TOP 8: Nejkrásnější pláže na Zanzibaru

Objevte úchvatnou přírodu Zanzobaru a užijte si dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Na Zanzibaru se můžete těšit na příznivé počasí, teplé moře a nádherné pláže s bílým pískem, které jsou jako vystřižené z katalogu. Zjistěte, jaké jsou nejkrásnější pláže na Zanzibaru a vydejte se jim vstříc.

Pamatujte však, že tato země má rozhodně co nabídnout i po jiné stránce. Těšit se zde můžete také na krásné historické památky, nádherné západy slunce, voňavé koření a zajímavé chutě. Kromě toho poznáte také zdejší kulturu a bezpochyby uniknete městským davům. Předností této destinace je i skvělé letecké spojení. Někdy lze využít letenky bez mezipřistání, u nichž se délka letu pohybuje kolem 8 hodin. Ve většině případů se poté mezipřistává v Dubaji, Dauhá, či Abu Dhabi.

1. Nungwi Beach –⁠ nejkrásnější pláž dle cestovatelů

Když se řekne Zanzibar, spousta lidí si jako první vybaví nádhernou pláž Nungwi Beach. Ta totiž bývá cestovateli označována za vůbec nejkrásnější pláž tohoto ostrova. Charakteristickým znamením této pláže je bezpochyby úchvatně bílý písek a nádherné výhledy do okolí. Na pobřeží se nachází spousta banánových a kokosových hájů, které vám zprostředkují příjemný stín.

Co se týče přístupu do moře, je pozvolný. Nicméně už po pár metrech od břehu vás překvapí poměrně slušná hloubka, která umožňuje pohodlné plavání při přílivu i odlivu. Nedaleko se také nachází útesy, které vybízí k potápění a objevování korálů a rozmanitých mořských živočichů. Oblast Nungwi přitom patří k nejluxusnějším a také nejoblíbenějším letoviskům na Zanzibaru.

2. Bwejuu Beach – ideální volba pro relaxaci

Tato pláž, jak napovídá její název, se nachází nedaleko zanzibarské vesničky Bwejuu. Moře za odlivu zde ustupuje poměrně daleko, proto si budete příjemné koupání užívat především při přílivu. Bwejuu Beach se přitom právem řadí mezi nejhezčí pláže na Zanzibaru.

Těšit se můžete na pláž se zářivě bílým pískem a průzračně čistým mořem. Po pláži také narazíte na typické palmy, díky čemuž oblast vypadá jako z katalogu. Nedaleko pláže se nachází hned několik hotelů a relaxací, díky čemuž se po odpočinku i občerstvíte. Pláž je rovněž vyhledávaným místem pro potápění nebo populární kitesurfing.

3. Kendwa Beach – nejkrásnější západy slunce a plavání

zanzibar-g7926275ee_1280

Pokud patříte mezi milovníky západů slunce, neměla by vaší pozornosti uniknout Kendwa Beach. Najdete ji na severozápadě Zanzibaru a těší se oblibě u lidí po celém světě. Užívat si zde budete ticho, klid a také perfektní koupání.

Pláž je dostatečně široká a dlouhá, proto zpravidla není problém s nedostatkem místa. Voda se prohlubuje postupně a zároveň poměrně rychle, díky čemuž si užijete i plavání. Zároveň na pláži rostou úchvatně vysoké palmy. Přílivy jsou zde poměrně nízké, voda je klidná a vy si tedy užijete odpočinek na maximum.

4. Paje Beach – pro kitesurfing a potápění

Pláž Paje Beach se nachází na východním pobřeží ostrova Zanzibar. Těšit se přitom můžete na čistou pláž i vodu, která je navíc příjemně teplá. Vstup do moře je pozvolný, díky čemuž se jedná o ideální volbu i pro neplavce a menší děti. Ve vodě se nenachází prakticky žádné kameny, což vám pobyt v moři rozhodně zpříjemní.

