Nejlepší a nejluxusnější hotely v Praze: TOP 13 dle nás

Nejlepší hotely v Praze Chcete si užít výlet do našeho hlavního města a přemýšlíte nad tím, kde se ubytovat: Odhalte naše tipy na ty nejlepší hotely v Praze, které vás zaujmou luxusním interiérem, špičkovým servisem a chutným jídlem. Přečtěte si naše krátké recenze a zkušenosti, které s vybranými typy ubytování máme a zvolte si mezi nimi svého favorita.

Součástí našeho žebříčku jsou především čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové luxusní hotely v Praze. Vybrali jsme zejména ta ubytování, která se nachází v centru hlavního města, abyste mohli dokonale nasát jeho kouzelnou atmosféru.

Nejlepší hotely v Praze, které stojí za vaši návštěvu

1. Hotel BoHo

📌 Menší luxusní hotel v dobré lokalitě
📌 Adresa: Senovážná 1254/4, 110 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

První příčku v našem žebříčku si právem zasloužil luxusní hotel BoHo, který je situovaný jen 600 metrů od Staroměstského náměstí. Díky tomu je jako stvořený pro objevování historického centra našeho hlavního města. Tento hotel v Praze s pěkným výhledem patří do skupiny Small Luxury Hotels of the World a v místní restauraci můžete ochutnat nejrůznější mezinárodní pokrmy, nápoje a vína.

Veškeré pokoje působí luxusním a mimořádným dojmem a v prostředí hotelu zaručeně načerpáte síly po dlouhém dni. Jeho součástí je i wellness centrum, které lze navštívit. Objednat se můžete také na masáž. Pokud se rozhodnete pro hotelovou snídani, budete si moct vybírat z široké nabídky jídel a nápojů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 130 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 571 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 1 529 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. The Grand Mark Prague

📌 Hotel s nejkrásnější zahradou
📌 Adresa: Hybernská 12, 110 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

Užijte si atmosféru rezidenčního paláce ze 17. století, který je vybaven moderním nadčasovým interiérem. Přesně na to se můžete těšit v hotelu The Grand Mark Prague, který perfektním způsobem kombinuje tradiční a moderní design. Samotný hotel se nachází v centru Prahy, jen pár metrů od Obecního domu. Je jako stvořený pro romantické pobyty v páru. Stejně tak se jedná o častou volbu pro svatební cestu. Součástí hotelu je jedinečná zahrada o rozloze 1800 m², v níž lze stolovat nebo uspořádat nejrůznější společenské události.

Všechny pokoje mají podlahové vytápění a velkou koupelnu. V prostorách nechybí ani restaurace, v níž si po celý den můžete pochutnat na specialitách české i mezinárodní kuchyně. Snídaně jsou sestaveny výhradně z místních biopotravin a domácích pokrmů. Využít můžete také vstup do nonstop otevřeného fitness centra.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 247 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 977 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 469 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Mandarin Oriental

📌 Oceňovaný hotel pro nejnáročnější
📌 Adresa: Nebovidská 459/1, 118 00 Malá Strana

Více fotografií na: Booking.com

U historických budov ještě chvíli zůstaneme. Hotel Mandarin Oriental totiž vznikl ve zrekonstruované budově kláštera ze 14. století. Nachází se v historické části Prahy, která nese označení Malá Strana, přibližně 5 minut chůze od Karlova mostu. Hotel vám nabídne veškeré luxusní služby, které ocení i ti nejnáročnější návštěvníci. Využít například můžete služeb pokojské (dvakrát denně), která vám může večer rozestlat postel. Jedná se o romantický hotel, který je jako stvořený pro pobyty v páru.

Zmínit musíme i restauraci, která je v tomto případě zaměřena na asijské chutě a vůně. Ochutnat můžete nejrůznější pokrmy vonící východem, originální koktejly, tradiční asijské Bento boxy i klasické hovězí burgery.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 468 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 573 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 166 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Alchymist Grand Hotel and Spa

📌 Hotel jen 5 minut chůze od Karlova mostu
📌 Adresa: Tržiště 19, 118 00 Malá Strana

Více fotografií na: Booking.com

Na opravdu nadstandardní ubytování se můžete těšit také v hotelu Alchymist Grand Hotel and Spa. Ten sídlí v historické budově, která se nachází v nejprestižnější části Prahy (pouhých 5 minut od Karlova mostu). Jedná se o budovu Dům u Ježíška z 16. století, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Při příjezdu vás uvítá profesionální vstřícný personál, který vám nabídne nápoj na uvítanou.

