8 tipů na nejlepší hotely a ubytování s dětmi na Lipně

S rozlohou 48,7 km2 je Lipenská přehrada největší vodní plocha v České republice. Vodní radovánky všeho druhu lákají turisty z celé České republiky. Může za to i nabídka ubytování pro rodiny s dětmi. Jaké jsou naše tipy na nejlepší ubytování s dětmi na Lipně?

1. Lipno Lake Resort

📌 Adresa: Lipno nad Vltavou 302

Lipno Lake Resort

Více fotografií na Booking.com

Jeden z největší resortů v obci Lipno nad Vltavou se zaměřuje na rodiny s dětmi. Moderní budova v centru obce zaujme moderní architekturou. Ocenění třemi smajlíky v kategorii kvalitativního řetězce Kinderhotels zaručuje, že hotel patří mezi nejlepší ubytování pro rodiny s dětmi na Lipně.

V areálu se nacházejí nově zrekonstruované bazény se slanou vodou. Přístup do bazénů je pro hosty Lipno Lake Resort neomezený a zdarma. U bazénů jsou k dispozici bezplatná lehátka a slunečníky s komfortním posezením.

Lipno Lake Resort

Pro děti má hotel připravené animační programy. Profesionální animátoři představují každý týden nové soutěže, hry a dovednostní aktivity. Jednou za týden zvou na půldenní dobrodružství maskota skřítka Wítka pro celou rodinu.

Na ubytování pro děti se zaměřují také rodinné apartmány. Jsou vybavené dětskými židličkami a postýlkami, vedle toho zde najdete i další dětské propriety:

 • dětské ohrádky,
 • chrániče na vařičích,
 • zaslepené zásuvky,
 • zábrany u schodišť,
 • dětské nádobí,
 • stupátka do koupelny.

2. Landal Marina Lipno

📌 Adresa: Lipno nad Vltavou 310

Landal Marina Lipno

Více fotografií na Booking.com

Dovolená na Lipně s dětmi se stane nezapomenutelnou v Landal Marina Lipno. Díky unikátní poloze poskytuje Marina Lipno úchvatné výhledy na vodní hladinu největší přehradní nádrže  v České republice. Do vody to máte jen pár kroků, díky čemuž si užijete vodní radovánky naplno.

V hotelu se nachází neuvěřitelných plně vybavených 306 apartmánů pro děti a rodiče. Kapacita ubytování se pohybuje mezi 2 až 10 osobami. Hosty potěší také sleva na ubytování – speciální akce zprostředkují 1 noc zdarma při týdenním pobytu a 2 noci při ubytování na 14 dní.

Pro děti jsou připravené bohaté animační programy. V hotelu se pravidelně konají diskotéky pro nejmenší a soutěže pro děti. Pro odrostlejší ratolesti jsou připravené tvořivé dílny a herní konzole Xbox. O program se stará animační tým pod vedením maskota hotelu medvěda Bollo.


3. Apartments Nad Rybníky

📌 Adresa: Hůrka 150, Horní Planá

Apartments Nad Rybníky

Více fotografií na Booking.com

Z Lipna nad Vltavou se přesuneme do malebné obce Hůrka. Místo je mimo běžný turistický ruch, a proto se zde dovolená na Lipně s dětmi stane intimním a soukromým zážitkem. Samotné Lipno se nachází přibližně 10 minut pěší chůze od apartmánů Nad rybníky.

Název daly apartmánům zdejší rybníky. Z nich čerpá místní rybí restaurace, která je součástí ubytování. Na místě vám připraví čerstvé rybí speciality – za zmínku stojí smažený sumec nebo pečená štika. Drobnou vadou na kráse je absence dětského menu.

Apartments Nad Rybníky

Ubytování z roku 2017 pojme 32 osob ve čtyřech typech apartmánů. Ty jsou plně vybavené a kromě balkonu a pohodlného posezení se v nich nacházejí i další zařízení:

 • vlastní sociální zázemí,
 • vybavená kuchyně,
 • lednice s mrazákem,
 • myčka nádobí,
 • kávovar,
 • televize,
 • Wi-Fi.

Apartmány se nacházejí na oploceném pozemku s velkou zahradou. Pro děti je zde trampolína a dětské hřiště. Dospělí ocení nedaleké pstruhařství, pergolu, ohniště a dva grily. Pro rodiny příznivé jsou také ceny. Za pivo zaplatíte překvapivých 25 Kč.


