Nejlepší hotely v letovisku Hurghada, Egypt

Egypt patří mezi velmi vyhledávané turistické destinace. V poslední dekádě zásadně narostl zájem o tuto zemi i u českých výletníků a Egypt se stal jakýmsi etalonem dostupné exotiky. Dobrodružnější a poznání milovné povahy se vydávají do „historického jádra“ země, které leží při březích Nilu. Obdivují zde pak fascinující památky a monumenty, které zanechala přes tři tisíce let žijící starověká egyptská kultura. V čele stojí samozřejmě Pyramidy se sfingou v Gíze.

Ne každý se ale chce vláčet rozpálenou starobylou zemí, prodírat se přecpanými městy a plavit po bahnitých vodách Nilu v touze po poznání. Řada českých turistů vnímá Egypt spíše jako odpočinkovou destinaci. Cílem pak nebývá historická země, ale moderní lokality při pobřeží Rudého moře. Luxusní a čisté resorty nabízející veškerý komfort. K naprosté klasice patří jednoznačně město Hurghada.

Hurghada: turistický ráj

Hurghada byla založena teprve v roce 1905, původně jen jako rybářská vesnička. Od 70. let minulého století se však začala proměňovat v centrum turistického ruchu. Dnes patří k nejvýznamnějším dovolenkovým destinacím v Egyptě i širší oblasti severu Afriky a středního východu. Láká na nádherné a nekonečně dlouhé písčité pláže a bohatý podmořský svět.

A pokud se budete přece jen nudit, můžete odtud kdykoli vyrazit na bezpočet výletů. Do zmíněné Gízy nebo třeba za památkami v Luxoru, Karnaku či slavném Údolí králů u někdejšího hlavního města starověké Nové říše, Vesetu. Vyrazit můžete i na rudomořské ostrůvky za nádhernými korálovými útesy.

Nejlepší hotely v letovisku Hurghada

1. Jaz Makadina *****

Zdroj: Invia.cz

Ve významném letovisku Makadi Bay vzdáleném asi 30 km od centra města Hurghada se nachází bezpočet resortů, hotelů, restaurací, diskoték a turistických atrakcí včetně skvělého vodního a delfíního světa. Zde leží i hotel Jaz Makadina. Není to žádný palác, spíše krásné stylové domečky a apartmány rozeseté mezi zahradami. Tvoří jakousi malebnou pouštní vesničku. Ideální místo pro poklidnou, osvěžující nebo romantickou dovolenou.

K hotelu přímo náleží i rozlehlá a krásná pláž s korály. V blízkosti hotelu se nachází i nový a rozlehlý aquapark, místo tak může být lákavé i pro děti. Resort je vybaven několika rozmanitými restauracemi a bary i obchůdky se suvenýry. K dispozici je venkovní bazén a dětský bazén. Samotné pokoje jsou čisté a velmi dobře zařízené. Stravování probíhá formou all inclusive. Celkově vzato velmi pěkný a skvěle hodnocený hotel v atraktivní lokalitě. Pobyty lze navíc často pořídit za příznivé ceny.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 380 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 2463 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 3971 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 505 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 13 290 Kč za osobu

2. Hotel Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort *****

Zdroj: Invia.cz

Rozlehlý a nádherný hotel Sentido Sunrise Mamlouk Palace leží cca 15 km jižně od centra města Hurghada. Připomíná okouzlující arabský palác jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Centrální „nádvoří“ s členitými bazény, palmami a stylovými dřevěnými přístřešky je obklopeno dlouhými budovami se sloupovými podloubími. A moře je odtud, co by kamenem dohodil.

Vedle hotelu nedávno vyrostl zajímavý „Havana Club“, který bude jistě lákadlem pro milovníky nočního života. Blízko se nachází taky lázeňský komplex Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa. Hotel samotný má 530 pokojů a perfektní vybavení. Zajisté zaujme i náročnější návštěvníky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 8664 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 10 750 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 797 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 11 800 Kč za osobu

3. Jaz Aquaviva *****

Zdroj: Invia.cz

Hotel Jaz Aquaviva ležící v oblasti Makadi Bay upoutá na první pohled pozornost minimalistickými, čistými liniemi. Hotel je velmi moderně pojatý a čiší z něj geometrická preciznost. V areálu hotelu se nachází množství různě velkých bazénů obklopených lehátky s přístřešky.

V nejbližším sousedství je taky skvělý aquapark Makadi Water World, který nabídne 50 tobogánů, anebo rozlehlé a stylové golfové hřiště s 18 jamkami. Vybavení hotelu je na výborné úrovni a stravování je i zde all inclusive. Jednu nevýhodu však tento hotel má – a to je poměrně velká vzdálenost od moře. Přesto se těší skvělému hodnocení 4,6 bodů z 5 na portále Invia.cz a rozhodně stojí za návštěvu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 33 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 6200 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 7133 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 1149 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 11 500 Kč za osobu

4. Hotel Steigenberger Al Dau Beach Resort *****

Zdroj: Invia.cz

Ve vzdálenosti cca 7 km od centra města Hurghada se nachází zajímavý a rozlehlý hotel Steigenberger s téměř 400 pokoji, včetně 16 exkluzivních apartmánů pro nejnáročnější zájemce. Všechny pokoje jsou skvěle vybavené, což v hodnocení výrazně oceňují i návštěvníci, kteří již mají dovolenou za sebou.

Samotný hotel vypadá velmi hezky a nabízí rozsáhlé venkovní prostory s bazény umístěnými v zahradách mezi altánky, přístřešky a lehátky. Těšit se můžete na několik barů a restaurací – a taky all inclusive služby.

