Kam na prodloužený víkend k moři aneb víkendové koupání u moře

Přemýšlíte jak strávit prodloužené volno? Co takhle víkendové koupání u moře?  Okolní státy Evropy mají rozhodně co nabídnout, navíc můžete všude dojet i vlastním autem a dokonce si vzít s sebou své potomstvo. Samozřejmě, že kromě auta, můžete cestovat autobusem či letecky. Pojďme se teď podívat na několik zajímavých míst, kam lze na víkend k moři vyrazit.  Aktuálně nejbližší prodloužený víkend je ten velikonoční, který stojí za to využít ke krátké relaxaci. Kam se tedy vydat?

Chcete jet autem nebo letecky? Vyberte si:

Historické Chorvatsko

Chorvatsko – Istrijský poloostrov na víkend

Pokud se rozhodne pro koupání u moře, pak je skvělým cílem Chorvatsko. Užijete si velmi příjemné klima, budete na čerstvém vzduchu a začátkem sezóny ještě nehrozí dopravní zácpy, jako tomu bývá během letní dovolené a hlavní turistické sezóny. Příchod jara a probouzení přírody v Chorvatsku vám vezmou dech, protože všude kam půjdete, narazíte na překrásně rozkvetlé stromy a úžasné aroma, které se line vzduchem.

V Chorvatsku je ideální navštivit severní část pobřeží – Istrijský poloostrov, který je ideální pro cestu autem nebo autobusem. Například cesta z Prahy do istrijské Puly měří nejkratší cestou 755 kilometrů a to je vzdálenost na prodloužený víkend tak akorát maximální. A jaké najdete na Istrii letoviska?

Podívejte se na nejkrásnější písečné pláže v Chorvatsku.

Istrijský poloostrov

Tento poloostrov leží na severovýchodě Chorvatska a patří k nejnavštěvovanějším oblastem. Většina turistů nachází útočiště v moderních a stylově zařízených hotelových komplexech, jež jsou podél celého pobřeží. Kromě toho tu narazíte na několik kempů. Víkendové koupání u moře si zpříjemněte procházkami po starobylých městech, starodávnými kamennými uličkami či prohlížením místních památek.

Letovisko Pula

Toto letovisko je známé noční zábavou, která tu nikdy nekončí. Přesto je to vhodné místo, kde trávit dovolenou jako jednotlivec i s rodinou. Tento rozsáhlý komplex s apartmány uspokojí i náročnější klienty. Odpočinek na pláži kombinujte s aktivní dovolenou. Je tu spousta sportovišť, klubů, restaurací a dalších podniků, takže si na své přijde opravdu každý.

Vzdálenost Praha – Pula: 857 kilometrů

Letovisko Rijeka

Rijeka patří k oblíbeným turistickým letoviskům, které nabízí nejen úchvatné mořské pobřeží a luxusní pláže, ale také spoustu divadel, univerzit, galerií, muzeí a památek. Navštivte barokní jezuitský Chrám sv. Víta, chrám sv. Jeronýma, kapucínský kostel z kraje 20. století či pozůstatky po římském osídlení. Při procházce se ocitnete v malebných a velmi úzkých uličkách, které dodají to pravé kouzlo. Ubytování je možné v hotelech, penzionech, apartmánech i chatách v blízkosti pláže.

Vzdálenost Praha – Rijeka: 755 kilometrů

Letovisko Umag

Umag je velmi živé a oblíbené letovisko Istrie. Jsou zde oblázkové a skalnaté pláže, s mnoha mělkými vstupy do moře. Pro romantické chvíle využijte rozkošné městské uličky, kterými se touláte skrz různá období místních dějin. Kromě mnoha hotelů, tu jsou sportovní centra, díky nimž je toto letovisko velmi známé. Pořádají se tu totiž významné tenisové turnaje (např. ATP Croatia Open).

Vzdálenost Praha – Umag: 785 kilometrů

Letovisko Poreč

Největší a nejznámější středisko celé Istrie má úchvatné členité pobřeží a řadu historických památek. Známá je třeba Eufraziova bazilika, která skrývá krásné mozaiky. Dokonce patří na seznam kulturního dědictví UNESCO. Kolem pláží se rozprostírají hotely a apartmánové komplexy. Krásné moře, pláže, bujný porost borovic, bohatý společenský život a skvělé zázemí pro sportovní vyžití.

Pláže jsou smíšené, někde přírodně kamenité, jinde betonové (uměle vytvořené), oblázkové či travnaté. Pro rodiny s dětmi je tu spousta míst, kde se dá pozvolna vstoupit do moře.

