TOP 8: Nejlepší ubytování a hotely na Lipně

Lipno a jeho okolí každoročně láká milovníky vodních sportů, přírody a božského klidu. V zimních měsících zase oceníte skvělou dostupnost do nejrůznějších lyžařských areálů v okolí. Když se to tak vezme, je tato lokalita ideální volbou na dovolenou prakticky po celý rok. Pokud se zde chystáte, pravděpodobně vás bude zajímat, jaké je nejlepší ubytování a hotely na Lipně. A právě na to se podíváme v tomto článku.

Vybrali jsme pro vás celkem 8 míst, které se mezi cestovateli těší největší oblibě. Součástí žebříčku jsou jak luxusní hotely s wellness, tak i ubytování v chatách přímo na břehu přehrady. Tak neváhejte a přečtěte si naše recenze a zkušenosti.

8 tipů na nejkrásnější ubytování na Lipně

1. Hotel Element

📌 Ideální výchozí bod na prozkoumání Lipna
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 330, 382 78

Hotel Element

Více fotografií na: Booking.com

Pokud hledáte kvalitní ubytování v Lipně nad Vltavou, je Hotel Element sázkou na jistotu. Připraveny jsou pro vás dvoulůžkové i speciální rodinné pokoje. Některé z pokojů přitom navíc nabízí úchvatný výhled na jezero. Neodmyslitelnou součástí hotelu je tradiční jihočeská restaurace, v níž se pokrmy připravují moderním způsobem za použití lokálních surovin. Na sladkou tečku si můžete zajít do cukrárny Povidloň.

Pokud budete do hotelu vyrážet s malými dětmi, oceníte také přítomnost dětského koutku. Jednotlivé pokoje jsou zařízeny v moderním a útulném stylu, díky čemuž si užijete potřebný komfort po náročném dni. Zkrátka a jednoduše se jedná o nejlépe hodnocený hotel na Lipně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 203 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 1 502 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 11 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Amenity Hotel & Resort Lipno

📌 Perfektní hotel s wellness
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 999, 382 78

Více fotografií na: Booking.com

Amenity Hotel & Resort je právem považován za jeden z TOP hotelů u Lipenské přehrady. Ubytovat se zde můžete buď v klasických hotelových pokojích nebo luxusních domech přímo na břehu Lipna. Součástí nabídky jsou také chatky, které se nachází zhruba 700 metrů od břehu přehrady.

Přímo v resortu najdete špičkovou restauraci s útulnou atmosférou, o kterou se stará přítomný krb. Její součástí je i prostorná terasa s výhledem na Lipno a užít si zde můžete také hraní bowlingu. Pokud si chcete užít odpočinek na maximum, potěší vás dále přítomnost wellness centra. Jeho součástí je velký vnitřní bazén se slanou vodou, vířivky a několik saun. Vybrat si zde můžete i z široké nabídky masáží.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 481 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 504 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 4 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Hotel Slunečná Louka

📌 Ideální volba pro rodiny s dětmi
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 300, 382 78

Hotel Slunečná Louka

Více fotografií na: Booking.com

Hotel Slunečná Louka se nachází přímo v Lipně nad Vltavou a jedná se o skvělé ubytování zejména pro rodiny s dětmi. Díky špičkové lokalitě si přitom budete moct užít klid a krásu okolní přírody. Po okraji pozemku navíc protéká potok, u kterého je vybudováno hezké posezení i s ohništěm. V bezprostřední blízkosti navíc stojí dětské hřiště se skluzovakou a houpačkami pro nejmenší.

Těšit se můžete na rodinnou atmosféru, která si vás získá. Ne nadarmo se mnoho hostů do tohoto ubytování rádo vrací. V areálu hotelu rovněž najdete prostornou restauraci. V letním období společně s celou rodinou oceníte venkovní vyhřívaný bazén. Zajímavým prvkem je také venkovní sauna v sudu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 746 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 179 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,9 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 136 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Residence Lipno

📌 Skvělé ubytování pro více osob
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 880, 382 78

Residence Lipno

Více fotografií na: Booking.com

V Residenci Lipno si užijete komfortní ubytování ve stylově zařízených domech. Vzhledem k tomu je tato varianta ideální zejména pro ty, kteří cestují ve větší skupině. Jednotlivé domy jsou totiž určeny pro 2 až 11 osob. Tento rekreační areál se nachází zhruba 1,5 km od centra Lipna, díky čemuž si zde užijete potřebný klid a blízkost přírody.

