TOP 10: Nejlepší hotely a penziony na Šumavě

Vyrazte za turistikou nebo cyklistikou na Šumavu. Těšit se můžete na úchvatnou přírodu divokých hor, perfektně udržované cyklostezky i příležitosti k osvěžení. V tomto článku se podíváme na nejlepší hotely a penziony na Šumavě, které rozhodně stojí za návštěvu. Vybrali jsme pro vás příležitosti k ubytování v různých lokalitách, ať už chcete vyrazit na dovolenou na Lipno nebo třeba dál do hor.

Na území Šumavy najdete vůbec největší vodní plochu v České republice. Zavítat také můžete k prameni řeky Vltavy, nádherných jezerům ledovcového typu a do hlubokých lesů. V zimních měsících poté stojí za zmínku spousta značených běžkařských tras a perfektně udržované sjezdovky se skvělými podmínkami na lyžování i jízdu na snowboardu.

TOP hotely na Šumavě

1. Hotel Element, Lipno nad Vltavou

📌 Hotel se skvělou restaurací a cukrárnou
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 330, 382 78

Více fotografií na Booking.com

Tím pravděpodobně nejlepším hotelem na Lipně je poměrně nově otevřený Hotel Element. Skládá se ze dvou budov a jednotlivé pokoje jsou zařízeny v moderním stylu. V jedné z budov se navíc nachází vyhlášená restaurace Stodola, která nabízí poctivou jihočeskou kuchyni v moderním kabátku. Restaurace je ostatně skvělá i na posezení u piva, nabízí zde totiž tankovou Plzeň.

Za návštěvu rozhodně stojí cukrárna Povidloň, v níž můžete ochutnat nejen právě zákusek povidloň, ale i další poctivé dezerty. V letním období se poté můžete těšit na skvělou domácí zmrzlinu. Hotel se nachází v docházkové vzdálenosti od lanovky, která vás vyveze ke Stezce v korunách stromů. Díky pravidelnému animačnímu programu se navíc jedná o kvalitní hotel na Šumavě pro děti.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 266 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 2 009 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 7 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. OREA Resort Horizont Šumava, Železná Ruda

📌 Skvělý hotel z hotelového řetězce Orea
📌 Kde ho najdete: Pancíř 126, Železná Ruda, 34004

Více fotografií na Booking.com

Síť hotelů OREA Resort najdete prakticky po celé České republice a Šumava není výjimkou. Konkrétně se tento hotel nachází v obci Železná Ruda a je ideální volbou v případě, že plánujete aktivní dovolenou v podobě turistiky či cyklistiky. Hotel je situován na jižní svah vrchu Pancíř, a to pouhé 3 km od Špičáku. Právem se přitom řadí mezi nejlépe hodnocené hotely a ubytování.

Kromě moderně zařízených pokojů s okouzlujícím výhledem se můžete těšit také na špičkovou restauraci Šumava. Objednat si přitom můžete pobyt se snídaní nebo polopenzí. Za návštěvu poté stojí i místní wellness centrum se saunou, vířivkou, bazénem s protiproudem, římskými vonnými lázněmi a mnoha dalšími procedurami.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 2 148 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 2 953 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 78 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Aparthotel & Wellness Knížecí cesta, Horní Planá

📌 Ubytování na břehu Lipna
📌 Kde ho najdete: Bližší Lhota 11, 384 51 Horní Planá

Více fotografií na Booking.com

Krásné apartmány na břehu Lipna pro cestování ve dvojici i pro celou rodinu. Přesně to slibuje Aparthotel & Wellness Knížecí cesta, který se nachází v obci Horní Planá. Poloha tohoto ubytování navíc doslova vybízí k výletům do národního parku Šumava.

Výhodou je půjčovna sportovního vybavení přímo v areálu, kde si můžete pořídit třeba sněžnice, běžkařské a lyžařské vybavení, čluny, kola nebo třeba rybářskou povolenku na zdejší rybník. Kromě toho je v areálu dostupné také wellness centrum s bohatou nabídkou saun, koupelí a nejrůznějších masáží za příplatek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 212 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,4 z 10 (fantastické) od více než 338 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 85 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Hotel Annín, Annín

📌 Skvělý wellness hotel na Šumavě
📌 Kde ho najdete: Annín 1, 342 01 Dlouhá Ves

Více fotografií na Booking.com

Krásu Šumavy si užijete také v hotelu Annín, který se nachází v Dlouhé Vsi. Tento hotel nabízí veškerý komfort a úchvatné výhledy do okolí. Díky důmyslné architektuře lze více pokojů propojit do jednoho a vytvořit tak skvělé rodinné apartmány. Samozřejmostí je poté možnost pochutnat si na snídani formou švédských stolů.

V místní restauraci doporučujeme ochutnat některou z místních specialit, například annínského pstruha. Nechybí ale ani denní menu. Ve wellness centru poté můžete po celém dni načerpat potřebné síly a užít si chvíli jen pro sebe.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 517 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (fantastické) od více než 334 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 79 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Slunečná Louka, Lipno nad Vltavou

📌 Ubytování v blízkosti Lipenské přehrady
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 300, 382 78

Více fotografií na Booking.com

Pokud budete vyrážet do Lipna nad Vltavou, můžete se ubytovat také v hotelu Slunečná Louka, který se nachází nedaleko břehu. Jedná se o rodinný hotel, který svým tvarem připomíná loď. Po okraji pozemku protéká menší potok, u kterého najdete skvělé posezení včetně ohniště. Na své si zde přitom přijdou milovníci letních i zimních sportů.

