TOP 10: Nejlepší hotely v Řecku podle tisícovek recenzí

Řecko patří jednoznačně mezi nejnavštěvovanější evropské země. Nabízí totiž vše, po čem může srdce cestovatele nebo turisty zatoužit. Nádherné moře s plážemi všeho druhu, velehory i žírné nížiny, které lze probádávat, a samozřejmě (možná v první řadě) ohromné historické a kulturní bohatství. Řecko je považováno za kolébku evropské civilizace a dodnes dýchá neuvěřitelnou atmosférou.

V dnešním článku pro vás máme desítku nejlepších hotelů v Řecku – a to nejen na jeho pevninské části, ale především na oblíbených ostrovních destinacích v Egejském, Jónském nebo Středozemním moři. Vybrali jsme pro vás exkluzivní rezorty, ve kterých najdete skvělé vybavení a dočkáte se prvotřídních služeb. Na své si tedy přijdete, i pokud se považujete za náročné návštěvníky.

Co čekat od dovolené v Řecku?

Pevninské Řecko je převážně hornatá, divoká a velmi rozmanitá země, která i v dnešní době stále působí nezkroceným dojmem. Dokonce i z velkoměst sálá živočišný temperament, zcela odlišný od severnějších evropských metropolí. Mimořádnou krásou krajiny a rázovitostí však oplývá i bezpočet ostrovů zejména v Egejském, ale i západním Jónském moři. Tyto řecké ostrovy, mezi něž patří například Kos, Rhodos, Kréta, Zakynthos nebo třeba Korfu, jsou pro turisty z Evropy i jiných kontinentů často zajímavější než samotná pevninská část – alespoň pokud jde o poklidnou dovolenou strávenou povětšinou na pláži.

Řecko patří k zemím s nejbohatší a nejvíce probádanou historií. Čas jeho největší slávy se pojí se starověkem a antickou kulturou. Řecké městské státy jako Athény, Korint, Sparta, Argos, Théby nebo Mykény patří k nejvýznamnějším historickým a archeologickým lokalitám na světě. V Řecku najdete pozůstatky monumentálních staveb, chrámů, stadionů a amfiteátrů, které dodnes berou dech, ačkoli se na nich notně podepsala uplynulá tisíciletí.

Do Řecka můžete vyrazit za poznáním, turistikou anebo jen za odpočinkem a relaxací – a všeho se vám může dostat vrchovatou měrou. Určitě si zamilujete nejen historickou architekturu a nádhernou krajinu, ale i místní lid a prostředí vesniček i měst. Řekové jsou přátelští a vášniví, umí se bavit, užívat si života a taky odpočívat.

Určitě si nenechte ujít řeckou kuchyni a ochutnávejte vynikající speciality, jako je musaka, dolmades, souvlaki, keftedes anebo světoznámý gyros, který má však v zemi svého původu značně odlišnou podobu než obvykle například u nás. Za ochutnání taky rozhodně stojí řecká vína a některé další nápoje, které jistě budete moci ochutnat v rámci all inclusive dovolené.

Nejlepší hotely v Řecku

1. Hotel Ikaros Beach Luxury Resort & Spa, Kréta

📌 To nejlepší na Krétě podle nás

Hned na prvním místě našeho žebříčku se podíváme na jeden z nejlepších hotelů na Krétě, pátém největším ostrově ve Středozemním moři, který je sice od Řecké pevniny poměrně vzdálen, ale patří k této zemi už někdy od 15. století před Kristem, kdy se ho zmocnily mykénští dobyvatelé. Největším městem Kréty je Heraklion, který je od hotelu Ikaros vzdálen jen něco přes 30 km, což jistě stojí za výlet (a nejen díky tomu, že kousek od města najdete nejvýznamnější krétskou historickou lokalitu Knossos). Nejbližšími městečky jsou však Malia a o něco vzdálenější Limenas Chersonisou. Dalším významným městem, které leží cca 30 km daleko je Agios Nikolaos.

Hotel se tedy nachází na severním pobřeží hned u písčité pláže s bezpečným pozvolným vstupem do moře. Letovisko je velmi dobře vybavené, nebudou vám chybět obchůdky, restaurace ani bary – i v samotném komplexu Ikaros, který tvoří více budov a bungalovů, najdete 4 restaurace a tři bary. Samozřejmostí je venkovní bazén.

