Nejlepší hotely s dětskou hernou / koutkem, odkud děti jen tak nedostanete

Hotely s dětským koutkem Dovolená s dětmi přináší zábavu a spoustu zážitků a vzpomínek, ale může to být taky starost. Ne všechny hotely pro děti jsou navíc vůči dětským hostům vstřícné a přátelské – ne všechny nabízejí prostředí, které by pro děti bylo zábavné a atraktivní a ideálně umožnilo rodičům trochu si vydechnout, zatímco si děti hrají. Dnes jsme pro vás proto připravili žebříček TOP hotelů s dětskou hernou či hřištěm a obecně hotelů, které razí „child-friendly“ přístup. Tedy takových, které se dětských návštěvníků nezaleknou, ale naopak je vřele vítají.

Nejlepší hotely s dětským koutkem, hernou či hřištěm

1. Wellness Hotel Fénix, Liberec

📌 Adresa: Ještědská 279, 460 08 Liberec

Wellness Hotel Fénix, Liberec

Více fotografií na Booking.com

Hotel Fénix najdete na skutečně perfektním místě na úplném okraji Liberce, odkud se nabízí nádherný výhled přímo na vrchol Ještědu s jeho ikonickou věží. Ski areál Ještěd je odtud vzdálen ani ne půl km a samotný vrchol cca 4 km po turistických stezkách.

Hotel je designově a architektonicky velmi pěkné a stylové dílo. Dřevěné obložení v severském duchu působí osvěžujícím a vkusným dojmem. Interiéry jsou luxusní, ale s rustikálním nádechem. Velmi čisté, světlé a prostorné. V hotelu je vynikající wellness s vířivkou, finskou či infra saunou, barem i dalším vybavením.

Na děti pak čeká krásná vnitřní herna (součástí jsou hračky, stavebnice, skládačky, puzzle, omalovánky, vláčkodráhy, autodráhy), televize s pohádkami, ale i útulný a atraktivní venkovní dětský koutek. V obou je spousta zajímavých prvků a her a děti se zde jistě dostatečně zabaví, aby si rodiče mohli oddechnout. Z venkovní samoobslužné kavárny totiž vidíte prosklenými okny přímo do dětského koutku.

Aby toho nebylo málo, hotel nabízí k zapůjčení více jak 200 dětských, rodinných, párty a partnerských her či až 40 knížek včetně chytré tužky od společnosti ALBI, což jistě vaše děti znají.

Náš tip: Liberec s výhledem na Ještěd: Luxusní Wellness Hotel Fénix **** se snídaní, masáží a privátním Nordic SPA


2. Hotel reSTART, Jičín

📌 Adresa: Revoluční 1267, 506 01 Jičín

Hotel reSTART, Jičín

Více fotografií na Booking.com

Hotel reSTART bude pro děti opravdovým rájem. Připravena je zde rozlehlá vnitřní dětská herna, ve které nechybí například ani nafukovací hrad, dětská kuchyňka, branky na fotbálek, skluzavka či dílnička. Malí hosté mají do herny přístup neomezeně a zdarma od 11 do 19 hodin, větší pak za 100 Kč na den.

Pro dospělé je zde pak parádní wellness s thajskými masážemi, finskou či aroma saunou. Skvělou gastronomii si užijete v restauracích La Favorita a La Liberta 42. A co je nejlepší? Hotel reSTART leží na skvělém místě. Propojený je s obrovským sportovištěm, které zahrnuje venkovní areál i vnitřní prostory.

Tento vynikající hotel najdete přímo v Jičíně. Jen pár km od slavného Českého ráje. Jde tedy o ideální destinaci pro turistickou i sportovní nebo rodinnou dovolenou.

Náš tip: Rodinný prázdninový pobyt (1 dítě do 12 let zdarma)


3. HOTEL PECR WELL, Pec pod Sněžkou

📌 Adresa: Pec pod Sněžkou 344, 542 21 Pec pod Sněžkou

HOTEL PECR WELL, Pec pod Sněžkou

Více fotografií na Booking.com

Krkonošskou Pec pod Sněžkou, snad nejvýznamnější turistické letovisko v celé ČR, jistě není třeba představovat. A každému je jistě zřejmé, že hotelů je zde jak máku. Ale ne každý je až tak přívětivý pro rodinné dovolené a pro malé děti.

