Kde se ubytovat v Římě? Tipy na nejlepší hotely v Římě

Řím, Itálie
Řím, Itálie
Kde se ubytovat v Římě? Tahle úžasná, prastará metropole nabízí nespočet možností pro ubytování, ať už upřednostňujete jakýkoli styl či druh zařízení. V našem žebříčku jsme se zaměřili na městské hotely přímo v centru metropole, v blízkosti památek. Jde především o hotely a hotýlky v historických budovách, které vám umožní lépe prožít atmosféru Říma a jeho typických rušných, spletitých ulic.

V které části Říma je nejlepší se ubytovat?

Pokud chcete mít po ruce nejstarší a nejvýznamnější památky, skvělou volbou může být ubytování ve čtvrti Rione i Monti. Skvělé pověsti se těší městská část Navone – zejména pro náročnější cestovatele. Milovníci autentické atmosféry a skvělé, domácí kuchyně by pak neměli minout půvabnou čtvrť Trastevere. V našem žebříčku najdete ubytování ve všech těchto oblastech i mnoha dalších lukrativních a atraktivních lokalitách.

Tipy na nejlepší hotely a ubytování v Římě

1. Hotel Martis Palace

📌 Adresa: Via S. Giuseppe Calasanzio, 1, 00186 Roma RM, Itálie

Hotel Martis Palace

Více fotografií na Booking.com

Hotel Martis Palace se nachází přímo v centru Říma, v části Navona v boční, klidné, historické uličce. Lokalita je to skutečně krásná a lukrativní. V okruhu 1 km se nachází řada nejslavnějších památek, včetně fontány di Trevi či Fora Romana. Užít si zde můžete dokonalou romantiku a zažijete Řím v jeho nejryzejší podobě.

Hotel Martis Palace se honosí čtyřmi hvězdičkami. Nejde o nejluxusnější hotel ve městě, ale rozhodně je to hotel, který se může pochlubit mimořádně krásným prostředím. Úžasnými klenutými stropy a stylovými interiéry historické budovy počínaje, střešní terasou s dokonalým výhledem, skvělou restaurací a komfortně až exkluzivně zařízenými pokoji konče.

Sto metrů od hotelu se pak nachází wellness centrum, do kterého mají hoteloví hosté přístup s velmi příjemnou slevou.


2. Palazzo Dama – Preferred Hotels & Resorts

📌 Adresa: Lungotevere Arnaldo da Brescia, 2, 00196 Roma RM, Itálie

Palazzo Dama - Preferred Hotels & Resorts

Více fotografií na Booking.com

Palazzo Dama je špičkový hotel na nábřeží řeky Tibery. Jde o exkluzivní, pětihvězdičkový ubytovací resort v srdci města. Blízko známého parku Villa Borghese, který nabízí nesmírně krásné, uklidňující a romantické prostředí – stejně jako hotel samotný.

Zvenčí není hotel nijak zvlášť nápadný, leží v nitru historické budovy, která skvěle zapadá do atmosféry centra Říma. Luxusní interiéry si však nezadají s prostory kdejakého královského paláce. Dokonalé lustry a zlaté prvky i exkluzivní nábytek vyvolávají ten nejlepší dojem vysokého stylu. Perfekcionismus se projevuje i v zařízení pokojů, ve kterých se budete cítit jako příslušníci šlechtického rodu.

Přestože je hotel v centru města, má taky soukromou zahradu, kde se můžete mezi citronovníky a olivovníky osvěžit v parádním bazénu. Prostředí je opravdu skvostné. Samozřejmostí je prvotřídní hotelová restaurace a nechybí ani lounge bar.


3. Boutique Hotel Campo de‘ Fiori

📌 Adresa: Via del Biscione, 6, 00186 Roma RM, Itálie

Boutique Hotel Campo de' Fiori

Více fotografií na Booking.com

I tento skvělý hotel se nachází v nejniternějším jádru města Říma. Pro nasávání autentické atmosféry je tudíž dokonalou volbou. Ke slavným místům a památkám jako je Pantheon či Piazza Navona je to odtud méně než půl kilometru. Od břehu řeky Tibery asi 200 m. Přímo u hotelu se pak nachází známé náměstí a tržiště, které atmosféru skvěle dotváří. Pokud máte rádi místa s čilým ruchem, Campo de’Fiori může být dokonalou volbou.

Ačkoli je hotel tříhvězdičkový, působí mnohem luxusněji – a to zvenčí, ale zejména zevnitř. Interiéry jsou zařízeny v klasickém, historickém stylu. Zaujmou sofistikovaností a zdobností či masivním nábytkem. Je zde velmi příjemná restaurace a doslova nadšení zajisté budete ze střešních teras s posezením a okouzlujícím výhledem na město.

