Nejlepší zámecké hotely v ČR

Zámecké hotely Česká republika je země bohatá na historické památky a kolorit naší pestré krajiny doplňuje bezpočet zámků, zámečků i hradů nebo aspoň jejich trosek. Zámky jsou přitom často považovány za jeden ze symbolů romantiky. Spousta lidí by si uměla představit život na zámku. To se málokomu poštěstí. Ale co třeba svatba anebo romantický pobyt? To už jsou věci docela dobře splnitelné prakticky pro kohokoli.

Právě z důvodu obrovského zájmu o život na zámku „na zkoušku“ se spousta těchto staveb dočkala renovace, péče a ozdobily je různá stylová ubytovací zařízení. Zámecké hotely jsou mimořádně módní záležitostí a rozhodně mají co nabídnout. V Česku jich přitom najdete opravdu obrovský počet. Je z čeho vybírat, mnohé z nich jsou opravdu nádherné a už na první pohled probouzejí touhu takovou dovolenou zažít. Nezřídka jsou spojeny i s wellness a lázeňskými službami a procedurami. Těšit se tak můžete na dokonalý komfort a odpočinek.

V dnešním článku se podíváme na žebříček 10 nejlepších zámeckých hotelů v ČR. Vybrali jsme pro vás velmi pestrou sestavu v podobě desítky nejlépe hodnocených, nejlákavějších a nejzajímavějších míst v různých koutech naší země. Věříme, že si z naší „hitparády“ vybere opravdu každý. Pak už stačí jen zarezervovat ubytování a vyrazit.

Nejlepší zámecké hotely v ČR pro ty nejromantičtější pobyty

1. Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

📌 Nejlepší zámecký hotel s wellness

Více fotografií na: Spa.cz

Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane patří rozhodně mezi nejlepší a možná i nejznámější zámecké hotely v ČR. Jeho kvalitám odpovídá i špičkové hodnocení v recenzích na různých respektovaných portálech. Na Booking.com je to rovnou 9,5 bodů z 10. Jak název napovídá, hotel leží v obci Herálec v kraji Vysočina mezi Jihlavou a Humpolcem. Jde o velmi krásnou lokalitu a zámeček již zvenčí vypadá opravdu skvostně. Interiér vás pak doslova uchvátí. Zařízen je nanejvýš vkusně a elegantně. Navzdory jednoznačně luxusnímu dojmu však nic nepůsobí okázale nebo přehnaně, naopak ze všeho čiší velmi citlivý přístup.

Tento pětihvězdičkový hotel určitě osloví a nadchne i nejnáročnější návštěvníky. Pokoje jsou perfektně zařízené. Vždy s vlastní koupelnou a toaletou, minibarem i rozměrnou TV. Na prvotřídní kuchyni si můžete pochutnat v hotelové restauraci a potom se třeba přemístit do příjemného baru na skleničku. Čeká na vás krytý bazén a wellness centrum s vířivkou, saunou a dalším vybavením. Hotel může být i skvělým výchozím bodem pro výlety po širším i dalekém okolí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 96% (fantastické) od více jak 55 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 575 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 275 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 235 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 3 200 Kč za osobu / noc

2. Chateau Mcely

📌 Nejlepší zámecký hotel ve Středních Čechách

Více fotografií na: Booking.com

Další famózní zámecký hotel se nachází ve Středních Čechách, nedaleko Mladé Boleslavi. Rozhodně bychom ho mohli označit za jeden z nejlepších středočeských zámeckých hotelů. Tomu odpovídá i vynikající hodnocení 9,3 z 10 na Booking.com.

Návštěvníci oceňují perfektní komfort, čistotu i služby a vybavení. Velmi krásná je i lokalita, ve které se zámek s hotelem nachází. Leží totiž uvnitř krásného zámeckého parku v obci Mcely. Malebná okolní krajina, dokonalý klid, nádherné prostředí zámku – to vše na vás čeká. A perfektní gastronomie k tomu.

Součástí vybavení hotelu je pak i venkovní bazén nebo tenisový kurt. Přeje tedy i aktivnější dovolené. Pokud toužíte spíše po lenošení a odpočinku, nejspíš vás naláká wellness centrum Mcely Bouquet Spa. Zdejší procedury však vyžadují objednávku předem. Pokud chcete, aby bylo kouzlo života na zámku dokonalé, můžete si užít i projížďku kočárem. Areál taky nabízí např. možnost zahrát si kroket nebo navštívit observatoř. Je toho tedy dost a dost. Tento hotel je perfektní destinací pro náročné milovníky luxusu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 585 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 545 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 200 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 2 700 Kč za noc

3. Chateau St. Havel – Wellness Hotel

📌 Nejlepší zámecký hotel v Praze

Více fotografií na: Booking.com

Nádherné zámecké hotely můžete najít i přímo v hlavním městě Praze. Tím možná vůbec nejlepším v tomto městě je Chateau St. Havel. Přestože se nachází blízko centra metropole, zažijete zde dokonalý klid v obklopení zelenými zahradami a parkem. O milionovém městě kolem vás nemusíte mít ani tušení – samozřejmě pokud nebudete sami chtít.