Hotel PECR však patří mezi ty, které dětské hosty vítají. Důkazem je opravdu krásná a skvěle vybavená hernička, ve které je navíc zajištěno i hlídání či projekce pohádek (od 19 do 20:30). Rodiče tak můžou vyrazit na svah, zatímco se děti dobře baví.

V dětské herně najdete spousta hraček, stavebnice, molitanové kostky, kuchyňku s nádobím, plyšáky či skákacího panáka. Vstup pro děti od 2 do 12 let zdarma v rámci pobytu.

Když se rodiče vrátí, stihnou si ještě oddechnout ve zdejším wellness centru. Najdete v něm solnou, finskou či bio saunu a parní lázně. Nechybí slunečná louka, Kneippův chodník, hydromasáže a další vybavení a služby. Pro hosty hotelu je wellness za významně zvýhodněnou cenu.


4. Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou

📌 Adresa: Pec pod Sněžkou 355, 542 21 Pec pod Sněžkou

Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou

Více fotografií na Booking.com

V Peci pod Sněžkou se nachází i Aparthotel Svatý Vavřinec. Jde o opravdu krásný, čtyřhvězdičkový hotel celý vyvedený ve dřevě v severském stylu včetně dětského koutku. Dá se říct, že jde o jednu z dominant a jeden z nejzajímavějších a nejlepších hotelů v celé Peci pod Sněžkou. A je o to lepší, že nezapomíná ani na malé a nejmenší návštěvníky.

V tomto hotelu najdete opravdu krásnou hernu, která svým vybavením zaujme děti různého věku. Nechybí spoustu hraček, skluzavka pro nejmenší děti, tabule na kreslení či televize s promítáním pohádek. Pro větší děti a teenagery je tu možnost vyzkoušet stolní fotbálek nebo si zahrát hry na herní konzoli.

Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou

Spíše pro rodiče pak hotel nabízí prvotřídní wellness centrum s několika saunami, vířivkou a dalším vybavením. Těšit se můžete i na jedinečnou restauraci, ale taky bistro či vinotéku. Ne nadarmo se tento hotel vešel do našeho seznamu nejlepších wellness hotelů v ČR.


5. Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn

📌 Adresa: Bedřichov 106, 543 51 Špindlerův Mlýn

Harmony Club Hotel Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Přesuneme se nyní do „Špindlu“, který je turistickou vytížeností, hustotou hotelu a významem minimálně srovnatelný s Pecí pod Sněžkou. I zde se nachází řada hotelů, kteří myslí i na dětské návštěvníky a Harmony Club patří nejen v tomto směru zajisté k nejlepším.

Jeho součástí je opravdu velká (cca 70 m2) herna, která si vybaveností nezadá se samostatnými placenými hernami. Dominintou je 3,8 metru vysoká prolézačka se skluzavkou. V herně děti najdou spoustu hraček, boxovací pytle, děrové průlezy či žíněnky. Od poloviny prosince do března se navíc děti mohou těšit na animační programy. Pro hotelové hosty je přitom herna zdarma od 7:00 do 21:00.

Nechybí v ní velká prolézací sestava s tobogánem a děti se mohou těšit i na animační programy. Rodiče si opět mohou užít mimo jiné výborný wellness, který nabízí bazén, saunový svět i další prvky. Hotel má i dvě restaurace, dva bary a gril.

Náš tip: First Minute: Špindlerův Mlýn u centra v Harmony Club Hotelu **** s wellness, bazénem, saunou a polopenzí


6. Orea Resort Horizont, Železná Ruda

📌 Adresa: 126, Pancíř 126, 340 04 Železná Ruda

Orea Resort Horizont, Železná Ruda

Více fotografií na Booking.com

Šumava patří mezi turisticky nejoblíbenější česká pohoří a městečko Železná Ruda pak mezi nejvytíženější destinace. Je zde spousta prostoru pro lyžování, turistiku či výlety a další zábavu, sport a jiné zážitky a aktivity. Pokud vyrážíte s dětmi, skvělou volbou pro ubytování může být hotel Orea Resort Horizont. Nachází se u známé hory Pancíř.

