Kde se ubytovat v Londýně? Tipy na nejlepší hotely v Londýně

Londýn je pulzující metropolí, která má turistům rozhodně co nabídnout. Obdivovat zde můžete dechberoucí historii, nádherné historické památky, ale i skvělou gastronomii a množství perfektně hodnocených barů. Kde se ubytovat v Londýně, abyste si svůj pobyt užili na maximum? V tomto článku najdete tipy na nejlepší levné, středně drahé i luxusní hotely. Díky tomu si na své přijde opravdu každý.

Kde je nejlepší se v Londýně ubytovat

Pokud do Londýna vyrážíte úplně poprvé, pravděpodobně budete přemýšlet nad tím, v jaké části města se vlastně ubytovat.

Centrum města

Pokud si to můžete dovolit finančně a chcete být opravdu ve středu všeho dění, je nejlepší volbou ubytovat se v samotném centru města. Právě zde budete nejblíže všem důležitým památkám, zažijete pravou londýnskou atmosféru a hravě se dostanete také do nejrůznějších restaurací, barů a kaváren. Za pravé centrum Londýna se přitom považuje oblast mezi Buckinghamským palácem a Tower Bridge.

Trochu vzdálenější (ale pořád ve skvělé dojezdové vzdálenosti metrem) jsou klidnější čtvrti, jako je například Kensington, Paddington či Waterloo. Tyto čtvrtě se řadí do 1. nebo 2. zóny londýnského metra. To znamená, že za jízdenku neutratíte příliš mnoho a zároveň cestou do centra strávíte maximálně 20 minut. Výhodou je samozřejmě nižší cena za ubytování.

Okrajové části Londýna

Pokud budete chtít ještě více ušetřit, je třeba se poohlížet po okrajových částech Londýna. Vždy si ale spočítejte, zda se vám skutečně vyplatí ušetřit za ubytování a přitom vydat nemalé množství peněz za dojíždění (včetně stráveného času). Pokud se rozhodnete pro hotely v okrajových částech Londýna, dejte si pozor na to, aby se v docházkové vzdálenosti nacházela stanice metra nebo vlaková zastávka. Poměrně vysokou koncentraci hotelů najdete ve čtvrtích Stratford, Wembley nebo Hammersmith.

Nejnebezpečnější čtvrti v Londýně

Při výběru ubytování v Londýně se naopak vyhněte čtvrtím, jako je Brixton, Hackney, Peckham či Soho. Ty bývají v nejrůznějších žebříčcích umisťovány na pozice nejnebezpečnějších čtvrtí ve městě.

Pokud hledáte levné ubytování v Londýně

Je pro vás cena na prvním místě a poohlížíte se po dovolené s ohledem na váš rozpočet? V tom případě můžete vybírat z následujícího žebříčku levných (a přitom čistých a komfortních) hotelů v Londýně.

1. The Z Hotel Holborn

📌 Malé, ale velmi útulné pokoje
📌 Kde se nachází: 75 Kingsway, London WC2B 6SR, Spojené království

The Z Hotel Holborn

Více fotografií na Booking.com

Chcete se ubytovat doslova v srdci londýnského Midtownu? V tom případě bude právě pro vás ideální volbou The Z Hotel Holborn, který se řadí mezi nejlepší levné hotely v Londýně s ohledem na cenu. Jeho lokalita vybízí k tomu, abyste mohli pohodlně navštívit třeba Britské muzeum nebo se vydat za nákupy do Covent Garden.