Tento hotel je mimořádně luxusní záležitostí a láká skvělou gastronomií, vybavením i zajímavými aktivitami. Je zde například golfová akademie, ale oddávat se můžete i celé řadě dalších sportů. Nechybí ani pěkné dětské hřiště, takže místo je vhodné i pro rodinnou dovolenou. Prostory původní tvrze z 13. století přestavěné v 19. století jsou skutečně kouzelné a zajisté si pobyt v jejích zdech dočista zamilujete.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 350 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (vynikající) od více jak 290 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více jak 1 050 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 1 600 Kč za noc

4. Chateau Zbiroh

Více fotografií na: Spa.cz

Obec Zbiroh leží v nádherné krajině mezi brdskými a křivoklátskými lesy. Na pahorku nad obcí se vypíná místní dominanta, zámek Zbiroh. Tato stavba má bohatou historii sahající až k počátku 13. století. Komplexní přestavby do novorenesančního stylu se pak dočkal v druhé polovině 19. století. Za zmínku stojí, že přímo v zámku mnoho let pobýval slavný malíř Alfons Mucha, a dokonce zde namaloval své nejznámější dílo, Slovanskou epopej. Místo je tedy jako stvořené pro sbírání inspirace.

Interiér hotelu na vás dýchne velmi silnou, autentickou atmosférou. Zachovává ducha starých časů, zároveň je velmi moderní, luxusní a komfortní. Součástí hotelu je i wellness, sauna, vířivka či krytý bazén. Nechybí ani vinný sklípek a restaurace ve středověkém stylu, ale s vytříbenou kuchyní. Blízké i vzdálenější okolí nabízí bezpočet možností k nejrůznějším aktivitám.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na SPA.cz – 92% (vynikající) od více jak 15 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (vynikající) od více jak 66 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 160 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 2 400 Kč za noc

5. Maxmilian Lifestyle Resort Loučeň

Více fotografií na: Booking.com

Obec Loučeň leží poblíž Nymburka a jde o klidnou a malebnou vísku, kterou navíc zdobí nádherný zámecký hotel. Oproti řadě přechozích v našem žebříčku sází designem spíše na vysloveně moderní notu. V tomto případě se však odvážná sázka vydařila a hotel vypadá opravdu skvěle zvenčí i zevnitř. Naprosto stylová a luxusní záležitost. Za moderní částí hotelu s proskleným venkovním výtahem však následuje ještě možnost ubytovat se ve staromódních pokojích zámeckého komplexu. Na své si tedy přijde opravdu každý.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 300 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (velmi dobré) od více jak 270 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 2 015 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 1 100 Kč za noc

6. Château Liblice

Více fotografií na: Spa.cz

Úchvatný zámek Liblice se nachází jen cca 30 km severně od Prahy. Tato barokní stavba zaujme na první pohled. Leží v krásném parkovém prostředí a skrývá velmi zajímavý hotel, který nabídne ubytování ve starožitně zařízených pokojích. Skutečně si můžete připadat, jako byste se vrátili zpátky v čase. Dojem výjimečnosti a exkluzivity umocňuje i nádherná hotelová restaurace. Součástí hotelu je i wellness zařízení se saunou, vířivkou či soláriem a masážemi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na SPA.cz – 96% (fantastické) od více jak 54 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (velmi dobré) od více jak 74 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 675 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 440 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 2 300 Kč za noc

7. Zámek Červený Hrádek

Více fotografií na: Booking.com

Obec Jirkov leží kousek severně od Chomutova na severozápadě Čech. Barokní zámek Červený Hrádek je skutečným klenotem širokého okolí. Navíc se skrývá v útrobách klidného, příjemného parku. Skvělé místo pro romantiku i odpočinek. Tím spíš, že se můžete těšit i na výbornou kuchyni a taky wellness zařízení. Milovníci aktivnější dovolené ocení krásné okolí protkané cyklostezkami anebo i možnost koupání v nedalekém přírodním kamencovém jezeře.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 34 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1 425 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 570 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 1 700 Kč za noc

8. Zámek Lužec Spa & Wellness Resort

Více fotografií na: SPA.cz

Opravdovou specialitu představuje zámecký hotel Lužec, který nabízí rozsáhlé wellness a lázeňské vybavení a procedury. Nachází se v nitru hlubokých lesů a jeho architektonický styl je naprosto unikátní. Zajisté budete ohromeni. Stavba vznikla jako lovecký zámeček Karla IV. a ve 20. i 21. století se dočkala rozsáhlých rekonstrukcí. V současnosti vypadá kouzelně a dokonale. Uchváceni budete i autentickým vybavením pokojů s nádhernými dřevěnými stropy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na SPA.cz – 93% (vynikající) od více jak 97 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 767 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 1375 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 1 450 Kč za noc

9. Chateau GrandCastle

Více fotografií na: Booking.com

Proč na skok nezavítat i k našim slovenským sousedům – zvlášť když mají co nabídnout. Chateau GrandCastle je skutečně fantastické místo. Leží v nádherné přírodní krajině u obce Liptovský Hrádok, kde je například arboretum a historické muzeum. Můžete podnikat nespočet výletů do okolí anebo si jen užívat perfektní pohodlí a klid v zámečku, jehož centrem je torzo historického hrádku. Hotel nabízí pokoje zařízené v nejrůznějších historických i modernějších stylech – stačí si vybrat, který vás nejvíce osloví. Nelze upřít, že toto místo má skutečně výjimečný genius loci.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (skvělé) od více jak 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 711 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 209 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 3 100 Kč za noc

10. Chateau Hostačov

Více fotografií na: Booking.com

Renesanční zámek Hostačov ležící poblíž Železných hor ve vlastním rozlehlém lesoparku, který nedávno prošel revitalizací. Tento hotýlek zaujme především milovníky autentičnosti, starožitností a historie. Pokoje jsou velmi vytříbeně a stylově zařízené ve vysloveně „zámeckém“ duchu. Hotel má vynikající hodnocení, skvělou kuchyni a dokonalou atmosféru. Pozici v našem žebříčku si rozhodně zaslouží.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 93 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 296 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 356 návštěvníků
 • Cena pobytů: od 1 500 Kč za noc

LukasP

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

17 − 14 =