Náš tip: Nejlepší hotely  a penziony na Šumavě

Jde o poměrně velký hotelový resort, který nabízí venkovní hřiště a taky opravdu famózní vnitřní hernu. Ta skrývá složité a rozlehlé prolézací věže, balonkový bazén, animační programy i další atrakce. Tento hotel nabízí i vynikající gastronomii a špičkový wellness. Je ostatně součástí prestižního řetězce wellness hotelů Orea.


7. OREA Resort Horal, Špindlerův Mlýn

📌 Adresa: Svatopetrská 280, 543 51 Špindlerův Mlýn

OREA Resort Horal, Špindlerův Mlýn

Více fotografií na Booking.com

Do sítě Orea patří i hotel a resort Horal, s nímž se vracíme do Krkonoš, do Špindlerova Mlýna. I ten je k dětským návštěvníkům velice vlídný a pochválit tentokrát musíme především krásně zpracované venkovní dětské hřiště s dřevěným hradem a prolézačkami.

Ani vnitřní herna však kvalitou nezaostává. Navíc tu můžete počítat v hlavní turistické sezóně s animačními programy pro děti.

Hotel však nabídne i rozlehlý wellness s velkým bazénem, saunami, vířivkou a dalším vybavením. Hotel leží hned u lesa ve volné přírodě, takže potěší i nádherným okolím a představuje skvělé zázemí pro turistiku, ale samozřejmě i lyžování či jiné zimní sporty.


8. Hotel Kristian, Kubova Huť

📌 Adresa: Kubova Huť 26, 385 01 Kubova Huť

Hotel Kristian, Kubova Huť

Více fotografií na Booking.com

Hotel Kristian se nachází na Šumavě v Kubově Huti. Leží v přírodním prostředí ve výšce cca 1000 m. n. m. Jen pár set metrů od hotelu se rozkládá známý Boubínský prales a rozhledna Boubín. Lokalita je tudíž ideální především pro milovníky turistiky a výletů.

Hotel samotný nabízí příjemné ubytování v krásných pokojích, které mají masivní dřevěný nábytek i obložení. Je zde skvělá restaurace s terasou poskytující úchvatné výhledy.

A pochopitelně nelze opomenout špičkovou hernu s prolézačkami, skluzavkami, kuličkovým bazénem, visutým mostem a dalšími prvky a vybavením. Zajistit si můžete za poplatek i hlídání dětí.


9. Hotel Troyer, Trojanovice

📌 Adresa: Trojanovice 530, 744 01 Trojanovice

Hotel Troyer, Trojanovice

Více fotografií na Booking.com

Trojanovice jsou obec u Frenštátu pod Radhoštěm. Leží přímo v srdci Beskyd. Hotel samotný najdete v přírodním prostředí, které slibuje nádherné vyhlídky a taky možnost turistiky i jiných sportů. K proslaveným Pustevnám je to z hotelu jen něco přes kilometr vzdušnou čarou. Zde najdete i beskydskou stezku v oblacích a vydat se můžete k soše Radegasta, na vrchol Radhoště i na mnoho jiných míst.

Hotel nabízí stylové ubytování, kvalitní restauraci i wellness s masážemi, bazénem, vířivkou a saunami. Aby toho nebylo málo, je tady i pěkná vnitřní dětská herna s dlouhou otevírací dobou až do 20:00. Najdete v ní spoustu hraček, plyšáků, dětskou kuchyňku či možnosti kreslení na tabuli.