Jednotlivé pokoje jsou poměrně malé, přesto však skvěle útulné a čisté. Pokud se tedy chodíte do hotelu jen vyspat, budete se zde cítit velmi dobře. Součástí jsou dokonce ručně vyráběné postele, které se postarají o váš spánek. V pokoji najdete také velkou televizi, na níž se můžete dívat přímo z postele. Pokud budete chtít co nejvíce ušetřit, můžete se rozhodnout pro variantu pokoje bez oken. Samozřejmostí je vstřícný personál, který vám poradí se vším, co budete potřebovat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 644 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (skvělé) od více než 14 487 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 158 návštěvníků

2. The Z Hotel Trafalgar

📌 Pohodlné ubytování s klimatizací
📌 Kde se nachází: 53-59 Chandos Pl, London WC2N 4HS, Spojené království

The Z Hotel Trafalgar

Více fotografií na Booking.com

Další hotel z řetězce The Z Hotel se nachází na londýnském Trafalgaru. V jeho bezprostředním okolí tedy najdete například Nelsonův sloup, muzea či nejrůznější fontány. Kromě toho můžete při procházce obdivovat také místní pouliční umělce.

Samotný The Z Hotel Trafalgar je tvořen 141 lůžky. Jednotlivé pokoje jsou stejně jako u první varianty zařízeny v minimalistickém stylu a charakteristické spíše menšími rozměry. Ty však nebrání tomu, abyste se zde v klidu a pohodlí vyspali. Pokud budete chtít co nejvíce ušetřit, můžete se rozhodnout pro pokoj bez okna. Pokoje s oknem jsou poté dostupné za příplatek.

Restauraci zde nenajdete, nicméně na pokoji si můžete připravit alespoň čaj a kávu. Samozřejmostí je také veškeré potřebné vybavení pro váš klidný pobyt. Jedná se například o ručníky, hygienické potřeby nebo možnost půjčit si fén. Hotel je charakteristický svým moderním vzhledem, čistotou a přátelským personálem, díky čemuž si zde pobyt bez problémů užijete.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 534 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (skvělé) od více než 12 229 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 147 návštěvníků

3. The Z Hotel Strand

📌 Nedaleko divadel Savoy a Lyceum
📌 Kde se nachází: Heathcock Court, 415 Strand, London WC2R 0JT, Spojené království

The Z Hotel Strand

Více fotografií na Booking.com

Pokud do Londýna vyrážíte na pár nocí, můžete se rozhodnout také pro The Z Hotel Strand. Jak napovídá jeho název, i ten se řadí mezi hotely populárního řetězce The Z Hotel. Jednotlivé pokoje jsou navrženy tak, aby vám zprostředkovaly potřebný komfort po celém dni objevování Londýna. Těšit se můžete na pohodlné postele a hosté si zde hojně chválí také velmi pohodlné ložní prádlo.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je útulná kavárna Z Café, do níž si můžete zajít na skvělou snídani či šálek kávy po ránu. Oběd a večeři si poté můžete dopřát někde v Londýně, zatímco budete objevovat město. Samotná lokalita hotelu je pro turisty jako stvořená. Pouhých 5 minut chůze se nachází metro, odkud se pak pohodlně dopravíte do každého zákoutí Londýna.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 324 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 10 038 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 109 návštěvníků

4. Motel One London-Tower Hill

📌 Ubytování v srdci londýnského finančního centra
📌 Kde se nachází: 24-26 Minories, London EC3N 1BQ, Spojené království

Motel One London-Tower Hill

Více fotografií na Booking.com

Krásný hotel za rozumnou cenu. Tak lze stručně charakterizovat Motel One London-Tower Hill, který se nachází na vynikající poloze pro objevování okolních památek. Pohodlí při spánku zde zajišťují nejen kvalitní postele, ale i antialergické polštáře a přikrývky. Samozřejmostí je také Wi-Fi připojení zdarma v celém hotelu, abyste mohli zůstat v kontaktu s vašimi nejbližšími nebo si třeba rychle vyřídit pracovní záležitosti.

V tomto hotelu se můžete těšit také na pestrý a zároveň zdravý snídaňový bufet. Součástí je fair trade káva a spousta bio produktů, kterými můžete zahájit svůj den. Další nápoje a občerstvení jsou poté k dispozici v místním One Lounge.

