Dovolená s dětmi na jižní Moravě, tyhle ubytování budou děti milovat

Jižní Morava láká nejen na víno, ale i okouzlující krajinu, kulturu, historické památky a další krásy. Nabízí skvělé možnosti pro pěší a snad ještě více cyklistické výlety a může se stát skvělým místem pro rodinnou dovolenou s dětmi. Avšak ne všechny hotely vítají děti přímo s otevřenou náručí. Naproti tomu je zde však i mnoho zařízení, které kladně a s úsměvem odpovídají na otázku: „A co děti, mají si kde hrát?“. Vybrali jsme pro vás právě taková místa. V našem žebříčku najdete 12 nejlepších ubytování pro děti na jižní Moravě.

Co vidět na jižní Moravě?

Jižní Morava nabízí bezpočet úžasných míst. K nejoblíbenějším destinacím patří oblast Pálavy s nádržemi Nové Mlýny a historickým městem Mikulov, nad nímž drží stráž známý Svatý kopeček. Pálava nabízí unikátní přírodu, úchvatné Pavlovské vrchy s několika hradními zříceninami a spoustu malebných vesniček. Samozřejmě jde o významný vinařský kraj.

Dále na jihozápad se pak nachází skvostné historické město Znojmo s hradem a dalšími památkami. Za ním se rozkládá národní park Podyjí a oblíbená Vranovská přehrada, která je skvělým místem pro dovolenou s dětmi i s partou přátel. Mezi další perly jižní Moravy patří oblast kolem Lednice s jejím zámkem, parky a rybníky. Severně nad Brnem se pak nachází Moravský kras s propastí Macocha, jeskyněmi a nádhernými, hlubokými lesy. Tento region tedy má rozhodně co nabídnout.

Dovolená s dětmi na jižní Moravě – tipy na ubytování

1. Bukovanský mlýn, Bukovany

📌 Kde ho najdete: Bukovany 70, 696 31 Bukovany

Bukovanský mlýn, Bukovany

Více fotografií na Booking.com

Hotel Bukovanský mlýn bychom jistě mohli označit za jeden z nejmalebnějších a nejautentičtějších na celé jižní Moravě. Areál, jehož dominantu tvoří nádherný větrný mlýn, je stylizovaný do podoby historické mlynářské usedlosti. Ve skutečnosti jde však o moderní areál postupně vybudovaný mezi lety 2004 až 2007. Historický a rustikální dojem je však takřka dokonalý. Především pokud jde o exteriéry. Pokoje jsou však rovněž vybavené starožitným nábytkem z masivního dřeva a celkový výraz krásně podtrhují.

Mlýnská věž slouží zároveň jako rozhledna. V přízemí se nachází i krásný stylový salonek pro oslavy a jiné akce. V patře je muzeum keramiky a řemesla či expozice slovácké kuchyně. Z vyhlídky se pak můžete podívat i do více než 100kilometrové dálky. Součástí areálu je dále Mlynářská restaurace či vinný sklípek, ten samozřejmě na jižní Moravě nesmí chybět.

Bukovanský mlýn však představuje skvělou destinaci i pro výlet či dovolenou s dětmi. Je zde spousta zvířátek, včetně koní a poníků nebo oslů. Pořádají se zde taky nejrůznější akce pro děti a jde o častý cíl školních výletů. Krom toho se můžete těšit na skvělé sportovní vyžití. Zkrátka perfektní místo pro báječnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 3167 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 206 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

2. Farma Ovčí Terasy, Němčičky

📌 Kde ho najdete: Němčičky 270, 691 07 Němčičky

Farma Ovčí Terasy, Němčičky

Více fotografií na Booking.com

V překrásné zvlněné krajině plné lesů, polí a vinic poblíž obce Němčičky najdete skutečnou perlu. Nádherný statek a hotel Ovčí Terasy ležící u lesa a s výhledem na širé okolí. Toto místo je opravdu nesmírně kouzelné. I díky dřevěným terasám, které hotel zdobí a podle nichž dostal i název. Za prostředí a exteriéry si toto místo zaslouží jedenáct bodů z deseti.

Velmi pěkné jsou ale i samotné pokoje s vlastním přístupem na terasy. Součástí farmy je však i skvělá restaurace a taky stylová „stodola“, kde je možné pořádat party, oslavy či akce. Na pozemku je pak k mání i glampingové ubytování v soukromém luxusním stanu. Užít si zde můžete, mimo jiné, dokonalé soukromí.

Farma Ovčí Terasy představuje nádherné místo pro svatbu, firemní akci, ale i pro dovolenou ve dvou či s celou rodinou. Pro děti bude jistě osvěžující pobyt v přírodě s přítomností zvířátek ve faremní „mini zoo“.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 566 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,9 z 10 (skvělé) od více než 212 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 122 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

3. Amenity Penzion Horni Vestonice, Horní Věstonice

📌 Kde ho najdete: Horní Věstonice 198, 691 81 Horní Věstonice

Amenity Penzion Horni Vestonice, Horní Věstonice

Více fotografií na Booking.com

Ubytování v srdci Pálavy. Exkluzivní výhled přímo na slavné Pavlovské vrchy, které budete mít jako na dlani. Spousta příležitostí k výletům, cykloturistice, koupání v blízkých nádržích Nové Mlýny, pobytu ve sklípcích a dalším radovánkám. To vše nabízí penzion Amenity v Horních Věstonicích.