10. Wellness Hotel Pod Kyčmolem, Horní Lomná

📌 Adresa: Horní Lomná 140, 739 91 Horní Lomná

Wellness Hotel Pod Kyčmolem, Horní Lomná

Více fotografií na Booking.com

Stále se nacházíme v Beskydech, tentokrát přímo u přírodního parku Kyčmol, na úpatí hory Čerčok, u obce Horní Lomná. Jde o jeden z nejodlehlejších a civilizací nejméně zasažených koutů naší země, takže pokud hledáte klid a idylku v lůně přírody, budete na správném místě.

Náš tip: Nejlepší hotely a penziony v Beskydech

A tuto idylku skvěle doplňuje příjemný wellness. V hotelu se nachází velký plavecký bazén, těšit se můžete na sauny i vířivku, ba dokonce na pivní lázně. Je zde bowling či kulečník a pro malé návštěvníky zase hřiště a taky vnitřní herna.


11. Hotel Pohoda, Pozlovice

📌 Adresa: Antonína Václavíka 203, 763 26 Pozlovice

Hotel Pohoda, Pozlovice

Více fotografií na Booking.com

Hotel Pohoda leží jen kousíček od Luhačovické přehrady, která nabízí nádherné prostředí ke koupání, procházkám, sportům a výletům poblíž největšího moravského lázeňského města. Jde o čtyřhvězdičkový hotel nesporně jedno z nejkrásnějších a největších venkovních dětských hřišť nejen v našem žebříčku, ale i v širém okolí a možná v celé ČR. Otevřeno od dubna do října.

A co na vaše ratolesti čeká? Pískoviště s mechanickým výtahem, skluzavky, prolézačky, houpačky, šikmý lanový most, lezecké stěny s lany a úchyty či strom s ptačími hnízdy na které se dá vylézt. Starší děti pak ocení miniworkout hřiště na cvičení či mlhoviště. Zkrátka super destinace, pokud hledáte nejlepší hotel s dětským hřištěm.

Pro děti je tento hotel rájem, ale totéž platí pro rodiče. Ti se zase jistě zhlédnou v dokonalém a rozlehlém wellness centru s několika saunami a 15m bazénem či vířivkou. Skvělá lokalita a vynikající, hotel.


12. Hotel Monínec, Sedlec-Prčice-Moninec

📌 Adresa: Moninec 7, 257 91 Sedlec-Prčice-Moninec

Hotel Monínec, Sedlec-Prčice-Moninec

Více fotografií na Booking.com

Tak tento hotel je pro děti a zábavnou rodinnou dovolenou doslova stvořený. Leží přitom pod Javorovou skálou, jen cca 40 km od Prahy. Nabízí nádherné výhledy, ale především neuvěřitelnou dávku sportovních i jiných možností a aktivit.

V areálu je bazén, velké a parádní dětské hřiště, bikepark, tubing, obří xylofon či kuličková dráha, dětská herna Moniště, lanový park, lukostřelecká střelnice, Junior park, vodní maxiskluzavka a mnoho dalších atrakcí. A samozřejmostí je ski areál s lanovkou. Zkrátka dokonalá oáza a ráj sportu a zábavy pro děti i dospělé.

Hotel Monínec, Sedlec-Prčice-Moninec


13. Baby hotel Karolínka a Babymlýn, Vranov nad Dyjí

📌 Adresa: Mlýnská 57, 671 03 Vranov nad Dyjí

Baby hotel Karolínka a Babymlýn, Vranov nad Dyjí

Více fotografií na Booking.com

Vranovská přehrada na jižní Moravě patří mezi oblíbené destinace pro dovolenou s přáteli či rodinou. Pokud vyrážíte s dětmi, skvělé prostředí a ubytování nabídne například hotel Karolínka. Tento hotel je spíše cenově dostupnější, ale prostředí je příjemné, personál přátelský a vše má domáckou atmosféru.

Děti se navíc mohou těšit na venkovní hřiště s hrádkem či trampolínou a za nepříznivého počasí si zase vyhrají ve vnitřní herně s houpačkou a spoustou hraček. Součástí hotelu je i wellness. Ten pravděpodobně osloví především rodiče, kteří si zde mohou užít odpočinek a regeneraci v sauně, vnitřním či venkovním bazénu.


LukasP

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

two × one =