Užívat si proto budete mimořádný luxus, přičemž o vás bude postaráno s maximální možnou péči. Každé ráno si budete moct vychutnat snídani z kvalitních surovin. K dispozici jsou také lahodné čokoládové pralinky a po setmění můžete využít službu večerní přípravy pokoje. Součástí hotelu je i nádherné wellness centrum, ve kterém načerpáte potřebné síly.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 12 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 392 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 567 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Four Seasons Prague

📌 Hotel s nejkrásnějším výhledem v Praze
📌 Adresa: Veleslavínova 1098/2a, 110 00 Josefov

Více fotografií na: Booking.com

Kdo by neznal síť hotelů Four Seasons, která je rozšířená po celém světě. Jeden z nich se přitom nachází i v historickém centru Prahy. Díky tomu si můžete z vybraných pokojů užít výhled přímo na Pražský hrad i Karlův most. Prostory hotelu jsou rozděleny do 4 budov (3 historických a 1 moderní). Pokoje nabízí dostatek prostoru a špičkové vybavení, které odpovídá úrovni pětihvězdičkového hotelu. Využívat lze také soukromou hlídanou podzemní garáž.

Kromě ubytování se ve Four Seasons můžete nechat hýčkat a navštívit místní wellness centrum AVA Spa. Vyzkoušet zde můžete například nejrůznější pleťové a tělové procedury, nebo si zkrátka jen po dlouhém dni odpočinou v sauně. Součástí hotelu je také restaurace zaměřená na speciality italské kuchyně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 637 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1 456 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 433 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Art Deco Imperial Hotel

📌 Oblíbený hotel s restaurací Zdeňka Pohlreicha
📌 Adresa: Na Poříčí 15, 110 00 Petrská čtvrť

Více fotografií na: Booking.com

Další úchvatný hotel s historickým interiérem. Art Deco Imperial je kvalitní hotel v centru Prahy umístěný do secesní budovy. Uvnitř se přitom nachází starožitné ručně malované obklady a nejrůznější cenné mozaiky. Výsledkem je interiér, který na vás dýchne luxusní atmosférou. Chybět nemůže ani vlastní fitness a wellness centrum, které je hostům přístupné. Co se týče lokality, zhruba za 10 minut pěší chůze od hotelu se dostanete na Staroměstské i Václavské náměstí.

V přízemí hotelu se nachází ikonická kavárna Café Imperial, která patří Zdeňku Pohlreichovi. V této restauraci si můžete pochutnat na nejrůznějších českých specialitách i mezinárodních jídlech.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 427 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 1 271 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (skvělé) od více jak 3 222 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Augustine a Luxury Collection Hotel

📌 Hotel vyhledávaný i zahraničními celebritami
📌 Adresa: Letenská 12/33, 118 00 Malá Strana

Více fotografií na: Booking.com

Hned u Valdštejnské zahrady se v Praze nachází hotel Augustine a Luxury Collection. Je rozdělen do 8 historických budov, přičemž tou nejvýznamnější je Augustiniánský klášter sv. Tomáše ze 13. století, po němž je ostatně hotel pojmenovaný. Veškeré pokoje nabízí úchvatný výhled na hlavní město. Na vyžádání můžete vyrazit na exkluzivní prohlídku soukromé církevní knihovny.

Tomuto hotelu samozřejmě nechybí ani vlastní wellness centrum, v němž najdete saunu, parní lázeň i relaxační prostor s úchvatným prostředím. Součástí je dále i restaurace, ve které můžete ochutnat zajímavé pokrmy připravované ze sezónních surovin.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 236 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 507 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 84 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hilton Prague Old Town

📌 Hotel v historickém centru Prahy
📌 Adresa: V Celnici 2079/7, 110 00 Nové Město

Více fotografií na: SPA.cz

Kdo by neznal Hilton. V Praze přitom tyto hotely najdete hned dva. Tento se nachází v historickém centru Prahy, a to konkrétně v docházkové vzdálenosti od nákupního centra Palladium. Hotel byl zrenovován v roce 2018 a jeho součástí je moderní interiér se špičkovým vybavením. Využívat lze místní posilovnu, krytý bazén i wellness centrum. Zároveň se jedná o hotel v Praze s dobrým parkováním, které se nachází přímo na místě.

