Nejlepší hotely a ubytování na Korfu

Řecko, Korfu
Řecko, Korfu
Druhý největší řecký ostrov Korfu patří k oblíbeným turistickým destinacím. Azurové moře a spousta atrakcí nabízí skvělé vyžití pro zamilované páry i rodiny s dětmi. V dnešním článku se zaměříme na nejlepší hotely a ubytování na Korfu, ve kterých si užijete dovolenou podle vašeho gusta.

Ne nadarmo se Korfu přezdívá „smaragdový ostrov“. Místní příroda díky množství olivovníků a pestré flóře hýří všemi barvami. Korfu navíc leží v ideálním podnebném pásu – průměrná teplota v létě je zde 32 °C. TOP luxusní hotely na Korfu si proto zamilují především teplomilní hosté.

1. Kontokali Bay Resort & Spa

📌 Kde ho najdete: Kontokali 491 00, Řecko

Více fotografií na Invia.cz

Resort Kontokali Bay leží přímo na pláži na poloostrově Kontokali. Tento region na Korfu patří k nejzelenějším na ostrově. V areálu hotelu se nachází bazén s mořskou vodou a jen pár kilometrů od hotelu se hlavní město ostrova.

Kontokali Bay Resort právem patří mezi nejlepší ubytování na Korfu. Součástí ubytování je bazén s mořskou vodou, tenisový kurt, sauny, fitness a nonstop recepce. Po celodenním relaxování na pláži nebo u bazénu se občerstvíte v jedné ze čtyřech restaurací s tradičními řeckými delikatesami.

Resort hotelu se nachází uprostřed typických řeckých zahrad, které reprezentují bohatou flóru ostrova Korfu. Všechny pokoje (celkem jich je 259) jsou vybaveny balkonem nebo terasou s výhledem do zahrad a na vlny Jónského moře.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 196 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 923 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 23 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Hotel Delfinia

📌 Kde ho najdete: Corfu, Moraitika 491 00, Řecko

Hotel Delfinia, Korfu

Více fotografií na Fischer.cz

Hotel v jižní části Korfu se nachází přímo na pozvolné pláži složené z písku a oblázků. Přímo na březích Jónského moře si užijete celou řadu motorizovaných i nemotorizovaných vodních sportů. A jestliže návštěvníky zajímá spíše turistika, po promenádě se dostanete přímo do města Moraitika.

Resort hotelu Delfinia se skládá ze třech budov nacházejících se v luxusních exotických zahradách. Letovisko Moraitika je klidné středisko, které si oblíbila i náročná klientela. Na své si přijdou ovšem i rodiny s dětmi, díky čemuž Delfinia patří mezi nejlepší hotely na Korfu.

Ve třech budovách hotelu se nachází dohromady 185 pokojů. Hosté dostanou přístup k hotelovému bazénu se slunečníky zdarma. Součástí resortu je i fitness centrum a sportoviště. Stravování zajišťuje polopenze se snídaní a večeří formou bohatých švédských stolů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 694 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (velmi dobré) od více než 122 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 230 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Mayor Capo di Corfu

📌 Kde ho najdete: Agios Petros, Lefkimmi 490 80, Řecko

Mayor Capo di Corfu

Více fotografií na Eximtours.cz

Klidné místo s písečnou pláží přímo u hotelu je perlou letoviska Lefkimi. Od hlavního města Korfu se nachází necelých 40 kilometrů. Do vybavení hotelu patří restaurace, lobby bar, dětský bazén, dětské hřiště, bar u bazénu a široká nabídka animačních programů.

Většina dvoulůžkových pokojů má možnost přistýlky a hotel se tak hodí i pro dovolenou s dětmi. Součástí každého pokoje je také menší bazén nebo terasa. Na pokojích nechybí ani Wi-Fi zdarma.

Velkým plusem ubytování je all-inclusive stravování. Na snídani, oběd i večeři chodí hosté do hotelové restaurace a součástí pobytu je neomezené množství alkoholických i nealkoholických nápojů zdarma.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 1 305 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,9 z 10 (dobré) od více než 379 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 166 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Hotel MarBella Nido Suite

📌 Kde ho najdete: Corfu, Ag. Ioannis Peristeron 490 84, Řecko

Hotel MarBella Nido Suite

Více fotografií na Eximtours.cz

Mezi Lefkimi a hlavním městem ostrova se nachází další hotel patřící mezi TOP ubytování na Korfu. V sezoně za něj zaplatíte až 35 000 Kč. Vyšší cena ale jasně dokazuje, že se jedná o luxusní hotel pro náročné hosty.

