Tipy na nejlepší ubytování přímo v pivovaru

Ubytování přímo v pivovaru zní pro mnoho Čechů jako malý splněný sen. Bohatá nabídka jídel, výčep s výběrem piv a pohodlné ubytování. A co když je to pivovar s ubytováním a wellness? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší české malé pivovary s ubytováním.

1. Pivovar Lobeč

📌 Adresa: Lobeč 34, 277 36 Lobeč

Pivovar Lobeč

Více fotografií na Booking.com

Malá zámecká vesnice Lobeč v sobě skrývá netušené tajemství. V technické památce Parostrojního pivovaru Lobeč se nachází ubytování přímo v pivovaru. Čtyři apartmány až pro osm osob evokují vesnickou chalupu a sousedskou pohodu.

Pivovar vlastní manželé Prouzovi, kteří obnovili tradici vaření piva na Kokořínsku. Při výrobě piva používají místní suroviny a zaměřují se na ruční práci. Zlatým hřebem jejich minipivovaru je ležák, experimentují ale také se svrchním a divokým kvašením. Mezi speciality patří pivo Tripel vařené podle belgické klášterní receptury.

Pivovar Lobeč

Po návštěvě pivovaru se zastavte v místní restauraci. Na menu se podává převážně pivní speciality. Kuchaři zde vaří jednoduché menu z čerstvých a sezónních surovin – nabídka se proto může v průběhu roku měnit. Jako předkrm doporučujeme lahodné škvarkové placky.


2. Pivovar Kocour, Varnsdorf

📌 Adresa: Rumburská 1920, 407 47 Varnsdorf

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Více fotografií na Booking.com

Z Lobče se přesuneme až na okraj Šluknovského výběžku. Pivovar Kocour je spíše hotel, na tradici vaření piva ale nezanevřel. Co se ubytování týče, kromě hotelových pokojů nabízí i ubytování ve vagonových kupé – ostatně jedná se o jediný pivovar s vlastní vlakovou zastávkou v Čechách.

Jakmile se ubytujete, vyrazte do pivovaru. Kocour je jeden z průkopníků v pohledu na pivo a moderní české pivovarnictví. Spolu s dalšími přinesl do Čech nové druhy piv, představil vaření z netradičních chmelů a kvasnic a ukázal pivařům možnosti párování piva s jídlem.

Pivovar Kocour, Varnsdorf

V hotelu si užijete ochutnávku piva Kocour přímo u zdroje. Na čepu restaurace najdete svrchně i spodně kvašená piva z moravské chmele. Restaurace navíc šikovně snoubí českou a německou kuchyni. Ubytování přímo v pivovaru Kocour tak představuje jedinečnou příležitost, jak nasát pivařskou atmosféru severních Čech.


3. Hotel Sladovna, Černá Hora

📌 Adresa: Černá Hora 3/5, 679 21 Černá Hora

Hotel Sladovna, Černá Hora

Více fotografií na Booking.com

Ze severu Čech se přesuneme na jih, konkrétně pár kilometrů od Brna. Pivo Černá Hora zkušeným pivařům nemusíme představovat. Málokdo ale ví, že Černá Hora je pivovar s ubytováním a wellness.

Čtyřhvězdičkový hotel vás oslní jedním ze čtyřiceti moderně vybavených pokojů. Na dohled se navíc skrývají další depandance pokoje. Součástí hotelu je wellness centrum s pivními lázněmi, po kterých se zrelaxujete v odpočinkové místnosti.

Hotel Sladovna, Černá Hora

Pivovar Černá Hora patří k těm komerčnějším. Nečekejte tak atmosféru rodinného minipivovaru. Za to vás ale překvapí nadstandardní služby. V Šenku U Prokuristy čepují všechny druhy piva Černá Hora a restaurace Sladovna zase sází na moderní gurmánské zážitky inspirované českou kuchyní.


