TOP 15: Nejlepší wellness hotely v ČR a na Moravě

Wellness centra a hotely rostou v dnešní uspěchané době jako houby po dešti. Pokud občas zatoužíte po klidu a relaxaci, nabídnou vám sladkou a hřejivou náruč, ve které si můžete aspoň na chvíli odpočinout. Lázně, sauny, vířivky, masáže, různé druhy uvolňujících a relaxačních terapií, taky lahodné občerstvení – wellness nabízí mnoho možností pro potěchu duše i těla.

Tyto radosti si můžete dopřát sólo, ale skvěle si je jistě užijete zejména s partnerem nebo přáteli. Wellness pobyt může být taky skvělým dárkem pro blízkou osobu, o níž víte, že by takovou péči ocenila nebo potřebovala. V dnešním článku vám proto nabídneme žebříček nejlepších wellness hotelů v ČR.

Každý představíme v krátké recenzi a podíváme se do všech koutů naší země, abychom nikoho nediskriminovali. Zároveň jsme se snažili vybírat rozmanité varianty, aby si na své přišel opravdu každý. Máte se rozhodně na co těšit.

Žebříček nejlepších wellness hotelů v ČR podle naší redakce

1. Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

📌 Nejlepší wellness hotel pro ty nejnáročnější

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Už složitý a dlouhý název napovídá, že půjde o exkluzivní záležitost pro náročné zájemce. Slova jako chateau (tedy zámek) a spa (čili lázně) pak uhodí na tu správnou strunu. Chateau Herálec je pětihvězdičkový hotel a nachází se přímo v zámku Herálec u Havlíčkova Brodu. Jde o nádhernou kulturní památku s historií sahající až do roku 1226. Hotel se zde nachází od roku 2011.

Najdete v něm 19 luxusních pokojů s dokonalým servisem. Součástí resortu jsou i Spa by L’Occitane – tedy lázně s úchvatnými prostorami i wellness službami. Najdete zde bazény, saunový svět, relaxační silencárium, herbárium, masážní salony a taky fitcentrum. Využít můžete i speciální relaxační a regenerační proceduru s technologií Biosynchron. Herálec je opravdu výjimečná destinace, pro každého, kdo se chce nechat maximálně rozmazlovat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 250 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 220 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 96% od více jak 50 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 5 500 Kč za pokoj / noc

2. Wellness & spa hotel Augustiniánský dům, Luhačovice

📌 Jeden z nejlepších wellness hotelů na Moravě

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Luhačovice. Oáza klidu a zdraví v srdci Moravy, ve Zlínském kraji. Kam jinam vyrazit za rozmarnými požitky, relaxací a regenerací než právě sem? Luhačovice jsou však plné hotelů a wellness center. Jasně na špici však patří lázeňský a wellness hotel Augustiniánský dům s 25 pokoji (tím nejluxusnějším je apartmá Leoše Janáčka). Nachází se v nádherném prostředí mezi zahradami a lesy a přitom jen kousek od malebného prostředí luhačovické přehrady. O zábavu zde budete mít postaráno. Hotel sám nabízí pobyty i s komplexními wellness službami, jakožto i léčebnými procedurami. Jde o jeden z nejlepších wellness hotelů na Moravě.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 429 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 190 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 95% od více jak 430 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 3 850 Kč za pokoj / noc

3. Hotel Sladovna, Černá Hora na Brněnsku

📌 Nejlepší wellness pro milovníky piva

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Milovníci piva a líbezného odpočinku nechť zbystří. Další místo našeho žebříčku totiž obsadil čtyřhvězdičkový hotel Sladovna se 40 pokoji – a název je zajisté dostatečně výmluvný. Jde o stylový hotýlek v obci Černá Hora na Brněnsku stojící těsně vedle nejstaršího českého pivovaru.

Součástí hotelu jsou pivní lázně se spoustou procedur, bazén s vířivkou, saunový svět a opět si můžete dopřát i masáže a další procedury. Velmi pěkné a klidné prostředí pro krásné prožitky i gurmánské zážitky.