4. Hotel Element

📌 Adresa: Lipno nad Vltavou 330

Hotel Element

Více fotografií na Booking.com

Vracíme se zpět do turistického ráje na Lipně. V dalším hotelu se potkávají čtyři elementy, na jejichž kombinaci stojí filozofie hotelu. Moderní hotel otevřel v roce 2021 – vše je tedy moderní a poskytuje spíše luxusní ubytování pro rodiny s dětmi na Lipně.

Rodinné apartmány jsou prostorné a poskytují ničím nerušené ubytování. V některých pokojích se nachází privátní sauna, jiné jsou vystavěné formou prostorného mezonetu. Výjimečné zázemí vás překvapí svým klidem, na druhou stranu se ale nejedná o typické ubytování pro rodiny s dětmi na Lipně.

Hotel Element

Přesto se zde ale dětské prvky nacházejí. Ty nejmenší zabaví dětský koutek, my ale doporučujeme spíše půjčovnu kol a dětských sedaček. K mání je také nedaleká Stezka korunami stromů či Aquaworld Lipno v případě nevlídného počasí.

Za zmínku stojí také restaurace Stodola. Šéfkuchař Michal Hruda dává typické jihočeské kuchyni osobitý vkus a připravuje šumavské speciality v moderním podání. Menu vychází z letitých receptur, které restaurace servíruje s úctou k místním tradicím.


5. Penzion Daniela

📌 Adresa: Hůrka 90, Horní Planá

Penzion Daniela

Více fotografií na Booking.com

Vraťme se zpět do obce Hůrka. Kromě oblíbeného ubytování Apartments Nad Rybníky se zde nachází Penzion Daniela, který patří do stejné sítě penzionů a hotelů. Díky rodinné atmosféře nesmí ale ani Penzion Daniela chybět mezi našimi tipy.

Penzion s prvorepublikovou historií sází na rodinnou atmosféru a dostatek klidu. Ačkoliv se penzion nachází v centru obce Hůrka, kde se rodinné ubytování nachází téměř na každém kroku, díky osobnímu přístupu z jejich nabídky vyčnívá.

Ubytování ve 12 pokojích s různou kapacitou se hodí pro zamilované páry, rodiny s dětmi, ale také pro mateřské školy nebo školy v přírodě. Přímo v penzionu se nachází velká knihovna a obří dětská herna.

Zdejší restaurace Daniela obslouží pouze hosty hotelů a penzionů ze sítě Ubytování na jedničku. Na menu se podávají tradiční šumavské speciality, které jako by vypadly z trouby zdejších babiček. V restauraci je možnost využití polopenze nebo plné penze.


6. Rodinný hotel SLUNEČNÁ LOUKA

📌 Adresa: Lipno nad Vltavou 300

Rodinný hotel SLUNEČNÁ LOUKA

Více fotografií na Booking.com

Jeden z nejlépe umístěných hotelů na Lipně otevřel už v roce 2004. Za tu dobu získal řadu ocenění – mezi nejvýznamnější patří dvě ocenění za nejlepší tříhvězdičkový hotel a nejlepší tříhvězdičkový depandance hotel v roce 2016. Mezi tipy na ubytování s dětmi na Lipně proto nesmí hotel Slunečná louka chybět.

Hotel se nachází na ploše neuvěřitelných 11 000 m2 – díky tomu poskytuje dostatek pohodlí a klidu pro každého hosta. Na obrovském pozemku hosté získají pocit volnosti a svobody, přesto se stále nachází v centru Lipna nad Vltavou.

Rodinný hotel SLUNEČNÁ LOUKA

V ceně ubytování je snídaně formou bohatého teplého a studeného bufetu. Hosté mají na výběr z klasického ubytování a depandance pokojů mimo hotel. Právě zde se nachází prostorné až osmilůžkové pokoje vhodné pro rodiny s dětmi a velké skupiny.

Hotel poskytuje široké sportovní vyžití. Dospělí ocení tenisové kurty a hřiště na plážový volejbal. Při zimní návštěvě potěší nedaleká lanovka a síť běžeckých tratí. Pro děti je tu navíc hřiště se skluzavkou a houpačkami.


7. Korzo Lipno

📌 Adresa: Lipno nad Vltavou 319

Korzo Lipno

Více fotografií na Booking.com

Další z hotelů na Lipně se nachází v srdci lipenské promenády. Díky své poloze se v jeho okolí nacházejí kavárny a obchody a k jezeru je to příjemných 300 metrů pěší chůze. Oblíbená Stezka korunami stromů je 2 km daleko.