Hotel se řadí mezi tzv. adult-only ubytování. Jednoduše řečeno pohostí pouze hosty starší 18 let. Ti zde na druhou stranu najdou klid plný výhledů z jihovýchodního pobřeží ostrova. Hotel leží ve svahu a zprostředkuje vám úžasná panoramata na moře a okolní scenérie.

Součástí ubytování Hotel MarBella Nido Suite je rozsáhlé wellness a SPA centrum. Při revitalizačních a relaxačních terapiích vycházejících z ajurvédské filozofie se skvěle zrelaxujete. Dokonalé ubytování doplní okolní olivové háje a přilehlé lesy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (vyjímečné) od více než 250 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (vyjímečné) od více než 487 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 485 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Marbella Beach Corfu

📌 Kde ho najdete: Korfu –> Agios Ioannis

Hotel Marbella Beach Corfu

Více fotografií na Eximtours.cz

Další z výhledů na Jónské moře vám zprostředkuje Hotel Marbella. Resort se nachází pár minut chůze od pláže. Po krátké procházce se vám ale odhalí pláž oceněná Modrou vlajkou za čistotu. Lehátka a ručníky na pláži jsou samozřejmě v ceně.

Skvělé služby poskytuje ubytování v rámci stravování. Po příjezdu dostanete náramek umožňující ultra-inclusive ubytování. Jakmile ho navléknete na ruku, získáte možnost neomezené konzumace jídel, alkoholických a nealkoholických drinků a přístup k dalším atrakcím.

Hotel se nachází v klidné oblasti na kopci. Cesta do centra je dlouhá zhruba 3 kilometry, většinu dovolené tak strávíte v hotelovém resortu nebo na pláži. Jestliže vás omrzí Jónské moře, užijete si pobyt u luxusního kaskádového bazénu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 1 444 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (skvělé) od více než 486 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 24 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Angsana Corfu

📌 Kde ho najdete: Akra Punta, National Rd 11 Km, Mpenitses 490 84, Řecko

Hotel Angsana Corfu

Více fotografií na Fischer.cz

Přímořské letovisko Benitses a hotel Angsana leží v jihovýchodní části Korfu. Hotel má otevřeno od března do prosince a je určený pro náročné klienty. I z tohoto důvodu se jedná o jeden z resortů, které patří mezi nejlepší hotely na Korfu.

Přímo u hotelu se vám otevře výhled na letovisko Benitses a samozřejmě Jónské moře. Hotel je obklopený přírodou uprostřed rozlehlého parku s olivovníky. Jeho součástí je prvotřídní venkovní bazén a hotelové SPA centrum.

Při ubytování hosty přivítají elegantní moderní pokoje s terasou nebo balkonem. Součástí vybavení jsou i luxusní sety na přípravu kávy a čaje. Jestliže hostům nestačí klasické pokoje, mají možnost výběru ze suite nebo vilky za příplatek.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 418 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více než 820 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 272 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Hotel Grecotel Corfu Imperial

📌 Kde ho najdete: Tzavros – Kommeno, Kerkira 490 83, Řecko

Hotel Grecotel Corfu Imperial

Více fotografií na Eximtours.cz

Další hotel vyčnívá z poloostrova Kommeno nedaleko letoviska Limmini. Resort hotelu se skládá ze třech privátních písčitých pláží s pozvolným přístupem do moře. Pokud vás omrzí slaná voda, oceníte vnitřní a venkovní sladkovodní bazény.

Hotelovému resortu dominuje obří zahrada v italském stylu. Na Řecko netypické interiéry a exteriéry jsou ostatně společným jmenovatelem veškerého hotelového vybavení. Uvnitř hotelu se nachází lázeňské centrum s bazénem, venku si užijete množství butiků, kadeřnictví i zlatnictví.