Ráno si můžete vychutnat bohatou snídani formou bufetu s širokou nabídkou pokrmů a nápojů. Součástí je dále restaurace Zinc, ve které se si můžete vybrat lahodné jídlo z kvalitních, sezónních a čerstvých surovin.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 483 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 1 939 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 1 222 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. NH Collection Carlo IV

📌 Hotel s wellness a krytým bazénem
📌 Adresa: Senovážné nám. 13/991, 110 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

Devátou příčku v našem seznamu nejlepších hotelů v Praze si vysloužil NH Collection Carlo IV. Nachází se v samotném centru Prahy, zhruba 10 minut pěšky od Václavského náměstí. Skládá se ze dvou budov. V historické budově najdete vysoké stropy a interiér typický pro 19. století, moderní budova je poté zařízena v luxusním nadčasovém stylu. Navštívit můžete i hotelovou restauraci Inn Ox Lounge, v níž můžete ochutnat pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Nechybí ani bar Inn Ox, do kterého si můžete zajít na skleničku vína nebo míchaného drinku.

Pokud hledáte hotely v Praze s wellness a bazénem, tady jste na správné adrese. Zároveň se můžete objednat na masáž a vychutnat si relax opravdu na maximum.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 604 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více jak 1 270 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 1 707 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. The ICON Hotel & Lounge

📌 Skvělý poměr mezi cenou a výkonem
📌 Adresa: V Jámě 1263, 110 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

Pouhé 2 minuty chůze od Václavského náměstí najdete The ICON Hotel & Lounge. Tento luxusní pražský hotel se může pochlubit mimořádně širokými postelemi, které jsou dostupné ve všech pokojích. Snídani, oběd i večeři si můžete dát v místním tapas baru ROOM. Předností hotelu je skutečnost, že se snídaně podávají formou bufetu i à la carte.

Hotel nabízí také vlastní masážní centrum Tawan, ve kterém si můžete vybrat typ masáže podle svých představ. Samozřejmostí je profesionální a vstřícný personál, který se vám bude maximálně věnovat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 154 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 332 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 1 029 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. COSMOPOLITAN Hotel Prague

📌 Vynikající poměr mezi cenou a výkonem v centru Prahy
📌 Adresa: Zlatnická 1126, 110 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

Na jedenácté příčce se v našem seznamu umístil Cosmopolitan Hotel Prague, který najdete v klidné ulici v centru Prahy (zhruba 2 minuty od nákupního centra Palladium). Jeho budova byla postavena už v roce 1889. V současné době se však jedná o zrekonstruovanou budovu, ve které se historické prvky snoubí s těmi nejmodernějšími. Součástí hotelu je restaurace Next Door, ve které působí známý český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Jednotlivé pokoje v hotelu ozvláštňují zdobné prvky od značky Swarovski. Hosté mohou pohodlně využívat místní posilovnu a saunu. Díky špičkové lokalitě se toto ubytování těší velké oblibě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 153 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 824 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 2 659 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Miss Sophie’s New Town & Wellness

📌 Skvělý poměr mezi cenou a výkonem s wellness
📌 Adresa: Melounova 3, 120 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

Tento čtyřhvězdičkový hotel se může pochlubit zajímavým interiérem, který zaujme na první pohled. Ubytování je zde k dostání za poměrně příznivou cenu. Předností je i vlastní wellness centrum s vířivkou a infračervenou saunou. Místní hotelový bar je pro hosty přístupný 24 hodin denně.

Předností hotelu je také skvělá lokalita. Miss Sophie’s New Town & Wellness najdete jen 700 metrů od Národního muzea. Na Staroměstské náměstí se poté dostanete zhruba za 20 minut.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 245 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 240 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 563 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

13. Mosaic House Design Hotel

📌 Náš extra tip
📌 Adresa: Odborů 278/4, 120 00 Nové Město

Více fotografií na: Booking.com

Posledním hotelem v našem seznamu je Mosaic House Design Hotel situovaný v Novém Městě, přibližně 1,3 km od Staroměstského náměstí. Toto luxusní ubytování nabízí skvostný interiér, příjemně zařízené pokoje se vším potřebným a nepřetržitě otevřenou recepci.

Pokud budete mít zájem, můžete si zakoupit snídani, která se podává formou bufetu. Její nabídka je více než bohatá, rozhodně tedy budete mít z čeho vybírat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebook.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 17 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 2 650 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (fantastické) od více jak 1 575 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

twelve + twelve =