Samotný hotel se nachází v přímém dosahu proslulého londýnského Toweru. Pouhých 500 metrů od hotelu najdete zastávku metra Tower Hill Station, kterou lze využít pro postupné objevování celého města. Hotel je však také skvělým výchozím bodem v případě, že chcete po většinu dne chodit po městě pěšky. Za několik minut se totiž dostanete k Tower Bridge, odkud se pak podél Temže velmi dobře dostanete do centra města.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 2 023 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 5 433 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 1 650 návštěvníků

Pokud hledáte středně drahé ubytování v Londýně

Ani levné, ani drahé. Do následujícího žebříčku jsme zařadili pomyslnou zlatou střední cestu, co se ubytování v Londýně týče

1. citizenM Tower of London

📌 Užijte si výhled na řeku Temži
📌 Kde se nachází: 40 Trinity Square, London EC3N 4DJ, Spojené království

citizenM Tower of London

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel citizenM Tower of London nabízí veškerý potřebný komfort, a to stále za rozumnou cenu. Nachází se přímo u Tower of London, díky čemuž si z vybraných pokojů můžete užívat skvělý výhled na řeku Temži a celé město. Součástí hotelu je hned 370 pokojů, díky čemuž má poměrně velkou kapacitu.

Pokud se pro toto ubytování rozhodnete, určitě během pobytu nevynechejte návštěvu místního rooftop baru cloudM nacházejícího se v 9. patře. Právě z něj si totiž užijete dechberoucí výhled na město, zatímco budete popíjet skleničku vína nebo třeba některý z míchaných drinků.

Hotel je rovněž skvělou volbou pro ty, kteří zde vyráží pracovně. Těšit se totiž můžete na superrychlé Wi-Fi připojení. Samozřejmostí je také XL king-size bed, díky níž si užijete potřebné pohodlí. Všechny pokoje jsou zkrátka a jednoduše identicky zařízeny pro dva dospělé, díky čemuž nemusíte zdlouhavě přemýšlet, pro jakou variantu se nakonec rozhodnete.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3 686 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 6 682 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 644 návštěvníků

2. NYX Hotel London Holborn by Leonardo Hotels

📌 Včetně fitness a wellness centra
📌 Kde se nachází: 50 – 60 Southampton Row, London WC1B 4AR, Spojené království

NYX Hotel London Holborn by Leonardo Hotels

Více fotografií na Booking.com

Další skvělou volbou pro ubytování v Londýně je NYX Hotel London Holborn by Leonardo Hotels. Ten je situovaný pouhých 5 minut chůze od Britského muzea a těšit se v něm můžete na luxusně zařízené moderní pokoje, které nabízí vše potřebné pro váš nezapomenutelný pobyt.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je restaurace Midtown, která je skvělou volbou pro lehké obědy nebo občerstvení v průběhu dne. Menu nese inspiraci především z Ameriky a středního východu a jistě si na něm pochutnáte. V desátém patře hotelu poté najdete skvělý rooftop bar, který vám opět nabídne nepřekonatelný výhled na město.

Pokud s i budete chtít po celodenním objevování města odpočinout, poslouží vám k tomuto účelu wellness centrum Rena Spa, Health & Leisure. Zavítat můžete do bazénu, parní komory nebo si vybrat hned z několika ošetření a užít si tak čas jen sami pro sebe. V hotelu nechybí ani fitness centrum, abyste mohli svůj den odstartovat aktivně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,1 z 5 (fantastické) od více než 1 931 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (skvělé) od více než 8 229 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 892 návštěvníků

3. Royal Lancaster London

📌 Hotel, kde na střeše žijí včely
📌 Kde se nachází: Lancaster Terrace, London W2 2TY, Spojené království

Royal Lancaster London

Více fotografií na Booking.com

Hotel Royal Lancaster London se skládá z 411 pokojů, přičemž z vybraných variant si můžete užívat skvělý výhled na Hyde Park. Každý pokoj je zařízen tak, aby působil na první pohled moderním dojmem. Díky tomu si zde užijete pobyt jak během dovolené, tak i pracovní cesty.

