10 tipů na ubytování na posedu: vyzkoušejte luxusní noc v posedu

Užijte si noc na posedu se svou drahou polovičkou. Díky tomuto netradičnímu ubytování můžete aspoň na chvíli utéct od každodenního shonu a vrátit se ke kořenům. Ubytování na posedu je skvělým způsobem, jak si užít kontakt s přírodou, klid a ticho a aspoň na chvíli opustit vymoženosti moderního světa. Inspirujte se, kam za tímto ubytováním vyrazit.

1. Panský dvůr Telč Glamping

📌 Až pro 6 osob
📌 Kde se nachází: Telč, kraj Vysočina

Panský dvůr Telč Glamping

Více fotografií na Slevomat.cz. 

Zažijte noc, které se jen tak něco nevyrovná. V Telči máte možnost nechat se ubytovat ve stylových posedech. Tyto glampingové posedy jsou zde dostupné hned 3 a každý z nich má kapacitu pro 6 osob. Areál nabídne dotek přírody, zároveň se však nachází nedaleko historického jádra města Telče. Díky tomu se nemusíte obávat, že budete zcela odříznuti od civilizaci.

V přízemí posedu najdete vyklápěcí manželskou postel, v patře se pak nachází matrace až pro další čtyři osoby. Kromě toho zde nechybí ani suchá toaleta, umyvadlo s 10 litry vody a základní nádobí. Komfort podtrhuje mini lednice a posezení. Sprchovat se lze v penzionu. Do každého posedu je zavedena elektřina. Do penzionu budete chodit také na snídani formou bufetu či další občerstvení. Pochutnat si můžete také na místním pivu, které si zde sami vaří.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Slevomat.cz – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 39 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 58 návštěvníků

2. Posed u Trojanu

📌 I s venkovním ohništěm
📌 Kde se nachází: Jeníkov, kraj Vysočina

Posed u Trojanu

Více fotografií na Slevomat.cz. 

Moderní a zároveň útulný posed uprostřed přírody. Přesně takový je Posed u Trojanu, který se nachází na malebné Vysočině. Jeho součástí je velké okno, díky kterému získáte perfektní kontakt s okolní přírodou. Nechybí ani prostorná postel umístěná v podkroví, kde skvěle načerpáte síly a užijete si maximální ticho a soukromí. A při spaní se můžete kochat velkým střešním oknem.

Součástí posedu je v tomto případě i menší kuchyňka, kde si můžete připravit studené občerstvení nebo si něco malého uvařit. Základní nádobí zde nechybí. Poblíž posedu se nachází ještě jeden samostatný domeček, kde najdete sprchu a záchod pro váš komfort.

Večer pak jistě oceníte venkovní ohniště včetně posezení a přes den můžete nerušeně lenošit v prostorné houpací síti. Pokud si s sebou náhodou nenabalíte dostatek zásob, můžete se projít do Větrného Jeníkova, kde se nachází nejbližší obchod. Procházka je dlouhá 3 km.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Slevomat.cz – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 9 návštěvníků
 • Hodnocení na e-Chalupy – 97 % (fantastické) od více než 46 návštěvníků

3. Posed v Beskydech

📌 Romantické útulné ubytování
📌 Kde se nachází: Kunčice pod Ondřejníkem, Moravskoslezský kraj

Posed v Beskydech

Více fotografií na Booking.com

Další luxusní posed k pronájmu, tentokrát v Beskydech. Toto romantické útulné ubytování si užijete nejen ve dvou, ale třeba i s rodinou či partou přátel. Posedu dominuje velké panoramatické okno. Z hlediska vybavení se můžete těšit na prostornou manželskou postel, umyvadlo a 10 litrů pitné vody. Pokud budete vyrážet za chladnějšího počasí, jistě oceníte přítomnost plynového topení.

