Djerba s dětmi: TOP 7 nejlepších hotelů

Vydejte se společně s celou rodinou na malebný ostrov Djerba. Letecky se na něj dostanete za pár hodin a během chvíle si tedy budete moct užívat ničím nerušenou dovolenou v některém z populárních resortů. Djerba s dětmi je skvělou volbou v případě, že si chcete užít exotickou dovolenou a mít velmi vysokou pravděpodobnost krásného počasí. Navíc se jedná o cenově dostupnou volbu. Přečtěte si, jaké jsou nejlepší hotely na tomto ostrově a jaké přednosti skýtá.

Nejlepší hotely pro děti na ostrově Djerba

Na Djerbě najdete spoustu hotelů, které jsou synonymem pro klidnou a pohodovou dovolenou. Hotely pro děti zpravidla nabízí bazény se zábavnými atrakcemi, dětská hřiště nebo animační programy. Inspirujte se, kam na Djerbu s dětmi vyrazit.

1. Hotel Palm Azur

📌 Luxusní resort na klidném místě
📌 Kde se nachází: Aghir, Djerba

Hotel Palm Azur

Více fotografií na Invia.cz

První příčku našeho žebříčku obsadil luxusní hotel na Djerbě Palm Azur, který se nachází na poměrně klidném místě v bezprostřední blízkosti udržované písčité pláže. Ubytovaní můžete být buď v hlavní budově, nebo v útulně zařízených samostatně stojících bungalovech. Samozřejmostí je na vyžádání možnost využívat dětskou postýlku a také vysokou jídelní židličku.

V hlavní sezóně hotel pořádá pravidelně bohaté animační programy pro děti. Nejmenší hosté se mohou zúčastnit nejrůznějších soutěží, her či kvízů. Samozřejmostí je také přítomnost dětského hřiště a bazénu. Po setmění si poté vaše děti jistě užijí spoustu zábavy na mini diskotéce. Starší děti poté možná zaujme široká nabídka motorizovaných i nemotorizovaných sportů na pláži. Zajezdit si mohou například na šlapadle nebo zažít adrenalin při jízdě na banánu.

Venkovní areál tvoří poměrně velký bazén, kolem kterého jsou důmyslně rozmístěna lehátka, abyste na své ratolesti vždy dobře viděli. Pokud se rozhodnete pro stravování formou all inclusive, můžete se těšit na pestré menu s místními surovinami, dostatkem ovoce a zeleniny. Nechybí ani pokrmy oblíbené právě u dětí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 350 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,4 z 10 (skvělé) od více než 186 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 515 návštěvníků

2. Vincci Helios Beach

📌 Hotel s krásnou písčitou pláží
📌 Kde se nachází: Midoun, Djerba, Tunisko

Vincci Helios Beach

Více fotografií na Invia.cz

Pokud cestujete na Djerbu společně s dětmi, těší se popularitě také hotel Vincci Helios Beach, který se nachází zhruba 8 km od centra města Midoun. V jeho těsné blízkosti se rozprostírá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, která je právě pro rodiny s malými dětmi jako stvořená. Zavítat však můžete také do venkovního bazénu a pro nepřízeň počasí je připraven i vnitřní bazén.

Hotel je poměrně rozlehlý, díky čemuž umožňuje i pohodové procházky napříč resortem. Samozřejmostí je možnost výběru stravování formou all inclusive. Vybrat si můžete ze 3 restaurací, 4 barů a nechybí ani kavárna.

Pokud si chcete na dovolené užít i nějaké sporty, můžete zavítat na hřiště pro plážový volejbal či stolní tenis. K dispozici je také fitness centrum a tenisové kurty. Bazén je poměrně velký a členitý, díky čemuž se v něm hosté příjemně rozprostřou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 2 045 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 6,9 z 10 (skvělé) od více než 146 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 734 návštěvníků

3. Seabel Rym Beach

📌 Hotel s bohatým animačním programem
📌 Kde se nachází: Midoun, Djerba, Tunisko

Seabel Rym Beach

Více fotografií na Invia.cz

Dalším skvělým hotelem na Djerbě je Seabel Rym Beach, který se nachází zhruba 6 km od oblíbeného městečka Midoun. Jeho neodmyslitelnou součástí je pláž Sidi Yati s pozvolným vstupem do moře. Navíc personál pláž pravidelně čistí a při pobytu s dětmi se proto nemusíte obávat žádných nečistot.

V hotelu najdete celkem 3 restaurace a 3 bary pro občerstvení v průběhu dne. Bezplatně jsou k dispozici bohaté animační programy pro děti i dospělé, díky čemuž si dovolenou užije opravdu celá rodina. Venkovní bazén má sekci věnovanou dětem i dospělým, součástí je i příjemné brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky. Kolem bazénu jsou poté rozprostřena lehátka pro pohodlí v průběhu dětské zábavy.