Hotel sice leží pár set metrů od moře, ale je umístěn v atraktivní lokalitě zaplněné obchody, kavárnami, restauracemi a dalšími možnostmi vyžití. Zajímavou výhodou je i autobus do Hurghady a zpět, který je pro hosty hotelu zdarma. Hotel se těší výbornému hodnocení 4,7 bodů z 5.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (skvělé) od více jak 191 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 6459 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 6761 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 2108 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 500 Kč za osobu

5. Hotel Premier Le Reve Hotel & Spa *****

Zdroj: Invia.cz

Elegantní hotel Premier Le Reve se nachází ve velmi vysoce hodnoceném letovisku Sahl Hasheesh. Leží asi 25 km od centra města Hurghada a platí za možná nejluxusnější oblast v této lokalitě.

Samotný hotel Premier Le Reve těsně přiléhá k pláži, skrývá na 300 pokojů a těšit se můžete i na řadu barů, restaurací nebo venkovní i vnitřní bazény. Hotel může být skvělou destinací pro romantickou dovolenou a zklamání jistě nehrozí. Svědčí o tom i vysoké hodnocení 4,4 body z 5 na portále Invia.cz. Samozřejmostí je stravování formou all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 56 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 8763 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 2232 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 840 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 250 Kč za osobu

6. Hotel Kempinski Soma Bay *****

Zdroj: Invia.cz

Členité zahrady, umělé potůčky, laguny a skalky, moře na dosah ruky. Hotel Kempinski představuje krásnou oázu klidu a luxusu na výběžku poloostrova Soma Bay asi 50 km od města Hurghada. Nemusíte se však bát, že budete příliš stranou a neužijete si žádnou zábavu. U hotelu leží lázeňské centrum Les Thermes Marins Thalasso Spa a je obklopen restauracemi a nejrůznějšími atrakcemi nabitým resortem. I samotný hotel toho nabízí dost a dost. Zejména opravdu nádherné ubytování, prostředí a vybavení.

Hotel Kempinski drží na Invia.cz hodnocení 4,8 z 5 bodů, samotná kvalita ubytování je pak hodnocena plnými pěti hvězdičkami. V tomto ohledu patří mezi špičky v dané oblasti a nejlépe hodnocené hotely nejen v rámci našeho žebříčku. Hotel však nabízí především stravování formou plné penze nebo polopenze, takže nemusí oslovit zájemce o all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 5 z 5 (fantastické) od více jak 2488 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1840 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 1270 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 14 900 Kč za osobu

7. Hotel Marriott Beach Resort *****

Zdroj: Invia.cz

Chcete být v centru dění a mít to všude blízko? Hotel Marriott Beach Resort se nachází jen cca 1 km od centra města Hurghada a taky kousek od letiště. Tato poloha může být zajímavá pro cestovatele, kteří chtějí častěji navštěvovat město a nasávat jeho atmosféru.

I samotný hotel je ovšem velmi pěkný, leží v těsné blízkosti moře a nabízí kvalitní vybavení. Patří k velmi vysoce hodnoceným (4,5 z 5 na Invia.cz) a přitom zde lze často sehnat i poměrně cenově dostupné pobyty. Stravování je možné formou polopenze nebo all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 70 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 3026 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 4189 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 1979 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 10 500 Kč za osobu

8. Hotel Cleopatra Luxury Resort ****

Zdroj: Invia.cz

Cleopatra Luxury Resort je další hotel, který se nachází v blízkosti rušného letoviska Makadi Bay. K jeho centru je to odtud cca 2 km. Hotel leží přímo u pláže a nabízí ubytování v mnoha menších budovách rozmístěných v srdci zelené zahrady.

Za skrývá rovnou i sedm bazénů a dva bazény pro děti. Samozřejmě nechybí ani několik barů a restaurací, obchody i jiné vyžití včetně nabídky sportovních aktivit. Ubytování v dvoulůžkových pokojích je velmi vysoce hodnocené. Potěší vás čistota i kvalita služeb. Hotel Cleopatra je zkrátka příjemná destinace pro pěknou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 68 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 1537 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 2451 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více jak 750 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 10 000 Kč za osobu

9. Hotel Stella Di Mare Beach Resort & Spa *****

Zdroj: Invia.cz

U letoviska Makadi Bay se nachází i zajímavý resort Stella Di Mare, který působí jako pouštní vesnice. Architektura budov v pískové barvě je velmi atraktivní, stejně tak členité vnitřní prostory s bazény a skalkami. Potěší i těsná blízkost pláže, z níž do moře vybíhá velmi dlouhé molo. Stella Di Mare se může stát skvělým místem pro klidnou, ale i aktivnější dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 907 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 4510 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 4916 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (skvělé) od více jak 1205 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 7 900 Kč za osobu

10. Hotel Jaz Makadi Star and Spa Resort *****

Zdroj: Invia.cz

Stylový hotel Jaz Makadi Star and Spa Resort se nachází opět ve známém a vyhledávaném letovisku Makadi Bay. Může nabídnout elegantní a útulný exteriér i interiér s řadou příjemných kaváren a taveren či restaurací. Nechybí ani lázeňské a saunové centrum. Se svými cca 160 pokoji patří hotel v rámci oblasti spíše mezi střední až menší. To může být pro leckoho i výhoda. Hotel je velmi dobře hodnocený (4,7 bodů z 5) a může poskytnout příjemné zázemí pro osvěžující dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 14 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 1758 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 1583 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více jak 413 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 13 500 Kč za osobu

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

5 + nine =