K dalšímu vybavení patří dětské hřiště, hřiště na volejbal či tenisový kurt nebo posilovna či sauna. Hostům hotelu jsou zdarma k dispozici lehátka a slunečníky na pláži. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastním WC a koupelnou, ledničkou, TV i bezpečnostní schránkou. Jejich součástí je taky balkon a terasa. Strava je all inclusive. Hlavní jídla jsou podávaná formou bufetu.

Tento moderní hotel je situován v malebné a velmi klidné oblasti pod svahy kopců a osvěžuje ho spousta zeleně. Jde o opravdu nádherné místo, které lze k návštěvě jen doporučit. Svědčí o tom i hodnocení 4,6 z 5 na portále Invia.cz.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 70 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1091 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 920 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 116 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 14 890 Kč za osobu

2. Hotel Avra Imperial Beach Resort and Spa, Kréta

📌 Nejlepší pro poklidnou dovolenou na Krétě

I další hotel naší recenze se nachází na Krétě, tentokrát však na jejím severozápadním konci. Resort leží v rybářské obci Kolimbari. Nejbližšími většími obcemi jsou Agía Marína (asi 10 km) a Chania (cca 15 km) na východě. Nebo Kissamos a Platanos cca 12 km na západě.

Hotel sestává z několika budov a najdete v něm plné vybavení včetně tří restaurací a několika barů, taky rovnou tři rozměrné vnější bazény a dětský bazén s brouzdalištěm, nechybí ani vířivka a wellness. Ještě více však jistě potěší bezprostřední blízkost dlouhé pláže. Pokud jde o samotné pokoje, očekávat můžete klimatizaci, vlastní WC a koupelnu, TV, telefon, minibar i připojení k internetu. Nechybí ani terasa či balkón.

Hotel je tedy nadstandardně vybaven a zaujme vás, i pokud si potrpíte na luxus a rozmazlování. Jde o skvělou destinaci pro poklidnou dovolenou – chybět vám však rozhodně nic nebude – a tento resort je velmi vhodný i pro rodiny s dětmi. Na portále Invia.cz drží vynikající hodnocení 4,7 z 5.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 37 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1760 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1084 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 77 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 535 Kč za osobu

3. Hotel Andriana Princess Resort & Spa, Rhodos

📌 To nejlepší na ostrově Rhodos

S dalším místem našeho žebříčku hotelů se přesuneme z Kréty na jiný řecký ostrov, tentokrát to bude Rhodos v egejském moři. Rhodos má za sebou srovnatelně slavnou a bohatou historii jako Kréta. Pojí se s ním mnoho řeckých mýtů a ve starověku se na něm vystřídalo mnoho kultur, včetně fénické, minojské a achajské. Na Rhodu měl také stát jeden ze sedmi divů světa – Rhodský kolos. Ten už zde bohužel nenajdete, ale je zde mnoho jiných věcí a míst k vidění a navštívení. Poblíž hotelu Andriana se nachází například městečko Lindos s úchvatnou pevností postavenou řádem johanitů.

Samotný resort leží u poklidné obce Kiotari. Najdete zde opravdu nádherné a široké pláže, převážně písčité a oblázkové. Voda je krásně průzračná. Ve vesnici najdete i řadu obchůdků a restaurací. A podobné možnosti skýtá i přímo hotelový komplex Andriana, který okouzlí svou elegancí.

Nabízí restaurace i několik barů a rozměrný venkovní bazén. Zahrát si můžete tenis či volejbal, v hotelu je i posilovna nebo dětský koutek a hřiště. Pokoje jsou klimatizované, s balkonem, TV, minibazarem a trezorem. Exkluzivní pokoje pak mají i vlastní vířivku nebo bazén. Hotel má na Invia.cz parádní hodnocení 4,7 z 5ti možných.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 3564 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 1625 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více jak 85 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 17 991 Kč za osobu

4. Hotel Mitsis Alila Resort & Spa, Rhodos, Faliraki

📌 To nejlepší pro rušnější dovolenou na ostrově Rhodos

I tento hotel se nachází na velmi oblíbeném a turisticky vyhledávaném ostrově Rhodos – a stejně jako předchozí se těší hodnocení 4,7 z 5 na portále Invia.cz. Hosté oceňují kvalitu ubytování a vybavení, stejně tak vysoce hodnotí i stravování a okolní prostředí. Resort tedy nabízí mimořádně vyvážené možnosti.

