistický a mimořádně stylový hotel, který nabízí ubytování v 16 pokojích a 4 apartmánech. Vše se zde nese v uměleckém duchu, jak napovídá samotný název.

Těšit se však můžete i na parádní wellness Scene, ale třeba i na kasino a vynikající restaurant Entree s moderní gastronomií Přemka Forejta. Theatre je vynikající městský hotel ideální pro luxusní víkend stráveny v Olomouci, nádherném moravském městě, které je považované za centrum kultury a umění.


9. Vinařství Gurdau – za vínem na Jižní Moravu

📌 Adresa: Kurdějov 300, 693 01 Kurdějov
📌 Vzdálenost z Prahy: 234 km | z Brna: 35 km

Vinařství Gurdau

Více fotografií na Booking.com

Pokud máte rádi víno a dokonale originální a fantastické hotely, které působí, jako by se zhmotnily z pohádky, pak byste rozhodně neměli minout hotel a vinařství Gurdau, které leží za obcí Kurdějov u jihomoravských Hustopečí.

Architektura tohoto hotelu, který prakticky splývá s neméně úžasnou kulturní vinařskou krajinou, je naprosto nepopsatelná. A stejně nepopsatelný bude jistě i zážitek, který si odtud odnesete, pokud sem přijedete na víkend za vínem a skvělým jídlem, odpočinkem nebo třeba romantikou či výlety do okolí.


10. Angusfarm Soběsuky – na skvělý steak s přespáním

📌 Adresa: Soběsuky 9, 335 01 Nepomuk 1
📌 Vzdálenost z Prahy: 120 km | z Brna: 263 km

Angusfarm Soběsuky

Více fotografií na Booking.com

Obec Soběsuky u města Nepomuk najdete tam, kde se Středočeská pahorkatina již pomalu chystá proměnit v Šumavské pohoří. Zde leží farma Angusfarm, jejíž součástí je i vyhlášený a špičkově hodnocený penzion. Těšit se můžete na nádherně zařízené ubytování v rustikální, ale moderní a stylové atmosféře.

Jak název farmy napovídá, důležitou roli zde bude hrát i jídlo – zejména steaky. Pokud jste milovníky pořádných fláků masa, rozhodně si sem udělejte výlet. A vyplatí se zdržet se celý víkend.


11. Wellness hotel V Nebi – za pohádkovou relaxací s nekonečným bazénem

📌 Adresa: Příchovice 627, 468 48 Kořenov-Příchovice
📌 Vzdálenost z Prahy: 131 km | z Brna: 324 km

Wellness hotel V Nebi

Více fotografií na Booking.com

Pětihvězdičkový wellness hotel V Nebi se skrývá v lůně přírody Jizerských hor u obce Příchovice. Těšit se můžete na opravdu fantastický wellness s umělým jezírkem, nekonečným bazénem, vnitřním bazénem, saunami a dalším vybavením.

Hotel nabízí i velmi kvalitní restauraci a příjemný bar. Okolí je ideální pro výlety, obdivování krásy přírody a v zimě samozřejmě i pro lyžování a další sporty na sněhu.


12. Hotel Thermal Karlovy Vary – za koupáním v největším českém termálním bazénu v Karlových varech

📌 Adresa: Ivana Petroviče Pavlova 2001/11, 360 01 Karlovy Vary 1
📌 Vzdálenost z Prahy: 127 km | z Brna: 336 km

Hotel Thermal Karlovy Vary

Více fotografií na Booking.com

Hotel Thermal patří mezi dominanty Karlových Varů a nepříliš dávno se tento hotel i s legendárním „střešním“ bazénem a rozlehlými wellness prostory dočkal důkladné rekonstrukce, kterou tolik potřeboval. Nyní se má opět čile k světu a nabízí špičkový komfort, vybavení i služby. Největším hitem je určitě zmíněný venkovní termální bazén poskytující výhledy na celé město. Resort však skrývá i vnitřní bazény, sauny, skvělé restaurace, bary a leccos dalšího. Skvělé místo, kam na dámský víkend třeba s kamarádkou.


13. Spa hotel Lanterna – za horskou relaxací do CHKO Beskydy

📌 Adresa: Leskové 659, 756 06 Velké Karlovice
📌 Vzdálenost z Prahy: 362 km | z Brna: 160 km

Spa hotel Lanterna

Více fotografií na Booking.com

4hvězdičkový wellness a spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku patří mezi vyhlášené a nejpopulárnější hotely nejen v této turisticky vytížené obci, ale v celém tomto koutě země, na nějž shlížejí štíty Beskyd z jedné strany a Javorníků z druhé.

Hotel je skvělým místem pro odpočinek, ale slouží i jako oblíbené zázemí pro různé sportovní aktivity, ať už výlety do okolí, lyžování nebo leccos jiného. Zdejší panoramatický wellness nabízí krásné výhledy do okolní krajiny. Jsou zde bazény, vířivky i sauny. Hosté však mohou využít volný vstup i do blízkého rozlehlejšího wellness centra a lázní Horal, které už nabízí i plavecké a dětské bazény a leccos dalšího.


14. Hotel Sen – za romantikou 25 minut od Prahy

📌 Adresa: Malostranská 344, 251 66 Senohraby
📌 Vzdálenost z Prahy: 32 km | z Brna: 181 km

Hotel Sen

Více fotografií na Booking.com

Tento „snový“ chateau hotel leží u obce Senohraby kousek od Prahy v takzvaném Ladovském kraji. Kromě malebného okolí se můžete těšit na 4hvězdičkový luxus. Hotel SEN je vyhlášený svým wellness centrem, který nabízí úžasná, romantická zákoutí – vnitřní i venkovní. Jsou zde termální tůně a bazény, panoramatické a dřevěné sauny, ochlazovací jezírka a další úžasné vybavení. Na špičkové úrovni je i zdejší gastronomie a samotné ubytování v dokonale zařízených pokojích.


15. Amenity Hotel & Resort Lipno – za procházkami kolem Lipna

📌 Adresa: Lipno nad Vltavou 999, 382 78 Lipno nad Vltavou
📌 Vzdálenost z Prahy: 201 km | z Brna: 269 km

Amenity Hotel & Resort Lipno

Více fotografií na Booking.com

Pokud míříte na Lipno a máte vysoké nároky na ubytování, skvělou volbou bude významný hotelový resort Amenity. Ten nabízí ubytování v moderním 4hvězdičkovém hotelu, ale i v neméně luxusních samostatných nábřežních domech či chatách. Resort je zaměřený především na sportovně naladěné hosty, ale rozhodně zde nechybí příležitosti a místa pro odpočinek. Užít si můžete zdejší skvělý wellness s bazénem. Pro děti je zde velké venkovní hřiště. Pochopitelně nechybí skvělá restaurace či grill.


Přidat komentář

two × 2 =