V přízemí hotelu se nachází restaurace s terasou. Ochutnat můžete speciality mezinárodní kuchyně, za zmínku stojí zejména italská pizza připravovaná v peci na dřevo. V areálu hotelu najdete dva profesionální tenisové kurty, venkovní saunu v sudu, vyhřívaný bazén a mnoho dalšího.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 774 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 192 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 35 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Wellness Hotel Florián České Žleby, Stožec

📌 Rustikální horský wellness hotel
📌 Kde ho najdete: České Žleby 9, 384 51 Stožec

Více fotografií na Booking.com

Wellness Hotel Florián vznikl rekonstrukcí historického šumavského stavení. Na své si přitom přijdou návštěvníci v letní i zimní sezóně. Kolem hotelu například vedou cyklistické trasy po silnicích s minimálním provozem. Přímo v obci se poté nachází lyžařský vlek, případně můžete zavítat do blízkého lyžařského areálu Mitterdorf.

Neodmyslitelnou součástí hotelu je restaurace v retro stylu, která odkazuje na období 30. až 50. let minulého století. Těšit se zde můžete na tradiční české pokrmy, ale i lahodnou italskou pizzu přímo z pece. V rámci wellness centra vám bude k dispozici třeba vnitřní vytápěný bazén s protiproudem, finská sauna nebo kanadská vířivka.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 127 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 139 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 21 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Amenity Hotel & Resort Lipno, Lipno nad Vltavou

📌 Ubytování v síti hotelových resortů
📌 Kde ho najdete: Lipno nad Vltavou 999, 382 78

Více fotografií na Booking.com

Nadstandardní ubytování si můžete užít v Amenity Hotel & Resort v Lipně nad Vltavou. Samozřejmostí pro vás přitom bude čtyřhvězdičkový servis. Součástí resortu je Wellness Lipno, které je největším wellness centrem na Lipně. V restauraci Blue Lipno si poté pochutnáte na rozmanitých pokrmech a užijete si posezení na terase s výhledem na Lipno.

Pokud chcete dovolenou pojmout aktivním způsobem, můžete navštívit Sport Arenu Lipno, kde vám budou k dispozici profesionální badmintonové a squashové kurty. Nechybí ani bowlingové dráhy nebo třeba golfový simulátor.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 511 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9 z 10 (fantastické) od více než 524 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 84 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Hotel Kašperk, Kašperské Hory

📌 4hvězdičkový luxusní hotel
📌 Kde ho najdete: Náměstí 3, 341 92 Kašperské Hory

Více fotografií na Booking.com

Perfektní služby nabízí i Hotel Kašperk, který se řadí mezi luxusní hotely na Šumavě. Součástí tohoto resortu je relax & aqua zóna, v níž se nachází dostatečně velký plavecký bazén. Navštívit můžete také zdejší masážní a kosmetický salón.

K Hotelu Kašperk neodmyslitelně patří zdejší restaurace, která je navržena v secesním stylu. Díky dřevěným prvkům se můžete těšit na útulnou atmosféru, v níž načerpáte síly a získáte také skvělý gastronomický zážitek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 594 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (fantastické) od více než 484 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 91 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Hotel Alpská vyhlídka, Bučina – Kvilda

📌 TOP ubytování na Kvildě
📌 Kde ho najdete: Bučina 149, 385 01 Kvilda

Více fotografií na Spa.cz

Pokud vyrážíte na Kvildu, můžete se ubytovat v horském hotelu Alpská vyhlídka. Díky svému umístění nabízí hotel perfektní výhled na všechny světové strany. Dostatek aktivit si zde přitom najdete jak v letním, tak i zimním období. Ostatně sněhové podmínky na Bučině se řadí k těm nejlepším v celé České republice.

Hoteloví hosté mohou zavítat do stylové restaurace s vyhlídkovou terasou. Snídaně se zde přitom podávají formou švédských stolů. Navštívit můžete také horské wellness centrum, kde uvolníte svaly po celodenní túře i lyžovačce.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (fantastické) od více než 1 079 návštěvníků
 • Hodnocení na Spa.cz – 92 ze 100 % (fantastické) od více než 83 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 33 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Hotel Resort Relax, Dolní Vltavice

📌 Jen 2 minuty chůze od pláže
📌 Kde ho najdete: Dolní Vltavice 44, Dolní Vltavice, 38226

Více fotografií na Booking.com

Na závěr přinášíme ještě jeden tip na skvělý hotel v blízkosti Lipna, konkrétně jen 2 minuty chůze od pláže. Wellness hotel na Šumavě Resort Relax se nachází v klidné oblasti, která láká na procházky do přírody i příjemné koupání. Přímo v resortu můžete využít půjčovnu rozmanitého sportovního vybavení v podobě kol, elektrokol nebo třeba paddleboardů.

V hotelové restauraci si pochutnáte na denním menu i luxusním několikachodovém menu. V Grill Baru Regata si poté užijete pohodové posezení s panoramatickým výhledem. A nechybí ani wellness zóna s teplým bazénem a odpočinkovou zónou a saunový svět. Pokud si chcete užít romantiku ve dvou, můžete si rezervovat privátní wellness.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 988 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 738 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4 z 5 (fantastické) od více než 85 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Hana Smětáková

Přidat zkušenost

3 − three =