Pozadu zde nezůstává ani gastronomie. Přímo v hotelu například najdete skvělou thajskou restauraci Nipa Thai s autentickými pokrmy. Za typickým britským odpoledním čajem můžete zavítat do kavárny Hyde Café, kde se můžete těšit na skvělé obložené sendviče, domácí koláče a výběr těch nejlepších čajů Camellia’s Tea House.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je také možnost využít SPA ošetření přímo v hotelovém pokoji. Díky tomu nemusíte nikam docházet a vše si užijete přímo ve vašem pokoji. Nechybí pak ani menší fitness centrum. Hotel myslí také na nejmenší hosty, pro které má připraveno veškeré potřebné vybavení i dětský koutek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 851 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 5 252 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 824 návštěvníků

4. Milestone Hotel Kensington

📌 Pokoje s originálními uměleckými díly
📌 Kde se nachází: 1-3 Kensington Ct, London W8 5DL, Spojené království

Milestone Hotel Kensington

Více fotografií na Booking.com

Milestone Hotel Kensington se nachází přímo naproti Hyde Parku a Kensingtonskému paláci. Díky tomu si můžete na tyto ikony Londýna užívat výhled přímo z pokoje. Každý z pokojů byl přitom navržen individuálně a pyšní se luxusním nábytkem a dokonce i originálními uměleckými díly.

Hotelová snídaně se podává denně v Cheneston’s a The Park Lounge. V tomto nádherném prostředí si vychutnáte bohatou snídani s nádechem luxusu. Samozřejmostí je nejen dostupnost typické anglické snídaně, ale i nejrůznějších alternativ. Přímo v hotelu můžete navštívit také špičkově hodnocenou fine-diningovou restauraci. Nese označení Cheneston’s, kde se připravují pokrmy pod taktovkou šéfkuchaře Daniela Putze. Ikonickým pokrmem je například skotský losos upravený nejstarší udírnou v Londýně H. Forman & Son.

A za zmínku stojí také zdejší wellness & SPA, díky kterému dáte sbohem všudypřítomnému stresu a shonu. Zavítat můžete do bazénu nebo se objednat na některou z příjemných masáží. A pokud budete mít chuť, k dispozici jsou zde také lekce jógy a pilates.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 477 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 918 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 793 návštěvníků

5. Hyatt Place London City East

📌 Skvělý bar na terase
📌 Kde se nachází: Black Lion House, 45 Whitechapel Rd, London E1 1DU, Spojené království

Hyatt Place London City East

Více fotografií na Booking.com

Hyatt Place London City East se nachází v samotném srdci Londýna. Těšit se můžete na stylové a luxusní vybavení, které doslova vybízí k odpočinku po každodenním shonu. V nabídce najdete celkem 280 pokojů a kapacita je tedy skvělá.

Za občerstvením můžete vyrazit do ‚Zoom East‘ Kitchen & Bar, což je barevná restaurace inspirovaná jídlem a kulturou ostrova Sicílie. Chutě italské kuchyně se zde snoubí s arabskými pokrmy a výsledkem je originální celek, který vám jistě zachutná. Pokud zrovna spěcháte, můžete se cestou zastavit jen do místního malého obchodu s kávou Starbucks, pečivem a rozmanitými saláty. A samozřejmostí je také bohatý snídaňový bar pro ty, kteří si chtějí své ráno užít v klidu a skvělým jídlem odstartovat svůj další den v Londýně.

K večeru pak doporučujeme zavítat do místního baru Skyline, který se nachází na střeše hotelu. Při popíjení drinku si tak můžete užívat výhled na město. Součástí je venkovní posezení, díky kterému se ještě lépe propojíte s okolím.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 486 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (fantastické) od více než 3 555 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 505 návštěvníků

Luxusní ubytování a hotely v Londýně

Chcete si na cestách dopřát to nejlepší? V tom případě se budete poohlížet po luxusních hotelech v Londýně. Inspirujte se našimi TOP třemi volbami.