4. Pivovar Falkenštejn, Krásná Lípa

📌 Adresa: Křinické nám. 7/12, 407 46 Krásná Lípa

Pivovar Falkenštejn, Krásná Lípa

Více fotografií na Booking.com

Falkenštejn obnovil výrobu v roce 2013, kdy zde vznikl pivovar dodržují tradiční postupy za použití moderní technologie. Majitelé pivovaru si záměrně vybrali region Českosaského Švýcarska, ke kterému mají blízko. Dnes zde ubytovávají hosty v deseti menších pokojích – doporučujeme tedy výlet spíše ve dvou.

Základem pivního menu jsou tři tradiční piva a jedna APA. V různých obdobích navíc vaří sezónní speciály. Vše probíhá bez přidané chemie, piva jsou tedy nefiltrovaná a nepasterizovaná. Za zmínku stojí také pivo Kanár – světlý ležák kombinovaný s legální odrůdou konopí.

Pivovar Falkenštejn, Krásná Lípa

Zlatým hřebem návštěvy je bezpochyby pivní bar s restaurací. Její prostor je propojený přímo s varnou, hosté tak mohou nahlédnout přímo pod ruce zdejšího sládka. Na menu nechybí pivovarský guláš nebo svíčková. Zajímavé jsou i na pivovar netypické přílohy jako baba ganoush, chimichurri a cibulový kompot.


5. Hotel Malý Pivovar, Klášter Hradiště nad Jizerou

📌 Adresa: Klášter Hradiště nad Jizerou 22, 294 15 Klášter Hradiště nad Jizerou

Hotel Malý Pivovar, Klášter Hradiště nad Jizerou

Více fotografií na Esennce.cz

V mladoboleslavském okrese se nachází Hotel Malý Pivovar s ubytováním a wellness. Moderní hotelové pokoje ladí s historickým stylovým nábytkem a ubytování pojme celkem 108 hostů v 50 pokojích. Zdejší pivní lázně navíc poskytují blahodárné a očistné účinky:

  • omlazení pokožky,
  • přísun vitamínů, sacharidů a proteinů,
  • zklidňující účinky na pleť,
  • snížení stresu,
  • zlepšení krevního oběhu.

Hotel Malý Pivovar, Klášter Hradiště nad Jizerou

V Hotelu Malý Pivovar si nevaří vlastní pivo. Dováží sem ale populární pivo Rohozec a známý Klášter. Do pivovaru Rohozec vám navíc zajistí exkurzi s prohlídkou výroby piva. Během 60 až 90 minut návštěvníkům představí historii sladovnictví a nechybí ani povinná ochutnávka piva.

Po relaxaci v lázních navštivte pivovarskou restauraci. Historií protkané prostory vás uchvátí na první pohled. Podruhé se vám dech zatají při pohledu na plný talíř. Menu se skládá z typicky chlapských jídel od kosti – během návštěvy ochutnejte lákavá grilovaná hovězí žebra a kuřecí křídla.


6. Hotel Galant, Mikulov

📌 Adresa: Mlýnská 739, 692 01 Mikulov

Hotel Galant, Mikulov

Více fotografií na Booking.com

O tom, že na Moravě narazíte i na skvělé pivo, vám dokáže ubytování přímo v pivovaru v Hotelu Galant. Ten se nachází uprostřed vinařské metropole a poskytuje skvělý výchozí bod pro výlety a cykloturistiku po jižní Moravě.

Pivovar vaří čtyři druhy piva a řadí se mezi moderní malé pivovary. Na výčepním lístku nenajdete širokou plejádu zlatavého moku – vsaďte si ale na to, že každé pivo z místní varny je vyladěné do posledního detailu. V nabídce je klasická desítka, spodně kvašený ležák a příležitostně i další sezónní piva.

Hotel Galant, Mikulov

Pivovar a hotel Galant sází především na kvalitní služby. V jeho útrobách se nachází sauna, krytý bazén a v případě zájmu vinný sklípek s kapacitou 150 osob. Za návštěvu stojí také pivovarská restaurace se zahrádkou a výhledem na Svatý Kopeček u Mikulova.


