Nejlepší hotely na jižní Moravě

Mikulov na jižní Moravě
Mikulov na jižní Moravě
Víno, cykloturistika, malebná a kultivovaná krajina, ale taky kouty divoké přírody, roviny i pahorkatiny, dýchající historie, slunce, zpěv, tanec, pohostinnost – to vše je jižní Morava. Samotný termín jižní Morava je trochu matoucí. Obvykle se po tímto pojmem míní Jihomoravský kraj. V širším smyslu sem však může patřit i jižní část zlínského kraje s městy jako Uherské Hradiště či Uherský Brod, které svým slováckým rázem, vinařstvím i krajinným charakterem jistě naplňují představu o jižní Moravě.

Každopádně tento region nabízí mnohé. Milovníci panenské přírody mohou vyrazit do lužních lesů pod Břeclaví, prozkoumat Moravský kras nad Brnem nebo třeba Podyjí, Ždánický les nebo třeba Chřiby. Nádherná panorámata nabízí bezesporu i Pálava proslulá vínem. Za koupáním můžete vyrazit k některé z přehrad, třeba k vranovské, brněnské nebo na Nové Mlýny. A taky k bezpočtu rybníků, jezírek a jiných přírodních i umělých koupališť či aquaparků.

Milovníci historie jistě naleznou spoustu krás v Brně, Znojmě, Mikulově, Uherském Hradišti i ve stovkách zachovalých historických vesniček, které tvoří pravé srdce jižní Moravy, země nebývale úrodné, a tudíž odedávna spjaté především s venkovem a zemědělstvím.

Ať už vás ale na jižní Moravu přivádí cokoli, základem je jistě dobré zázemí v podobě kvalitního ubytování. Pokud jste si cílovou stanici dovolené nebo jiné cesty nevybrali, máme pro vás žebříček nejlepších hotelů na jižní Moravě, který vám poskytne zajímavou inspiraci.

Nejlepší hotely na jižní Moravě, od luxusních až po nejstylovější

1. PROSECCO RESIDENCE MARKO

📌 Nejlepší hotel pro romantickou dovolenou

Více fotografií na: Booking.com

Historické město Valtice v samém srdci jižní Moravy leží mezi dalšími významnými městy této oblasti – Mikulovem a Břeclaví. Atrakcí, aktivit, krásných míst a pamětihodností je tudíž v okolí doslova bezpočet. Nejbližší dominantou je ovšem rozhodně slavný valtický zámek, památka ze seznamu UNESCO. Nádherné ubytování Prosecco Residence Marko se od něj nachází jen 4 km. Nabízí úchvatné ubytování v apartmánech a pokojích v areálu s restaurací i barem a s přístupem k malebné zahradě i wellness zařízení s bazénem či saunou. V pokojích je vlastní koupelna, klimatizace, Wi-fi, TV a u některých apartmánů i terasa.

Vnější i vnitřní prostředí Residence Marko je opravdu okouzlující, dokonale čisté, moderní, vkusné, elegantní. Jde o ideální destinaci pro odpočinek, ale i aktivní dovolenou – k dispozici jsou velké možnosti sportovního vyžití a okolí přeje zejména cykloturistice. Toto ubytovací zařízení má vynikající hodnocení. Hosté oceňují zejména komfort, čistotu, vybavení, ale i skvělý personál a prostředí. Spokojení budou i náročnější turisté a cestovatelé. Residence Marko může být skvělým cílem i pro romantickou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (fantastické) od více jak 35 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 182 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 286 návštěvníků

2. Spa Resort Lednice

📌 Hotel s nejlepším wellness

Více fotografií na: SPA.cz

Nádherné a věhlasné lednické zahrady s několika zámečky, minaretem a úchvatnými výhledy zná snad každý, stejně tak lednický zámek. Toto místo je pro dokonalou dovolenou jako stvořené. Zejména pokud máte rádi historii, krásnou přírodu a romantiku. Spa Resort Lednice pak představuje moderní oázu v tomto městě tepajícím historií a nespočetnými krásami. Stylově zařízení pokoje, krásné prostředí, výborný personál a rozsáhlé služby. To vše na vás zde čeká.