Vzdálenost Praha – Umag: 814 kilometrů

Ostrov Krk

Sever ostrova je skalnatý s překrásnými plážemi. Ostrov Krk láká památkami a bohatou historií. Na západním pobřeží nalezne letovisko Krk. Pyšní se oblázkovými plážemi s pozvolným vstupem do moře, díky čemuž jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Pláže lemují borové háje. Na své si přijdou cyklisté díky mnoha cyklostezkám. Můžete si dokonce udělat výlet lodí.

Vzdálenost Praha – Krk je nejkratší cestou 806 kilometrů, což je stále vhodné na cestu autem, kterou zvládnete během jediného dne.


Itálie na víkend

Dovolená u moře

Písečká italská pláž

Velká prázdninová střediska, historické památky, úchvatné pláže a mnoho sportovních i zábavních zařízení. K tomu vynikající kuchyně, spousta slunce a srdečné obyvatelstvo. To je pravá Itálie.

Letovisko Bibione na víkend

Patří k nejnavštěvovanějším letoviskům Itálie. Je to oblíbený cíl rodin s dětmi, zejména díky 8 km dlouhé a velmi pěkné pláži, která má pozvolný vstup do moře. Bibione má klidnější část Bibione Lido del Sole a Pineda, kde jsou rodinné domy a samostatné vily, kolem kterých je bujná vegetace.

Živější a rušnější částí Bibione je turistické centrum s bary, restauracemi a diskotékami.  Projít se můžete také po nákupní promenádě (Bibione Spiaggia). Pro děti je tu řada atrakcí a také lunapark. Když půjdete na procházku, budete procházet skrz piniové háje.

Vzdálenost Praha – Bibione: 760 kilometrů

Letovisko Lignano Sabbiadoro

Toto přímořské letovisko patří k významným a nezapomenutelným turistickým oblastem. Bohatá nabídka ubytování, sportoviště, rušný noční život, čisté zlatavé pláže, to vše můžete využít i v případě víkendového koupání u moře. Lignano Sabbiadoro najdete v severní části Jadranu. Kromě moře, vás letovisko potěší vynikající kuchyní (restaurace jsou vyhlášené rybími specialitami), mnoha historickými památkami, krásnou přírodou a mnoha možnostmi pro vyžití.

  • na plážích jsou lehátka, slunečníky i občerstvení
  • k dispozici máte rovněž dětská hřiště, vodní park Aquasplash, zoo, dětský zábavní park Juniorpark
  • pro milovníky sportu je tu velké golfové hřiště, ale také hřiště pro minigolf

Vzdálenost Praha – Lignano Sabbiadoro: 757 kilometrů

Letovisko Caorle

Jedno z nejoblíbenějších letovisek v severní Itálii. Rok co rok sem zamíří mnoho turistů, nejvíce pak rodiny s dětmi. Caorle se pyšní historickým centrem s mnoha klikatými a velmi romantickými uličkami, které kdysi dávno byly vlastně vodní kanály, ale později je zasypali.

Zároveň je tu i turistický přístav. Letovisko má překrásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, což je výhoda když jedete na prodloužený víkend u moře se svými dětmi.

Můžete navštívit aquapark, nebo se jen tak procházet po okolí. Letovisko Caorle má vlastně 3 části. Tou první je samotné městečko Caorle s historickým centrem a starými domy u přístavu. Druhou částí je Porto Santa Margherita, což je moderní stylové letovisko s dlouhou a velmi širokou pláží. Třetí částí je Caorle Altanea s vilkami.

Vzdálenost Praha – Caorle: 775 kilometrů


Slovinsko na víkend

Portorož, Slovinsko

Letovisko Portorož ve Slovinsku

Pokud se rozhodnete vyrazit na prodloužený víkend za koupání k moři, pak je Slovinsko skvělou volbou. Nemusíte cestovat daleko, snadno se domluvíte a ještě si báječně odpočinete při mnoha aktivitách.

Letovisko Portorož

Pokud vás lákají víkendové zájezdy k moři, pak je Portorož ideálním cílem, kam můžou vyrazit jednotlivci i rodiny s dětmi. Toto letovisko patří k největším a nejlépe vybaveným ve Slovinsku.