7. Pivovar Mlýn, Štětí

📌 Adresa: Střížovice 41, 411 08 Snědovice

Pivovar Mlýn, Štětí

Více fotografií na Booking.com

Nedaleko Litoměřic se schovává průmyslové město Štětí. Jako jeden z mála nemá zdejší pivovar dlouhou tradici. Ačkoliv se nachází v historické budově mlýna, první pivo zde uvařili až v roce 2017. Od té doby se ale jejich spodně kvašené ležáky etablují na českém pivním trhu.

Nocleh v Pivovaru Mlýn poskytují až od roku 2020. Nečekejte moderní hotel. Ubytování přímo v pivovaru je penzionového typu. To ale neznamená, že by tratilo na službách. V penzionu se nachází velká společenská místnost, zázemí pro cyklisty a vlastní parkování v ceně. Za noc navíc zaplatíte mezi 650 až 750 Kč na den.

Pivovar Mlýn, Štětí

Pivovarská restaurace nabídne hlavně předkrmy k pivu. Z menu vyčnívají luxusní klobásy, nakládané hermelíny nebo pizza. Na objednávku pro vás ale připraví i grilovaná žebra nebo pečené vepřové koleno.


8. Pivovar Lyer, Modrava

📌 Adresa: Modrava 10, 341 92 Modrava

Pivovar Lyer, Modrava

Více fotografií na Booking.com

Pivní túra po České republice nás zavede až na Šumavu. Přímo v centru Národního parku Šumava se nachází pivovar s ubytováním a wellness Lyer. Ubytování poskytuje snídani v ceně pokoje a dvou až čtyřlůžkové pokoje s vlastní koupelnou.

Stylový pivovar zde vystavěl majitel na základech starých stavení. Stejně jako ve Štětí, tak i zde s tradicí vaření piva započal. Sládek Jaroslav Kouba zde od roku 2014 na Šumavě vaří výčepní piva, ležáky i speciály. Pivo Lyer je dobře pitelné a na čepu najdete vždy alespoň čtyři druhy.

Pivovar Lyer, Modrava

Pivovarská restaurace nabízí široké menu. To sestává především ze sezónních a lokálních surovin. Steakové hovězí maso pochází přímo z biofarmy Lyer. Na velké terase navíc přes léto funguje venkovní gril s romantickým výhledem na Roklanský potok.


9. Olivův Pivovar, Dolní Břežany

📌 Adresa: Za Radnicí 739, 252 41 Dolní Břežany

Olivův Pivovar, Dolní Břežany

Více fotografií na Booking.com

Pivní lázně v Olivově pivovaru nabízejí rekondiční lázeňskou terapii. Během ní zažijete příjemné chvíle spojené s omlazujícím efektem. Po pivní koupeli vás položí na relaxační lůžko a zabalí prostěradla a deky z mikrovlákna. Tím ale pobyt teprve začíná…

Šest podkrovních pokojů s klimatizací poskytuje dostatek soukromí pro romantické chvíle ve dvou. Pivovar má dlouhou tradici sahající až do 16. století. V moderním hávu zde vaří pivo ale až od roku 2015.

Na jejich čepu si vychutnáte Dolnobřežanské 10° pivo nebo speciál Laser Beer. Milovníci nakouřených stoutů ocení pivo Teodor. Při výrobě používá Olivův Pivovar jen základní suroviny a tradiční postupy, zdejší pivo je tedy nefiltrované a nepasterizované.

Olivův Pivovar, Dolní Břežany

Zatímco ve varně vládne sládek Oliva, kuchyň patří šéfkuchaři Petru Richtrovi. Ten restauraci v moderním industriálním stylu zásobuje delikátními pokrmy a sezónními specialitami. Před jídlem vás příjemně navnadí nabídka předkrmů:

  • tlačenka,
  • hummus,
  • kuřecí křídla,
  • kachní paštika,
  • terina z uzeného jazyka.