1. Shangri-La The Shard, London

📌 Luxusní pětihvězdičkový hotel
📌 Kde se nachází: 31 St Thomas St, London SE1 9QU, Spojené království

Shangri-La The Shard, London

Více fotografií na Booking.com

Luxusní pětihvězdičkový hotel v Londýně se skrývá pod označením Shangri-La The Shard. Hotel se tyčí do výšky 125 metrů, přičemž zabírá celkem 18 pater. Z vybraných pokojů se vám pak naskytnou nádherné panoramatické výhledy na řeku Temži a nejrůznější oblíbené památky. V tomto hotelu se dokonce ukrývá nejvýše položený bar v celém Londýně a jeho návštěvu nelze jinak než doporučit.

A to není všechno. Za zmínku stojí také fakt, že zde najdete nejvýše položený nekonečný bazén v Londýně. Jen si představte to osvěžení ve výšce, zatímco obdivujete okolní mrakodrapy a do výšky se tyčící stavby. Úchvatný je také západ slunce.

Jelikož se jedná o luxusní hotel, stejně luxusní je i zdejší gastronomie. TĪNG Restaurant nabízí pestrou nabídku moderních britských pokrmů s asijským nádechem. Kromě střešního baru můžete navštívit bar v přízemí s označením Bar 31, kde se servírují například točená řemeslná piva, nejrůznější lihoviny a vína.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 967 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 3 079 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 7 068 návštěvníků

2. Mandarin Oriental Hyde Park, London

📌 Kouzelný hotel s Michelinskou restaurací
📌 Kde se nachází: 66 Knightsbridge, London SW1X 7LA, Spojené království

Mandarin Oriental Hyde Park, London

Více fotografií na Booking.com

Skvělý hotel s bezkonkurenčním servisem. Tak bychom stručně charakterizovali Mandarin Oriental Hyde Park. Jednotlivé pokoje jsou vkusně zařízeny tak, aby odrážely krásu Hyde Parku. Nábytek inspirovaný stylem art-deco vám umožní cítit se jako v pohádce a vychutnat si svůj pobyt na maximum.

Za zmínku bezpochyby stojí také zdejší restaurace se dvěma Michelinskýma hvězdama. Jedná se o restauraci Dinner by Heston Blumenthal, která bývá vyhledávána hosty z celého světa. Vybrat si můžete jak z pestré nabídky á la carte menu, tak i pravidelně obměňovaného degustačního menu.

Jakmile budete městem přehlceni a zatoužíte po tichu a ničím nerušeném odpočinku, stačí zavítat do místního SPA centra. Součástí je vnitřní bazén, vybrat si z pestrých tréninků nebo si jen tak odpočinout při masáži či kosmetickém ošetření. Možností zde existuje opravdu spousta.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 2 170 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (fantastické) od více než 408 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 547 návštěvníků

3. Hotel 41

📌 Jen 5 minut chůze od Victoria Station
📌 Kde se nachází: 41 Buckingham Palace Rd, London SW1W 0PS, Spojené království

Hotel 41

Více fotografií na Booking.com

Třetí luxusní pětihvězdičkový hotel v Londýně, který rozhodně stojí za pozornost, nese označení Hotel 41. Nachází se jen 5 minut chůze od Victoria Station, díky čemuž si můžete užívat jeho perfektní polohu v samotném srdci města.

Součástí je 30 moderně zařízených pokojů. Samotný hotel má skutečně bohatou historii. Svého založení se dočkal již v roce 1703. Navíc je deset po sobě jdoucích let je hotelem číslo jedna ve Spojeném království na TripAdvisoru a také získal ocenění Forbes Five Star. Zkrátka a jednoduše nejlepší ubytování v Londýně.

Ani v tomto případě přitom nebudete ochuzeni o skvělou gastronomii. Po celý den vám bude k dispozici stanice s drobným občerstvením, díky čemuž si můžete dopřát, na co máte chuť. A to klidně i uprostřed noci. Na výběr dále budete mít hned z několika skvělých restaurací. Například v The English Grill si pochutnáte na typických britských pokrmech, v The Curry Room se na chvíli přenesete do Indie a Afriky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 293 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,7 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 1 030 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 3 964 návštěvníků

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

20 + 7 =