TOP 10: Nejlepší a nejkrásnější pláže v Polsku

K moři nemusíte jezdit jenom do Chorvatska. Nádherné písečné pláže s mořem na koupání můžete najít mnohem blíže. Představujeme vám ty nejkrásnější pláže v Polsku, které stojí za návštěvu.

1. Pláž Sopot Beach

Sopoty, Polsko

Jemný písek podél celého města Sopoty je skvělé místo na dovolenou. Malé polské město Sopoty se nachází na pobřeží Baltského moře mezi Gdaňskem a Gdyní.

Jak vypadá pláž

Celou pláž pokrývá jemný písek. Na oblázky, kamínky nebo hrubý písek tu narazíte skutečně jen zřídka. Pláž se táhne podél celého města. I přes svou velkou rozlohu je pravidelně čištěna a udržována. Najdete tu také přírodní stín pod korunami stromů, kde si můžete v létě odpočinout. Společnost vám tu bude dělat velké množství vodních ptáků, kteří jsou velmi kamarádští.

Koupání v moři

Z pláže vedou dlouhá mola, k vidění jsou zde malebné dřevěné přístavy. Koupat se dá prakticky kdekoliv. Moře je v blízkosti pláže mělké.

Ubytování

Možnost ubytování najdete ve městě Sopoty v místních hotelech. Každý hotel má dokonce k dispozici půjčovnu kol. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Pokud se chcete koupat, naplánujte si návštěvu během během léta, ideálně od července do srpna, aby nebylo moře příliš studené. Pláž v Sopotech je poklidné letovisko, kde je možné procházet se podél moře i celoročně.


2. Pláž Gdynia Beach

Gdynia Beach, Polsko
Gdynia Beach, Polsko

V Gdyni se určitě zajděte podívat na pláž podél Baltského moře. Nejkrásnější je pobřežní jižní oblast Gdyně – Orlovo. Je plné malebných panoramat, krásné přírody včetně chráněných rostlin. Turistickými lákadly jsou přírodní atrakce – útes a turistické trasy podél pláže nebo lesem.

Jaká je pláž

Pláž je zde písečná, útulná a čistá. Narozdíl od pláže v centru Gdyně tu nebývá plno lidí. Využít můžete také procházkové molo.

Koupání v moři

Na bezpečnost tu dbá záchrana. Moře je rozdělené barevnými bójkami – červené označuje hloubku 1,2 metrů pro děti a neplavce, žluté hloubku od 2,5 do 3 metrů. Vlny na moři zde bývají střední, i při slunečném počasí tu často fouká vítr.

Ubytování

Pokud se ubytujete v hotelu v okolí, dostanete se na pláž snadno městským trolejbusem. Pokud budete cestovat autem, můžete zaparkovat poblíž mola, cca 200 metrů. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Nejteplejší období je zde léto. Vůbec nejvyšších teplot tu rtuť teploměru dosahuje v červenci a srpnu.


3. Pláž Jurata Beach

Město Jurata není pro turisty a dovolenkáře moc známé, přesto vás zde čeká nádherná pláž, báječná voda a úžasná dovolená.

Jaká je pláž

Pláž se nalézá v severní části. Od hlavní silnice ji odděluje les. Jsou zde také hotely a penziony. Pláž je písečná, písek má žlutobílou barvu, zdálky vypadá špinavě šedý. Pláž je pravidelně udržovaná a čištěná.

Koupání v moři

Na koupání v moři je ideální využít letní sezónu. Pláž Jurata slibuje jednoduchou příjemnou plážovou dovolenou, na které si skvěle odpočinete. Silný vítr se zde vyskytuje jen ojediněle, takže nehrozí velké vlny.

Ubytování

Přímo u pláže jsou hotely a penziony, kde se můžete ubytovat. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Pokud si chcete užívat pláž a koupání v moři, zvolte si letní sezónu. Od července do srpna najdete v jižní části pláže vodní atrakce. Ovšem můžete se zde podívat i v jiné měsíce. Možnost dovolené se zde dá využít celoročně. Procházky po molech kolem nezamrzajícího moře jsou krásné po celý rok i bez koupání. Pro hosty je zde také celoročně přístupný rybolov.


