Kapverdy v květnu

Kapverdské ostrovy mají 350 slunečných dní v roce a léto po celý rok. Pokud se tedy ptáte, zda se vyplatí navštívit Kapverdy v květnu, naše doporučení zní ANO.

Průměrné teploty pohybující se kolem 25 – 29 °C. Denní maxima přes třicet stupňů ochlazuje vítr vanoucí od moře (pozor, vítr může být hlavně na návětrných ostrovech velmi silný, vítr ustává právě během května). Doporučujeme si přibalit teplejší oblečení právě pro případ větrného počasí. Teplota vody se v období května pohybuje kolem 25 °C a celoročně neklesá pod 22 °C.

Zkrátka a dobře, Kapverdy jsou v květnu velmi žádanou destinací. Zejména pro toho, kdo se nemůže dočkat hlavní turistické sezóny v Evropy.

Náš tip: Nejlepší hotely na Kapverdských ostrovechPočasí Kapverdy v květnu

Počasí v květnu na Kapverdských ostrovech dosahuje optimálních podmínek. Posuďte sami.

  • Denní teploty 25-29 °C, v denních maximech přes 30 °C.
  • Konec května již teploty stabilně přes 29 °C.
  • Teplota moře v květnu příjemných 25 °C.
  • Počasí je slunečné s 10 hodinovými slunečním svitem.
  • Deštivé dny: Téměř nulové, prší tu opravdu jen velmi velmi výjímečně.

Co říkají zkušenosti turistů?

Co říkají v diskusích cestovatelé, kteří Kapverdy v květnu navštívili? Zjistily jsme to za vás. Máte i vy nějakou zkušenost s květnovou dovolenou na Kapverdských ostrovech. Dejte nám vědět, jak se vám líbilo v komentářích níže.

Byli jsme v květnu a naprosto v pohodě. Foukal nám sice vítr, ale dozvěděli jsme se, že to je zkrátka úděl Kapverd. Vítr je tu častý jev.
Michal / Email
Parádí dovolená v květnu na Kapverdách. Spousta sluníčka, teplé moře, kvalitní hotely. Co víc si po zimě přát.
Jarda, Email

Jak to tedy vidíme?

Květen je pro dovolenou na Kapverdských ostrovech ideální. Je krásné počasí, moře se začíná ohřívat a cestovní kanceláře disponují širokou nabídku termínů i hotelů. Je tu období hlavní turistické sezóny. Návštěvu Kapverd v tomto období DOPORUČUJEME.

Přidat komentář

10 − 2 =