Personál hotelu ukojí služby těch nejnáročnějších klientů. Wi-Fi je v hotelu sice za poplatek, potěší ale lehátka a slunečníky na privátních plážích zdarma. Když zatoužíte po návštěvě hlavního města ostrova Korfu, hromadnou dopravou to máte pouhých 15 kilometrů.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 106 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,0 z 10 (skvělé) od více než 192 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 3 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. The Olivar Suites

📌 Kde ho najdete: MESSONGHI, 490 80, Řecko

The Olivar Suites

Více fotografií na Fischer.cz

Jižní část ostrova Korfu v sobě skrývá historické letovisko Messonghi. Jedna z nejoblíbenějších částí ostrově uchvátí nádhernou přírodou s nejstaršími olivovníky na ostrově. Pro milovníky polehávání u moře je tu dlouhá písečná pláž přímo u hotelu.

Hotel v sobě skrývá 120 nadstandardně vybavených pokojů. Součástí vybavení resortu je bazén na hotelové zahradě včetně terasy s opalovacími lehátky. Nemusíme snad ani dodávat, že slunečníky k lehátkům dostanou hoteloví hosté zdarma.

Mezi nejlepší hotely na Korfu se hotel řadí i díky neotřele modernímu designu. Prostorný interiér je vyvedený v bílém kameni, který na pokojích doplňuje dřevěné obložení. Z jednotlivých pokojů mají hosté výhled do hotelové zahrady nebo na Jónské moře.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 173 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (skvělé) od více než 383 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 188 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Ikos Dassia

📌 Kde ho najdete: Bay, Dassia 491 00, Řecko

Ikos Dassia

Více fotografií na Fischer.cz

Jeden z nejdražších hotelů na ostrově Korfu stojí v sezoně až 50 000 Kč na pár dní. Nachází se na okraji střediska Dassia, přibližně 100 metrů od turistické třídy s mnohými atrakcemi a lákadly. Ve městě objevíte tradiční taverny, moderní restaurace i množství barů.

2 budovy hotelu v sobě skrývají neuvěřitelných 403 pokojů. Uvnitř hotelu se nachází vnitřní bazén a SPA centrum. Venku jsou čtyři velké venkovní bazény s obrovskou terasou na slunění s lehátky a slunečníky zdarma.

Do kategorie TOP luxusní hotely na Korfu ale Ikon Dassia řadí především hotelové služby. Stravování formou all-inclusive vás uvítá na snídaních, obědech i večeřích. K  bohatým švédským stolům navíc získáte vybrané alkoholické i nealkoholické nápoje zdarma.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 1 073 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (skvělé) od více než 78 návštěvníků
 • Hodnocení na Tripadvisor – 5 z 5 (fantastické) od více než 3 162 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Sentido Apollo Palace

📌 Kde ho najdete: Mesongi 490 80, Řecko

Sentido Apollo Palace

Více fotografií na Invia.cz

Apollo Palace se nachází se v jižní části ostrova v letovisku Messonghi. Za pětihvězdičkový luxusní hotel zaplatíte v sezoně přibližně 30 000 Kč. Hotel se vám ale odvděčí nadstandardními službami.

Ubytování je vybavené v tradičním řeckém stylu. Celý hotel připomíná malou řeckou vesničku a odkazuje na staré báje a pověsti. Uprostřed se nachází exotická udržovaná zahrada, která hosty vtáhne do atmosféry starověkého Řecka.

Součástí resortu jsou dva bazény s mořskou vodou. Pokud hosté zatouží po koupání u moře, jen sto metrů se nachází velká oblázková pláž. Díky luxusnímu ubytování patří resort Messonghi mezi nejžádanější luxusní ubytování na ostrově Korfu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,2 z 5 (fantastické) od více než 1 333 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 7,9 z 10 (dobré) od více než 386 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 93 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Nejlepší hotely na Korfu vás zahrnou řeckou pohostinností

Všechny hotely na Korfu se nacházejí na východním pobřeží směrem k vnitrozemí Řecka. Z České republiky trvá let přibližně dvě hodiny. Dále turisté musí sjednanou dopravou, i ta ale do všech letovisek dojede za pár desítek dalších minut.

Díky poloze hotelů na turisty čeká jedinečné teplé podnebí s jemným mořským vánkem. Vnitrozemí ostrova chrání před nepříznivými mořskými vlivy, zároveň ale propustí dostatek vlhkého vzduchu, díky kterému je pobyt na ostrově velmi příjemný.

Nejlepší hotely na Korfu jsou určené pro opravdu náročné hosty. Ti zde objeví ochotný personál, bazény, SPA centrum a nekonečné písčité a oblázkové pláže. Není tedy divu, že se sem turisté pravidelně vrací.

Náš tip: Kdy a kam jet na Korfu

Přidat komentář

1 × 1 =