4. Pláž Kolobrzeg Main Beach

Kolobrzeg Beach, Polsko
Kolobrzeg Beach, Polsko

Přístavní město Kolobřeh proslulo jako největší lázeňské centrum na pobřeží Baltského moře. Jedná se o poklidné turistické letovisko s klidnými nocemi.

Jaká je pláž

Těšit se můžete na dlouhé čisté pláže s pískem. Kolem je bohatá zeleň a historické památky. Nachází se zde proslulé 200 metrů dlouhé molo a maják, který slouží také jako rozhledna.

Koupání v moři

V letní sezóně jsou na pláži v Kolobřehu vyhrazeny tři oblasti ke koupání v moři. Centrální pláž ve východním Kolobřehu je právě jedním z nich.

Ubytování

Po celém Kolobřehu se nachází velké množství hotelů a sanatorií, kde seženete vhodné ubytování. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Pokud se chystáte ke koupání, volte letní sezónu. Pokud vás láká turistika, můžete se zde zastavit kdykoli během roku. Počítejte s tím, že ačkoli se jedná o turistické letovisko, úderem sedmé hodiny tu zavírají krámy, balí se stánky a lidé se rozcházejí do svých domovů. V noci zde panuje nádherný klid.


5. Pláž Swinoujscie Beach

Swinoujscie Beach, Polsko
Swinoujscie Beach, Polsko

Město Swinoujscie se nachází na severozápadním pobřeží Baltského moře na hranicích s Německem. Nachází se zde wellness a rekreační park. Oblast v sanatoriu je v blízkosti pláže, stejně jako restaurace, výstavy a další turisticky zajímavé objekty.

Jaká je pláž

Široká pláž vás okouzlí zlatým pískem, čistotou a pohodlím. Patří mezi největší pláže Polska.

Koupání v moři

Koupání si užijete nejvíc v letních měsících, kdy voda v moři dosahuje cca 23 °C. Často zde fouká silný vítr a dělají se vysoké vlny. Proto hodně návštěvníků využívá blízkosti německého města Basin, kde se nalézá aquapark a dá se do něj pohodlně dojít pěšky nebo dojet na půjčeném kole.

Ubytování

V okolí pláže je velké množství hotelů včetně sanatoria. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Ideálním obdobím pro návštěvu je léto, kdy je moře nejteplejší. Proto volte červenec a srpen.


6. Pláž Hel Beach

Hel Beach, Polsko
Hel Beach, Polsko

Hel je malé plážové městečko, které se nalézá na protáhlém mysu v Gdaňské zátoce. Celý tento mys je pokrytý pískem.

Jaká je pláž

Písek je všude, kam se podíváte. Je nádherně jemný, žlutohnědý a zasahuje i do moře. Pláž je krásně čistá a pravidelně udržovaná. Záchrany zde chodí se psy, kteří jsou vycvičeni na záchranu tonoucích.

Koupání v moři

Zátoka je mělká, voda se zde rychle ohřívá a bývá příjemně teplá. Protože je mys nízko položený, poskytuje mu to ideální ochranu před větrným počasím. Za každého počasí tu téměř nezafouká. Koupání v moři je zcela bezpečné, v moři nejsou kameny ani jiné nebezpečné předměty.

Ubytování a doprava

Během srážek rovnou zapomeňte na to, že přijedete autem. Z poloostrova se totiž stává ostrov a i vlak, co sem jezdí, zastavuje dopravu. Podél pláže se můžete ubytovat v rodinných penzionech a malých bungalovech. Nečekejte žádné velké hotely ani resorty. Rezervace pokoje předem bude hlavně v letních měsících nutná. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Ideální čas pro návštěvu pláží v Polsku je v létě v červenci a srpnu. Jak už bylo řečeno výše, při cestě autem a vlakem si vyberte dny bez srážek.