Residence nabízí perfektní výhled na jezero a okolní lesy s ikonickou Stezkou korunami stromů. Toto ubytování navíc leží v těsné blízkosti skiareálu Lipno a jedná se proto o skvělý výchozí bod pro nejen pro letní, ale i zimní dovolenou. Jednotlivé domy a bungalovy jsou kompletně vybavené a nabízí prakticky vše, co budete pro vaši pohodovou dovolenou potřebovat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 291 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 428 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 24 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel BouCZECH

📌 Hotel se stylovou pivnicí a restaurací
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 16, 382 78

Hotel BouCZECH

Více fotografií na: Booking.com

Hotel BouCZECH je skvělou volbou v případě, že hledáte finančně nenáročné ubytování na Lipně. Pochlubit se totiž může komfortně zařízenými pokoji za rozumnou cenu. Kromě běžných pokojů jsou zde k dispozici také VIP apartmány. Navštívit doporučujeme rovněž zdejší pivnici a restauraci s bohatou nabídkou typických českých jídel. Snídaně se podávají formou bufetu a výběr je poměrně bohatý.

Jelikož je tento hotel kromě jiného vybaven vlastní lyžárnou, jedná se o ideální volbu i na zimní dovolenou. Potěší i příjemná lokalita v srdci přírody.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 108 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 549 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. KORZO Lipno

📌 Moderně zařízené apartmány
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 319, 382 78

KORZO Lipno

Více fotografií na: Booking.com

Dáváte přednost ubytování v apartmánech na Lipně? V tom případě vás možná zaujmou apartmány KORZO Lipno, které se nachází zhruba 1 km od Lipenské přehrady. Jednotlivé apartmány se mohou pochlubit kompletně zařízenou kuchyní, Wi-Fi připojením a dokonce i terasou, která vybízí k pohodovému posezení. Přízemní apartmány se poté mohou pochlubit malou zahrádkou s grilem.

Apartmány jsou zařízeny v moderním a zároveň útulném stylu, který si snadno oblíbíte při krátkodobých i dlouhodobých pobytech. Svůj vůz můžete zaparkovat přímo u apartmánů zcela zdarma. Pokud si s sebou berete jízdní kola, oceníte možnost jejich bezpečné úschovy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 125 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 1 026 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 7 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel Resort Relax

📌 Čtyřhvězdičkový hotel s wellness centrem
📌 Kde ho najdete: Dolní Vltavice 44, 382 26 Horní Planá

Hotel Resort Relax

Více fotografií na: Booking.com

V tomto moderním hotelu si vychutnáte relax opravdu na maximum. Jeho součástí je totiž vše, co budete k ničím nerušené dovolené potřebovat. Vybrat si můžete hned z několika typů pokojů, mezi kterými nechybí standardní i deluxe pokoje a apartmány pro rodiny s dětmi. Za pozornost rozhodně stojí zdejší luxusní restaurace, která podporuje lokální dodavatele, a Grill Bar Regata, který nabízí panoramatický výhled na Lipno.

Potřebné síly můžete načerpat také ve zdejším wellness centru, které si vás získá bazénem, vířivkou a širokou nabídkou saun. V moderních prostorách si užijete odpočinek a v případě zájmu si můžete objednat i masáž. Přímo v hotelu Resort Relax je navíc možné si půjčit kola a prozkoumat tak Lipno a okolí tímto způsobem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 937 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (fantastické) od více než 702 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 176 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Landal Marina Lipno

📌 Skvělá rodinná dovolená na Lipně
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 310, 382 78

Landal Marina Lipno

Více fotografií na: Booking.com

V tomto moderně vybaveném areálu si užijete skvělou dovolenou celá rodina. Jeho součástí je hned několik apartmánů, které jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené. Součástí areálu je několik moderně zařízených dětských hřišť a dokonce i minigolfové hřiště. Animátoři zde navíc pravidelně připravují zajímavé animační programy. Po setmění doporučujeme vydat se na procházku zdejším krásně osvětleným přístavem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 4 480 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,2 z 10 (velmi dobré) od více než 742 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebook – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 213 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

19 + 7 =