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 685 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 285 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 95% od více jak 194 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 2 600 Kč za pokoj / noc

4. Cihelny Golf & Wellness Resort

📌 Nejlepší wellness pro golfisty a jejich partnerky

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Jižně, přibližně 7 km od nejznámějších českých lázní Karlových Varů se nachází hotel a wellness resort Cihelny. Zde si přijdou na své nejen milovníci klidného a krásného přírodního prostředí, ale třeba i golfu. Samozřejmostí je nabídka komplexních wellness služeb pro odpočinek od stresu a shonu všedního života.

Čeká na vás krásný, 11 metrů dlouhý bazén, saunový svět a malé fitness centrum. Dopřát si můžete řadu masáží, včetně té, určené pro těhotné partnerky. Ty ostatně ocení také možnost kosmetických služeb přímo v hotelu. A pokud sebou vezmete i malé ratolesti, těšit se mohou na vybavené dětské hřiště. Zkrátka ideální wellness dovolená pro celou rodinu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (vynikající) od více jak 640 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 1 379 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 91% od více jak 7 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 2 000 Kč za pokoj / noc

5. Penzion Jurášek, Kunčice pod Ondřejníkem

📌 Ideální „wellness“ pro rodinu v přírodě

Zdroj fotografie a více fotografií na Booking.com

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide? Nikoli jen černooký bača, ale každý, kdo touží po krásách přírody a odpočinku v jejím náručí. Jako zázemí si v lůně těchto hor můžete zvolit penzion Jurášek, se kterým povýšíte už tak silné zážitky na ještě lepší úroveň.

Penzion se nachází v Kunčicích pod Ondřejníkem. Po pěší túře si vychutnáte skvělou večeři v hotelové restauraci a pak se můžete přesunout do sauny nebo krytého bazénu. Nejedná se sice o typický wellness hotel, ale v kombinaci s krásnou přírodou si na své přijde především vaše hlava.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 488 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 297 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 3 000 Kč za pokoj / noc

6. Theatre Hotel, Olomouc

📌 Ideální s kombinací návštěvy restaurace Entrée Přemka Forejta

Zdroj fotografie a více fotografií na Booking.com

Taky hanácká metropole Olomouc nabízí bezpočet příležitostí k relaxaci v podobě wellness zařízení a hotelů. Jedním z nich je i Theatre Hotel, který může zaujmout velice zajímavým konceptem, stylem a designem. K hotelu náleží taky Wellness Scene. Koupele, masáže, osvěžující procedury – to vše si můžete užít plnými doušky. Stačí navštívit Theatre Hotel na Ostravské ulici v Olomouci.

Hlavním lákadlem, mimo zmíněného wellness centra (který můžete jako ubytovaný host využívat zdarma) je také restaurace Entrée známého kuchaře a porotce MasterChef Česko Přemka Forejta. Díky tomu stojí pobyt minimálně za zvážení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (vynikající) od více jak 157 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 776 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 3 000 Kč za pokoj / noc

7. Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou

📌 Nejlepší wellness hotel v Krkonoších

Zdroj fotografie a více fotografií na Booking.com

Moderní a přitom ve spojení s přírodou. Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou je famózním dílem architektury – a to zvenčí i zevnitř. V hotelu vsadili na dřevěný design. Důvod je zřejmý, zařízení se nachází v nitru největšího českého pohoří. Kromě sportu, poznávání přírody či lyžování, které Krkonoše nabízejí, můžete v Aparthotelu Svatý Vavřinec zažít taky relaxaci, masáže, koupele – zkrátka vše, co má mít správné wellness centrum.