Vizí hotelu je vybudování apartmánového bydlení s kompletní nabídkou ubytovacích služeb. Korzo Lipno hostům poskytuje maximální pohodlí, kvalitní gastronomické zázemí a širokou škálu doplňkových služeb. Patří ale mezi tipy na ubytování s dětmi na Lipně?

Korzo Lipno

Pokud hosté zatouží po rodinné zábavě, pravděpodobně využijí nedaleké aktivity. Pro nejmenší je zde Hopsárium Lipno a motýlí dům Papilonia. Milovníci adrenalinu ocení i bobovou dráhu na Lipně. A v neposlední řadě je zde nepřeberná nabídka vodních radovánek.

Ubytování v Korzo Lipno dává pocit domova. Moderní vybavené domácí interiéry připomínají běžné bydlení a jsou uzpůsobené i větším skupinám. I díky tomu je Korzo Lipno jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v České republice.


8. JBX Resort Apartments Lipno

📌 Adresa: Ještědská 279, 460 08 Liberec

JBX Resort Apartments Lipno

Více fotografií na Booking.com

Populární moderní apartmány. Pobyt zde si užijí nejen nejmenší, díky wellness službám potěší i dospělé návštěvníky. Pojďme tedy na společnou prohlídku.

Mezi největší lákadlo JBX Resort Apartments Lipno patří slunečná terasa s bazénem. V relaxační oáze se nachází bazén o rozměrech 10,5 × 5 metrů se slanou vodou. Jeho břehy lemují lehátka, křesla a dřevěné podesty na odpočinek. Z terasy se navíc otevírá dechberoucí výhled na Lipenskou vodní přehradu.

JBX Resort Apartments Lipno

Velké hotelové pokoje disponují rozlohou více než 60 m2. Za zmínku stojí SKY Superior Apartmá s rozlohou pokoje 35 m2 , který rámuje 50 m2 velká terasa. Z pokoje je to jenom pár kroků do saunového světa, ve kterém se nacházejí 2 saunové kabinky, 1 infrasauna a odpočinková místnost.


Co dělat s dětmi na Lipně?

Vodní nádrž Lipno je největší vodní plocha v České republice. Co když ale vodní radovánky omrzí? Poskytuje okolí Lipna dostatečné vyžití pro rodiny s dětmi? Dovolená na Lipně s dětmi se při nedostatku aktivit stane jen nervózním zážitkem.

Okolí Lipna naštěstí nabízí dostatek volnočasových aktivit. Kromě přírodních krás jsou zde další místa, které zabaví nejmenší i odrostlé děti:

 • Stezka korunami stromů
 • Hrad Rožmberk
 • Aquaworld Lipno
 • Bobová dráha
 • Království lesa
 • Králičí ostrov

Poslední zmiňovaný je králičí ostrov je zajímavou atrakcí, která láká celá rodiny s dětmi. Vychází z koncepce japonského ostrova Okunošima, na kterém zemědělci vypustili osm králíků, kteří zde během několika generací udělali tisícovou kolonii.

Dnes se na králičím ostrově na Lipně nacházejí ochočení králíci a morčata, která se volně pohybují mezi opalujícími se návštěvníky. Ti se na ostrov dostanou pouze pomocí šlapadla nebo zapůjčené lodičky. V případě zájmu mají návštěvníci možnost využití komentovaného krmení.

Nejlepší ubytování pro rodiny s dětmi na Lipně

Lipenská přehrada je fantastická přírodní památka, kterou si užijí páry i rodiny s dětmi. Návštěvníci si užijí krásu přírodních památek nedaleké Šumavy, vodní radovánky i řadu turistických atrakcí pro rodiny s dětmi.

Šumava je známá svojí pohostinností a příjemnou atmosférou. Gastrostezka turistickou oblastí Šumavsko patří mezi navštěvované gurmánské atrakce, do které patří ty nejlepší restaurace na Šumavě a okolí.

Lipno je jedinečným a nezapomenutelným místem, které si získává srdce každého návštěvníka. Jeho malebná poloha na břehu stejnojmenného jezera, obklopená nádhernou přírodou šumavských lesů, poskytuje nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek i relaxaci.

Náš tip: Podívejte se na nejlepší hotely a ubytování na Lipně

Přidat komentář

seventeen − seventeen =