V posedu ani v tomto případě nechybí menší kuchyňka se základním kuchyňským vybavením. Odpočinout si můžete na útulném venkovním posezení, kdy můžete zároveň pozorovat okolní přírodu. Hned vedle posedu se nachází chemická toaleta. Jelikož zde není ani sprcha ani elektřina, užijete si skutečně únik z moderního světa a vrátíte se ke kořenům. Po setmění si můžete se svou drahou polovičkou povídat, třeba u sklenky dobrého vína. Posed je umístěn v oploceném areálu, abyste se nemuseli obávat o své bezpečí. Přímo v tomto areálu lze i parkovat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 34 návštěvníků

4. Posed Horizont

📌 Ubytování u malebného potůčku
📌 Kde se nachází: Alšovice, Pěnčín, Liberecký kraj

Posed Horizont

Více fotografií na Slevomat.cz

Další povedený glamping nese označení Posed Horizont. Spát zde budete na opravdu prostorné posteli, která se nachází přímo u okna. Díky tomu si zde užijete potřebný komfort a zároveň se budete kochat okouzlujícím výhledem do okolí. Mezi další vymoženosti pak patří chemická toaleta a solární sprcha.

Rozhodnutí ohledně snídaně je na vás. Buď si sem můžete sami dovézt, na co máte chuť, nebo si objednat pobyt se snídaní. V takovém případě na vás budou čekat nejrůznější lokální dobroty, mezi které patří mléčné výrobky z místních farem či čerstvě upečené pečivo. Kromě toho si můžete užít také venkovní posezení. Okolí je poměrně bohaté na výlety. Ve volném čase můžete vyrazit na procházku třeba na rozhlednu Černá studnice, nebo se vydat na delší výlet mezi Suché skály.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Slevomat.cz – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 12 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 34 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 návštěvníků

5. Pidibydlo

📌 Pobyt až pro 5 osob
📌 Kde se nachází: Vojtěchov, Hlinsko, Východní Čechy

Pidibydlo

Více fotografií na Slevomat.cz

Veškerý komfort vám nabídne také tento útulný domeček, který nese označení Pidibydlo. Navštívit jej můžete nejen ve dvou, ale i s celou rodinou. Najednou se sem totiž vejde až 5 osob. Pidibydlo se nachází na samotě v obklopení přírody, díky čemuž si zde vychutnáte potřebný klid a zapomenete na každodenní starosti.

A na jaké vybavení se můžete těšit? Kromě prostorné postele se jedná o dřez se studenou vodou, menší chladničku a nepostradatelné nádobí. Nenajdete zde Wi-Fi připojení, ba dokonce ani elektrickou energii. Díky tomu si plnými doušky vychutnáte ten pravý digitální detox.

Venkovní části pak dominuje prostorné ohniště a gril, kde si můžete připravit pochoutky podle vašeho gusta. Okolí posedu je rovněž skvělé pro nejrůznější výlety do okolí. A navíc si užijete i skvěle výhledy. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Sněžku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 návštěvníků

6. TwoFingers

📌 Včetně bedničky dobrot na grilování
📌 Kde se nachází: Dolany, Východní Čechy

TwoFingers

Více fotografií na Slevomat.cz

Narozdíl od klasického posedu si v tomto glampingu užijete potřebné pohodlí a skvěle uniknete od každodenního shonu. TwoFingers se nachází nadaleko Dolan, které je obklopeno všudypřítomnou přírodou. Uvnitř se nachází prostorná postel, samozřejmostí je také vybavení pomocí peřin, polštářů a ložního prádla.

K dispozici vám dále bude i vlastní toaleta a zážitková sprcha. Venkovní areál je poté zařízen k odpočinku v průběhu dne. Posedět můžete na lehátku nebo se oddat klidným chvílím v hamace.

V rámci pobytu dostanete také balíček dobrot od místního řezníka. Jednotlivé pochoutky si můžete sami připravit na grilu přesně tak, jak je máte rádi. Pokud hledáte únik z každodenního života města, tento glamping je tím pravým.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Slevomat.cz – 4,9 z 5 (fantastické) od více než 29 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 10 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 6 návštěvníků

7. Posed STRÁŽNICE

📌 S výhledem na pole
📌 Kde se nachází: Budišovice, Moravskoslezský kraj

Posed STRÁŽNICE

Více fotografií na Slevomat.cz

Další posed ukrytý v korunách stromů nese jméno Posed STRÁŽNICE. Nabízí krásný výhled na pole, okolní kopce a Beskydy v pozadí. Pokud budete mít štěstí, můžete z postele sledovat srnky či zajíce, kteří se zrovna na poli občerstvují a vychutnat si tak kontakt s okolní přírodou.