Za poplatek jsou pro vás dále připraveny doplňkové služby a aktivity. Vaši nejmenší si mohou vyzkoušet například jízdu na koni nebo rozmanité vodní sporty na pláži. Pro dospělé je poté připraveno wellness centrum a bohatá nabídka masáží.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 500 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (skvělé) od více než 184 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 85 návštěvníků

4. Fiesta Beach Club

📌 Hotel připomínající tuniskou vesničku
📌 Kde se nachází: Midoun, Djerba, Tunisko

Fiesta Beach Club

Více fotografií na Invia.cz

Tento hotelový resort si snadno získá vaše srdce. Na první pohled totiž v podstatě připomíná takovou malou tuniskou vesničku. Komplex je poměrně rozsáhlý a jednotlivé pokoje jsou situovány do útulně zařízených bungalovů. Ty jsou obklopeny krásnou zahradou, takže si užijete i nádech zeleně.

Samozřejmostí jsou i v tomto případě pestré programy pro děti i dospělé. Nejmenší si mohou vyzkoušet řadu aktivit, jako je například jízda na koni nebo některý z motorizovaných či nemotorizovaných sportů na pláži. K dispozici je dále také miniclub a mini diskotéka.

Ve venkovním areálu stojí za zmínku zejména rozsáhlý bazén, který skýtá skvělé zázemí pro děti i dospělé. Nejmenší návštěvníci jistě ocení přítomnost brouzdaliště. K hotelu poté náleží písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Hosté si u tohoto hotelu často pochvalují bohatou nabídku pokrmů v rámci all inclusive.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 716 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,8 z 10 (skvělé) od více než 188 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 377 návštěvníků

5. Tui Magic Life Club Penelope Beach

📌 Hotel se skvělým aquaparkem
📌 Kde se nachází: Houmt Souk, Djerba, Tunisko

 Tui Magic Life Club Penelope Beach

Více fotografií na Invia.cz

Hledáte hotely na Djerbě s tobogány pro děti? Tak v tom případě jste tady správně. Tui Magic Life Club Penelope Beach totiž nabízí vše potřebné pro milovníky adrenalinových skluzavek. Aquapark je od hotelu oddělen příjemnou plážovou promenádou a těšit se v něm můžete na řadu různě obtížných skluzavek a tobogánů. Nejmenší hosté se v něm tedy zaručeně vyřádí.

Co se týče dalšího vybavení hotelu, těšit se můžete na pět restaurací a osm barů, ve kterých načerpáte potřebné síly v průběhu dne. Nechybí dokonce ani vnitřní bazén pro nepřízeň počasí. V hlavní sezóně se hosté mohou zúčastnit pravidelně pořádaných animačních programů pro děti i dospělé. Pro vaše ratolesti je připraven zábavný miniklub a nechybí ani dětské hřiště.

Na vaší dovolené se samozřejmě nemusíte omezovat pouze na koupání v bazénu. Pouhých 200 metrů od hotelu totiž najdete písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře a klidným prostředím.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 1 161 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,9 z 10 (skvělé) od více než 411 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 428 návštěvníků

6. Iberostar Mehari Djerba

📌 Klidný resort v palmové zahradě
📌 Kde se nachází: Midoun, Djerba, Tunisko

Iberostar Mehari Djerba

Více fotografií na Invia.cz

Rozsáhlý hotelový komplex Iberostar Mehari Djerba je situován v krásné palmové zahradě, která vám během parných letních dnů poskytne příjemný stín. Navíc se nachází nedaleko golfového hřiště, kam můžete během své dovolené zavítat, zatímco si budou vaše ratolesti užívat zábavu v místním mini clubu.

Hotel se skládá z jedné hlavní a osmi menších budov. Venkovní areál tvoří poměrně velký bazén, který disponuje oddělenou dětskou částí s atrakcemi pro nejmenší. Lehátka i slunečníky zde mají hosté k dispozici zdarma, což doslova vybízí k celodennímu odpočinku.

Vybrat si můžete z rozmanitých animačních programů a doplňkových aktivit, díky čemuž se na dovolené zabaví celá rodina. Na pláži jsou k dispozici nejrůznější vodní sporty. Kromě toho si můžete zahrát také šipky, volejbal, basketbal, petanque a další.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 2 855 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8 z 10 (skvělé) od více než 732 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 35 návštěvníků

7. Club Calimera Yati Beach

📌 Hotel v maurském stylu
📌 Kde se nachází: Midoun, Djerba, Tunisko

Club Calimera Yati Beach

Více fotografií na Invia.cz

Náš žebříček zakončíme neméně oblíbeným hotelem v Tunisku, který nese označení Club Calimera Yati Beach. Je vybudovaný v krásném maurském stylu a skvěle splní vaše představy o dovolené s nádechem exotiky. V těsné blízkosti se rozkládá pláž s velmi jemným pískem a pozvolným vstupem do moře.