7. Pláž Ustka Beach

Mezi další nejlepší pláže v Polsku patří pláž v malém polském městě Ustka. Má mnoho pláží a užijete si zde báječnou rekreaci.

Jaká je pláž

Těšit se zde můžete na čistou pláž daleko od hlavních silnic obklopená přírodou a lesy. Písek tu má jasně šedou až rezavě žlutou barvu. Místy najdete velká zrnka písku, ale jinak je písek jemný a přímo vyzývá k chůzi bez bot.

Koupání v moři

K moři se dostanete z jakéhokoliv místa ve městě. Kde jsou velká stoupání, jsou nainstalované schody nebo sjezdy. Záchrany hlídají bezpečnost návštěvníků z pláže i z vody.

Ubytování

Po celé pláži se můžete najít ubytování v různých hotelech, které se od sebe liší cenami i kvalitou. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Pro koupání v moři a bosé procházky po pláži využijete nejlépe během července a srpna.


8. Pláž Rowy Beach

Rowy je přímořská vesnice mezi borovými lesy na severu Polska. Je to skvělé místo na poklidnou dovolenou, kde si skvěle odpočinete. Panuje zde klidná atmosféra s možnostmi zábavy pro každého. Hodí se i pro dovolenou s dětmi.

Jaká je pláž

Pláž v Rowy je písčitá, čistá a široká, dlouhá přes 400 metrů.

Koupání v moři

Moře zde bývá chladné, ale klidné. V případě hrozících velkých vln upozorní pobřežní hlídka hosty zvednutím červené vlajky.

Ubytování

Ubytování je možné v místních hotelech. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Ideální pro objevování moře v Polsku jsou letní měsíce červenec a srpen.


9. Pláž Miedzyzdroje Beach

Miedzyzdroje pláž, Polsko
Miedzyzdroje pláž, Polsko

Toto oblíbené plážové a zdravotnické středisko nepatří k velkým dovolenkovým resortům, ale možná právě proto se těší takové oblibě. Nachází se na ostrově Wolin v blízkosti Národního parku.

Jaká je pláž

Velmi čistý vzduch a velmi čistá pláž je písečná a široká. V blízkosti pláže se nacházejí lesy. Panuje zde nejmírnější podnebí z celého baltského pobřeží.

Koupání v moři

Do moře vede molo. Nejlepší ke koupání jsou letní měsíce. Díky čistému vzduchu je toto místo skvělé jak pro koupání, tak pro relaxaci a zotavení se při zdravotních obtížích.

Ubytování

Možnost se ubytovat nabízí místní hotely. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Ideální čas pro návštěvu je zejména v letních měsících, hlavně v červenci a srpnu, kdy je zde nejtepleji.


10. Pláž Łeba

Pláž Łeba Polsko
Pláž Łeba Polsko

Leba se nachází u Gdaňska a patří k nejoblíbenějším polským letoviskům. Nabízí zde mnoho volnočasových aktivit a vyžití pro rodiny s dětmi.

Jaká je pláž

V Lebu na vás čekají kilometry čistých písečných pláží s dunami a lesy kolem. Pláže jsou rozdělené na tři sektory, aby si každý mohl nerušeně užívat to své. Jedna část pláže poskytuje možnost navštěvovat kavárny, obchody a provozovat vodní sporty. Pro návštěvníky hledající soukromí a klid je zde část pláže vyhrazená pro odpočinek. No a třetí sekce patří dětem. Tam je čeká zábava v podobě atrakcí, trampolín a volejbalového hřiště.

Koupání v moři

V přímé blízkosti pláže je voda teplá, dál chladná. Jsou zde často vlny a vítr, což jsou ideální podmínky pro windsurfing.

Ubytování

Možnost ubytování poskytují místní hotely. Zobrazit nabídku ubytování >>

Nejlepší čas pro návštěvu

Pro vodní sporty a koupání v moři jsou nejlepší letní měsíce. Takže pokud se chystáte na dovolenou, vyhraďte si na to dny v červenci nebo v srpnu.


Přidat komentář

twenty + 17 =