10 tipů na TreeHouse –⁠ ubytování v korunách stromů

Snili jste jako malí o vlastním domě na stromě? Nebo jste se jej třeba snažili vybudovat? Díky trendu treehousů si tento sen můžete snadno splnit. Ubytování v korunách stromů totiž postupem času získává na popularitě. Vyrazte si užít klid, krásu přírody a načerpejte potřebnou energii daleko od ruchu velkoměsta.

Ubytování v treehouse je ideální pro páry, které si chtějí užít notnou dávku romantiky, ale i pro rodiny s dětmi, které chtějí zažít zase trochu něco jiného. Většina těchto chat disponuje ohništěm nebo grilem pro přípravu pokrmů, venkovní sprchou nebo třeba saunou v sudu.

1. Treehouse Stvořidla

📌 Dům na stromě v přírodní rezervaci Stvořidla
📌 Kde ho najdete: Světlá nad Sázavou

Více fotografií na Booking.com

Pokud bychom měli jmenovat nejlepší treehouse v ČR, jednalo by se o Treehouse Stvořidla. Jedná se o rodinné ubytování v srdci přírody a blízkosti řeky Sázavy. Konkrétně tento stromový dům najdete na kraji chatové osady v přírodní rezervaci Stvořidla. Samotné ubytování přitom nabízí vše potřebné pro váš nezapomenutelný pobyt plný romantiky.

Koupat se můžete buď v řece, nebo v cedrovém koupacím sudu. Těšit se můžete také na pohodlnou manželskou postel a rozkládací pohovku. Pokud k večeru dostanete chuť na sklenku vína, stačí nakouknout do perfektně vybavené vinotéky. Občerstvení si poté připravíte ve stylové zahradní kuchyni s grilem. A pokud budete chtít, každé ráno si můžete pochutnat na připravené snídani, kterou si vytáhnete v košíku až na terasu.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 5 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 11 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 4 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Treehouse Zlatá Koruna

📌 Prostorný dvoupatrový treehouse
📌 Kde ho najdete: Zlatá Koruna

Více fotografií na Booking.com

Treehouse Zlatá Koruna je komfortně vybavené ubytování, které svým hostům nabízí vše potřebné. Užívat si zde můžete dechberoucí přírodu v blízkosti řeky Vltavy. Abyste se k tomuto stromovému domu dostali, musíte nejprve zdolat 130 schodů do svahu lesní stezkou.

Samotný treehouse je dvoupatrový. Jeho neodmyslitelnou součástí je prostorná postel, kuchyňský kout i obývací část s rozkládací pohovkou. Vedle domu na stromě se poté nachází přírodní sprcha a chemická toaleta. Treehouse není napojen na elektřinu ani na vodu, proto si zde skvěle odpočinete od vymožeností moderního světa a dostanete se do spojení s přírodou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 2 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 10 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 15 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Treehouses Sněžník

📌 Ubytování v přírodě pro celou rodinu
📌 Kde ho najdete: Dolní Morava

Více fotografií na Booking.com

Tento treehouse se nachází v blízkosti obce Dolní Morava v krásné přírodě Kralického Sněžníku. Těšit se můžete na stylové zařízení, kterému vévodí dřevo. Kromě toho je pro hosty připravena například chlazená vinotéka, vařič i kávovar. Ubytování tedy kombinuje přednosti blízkosti přírody, zároveň však nebudete ochuzeni o vymoženosti moderního života.

Pokud si budete chtít pořádně odpočinout a zrelaxovat své tělo i duši, můžete navštívit zdejší soukromou saunu. Osprchovat se poté lze v přírodní sprše. Treehouse můžete bez obav navštívit i v zimních měsících. Díky norským litinovým kamnům jej totiž vyhřejete až na 20 °C.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 24 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 16 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Treehouse v Brdech

📌 Skvělý treehouse pro páry
📌 Kde ho najdete: Bohutín

Více fotografií na Booking.com

Další romantické ubytování v korunách stromů najdete v Bohutíně. Z postele si přitom budete moct užívat krásný a klidný výhled do okolního lesa a na plynoucí řeku. Okolí vybízí k výletům za pěší turistikou, ale i cyklistikou. Těšit se můžete na veškeré potřebné vybavení. V lednici objevíte spoustu alkoholických i nealkoholických nápojů, objednat si můžete také snídani.

Před domem je postavené ohniště, díky kterému se můžete pustit do opékání pochoutek a užít si tak klid spojený s praskáním ohně. Díky USB portům si dokonce i pohodlně nabijete mobilní telefon a zůstanete tedy ve spojení s okolním světem.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,8 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 38 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,7 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 15 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Treehouse 2čapy

📌 Ubytování na klidném místě
📌 Kde ho najdete: Tučapy

Treehouse 2čapy

Více fotografií na Booking.com

Stromový bungalov 2čapy najdete u obce Tučapy, přibližně 17 km od Tábora. Uvnitř na vás přitom čeká veškerý komfort a vybavení, které přispěje k vašemu nezapomenutelnému pobytu. Okolí poté vybízí k turistice a nejrůznějším výletům do přírody.