10. Pivovar Trautenberk, Horní Malá Úpa

📌 Adresa: Horní Malá Úpa 87, 542 27 Malá Úpa

Pivovar Trautenberk, Horní Malá Úpa

Více fotografií na Booking.com

„Horal ví, kam složit hlavu,“ tak zní motto pro pivaře známého a obdivovaného Pivovaru Trautenberk v Malé Úpě. Za jeho vznikem stojí zajímavý příběh, kdy se na jeho provoz složili krkonošští boudaři a skiareály, kteří jejich domácí pivo propagují, čepují a starají se o něj.

V útrobách hotelu se nacházejí komfortní a útulné pokoje, rodinné apartmány i velké cimry pro partu kamarádů. Přímo z hotelu je to navíc, co by kamenem dohodil, přímo do pivovaru. Lepší místo na přátelskou sešlost v Krkonoších zkrátka nenajdete.

Pivovar Trautenberk, Horní Malá Úpa

Pivovar v sobě skrývá další překvapení. Každý z hostů má možnost saunování na 90 minut jednou během pobytu. To alespoň částečně kompenzuje netypický příplatek za povlečení, jestliže si nepřivezete vlastní ložní prádlo.

Pivo Trautenberk dokonale symbolizuje slovo „horské“. Příjemné a svěží nefiltrované pivo vzniklo pět metrů ve sklepích Tippeltovy boudy v Malé Úpě. Na čepu najdete tři stálá piva – spodně kvašenou světlou jedenáctku, spodně kvašenou polotmavou třináctku a svrchně kvašenou 14° APA.


11. Pivovar Špitt, Zahořany

📌 Adresa: 90, Zahořany, 411 48 Křešice

Pivovar Špitt, Zahořany

Více fotografií na Booking.com

Ubytování přímo v pivovaru Špitt představuje zcela netypický zážitek, který vám žádný z výše zmíněných nezprostředkuje. Už jen proto právem patří do kategorie nejlepších malých pivovarů s ubytováním.

V Zahořanech sází na sousedské prostředí. U stolu se potkáte se starousedlíky, kteří vás ochotně přijmou mezi sebe. Na výběr máte ze dvou pokojů – dvoulůžkového a čtyřlůžkového. Pakliže si ale pronajmete ubytování, pivovar automaticky zavírá druhý pokoj, čímž vám zajistí naprosté soukromí.

Pivovar Špitt, Zahořany

Výrobu řemeslného piva Špitt si můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Při rezervaci si domluvíte kurz vaření piva, kdy si vás sládek během po celý den provede celým procesem. Součástí kurzu jsou tři piva v ceně, suroviny na vaření a drobné občerstvení.

Nevýhodou pivovaru Špitt je právě jeho velikost. Z kapacitních důvodů se zde nenachází stále otevřená restaurace. Majitelé se přesto snaží vyjít vstříc a po dohodě předem pro vás připraví večerní občerstvení na míru. Snídani dostanete v ceně ubytování.


Malé pivovary s ubytováním jsou pro pivaře jako stvořené

Chcete nasát pravou atmosféru pivovarů se všemi jeho vůněmi a pachy? Ubytování přímo v pivovaru je pro tyto zážitky jako stvořené. Většina hotelů a pivovarů nabízí možnost exkurze a ochutnávky piva přímo z tanků.

Pivovarské domy navíc často patří mezi technické i architektonické památky v dané oblasti. Na své si tak přijdou nejen pivaři. Pivovary mile překvapí i hosty, kteří pivu zrovna neholdují nebo vaše drahé polovičky.

Lukáš Pavelka

Vždy jsem rád sdílel své zážitky s rodinou a přáteli a proto jsem se rozhodl vytvořit blog o cestování. Chci sdílet své poznatky a zkušenosti s ostatními a inspirovat je k vlastnímu objevování světa. Na blogu najdete tipy na cestování, recenze na hotely a atrakce, jakož i informace o nejlepších destinacích pro dovolenou. Rád bych vám pomohl objevovat nové místa a užívat si každou cestu.

Přidat komentář

19 + 8 =