Tato lokalita je charakteristická poměrně silnými přílivy a odlivy. Pokud odliv nastane, budete muset od pobřeží urazit dlouhou vzdálenost, abyste se mohli potápět. Pokud tedy patříte mezi příznivce tohoto sportu, doporučujeme na pláž dorazit v čase přílivu. Zdejší podmínky také nahrávají tomu, že se zde můžete pustit do kitesurfingu. V okolí najdete několik půjčoven i ochotných instruktorů, kteří vás do tohoto sportu rádi zasvětí.

5. Michamvi Beach – s krásnou korálovou lagunou

Na východním pobřeží ostrova Zanzibar se skrývá také dechberoucí pláž Michamvi Beach. Její předností je fakt, že se zde prakticky nikdy nevyskytují velké vlny. Díky tomu je plavání umožněno prakticky neustále a pláž je ideální volbou i pro rodiny s dětmi.

Pláž leží na poměrně odlehlém místě a v okolí se nenechází mnoho možností pro občerstvení. Pokud zde tedy plánujete strávit celý den, doporučujeme si vzít zásoby jídla a pití s sebou. Celkově je tato pláž turisty méně navštěvována, díky čemuž si můžete užívat potřebný klid. A zdůraznit musíme přítomnost zdejší krásné korálové laguny.

6. Kizimkazi Beach – sledujte delfíny ve volné přírodě

Chtěli jste vždy spatřit delfíny dovádějící ve volné přírodě? Nyní máte jedinečnou možnost. Své štěstí můžete zkusit na pláži Kizimkazi Beach. Pro sledování delfínů a migrujících velryb slouží speciální vyvýšené platformy, které jsou k tomu určené.

Samotnou pláž lze ke koupání doporučit prakticky pouze při přílivu. Při odlivu byste totiž museli putovat poměrně daleko od břehu, abyste na vodu narazili. Dno moře je pokryto krásně čistým pískem s občasným výskytem kamenů. Pokud už tuto pláž navštívíte, nezapomeňte zavítat také do srdce stejnojmenné rybářské vesnice a prohlédněte si život místních obyvatel.

7. Matemwe Beach – vyzkoušejte si šnorchlování a poznejte místní kulturu

Matemwe Beach je poměrně malá pláž, která se rozkládá na severovýchodním pobřeží Zanzibaru. Stejně jako u jiných zanzibarských pláží, i tady se můžete těšit na zářivě bílý písek. Na pobřeží se často nachází množství krabů, hvězdic a mořských ježků a vzhledem k tomu se tato pláž příliš nedoporučuje rodinám s malými dětmi. Pokud se zde vydáte, pro jistotu si sbalte boty do vody, ať vás nic nepřekvapí.

Lokalita je nicméně skvělým výchozím místem pro šnorchlování. Zdejší vody totiž nabízí opravdu dostatek podmořského života, který stojí za objevování. Při odlivu si můžete všimnout, že zdejší obyvatelé sbírají chobotnice a další mořské živočichy. Jedná se tak o skvělou příležitost pro poznání místní kultury a zvyků.

8. Jambiani Beach – oblíbená pláž místních

Na závěr nesmíme zapomenout na pláž Jambiani Beach, která je populární volbou u místních obyvatelů a právě u nich se řadí mezi nejlepší pláže na ostrově Zanzibar. Nenarazíte zde totiž na davy turistů a budete mít jedinečnou příležitost poznat Zanzibar v těch správných barvách. Pláž se nachází na jihovýchodě ostrova a je tedy poměrně vzdálená od populárních letovisek.

Na druhou stranu se vám odvděčí svým sněhově bílým pískem a čistou a teplou vodou v oceánu. Na břehu můžete velmi často spatřit mořské ježky, hvězdy a kraby. Návštěvu pláže můžete spojit s odpočinkem v některé z místních kaváren, které jsou cenově více než dostupné. V přilehlé vesnici najdete také typické tržiště a poštu, prostřednictvím které můžete zkusit svým blízkým poslat pohlednici.

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

nineteen − 13 =