Perfektní lokalita, přátelská atmosféra, čistota i komfort a velmi dobré vybavení. Tento hotel má rozhodně co nabídnout a může být skvělou volbou pro romantickou i jinou dovolenou v tomto nádherném městě.


4. Elizabeth Unique Hotel | a Member of Design Hotels™

📌 Adresa: Via delle Colonnette, 35, 00186 Roma RM, Itálie

Elizabeth Unique Hotel | a Member of Design Hotels™

Více fotografií na Booking.com

Zatímco předchozí hotely se svým prostředím nesly spíše v klasickém, historizujícím duchu, tento hotel sází více na moderní styl. Jde o pětihvězdičkové ubytování, které najdete na Via delle Colonnette v městské části Spagna. Hotel se nachází jen kousíček od majestátního náměstí Piazza del Popolo a asi půl km od fontány di Trevi. O ulici dál od hotelu se nachází slavný rušný bulvár Via del Corso.

Hotel nabízí krásné interiéry s příklonem k moderně až minimalismu. Stylově je velmi čistý, prosvětlený, citlivě ozdobený uměleckými díly, které se nacházejí rovněž v každém z pokojů. Je zde prvotřídní restaurace. Kromě skvělé lokality nabízí hotel mimořádný komfort a luxus. Zaujme i náročnější cestovatele a návštěvníky. Vybírat můžete z dvoulůžkových pokojů i plně zařízených apartmánů. Pro nejnáročnější jsou zde k dispozici i exkluzivní apartmány s vlastní vířivkou či saunou.


5. Kolbe Hotel Rome

📌 Adresa: Via di S. Teodoro, 48, 00186 Roma RM, Itálie

Kolbe Hotel Rome

Více fotografií na Booking.com

Kolbe Hotel Rome se nachází v centru města a zároveň nabízí klidnější prostředí. Pro milovníky římské historie a památek však snad ani nemůže existovat lepší lokalita. Přímo před hotelem se totiž nachází historické jádro města a hlavní archeologická zóna s nejhustší koncentrací nejstarších památek – včetně Kolosea, které leží ani ne 300 m od hotelu a Fora Romana vzdáleného cca 250 m. Pokud do Říma přijíždíte především kvůli antické historii, v hotelu Kolbe se budete cítit jako v sedmém nebi.

Tento čtyřhvězdičkový hotel skrývá vlastní prostorné zahrady a slibuje prostředí ideální pro dokonalou romantiku. Výtečná restaurace Unique Al Palatino Garden servíruje jen vybrané speciality lokální kuchyně. Je zde i bar a terasy s venkovním posezením. Interiér možná malinko zaostává za krásnými exteriéry a okolním prostředím, ale rozhodně nebude přímo zklamáním – a to ani pro velmi náročné hosty.


6. Hotel Palazzo Manfredi

📌 Adresa: Via Labicana, 125, 00184 Roma RM, Itálie

Hotel Palazzo Manfredi

Více fotografií na Booking.com

Chtěli byste být v Římě ubytovaní v dokonale luxusním hotelu přímo přes ulici od Kolosea? V takovém případě je hotel Palazzo Manfredi jasnou volbou. Z jedné strany skýtá výhled na nejslavnější římskou památku, od které je vzdálen něco přes 100 m. Z druhé strany ho obklopuje Parco del Colle Oppio – jeden z nejslavnějších římských parků se spoustou dalších památek, který leží na jižním výběžku kopce Esquiline – jednoho ze sedmi legendárních římských pahorků.

Navzdory blízkosti nejznámějších památek je hotel Palazzo Manfredi zařízený v ryze moderním duchu. Interiéry jsou zařízeny s důrazem na čistý styl, otevřenost a světlost. Je zde však velmi zajímavá výzdoba a optická řešení, která dávají prostoru ještě rozlehlejší ráz. Zajisté se zde bude líbit i nejnáročnějším milovníkům architektury. Ostatně jde o pětihvězdičkový hotel s plným komfortem a luxusem. Nechybí zde ani bar s terasou a na recepci si dokonce můžete zapůjčit Lamborghini k projížďkám po okolí v nejvyšším stylu.


7. Nerva Boutique Hotel

📌 Adresa: Via Tor de‘ Conti, 3, 00184 Roma RM, Itálie

Nerva Boutique Hotel

Více fotografií na Booking.com

Stále zůstáváme v těsné blízkosti římského Kolosea a tentokrát ještě blíže Fora Romana. Od příjemného hotýlku Nerva Boutique leží něco přes 100 m. Hned přes ulici ostatně začíná nejvýznamnější památková zóna a hned před okny se rozkládá Augustovo fórum a mauzoleum. Opět jde tedy o dokonalou lokalitu pro milovníky nejstarší historie města. Dosyta si taky užijete čilý ruch v nitru členitých, úzkých uliček tak typických pro tuto metropoli.