Ve venkovní části můžete navštívit hned dva bazény. Nechybí dokonce ani krytý bazén a vířivka pro uvolnění vašeho těla. Děti poté dozajista upoutá dětský bazén, miniklub a dětské hřiště. Samozřejmostí je i v tomto případě bohatý animační program pro děti i dospělé. Vyzkoušet si můžete plážový volejbal, šipky, minigolf či tenis.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 261 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 10 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 1 návštěvníka
 • Hodnocení na Invia – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 831 návštěvníků

Proč se s dětmi (ne)vydat na Djerbu

Djerba se řadí k poměrně oblíbeným dovolenkovým destinacím. Ostrov Djerba náleží k Tunisku a navíc se jedná o vůbec největší ostrov v severní Africe. Dopravit se zde můžete velmi pohodlně letecky, což je právě při cestování s dětmi zpravidla ta lepší varianta. Doba letu z Prahy na Djerbu nepřesahuje 3 hodiny, díky čemuž let dobře zvládnou i menší děti. Navíc není třeba přestupovat.

Ostrov Djerba má turistům rozhodně co nabídnout, obzvláště pokud se poohlížíte po cenově dostupné exotické dovolené. Na ostrově se nachází dostatečné množství písčitých a udržovaných pláží s pozvolným vstupem do moře, které jsou skvělou volbou právě pro děti či neplavce.

V hotelových resortech bývají samozřejmostí také bazény, mnohdy doplněné o zábavné atrakce pro nejmenší návštěvníky. Objednat si můžete zájezd formou all inclusive s pestrou nabídkou pokrmů. Narozdíl od dovolené v Egyptě s dětmi se nemusíte tolik obávat takzvané Faraonovy pomsty. I v tomto ohledu je tedy dovolená na Djerbě s dětmi lepší než riskování zdraví v Egyptě.

Možnou nevýhodou může být snad jen opravdu horké počasí v hlavní sezóně, které může pro malé děti znamenat riziko. Z toho důvodu lze doporučit vydat se na ostrov například v červnu či září, kdy jsou teploty o poznání příjemnější a o koupání v moři stále nepřijdete. Případně se alespoň vyhýbat slunečním paprskům v době, kdy dosahují nejvyšší intenzity.

Náš tip: Nejlepší hotely na ostrově Djerba

Je na ostrově Djerba bezpečno?

Djerba s malými dětmi a zkušenosti cestovatelů jsou vesměs pozitivní. Z hlediska bezpečnosti se dovolené na Djerbě, potažmo jinde v Tunisku nemusíte obávat. Hotelové pláže totiž bývají hlídané a prodejci suvenýrů se zpravidla nesmí přibližovat k lehátkům. Díky tomu se nemusíte bát, že vás bude neustále někdo obtěžovat. Pokud se budete držet především v resortu nebo se vydáte na výlet s cestovní kanceláři, bude s největší pravděpodobností vše v pořádku.

Mírně na pozoru byste se měli mít jen v případě, že se vydáte na vlastní pěst do větších měst. Ženy (respektive i starší dívky) by se měly pro jistotu vyhnout nošení příliš odhalených kousků oblečení na veřejnosti. Snažte se v tomto ohledu příliš nebudit pozornost a místní nepohoršovat. Také se ženám doporučuje z bezpečnostních důvodů nenavazovat konverzaci s neznámými muži. Tunisko je muslimskou zemí a je nutné to brát v potaz.

Je bezpečné koupání v moři na Djerbě?

Zpravidla ano, i když to samozřejmě nelze generalizovat. Výskytu žraloků ani jiných predátorů se však většinou obávat nemusíte za předpokladu, že zde nějaký takový živočich nezabloudí. Při koupání na hotelových plážích zpravidla nechybí ani plavčíci, kteří pečují o bezpečnost dětí i dospělých.

Co vidět na Djerbě

Djerba je především plážovou destinací a láká na krásné moře a písčité pláže. Pokud vás ale koupání omrzí a zatoužíte po změně, můžete se vydat na některý z výletů. V rámci výletů s dětmi budete pravděpodobně nejčastěji využívat služeb vámi vybrané cestovní kanceláře, respektive delegáta.

Vydat se můžete například do vesnice Guellala, kde si můžete na některém z workshopů vyzkoušet dělání keramiky. Z pláží lze vypíchnout například Sidi Maharés, což je dokonce nejstarší plážové středisko na ostrově. Nedaleko pláže Plage de la Seguia se nachází největší krokodýlí farma ve Středozemním moři, kde můžete společně s celou rodinou tyto zajímavé živočichy obdivovat. Pokud vás bude lákat výlet na Saharu, můžete se vydat do města Nefta, které je plné úzkých uliček a domů z pálených cihel.

Přidat komentář

19 − 17 =