Samozřejmě, že tento resort láká především na lázeňské procedury a wellness, což je ostatně patrné už z názvu. Najdete zde vnitřní i venkovní bazén i saunu. Oddat se můžete léčbě jodovou mořskou vodou, elektroterapii, fyzioterapii i dalším prožitkům a požitkům. Resort má skvělé hodnocení a zklamání určitě nehrozí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 125 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více jak 424 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 121 návštěvníků

3. Amande Wine Wellness Hotel, Hustopeče

📌 Zrekonstruovaný wellness hotel pár stovek metrů od sklípků

Více fotografií na: Booking.com

Další parádní wellness záležitost se nachází v malém, ale historicky docela významném městečku Hustopeče. Leží pár kilometrů severně od nádrží Nové Mlýny a kousek od Velkých Pavlovic – tedy i v srdci významné jihomoravské vinařské oblasti. Do Hustopečí můžete vyrazit do vinných sklípků a za krásami vinic, ale i známých ovocných sadů. Je zde dokonce i hojně navštěvovaný a turisticky vděčný mandloňový sad, ve kterém se rozkládá i pěkná menší rozhledna. Milovníky historie naláká ještě víc historické Dukelské náměstí se sloupem Nejsvětější trojice nebo unikátní radniční budovou.

Samotný hotel Amanda Wine se nachází přímo v centru města. Jen o ulici výše nad zmíněným náměstím. Součástí hotelového komplexu je i velmi elegantní, moderní restaurace Amanda Restaurant, a dokonce i vlastní vinný sklípek, kde si můžete poslechnout cimbálovku a ochutnat lahodné nápoje. Součástí wellness části je pak i saunový svět a četné služby jako masáže, koupele apod. Skvěle vybavené jsou i pokoje s vlastní koupelnou, TV, minibarem i kosmetickou sadou. Hotel je výborně hodnocený a výhodně situovaný, takže určitě stojí za pozornost.

Tip: Podívejte se na nejlepší wellness hotely v ČR

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (fantastické) od více jak 221 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (dobré) od více jak 770 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 700 návštěvníků

4. Wellness Hotel Volařík, Mikulov

📌 Luxusní ubytování v srdci Pálavy – Mikulově

Více fotografií na: Booking.com

Mikulov je město nespočtu krás, i když je docela malé. Nachází se zde slavný zámek, nádherné historické centrum, pověstný Svatý kopeček, jenž je významným poutním místem a okolo se rozléhá překrásná krajinná oblast Pálava s dominantním vrcholem Děvín a hradem Děvičky. Unikátní příroda i historie, nekonečné vinice, nádrže Nové Mlýny. Mikulov a okolí může nabídnout opravdu hodně. A v září se zde tradičně koná jedna z nejvýznamnějších slavností vinobraní v ČR – tedy mikulovské vinobraní.

Wellness hotel Volařík může být skvělou destinací, pokud se rozhodnete vyrazit třeba právě na tuto slavnost, ale i kdykoli jindy. Nachází se kousek od centra města, s výhledem na zmíněný zámek. Prostředí tohoto moderního hotelu je opravdu úchvatné. Jde o architektonickou perlu obklopenou zahradami a terasami pro odpočinek a regeneraci. Nechybí ani vinný sklípek, vyhřívaný bazén a rozsáhlé wellness služby. Jednoznačně vynikající volba.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více jak 106 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (dobré) od více jak 671 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 1 460 návštěvníků