Jak název napovídá, Nerva je boutique hotel – tedy hotel nabízející spíše útulné, komornější prostředí a přátelskou, více domáckou atmosféru, avšak v kombinaci s důrazem na stylovost a krásné prostředí. Všeho zmíněného se vám zde dostane plnou, ba přímo vrchovatou měrou. Zařízení hotelu je opravdu skvělé, spíše moderně pojaté. V hotelu se podává bohatá a skvělá snídaně a je zde i malý, ale příjemný bar.


8. Hotel Santa Maria

📌 Adresa: Vicolo del Piede, 2, 00153 Roma RM, Itálie

Hotel Santa Maria

Více fotografií na Booking.com

Tento hotel je první v našem žebříčku, který se nachází na západním břehu Tibery, konkrétně v mimořádně malebné městské historické části Trastevere. Hotel Santa Maria leží mezi dvěma náměstími Piazza de‘ Renzi a Piazza di Santa Maria, podle kterého je i pojmenován. Tato čtvrť je klidnější a budí spíše dojem, že jste se ocitli v těsných a velmi spletitých uličkách nějakého menšího italského města. Nabízí opravdu okouzlující kolorit. K většině významnějších památek je to odtud spíše dál, ale prostředí je přesto skvělé.

Hotel leží v útrobách někdejšího kláštera za 16. století. Nádherným klenotem je dvůr se sloupovými podloubími a hájem pomerančovníků. Zde se nachází i venkovní posezení. Interiér je zařízen v decentním středomořském stylu a působí velmi příjemně a půvabně, přestože nenabízí přehnaný luxus. Santa Maria je jednoduše krásný menší hotel v jedné z nejvíce pozoruhodných čtvrtí Říma.


9. The Fifteen Keys Hotel

📌 Adresa: Via Urbana, 6, 00184 Roma RM, Itálie

The Fifteen Keys Hotel

Více fotografií na Booking.com

Vraťme se zase na východní břeh Tibery. Na ulici Via Urbana v městské části Rione i Monti najdete parádní hotel The Fifteen Keys, který nabízí čtyřhvězdičkové ubytování v interiérech zařízených ve středomořském, či chcete-li provence, stylu říznutém modernějším slohem. Výsledek působí velmi elegantně, vkusně a decentně. Světle modré a bílé odstíny mají osvěžující charakter, který umocňuje spíše minimalistická výzdoba.

Hotel nabízí posezení na dřevěných terasách a dočkáte se i výborné, domácí kuchyně. Pokud budete chtít navštívit slavné římské památky, většinu jich najdete v okruhu 1 km. Včetně Kolosea či fontány di Trevi.


10. Doria Palace Boutique Hotel

📌 Adresa: Via Merulana, 4, 00185 Roma RM, Itálie

Doria Palace Boutique Hotel

Více fotografií na Booking.com

Hned naproti úžasné baziliky Papale di Santa Maria Maggiore, což je jeden z největších a nejznámějších římských kostelů pocházející z 5. století, leží stylový hotel Doria Palace Boutique. Tento hotel nabízí velmi zajímavou, moderní architekturu interiérů a pyšní se čtyřhvězdičkovým luxusem a komfortem. Nechybí parádní terasa s posezením a výborná gastronomie. Opět se navíc můžete těšit na blízkost řady slavných památek.


11. Hotel Damaso

📌 Adresa: P.za della Cancelleria, 62, 00186 Roma RM, Itálie

Hotel Damaso

Více fotografií na Booking.com

V sousedství famózního náměstí Piazza Navona najdete velmi pěkný tříhvězdičkový hotel Damaso. Ten nabídne pohodlí a krásné prostředí. Interiéry působí velice šik a atmosféru dotváří skvělý přístup personálu. Hoteloví hosté skvěle hodnotí i čistotu a právě polohu hotelu v centru města. V hotelu je bar, terasa s posezením a podává se zde štědrá snídaně formou bufetu. V pokojích se můžete těšit například na mramorové koupelny a příjemnou výzdobu.


12. Hotel Locarno

📌 Adresa: Via della Penna, 22, 00186 Roma RM, Itálie

Hotel Locarno

Více fotografií na Booking.com

Tento hotýlek se nachází u nábřeží Tibery, na jejím východním břehu. Jde o exkluzivnější pětihvězdičkový hotel, který dokáže oslovit i náročné a komfortu milovné cestovatele. Luxus zde dýchá z každého koutku. Z dokonale zásobeného a stylového baru, designového nábytku a zlatého zdobení, je zde i salónek s pianem a krbem a další úžasné vybavení včetně střešní terasy s výhledy, které berou dech. Interiér se nese v klasickém, vysokém stylu. Opravdu skvostné ubytování ve velmi populární části města.


Přidat komentář

fifteen + 6 =