Krásná čistá pláž má pozvolný vstup do moře, takže se tu můžou koupat nejen malé děti, ale i nezkušení plavci. Vedle koupání si tu můžete zasportovat. K dispozici je volejbal a windsurfing. Kdo chce, může si půjčit loďku, plachetnici, nafukovací banán či vodní skútr. Vodní aktivity a různé atrakce můžete vyzkoušet také v aquaparku Laguna Bernadin. Jsou tu bazény se studenou i teplou vodou, bazénky pro děti, vířivky, masáže a také finská i turecká sauna. Aquapark funguje celoročně, přes léto jej navíc propojují s venkovními bazény.

Vzdálenost Praha – Portorož: 772 kilometrů


Francie na víkend

Azurové pobřeží, Francie

Azurové pobřeží ve Francii

Prodloužený víkend u moře můžete snadno strávit i ve Francii. To nejlepší, co můžete zvolit, je odpočinek na pláži Azurového pobřeží. Procházejte se po Starém městě v Nice, zavítejte do centra filmu v Cannes, zajeďte si do monackého knížectví nebo zaskočte do známého jachtařského městečka Antibes. Odpočívat můžete na plážích Antibes a Nice.

Golfe Juan

Přímořské letovisko vyniká překrásnými a čistými písčitými plážemi, malebným přístavem a ideální polohou. Leží v srdci Azurového pobřeží zhruba 7 km od Cannes.

Letovisko Sete

Vyhledávané letovisko oblíbené díky dlouhé písčité pláži, která má dokonce Modrou vlajku za čistotu a kvalitu. Je tu sportovní přístav nabízející vodní lyže, potápění i plachtění. Děti se mohou pobavit v zábavním parku.


Prodloužené víkendy u moře letecky

Letadlo

Chcete strávit prodloužený víkend na jihu Evropy? Pak máte na výběr mnoho míst.

Španělsko na víkend

Ideální je třeba Pyrenejský poloostrov, kde můžete zaskočit i na býčí zápasy. Navštivte Madrid či Barcelonu a kochejte se krásami těchto úžasných míst.

Doporučujeme však také například ostrovy Mallorca či Ibiza, kam létají přímé spoje z Prahy a koupete se již za necelé 3 hodiny letu.

Zobrazte si víkendové zájezdy k moři do Španělska zde.


Řecko na víkend

Oblíbenou víkendovou destinací, kde trávit prodloužené víkendy u moře letecky je také Řecko, zejména pak Athény, kde můžete trávit celé dny a stále budete objevovat nové věci a místa.

Vyrazit však můžete na nejrůznější ostrovy. Doba čistého letu je jen něco málo kolem 3-4 hodin, což je stále lepší, než vyrazit autem k jadranu nebo na sever Itálie, kde cesta trvá zpravidla 10-12 hodin.

Z Řecka vám doporučíme místa, kde je minimální výskyt uprchlíků. Těmi místy jsou například ostrov Korfu, Lefkada, Zakynthos či letoviska Kefalonie.

Výhodou cesty do Řecka je stálé počasí. Pokud se tedy rozhodnete vyrazit na víkend, můžete si být jisti, že počasí vám bude hrát do karet.


Bulharsko na víkend

Primorsko, Zlaté písky, Nesebar a mnoho dalších zajímavých oblastí Bulharska (nevíte kam do Bulharska?) nabízejí příjemný odpočinek i aktivní prožití víkendu. Stejně jako do Španělska či Řecka, můžete i do Bulharska vyrazit na prodloužené víkendy u moře letecky.

Avšak můžete si být jisti, že letos bude Bulharsko v obležení turistů. Mohou za to nejen příznivé ceny dovolené, ale zejména bezpečnost v přímořských lokalitách. Ostatně Bulharsko jsme určily jako TOP 1 pro bezpečnou dovolenou u moře.


Zlatý hřeb – Dubaj na víkend

Dubaj

Nádherná Dubaj s panoramatem mrakodrapů a pláží

Jen 6 hodin letu z Prahy přímým spojem a budete rázem v zemi, která je víkendovým skvostem. Létají sem celebrity i normální lidé na 4-5 dní, užít si báječného sluníčka a načerpat energii v čisté moři.

O Dubaji netřeba více dodávat. Můžete využít desítky různých aktivit – od návštěvy starého města, trhů či pouště po nakupování v nejluxsnějších obchodních centrech světa až po prohlídku nejvyšší budovy světa. Navštívit však můžete třeba i Ferrari World, první zábavní park Ferrari na světě a pokud i tohle by vám nestačilo, v Dubaji si můžete dokonce zalyžovat na kryté sjezdovce.

Odpočinek však hledejte na pláži Jumeirah Beach.


Přidat komentář

Vyhledávač zájezdů