Nachází se v severovýchodní části ostrova, jen cca 10 km od hlavního města Rhodos, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. V blízkosti jsou ale i další větší městečka – jen cca 4 km je to do obce Koskinou, na protějším (západním) pobřeží pak leží Lalysos. Není tedy divu, že letovisko Faliraki (kterého je hotel součástí) patří mezi ty rušné.

Samotný hotelový komplex je velmi rozlehlý, hlavní budova má 8 pater a doplňuje ji několik menších budov. Součástí hotelu je rovnou 8 restaurací a množství barů i kaváren. Nechybí zde směnárna, obchůdky ani autopůjčovna. Odpočívat můžete u venkovních či vnitřních bazénů, můžete si zajít do posilovny, sauny, wellness centra, večer pak na diskotéku a to není ani zdaleka vše. Pokud jde o služby a vybavení, patří hotel Mitsis Alila mezi špičku v dané oblasti. Dopřávat si můžete odpočinek, sport, nákupy nebo cokoli co vás napadne – a to v plné míře, i díky all inclusive programu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 145 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 2729 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 1305 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 278 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 18 190 Kč za osobu

5. Hotel Mayor Capo di Corfu (ex Aquis), Korfu

📌 To nejlepší na ostrově Korfu

Ostrov Kerkyra, známější jako Korfu, se nachází v Jónském moři, tedy při západním řeckém pobřeží, a je největším ostrovem této oblasti. Oproti Rhodu nebo Krétě je Korfu ostrov doslova pohlcený zelení a bude skvělou destinací, pokud se rádi vydáváte na výpravy do přírody. Najdete zde však i překrásné pláže, hory, čisté moře a taky luxusní hotely a rušná letoviska.

Hotel Mayor Capo di Corfu se nachází na východním pobřeží, nejbližším městem je Lefkimmi anebo Kavos. Zejména Lefkimmi je známe velmi bujarým životem, a to i nočním. Resort je však od centra cca 2 km vzdálen – do ruchu letoviska se tedy můžete zapojit, pokud budete chtít, ale stejně tak si můžete užít velmi poklidnou dovolenou, třeba s dětmi.

Hotel leží ponořen v zeleni, hned u pláže. Jde o spíše menší komplex. Přesto zde najdete restauraci a dva bary, dva venkovní bazény, tobogán, dětské hřiště a hřiště na volejbal anebo tenisové kurty. Na Invia.cz se hotel těší hodnocení 4,5/5.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 159 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1831 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 919 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,4 z 10 (skvělé) od více jak 86 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 590 Kč za osobu

6. Hotel Delfinia, Korfu

📌 To nejlepší pro klidnou dovolenou na ostrově Korfu

I tento hotel se nachází na ostrově Korfu. A to v poměrně rozlehlém, nicméně příjemném a klidném letovisku Moraitika, které zdobí nejen krásné hotely, ale i háje olivovníků a pláže všeho druhu s pozvolným vstupem. Středisko je poměrně blízko hlavního města a jeho poloha je ideální pro podnikání poznávacích výletů na pevninu i okolní ostrovy.

Hotel Delfiniaskoro 200 pokojů a leží v osvěžujícím sevření zeleně. Je zde restaurace i několik barů, venkovní bazén, posilovna i například hřiště na volejbal. Hotel sice nepatří mezi největší nebo nejluxusnější na řeckých ostrovech, ale leží ve velmi pěkné lokalitě a může nabídnout vyžití všeho druhu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 223 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4 z 5 (vynikající) od více jak 320 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více jak 510 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,2 z 10 (skvělé) od více jak 30 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 14 790 Kč za osobu

7. Hotel Louis Zante Beach, Zakynthos

📌 To nejlepší na ostrově Zakynthos pro rušnou dovolenou

Zakynthos je dalším zelení zalitým ostrovem v Jónském moři. Jde o velmi oblíbenou destinaci. Nenachází se zde sice mnoho významných historických památek, tento nedostatek však „Zante“ vynahradí překrásnou přírodou a obrovskou rozmanitostí. Na ploše jen 400 km2 najdete úrodné nížiny s nekonečnými lány olivových hájů i vysoké hory, strmé srázy, malebné horské vesnice a překrásné pláže.