Vybavení wellness centra zahrnuje mimo jiné: vířivku, finskou saunu s venkovní ochlazovací sprchou, Kneippův chodník, bio saunu s aromaterapií, parní saunu, zážitkové sprchy, chrlič ledu, odpočívárnu, společenskou část s barem či privátní vířivku.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 178 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 1 489 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 87% od více jak 17 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 2 000 Kč za pokoj / noc

8. Chateau Mcely

📌 Nejlepší wellness hotel jen kousek od Prahy (50 minut autem)

Zdroj fotografie a více fotografií na Booking.com

Další zámecký hotýlek, tentokrát ve Středočeském kraji, v okrese Nymburk. Přivítá vás v nádherném prostředí zámeckých zahrad, které jsou samy o sobě dostatečně osvěžující. Kdyby vám to přece jen nestačilo, najdete v resortu i lázně Mcely Bouquet Spa. Ty se orientují především na přírodní aromaterapii a můžete se zde věnovat i řadě dalších procedur nebo si pořídit vynikající kosmetiku. Za zmínku stojí i mimořádně útulné a komorní prostředí těchto lázní. Čeká vás klid a romantika par excellence.

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 499 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 191 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 3 500 Kč za pokoj / noc

9. Retro Riverside Wellness Resort, Karlovy Vary

📌 Jeden z nejlepších wellness hotelů v Karlových Varech

Zdroj fotografie a více fotografií na Booking.com

Ještě se na skok vraťme do Karlových Varů. Na samotném břehu zdejší přehrady se nachází Retro Riverside Wellnes hotel a resort. Zdá se, jako by přímo vystupoval z vody a nabízí krásné scenérie a prostředí. Nabídka wellness služeb je značně rozsáhlá. Využít můžete široký výčet procedur, masáží a terapií – včetně terapie světlem, kyslíkové terapie nebo aromaterapie. Nechybí 5 různých saun ani salon krásy či fitness centrum. Zkrátka je zde vše, po čem unavené srdce touží.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 436 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9 z 10 (fantastické) od více jak 961 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 96% od více jak 6 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 5 000 Kč za pokoj / noc

10. Hotel Nautilus, Tábor

📌 Další krásný wellness hotel na zvážení

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Přímo v jádru někdejšího husitského města Tábor leží stylový hotýlek Nautilus, který nabízí nádherné výhledy na Žižkovo náměstí. Je zde 22 příjemně velmi příjemně a vkusně zařízených pokojů, těšit se můžete i na skvělou gastronomii a nechybí ani nově otevřené hotelové wellness zázemí, které nabídne finskou saunu, eukalyptové koupele, vířivku, masáže horkými kameny, andělské zábaly i jiné vyžití. K procedurám přitom využívá luxusní kosmetiku značky Gerard´s.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 243 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9 z 10 (fantastické) od více jak 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 91% od více jak 20 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 2 800 Kč za pokoj / noc

11. Chateau St. Havel – Wellness Hotel, Praha

📌 Krásný wellness hotel s kouskem přírody přímo v Praze

Zdroj fotografie a více fotografií na Booking.com

Srdce novogotického zámečku v Praze Krči tepe ve velmi hřejivém a uklidňujícím rytmu. Ukrývá totiž malebný čtyřhvězdičkový wellness hotel Chateau St. Havel se špičkovými službami. Sauny a vířivky, degustační menu, masáže. Vše si můžete vychutnat plnými doušky. Hotel navíc leží v krásném přírodním prostředí a zároveň je jen cca 10 kilometrů vzdálen od historického centra Prahy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (vynikající) od více jak 275 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více jak 1 027 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 93% od více jak 43 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 1 600 Kč za pokoj / noc

12. Hotel Vitality, Vendryně

📌 Moderně pojatý wellness hotel v Beskydech

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Čtyřhvězdičkový hotel Vitality je nepřehlédnutelný už pro své odvážné architektonické pojetí ve stylu moderny. Nachází se v obci Vendryně v Beskydech. O zajímavé a krásné okolí tudíž taky není nouze. Pokud si po budete chtít po náročné horské turistice dopřát regeneraci a odpočinek, můžete využít zdejší bohatě vybavené wellness centrum s vnitřním bazénem, soláriem, vířivkou, saunou, ale i tepidariem či fitcentrem a množstvím souvisejících služeb.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (vynikající) od více jak 651 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 96 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 95% od více jak 59 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 3 600 Kč za pokoj / noc