Treehouse 2čapy je vybaven pohodlnou manželskou postelí, v zimním období poté oceníte kamna na dřevo. Nechybí ani kuchyňský kout. Ve venkovní části poté najdete vybudované ohniště s posezením, kde si můžete opéct rozmanité pochoutky a zaposlouchat se do zvuků lesa a praskajícího ohně.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 29 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Tree House and Sauna with Beautiful Mountain Views

📌 Krásné přírodní ubytování se saunou
📌 Kde ho najdete: Jablonné v Podještědí

Více fotografií na Booking.com

Za ubytováním v přírodě můžete vyrazit také do tohoto skvělého treehousu v Jablonné v Podještědí. Dům si vaše srdce na první pohled získá třeba prostornou manželskou postelí, která je obklopena několika okny. Díky tomu si přímo z ní můžete užívat úchvatný výhled na okolní stromy i noční oblohu.

Nechybí ani vařič pro přípravu pokrmů nebo sauna umístěná v sudu, v níž dokonale zrelaxujete a uvolníte své tělo. Ve venkovní části poté najdete i gril. A pokud budete mít štěstí, možná za vámi při odpočinku na zahradě zavítá i některá z umazlených koček.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 18 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Treehouse pod Ještědem

📌 Venkovní terasa pro pohodové posezení
📌 Kde ho najdete: Proseč pod Ještědem

Treehouse pod Ještědem

Více fotografií na Booking.com

Skvělý dům na stromě najdete také v Proseči pod Ještědem. Noc v korunách stromů zde může strávit pár, ale i rodina s malými dětmi. Uvnitř nechybí prostorná postel, kuchyňský kout s plynovým vařičem, ale i samostatná místnost s toaletou. Domek není napojen na elektrický proud a voda je dovnitř čerpána ze studánky, která se na zdejším pozemku nachází.

Předností tohoto treehousu je bezpochyby terasa s posezením, kde si můžete vychutnat například svou snídani. Využívat dále můžete posezení s ohništěm. Pokud dáte majitelům vědět předem, zajistí vám dovoz masa na grilování.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 21 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 4 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 7 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Baráček na stromě

📌 Romantické ubytování v tajuplném lese
📌 Kde ho najdete: Varvažov

Baráček na stromě

Více fotografií na Booking.com

Romantické ubytování, klid, ticho a úchvatné západy slunce. Přesně to je charakteristické pro Baráček na strome, který se nachází v blízkosti Varvažova. Jedná se o útulnou chaloupku, která vás zaujme svou nezaměnitelnou atmosférou. Pohodlná postel je doplněna minimalistickým vybavením, které podpoří celkový dojem z pobytu.

Nechybí přitom ani venkovní ohniště, sprcha v přírodě nebo třeba houpací síť, do které si můžete lehnout a nechat se unášet proudem svých vlastních myšlenek. Pokud budete cestovat společně s dětmi, oceníte přítomnost originálně vybudované palandy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,7 z 10 (naprosto výjimečné) od více než 4 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Safari Kemp****

📌 Africké ubytování bez nutnosti cestování
📌 Kde ho najdete: Dvůr Králové

Safari Kemp Dvůr Králové
Safari Kemp Dvůr Králové

Více fotografií na Safaripark.cz

Pokud si chcete užít ubytování v korunách stromů v blízkosti zvířat, bude Safari Kemp tou pravou volbou právě pro vás. Zoologická zahrada Dvůr Králové totiž vybudovala sedm luxusních stanů a ubytování zde připomíná ubytování v africkém safari.

Přímo z terasy vašeho obydlí tak budete moct sledovat žirafy, zebry nebo pakoně. Každý stan přitom disponuje čtyřmi lůžky, díky čemuž jej může navštívit celá rodina. Součástí ceny za pobyt je snídaně a také neomezený vstup do zoo i mimo otevírací hodiny. Díky tomu si budete moct prohlédnout, jak jednotlivá zvířata žijí v noci bez přítomnosti velkého množství návštěvníků.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 1 587 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 79 návštěvníků

10. Treehouse Křižany

📌 Treehouse s perfektním výhledem
📌 Kde ho najdete: Křižany (Liberec)

Více fotografií na Adrop.cz

Na závěr nesmíme zapomenout ani na Treehouse Křižany, který se nachází nedaleko Liberce. Z vybavení stojí za zmínku pohodlná postel, soukromá sudová sauna s venkovní sprchou, posezení u ohniště nebo třeba zavěšené hamaky vybízející k lenošení. Pro nepřízeň počasí jsou dále uvnitř připraveny společenské hry.

Díky skvělé lokalitě se můžete vydat do okolí za turistikou. Nedaleko například najdete Ještěd, který rozhodně stojí za návštěvu. Ostatně právě na Ještěd uvidíte přímo z terasy, stačí si jen vzít dalekohled.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 41 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 5 z 5 (naprosto výjimečné) od více než 11 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Přidat komentář

1 + 12 =