Resort Louis Zante Beach se nachází ve známém letovisku Laganas, které bychom mohli nazvat ostrovním „Las Vegas“. Jde o mimořádně rušné letovisko plné barů, obchodů, restaurací a klubů. Lemují ho nekonečné písčité pláže. Blízko se nachází i hlavní město Zakynthos.

Hotel Louis Zante Beach sice opět nepatří k úplně nejluxusnějším nebo nejdokonaleji vybaveným, ale letovisko Laganas a ostrov Zakynthos vám to plně vynahradí. I hotel samotný však skrývá restauraci, bar i venkovní bazén. Pokoje jsou klimatizovány, stravování probíhá formou all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 75 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 2288 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 503 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 7,8 z 10 (dobré) od více jak 7 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 21 600 Kč za osobu

8. Hotel Astir Odysseus Kos Resort & Spa, Kos

📌 To nejlepší na ostrově Kos pro dovolenou s dětmi

Vraťme se do Egejského moře, tentokrát ale na ostrov Kos, který je rodištěm slavného Hippokrata. Hotel Astir Odysseus se nachází v letovisku Tigaki, jen cca 12 km od hlavního města Kos. Najdete zde především nádherné pláže a velmi čisté moře. Blízko je i zajímavé slané jezero Alykes.

Samotný resort leží v klidném prostředí, ale blízké či vzdálenější okolí nabízí dostatek atrakcí a možností. Hotel je výborně vybavený, nabízí restaurace, bary i obchůdky a taky tři venkovní bazény, vnitřní bazén, posilovnu, tenisový kurt, hřiště na volejbal a další možnosti. Tento hotel má na Invia.cz krásné hodnocení 4,6/5 a je velmi vhodný i pro dovolenou s dětmi.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 115 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 2442 návštěvníků
 • Hodnocení na Google –
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 173návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 14 890 Kč za osobu

9. Hotel Mitsis Ramira Beach, Kos

📌 To nejlepší na ostrově Kos pro klidnější dovolenou

Další hotel můžete navštívit opět na relativně malém, ale oblíbeném ostrově Kos. Resort leží jen cca 3 km od centra hlavního města Kos. Je však situován v poklidnějším letovisku Psalidi u oblázkové pláže. Hotel ukrývá několik restaurací a barů, standardní pokoje jsou klimatizované s vlastní koupelnou a WC. Venku se nacházejí dva bazény a taky bazén dětský. Jde o velmi pěkný a vcelku velký hotel, který na portále Invia.cz drží skvělé 92% hodnocení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 529 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 1613 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (vynikající) od více jak 1153 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 125 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 16 990 Kč za osobu

10. Hotel Makryammos, Thassos

📌 To nejlepší na ostrově Thassos

Thassos sice nepatří k úplně nejznámějším řeckým ostrovům, ale rozhodně stojí za to vzít tuto destinaci v Egejském moři v potaz. A to například kvůli opravdu krásné a svěží přírodě. Thassos je známý výrazným zalesněním, takže pokud rádi vyrážíte do přírody – jistě vás uchvátí. Ostatně přezdívá se mu „Zelený smaragd“. Resort Makryammos leží právě na zalesněném svahu, navíc jen cca 2 km od hlavního města Thassos.

Hotel má k dispozici nádhernou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře. V komplexu najdete bufetovou restauraci a několik barů; taky obchůdek a venkovní sladkovodní bazén anebo hřiště na volejbal. Stravování obvykle probíhá formou polopenze. Hotel se tedy vybavením řadí spíše k průměru, ale krásné prostředí je dostatečným lákadlem pro jeho návštěvu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Invia.cz (rezervace zájezdu zde) – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 83 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor.com – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 137 návštěvníků
 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (vynikající) od více jak 784 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com (rezervace ubytování zde) – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 261 návštěvníků
 • Cena zájezdů: od 18 480 Kč za osobu

Zdroj fotografií: Invia.cz

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat zkušenost

18 − 1 =