Posed disponuje pohodlnou manželskou postelí. Kromě toho se můžete těšit také na malou kuchyňku s plynovým vařičem. V chladnějších měsících jistě oceníte přítomnost automatického topení. Zaparkovat můžete zhruba 100 metrů od posedu, díky čemuž si zde snadno přenesete veškeré věci. Nechybí zde ani venkovní posezení a gril, na kterém si můžete připravit oblíbené dobroty. V samotném okolí posedu se pak nachází několik výletních míst, na které se můžete vypravit.

Ubytování lze rezervovat také skrze portál Booking.com

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 9 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 13 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka

8. Posed Za Humny

📌 Glamping přímo u rybníka
📌 Kde se nachází: Pramen říčky Balinky, Arnolec, kraj Vysočina

Posed Za Humny

Více fotografií na Slevomat.cz

Další glamping na Vysočině nese označení Posed Za Humny. V něm se můžete těšit na minimalistický styl vybavení, kterému vévodí kouzlo dřeva. Součástí je velká postel přímo u okna, abyste si i během odpočinku užili kontakt s okolní přírodou. V chladnějších měsících oceníte přítomnost plynových kamen.

Elektrická energie zde zavedena není, ale úplně od světa odříznutí nezůstanete. Elektřina je tady totiž řešena prostřednictvím powerbanky. Využívat dále můžete kadibudku nedaleko posedu a nechybí ani solární sprcha, která najde uplatnění v letních měsících.

Posed se nachází v bezprostřední blízkosti rybníka, takže si během odpočinku můžete užívat pohled na jeho třpytící se hladinu. Nebo můžete vyrazit na procházku do okolních lesů, kde o klid a ticho rozhodně není nouze.

Ubytování lze rezervovat také skrze portál Booking.com

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 9 návštěvníků
 • Hodnocení na Slevomat – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 12 návštěvníků

9. Obytný posed Šach

📌 S venkovním sudem pro koupání
📌 Kde se nachází: Dačice, Jihočeský kraj

Obytný posed Šach

Více fotografií na Booking.com

Obytný posed Šach se nachází pouhých 250 metrů od zdejšího hlavního ubytování. I když si zde tedy užijete potřebné soukromí, stále budete mít na dosah veškeré vymoženosti a také zde bez problémů zaparkujete.

Posed zaujme přítomností venkovního sudu, ve kterém lze zatopit a ohřát si vodu. Tímto způsobem můžete skvěle relaxovat a přitom pozorovat okolní přírodu. Posed nabízí prostor pro ubytování až čtyř osob, přičemž dvě matrace se nachází nahoře a jedna široká dole. Při usínání můžete pozorovat hvězdy, jelikož posed má střešní okno. Kromě toho můžete pozorovat sousedící oboru s daňky a jeleny, která začíná prakticky hned vedle posedu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 10 návštěvníků

10. Ranč JEZINKA

📌 Ubytování s krásnou terasou
📌 Kde se nachází: Kardašova Řečice, Jihočeský kraj

Ranč JEZINKA

Více fotografií na Booking.com

Na závěr přinášíme ještě jeden tip na krásný glamping, který se skrývá pod označením Ranč JEZINKA. Ze zdejšího okna se vám naskytne výhled na krásné okolní pastviny, kde se prohánějí koně. Vydat se můžete třeba na túru po okolních lesích, nebo si užít odpolední grilování přímo v areálu. Samozřejmostí je možnost absolvovat vyjížďku na koni a prohlédnout si okolí z jeho hřbetu.

Součástí posedu je veškeré potřebné vybavení pro vaši klidnou a pohodovou dovolenou. Pokud budete chtít, můžete si ubytování objednat včetně snídaně. Díky tomu vám majitelé donesou košík čerstvých dobrot po probuzení až k posedu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 12 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,8 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 21 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 8 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

four × 2 =