13. Aquapalace Hotel Prague, Praha

📌 Nejlepší wellness hotel s aquaparkem

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Hotel Aquapalace v Praze náleží k největšímu středoevropskému aquaparku. Je tedy nabíledni, že i vybavení tohoto hotelu a jeho wellness „divize“ bude na špičkové úrovni. Najdete zde saunový svět s různými typy saun, centrum fyzioterapie a rehabilitace (Balneo & Medical) – kde vám pomocí ozdravných procedur pomohou s nejrůznějšími neduhy – i mnoho dalších možností a vyžití. Aquapalace je zkrátka prestižní destinace.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1 540 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 1 005 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 94% od více jak 67 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 2 850 Kč za pokoj / noc

14. Wellness hotel V Nebi, Příchovice, Kořenov

📌 Nejlepší wellness pouze pro dospělé

Hotel s příznačným názvem v Nebi je okouzlující ubytovací zařízení, které se nachází mezi Tanvaldem a Harrachovem v obci Příchovice. Je to hotel, který ubytuje pouze dospělé hosty v jednom ze svých 13 pokojů. Díky tomu o vás bude královsky postáráno.

Samotný wellness zaujímá v hotelu 800 m2 a můžete navštívit vnitřní bazén, sauny, venkovní vyhřívaný bazén se saunovým jezírkem. Vyčistitt hlavu si můžete při příjemné degustaci večeře nebo na 250 m2 velké panoramatické terase.

Jen je často vyprodáno, takže svůj termín si budete muset pečlivě hlídat.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (fantastické) od více jak 168 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 4 000 Kč za pokoj / noc

15. Maximus Resort, Brno

📌 Nejlepší wellness hotel v Brně

Zdroj fotografie a více fotografií na Spa.cz

Další rozmazlování u přehrady, protože u vody je prostě dobře a na moře máme u nás holt smůlu. Brněnská přehrada nabízí romantické a krásné přírodní prostředí se spoustou vyžití. Pokud se ubytujete v elegantním čtyřhvězdičkovém hotelu Maximus, můžete kromě koupání, sportu nebo procházek do okolních lesů a návštěvy blízkého hradu Veveří vyzkoušet taky místní wellness centrum.

Nachází se v prostředí opravdu krásné umělé laguny, kde se aspoň na chvíli přenesete do exotických, tropických dálav. Je zde rozsáhlý a úchvatně vybavený saunový svět, můžete navštívit vířivku pod širým nebem a taky se oddat masážím různého druhu. Určitě vám zde nebude ke štěstí nic chybět.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 3 013 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 1 061 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz (rezervace pobytů zde) – 94% od více jak 93 návštěvníků
 • Cena ubytování: od 2 500 Kč za pokoj / noc

Jak vybrat nejlepší wellness?

Naše recenze wellness hotelů nabídly pestrou směs destinací a rezortů. Při výběru se tak můžete řídit tím, co máte rádi a co vás láká – nebo přemýšlet nad tím, co by ocenil obdarovaný, který od vás dostane pobyt jako dárek.

Zvolíte raději pobyt v horách, v divoké přírodě a spojený s turistikou či jinými sporty? Nebo si dopřejete pohodičku u přehrady v lázeňském městě (třeba v Augustiniánském domě v Luhačovicích nebo hotelu Retro Riverside v Karlových Varech)? Nebo se vžijete do kůže šlechtice a vyzkoušíte některý z „chateau“ hotelů – třeba Herálec nebo Mcely? Záleží jen na vás.

Můžete si však být jisti, že ať už zvolíte jakýkoliv z doporučených wellness hotelů, budete spokojeni. Nakonec můžete třeba postupně vyzkoušet všechny.

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

10 + fourteen =