5. Boutique Hotel Vinařství Škrobák, Čejkovice

Více fotografií na: Booking.com

Mezi Hodonínem a Velkými Pavlovicemi se nacházejí Čejkovice, malebná víska, v jejíž blízkosti – v lůně klidné a tiché přírody – leží unikátní boutique hotel Vinařství Škrobák. Jak název napovídá, jde o malý hotel s luxusními, individuálními službami, těsně spojený s vlastním vinařstvím. Hotel nabízí nádherné výhledy a sám o sobě je opravdu krásný, elegantní a zařízený v moderním minimalistickém duchu. Z designu pokojů i společných prostor a venkovních teras budete jistě nadšení. Ideální místo pro poklidnou, romantickou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (fantastické) od více jak 7 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (fantastické) od více jak 3 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 50 návštěvníků

6. Bukovanský mlýn

📌 Nejlepší hotel na Moravě pro rodiny s dětmi

Více fotografií na: Booking.com

Předchozí hotely se nesly převážně v moderním stylu a je třeba je vyvážit něčím z trochu jiného soudku. Bukovanský mlýn je hotel zařízený v rustikálním slohu s dubovým vybavením a dominantou v podobě tradičního větrného mlýnu. Nachází se v krásném, přírodním prostředí pod Ždánickými vrchy – jen pár kilometrů na sever od Kyjova. Hotel má špičkové hodnocení od hostů, kteří oceňují především lokalitu, prostředí hotelu, čistotu, ale i kvalitu služeb a zařízení. Toto místo může být skvělé i pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku –
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 2 202 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 164 návštěvníků

7. Hotel Galant Lednice

Více fotografií na: Booking.com

Další hotel v úchvatné Lednici, městě zahrad, rybníků a zámků. Toto město má tolik co nabídnout, že jeden den nikdy nestačí. Proto je potřeba dobré ubytování. Hotel Galant ho nabízí. Leží v krásném prostředí zákrutu Zámecké Dyje. Má vlastní venkovní bazén, vynikající restauraci i spoustu dalších lákadel i pro náročnější hosty. Čtyřhvězdičková volba s výborným hodnocením.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 30 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 3,9 z 5 (dobré) od více jak 196 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 1 140 návštěvníků

8. Hotel Kravi Hora

Více fotografií na: Booking.com

Hotel Kravi Hora se nachází u Bořetic poblíž Velkých Pavlovic. V blízkosti je například rozhledna Slunečná o kousíček dále nádrže Vodní Mlýny nebo Aquapark Moravia a samozřejmě nekonečné vinice. Tento tříhvězdičkový hotel zaujme unikátním architektonickým stylem tak trochu ve „skandinávském“ duchu – tvoří do barevné, těsně přiléhající domečky. Prostředí s jezírkem, vinným sklípkem i restaurací je velmi malebné, klidné a okouzlující. Připočtěte vynikající jídlo a víno a určitě budete nadšeni.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (velmi dobré) od více jak 1 588 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9 z 10 (fantastické) od více jak 735 návštěvníků

9. Vinařský pension André

Více fotografií na: Booking.com

Vskutku krásný vinařský penzion u Velkých Pavlovic, který stylem připomíná historické stavby z vinařských regionů Francie či Itálie. Fascinující okolí i vybavení. Penzion nabízí i samostatné apartmány roztroušené ve fascinujícím prostředí zahrad, hájů a vinic. Vinný sklípek (či spíše pořádný sklep) je zde samozřejmostí. Dokonalá destinace i pro náročné duše. Ideální pro romantiku a gastronomické (vinařské) prožitky.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 338 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více jak 347 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,5 z 10 (fantastické) od více jak 251 návštěvníků

10. Hotel Vinice Hnanice

Více fotografií na: Booking.com

Architektonicky docela pozoruhodný hotýlek ležící přímo mezi vinicemi v NP Podyjí. Nadšení budou milovníci nádherné přírody i luxusního ubytování. Hotel má vlastní venkovní i krytý bazén, velmi pěkné pokoje i kvalitní služby.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (fantastické) od více jak 151 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (velmi dobré) od více jak 977 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9 z 10 (fantastické) od více jak 73 návštěvníků

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

10 + 15 =