Chloubou penzionu je krásná a rozlehlá zahrada. Její součástí je bazén či velmi pěkně vybavené dětské hřiště s prolézacím hrádkem, houpačkami a další zábavou. Nechybí zde ani umělé jezírko a spousta zákoutí jako stvořených pro odpočinek, relaxaci či meditaci. Penzion má i vlastní restauraci s českými specialitami, vinný sklípek vhodný i pro nejrůznější akce, a dokonce je zde i wellness centrum s vířivkou, párou nebo finskou saunou.

Amenity může být díky své poloze ideálním výchozím bodem pro poznávání okolí. Nacházíte se v srdci jižní Moravy s obrovskou koncentrací úchvatných přírodních i historických a kulturních krás.

Pro děti bude jistě zajímavý i adventure golf s 18 jamkami, zahradní velké šachy, ohniště pro pečení buřtů či udírna.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (skvělé) od více než 404 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 313 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 80 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

4. Farma Noe, Březina

📌 Kde ho najdete: Březina 310, 679 05 Březina

Farma Noe, Březina

Více fotografií na Booking.com

Farma Noe se nachází u obce Proseč, na hranici CHKO Moravský kras a cca 15 minut autem od centra Brna. V blízkosti je slavná propast Machocha, Brněnská přehrada s hradem Veveří a především překrásná příroda malebného Moravského krasu. Skvělé místo pro výletníky, turisty, ale i cyklisty. Nedaleko farmy jsou i parádní traily s okruhy různé obtížnosti.

Samotná farma je postavena ze dřeva, převážně modřínového, a vypadá opravdu skvěle. Venku je koupací biotop se stylizovanou plachetnicí a posezením i příjemná terasa a další zázemí. Součástí farmy jsou stáje, takže jde o vynikající místo pro milovníky koní.

Ubytovat se můžete v několika druzích pokojů. Nábytek je vždy z masivního dřeva určité dřeviny. Vybrat si můžete dubový, ořechový, bukový, jasanový nebo třeba březový pokoj či apartmá. U některých je k dispozici i soukromá vířivka. V hotelu je i sauna. Děti pak budou jistě nadšené z možnosti projížděk na koních či ponících nebo jejich krmení.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 78 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více než 75 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

5. Hotel Aqualand Inn, Pasohlávky

📌 Kde ho najdete: Pasohlávky 110 E, 691 22 Pasohlávky

Hotel Aqualand Inn, Pasohlávky

Více fotografií na Booking.com

Aqualand Inn je ubytovací areál, který spadá přímo pod zdejší aquapark Aqualandia. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, pak vězte, že jde o jeden z největších českých i středoevropských vodních parků. Najdete ho vedle kempu Merkur na severní straně nádrží Nové Mlýny.

Aqualand Inn tvoří komplex několika menších hotelových budov. Areál je velmi klidný, otevřený a útulný. Vybírat si můžete z několika stylů a kategorií pokojů či apartmánů. Je zde lobby bar a další možnosti a služby.

Největším lákadlem je však bezesporu exkluzivní a neomezený vstup do aquaparku, který mají hosté areálu zajištěn. Zejména děti budou z takové možnosti zajisté nadšené.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 339 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více než 287 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 76 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

6. Hotel Pohoda, Luhačovice

📌 Kde ho najdete: Antonína Václavíka 203, 763 26 Pozlovice

Hotel Pohoda, Luhačovice

Více fotografií na Booking.com

Tento elegantní čtyřhvězdičkový hotel se nachází v atraktivní lokalitě u Luhačovické přehrady. Tedy zároveň jen kousek od tohoto zřejmě nejznámějšího moravského lázeňského města. Kolonáda je od hotelu vzdálená něco přes 1 km. Jde o velmi příjemnou procházku krásným prostředím. Tím se může pochlubit i okolí přehrady. Je zde řada pěkných hotýlků, hospůdek a restaurací, spousta vyžití pro děti i dospělé – a především krásná lesnatá příroda, která je příznačná pro celé Luhačovice a okolí.

Hotel samotný nabízí velmi příjemné ubytování, jeho součástí je dobrá restaurace a taky wellness centrum s 15m bazénem, vířivkami, finskou, bylinkovou či parní saunou, tepidariem nebo relaxačním prostorem.

Děti pak budou zajisté nadšené z krásného a velkého hřiště, které patří jistě k nejlépe vybaveným hotelovým hřištím široko daleko. A zabaví se i větší děti na miniworkout hřišti. Celkově vzato, skvělá volba pro rodinnou dovolenou.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více než 685 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (fantastické) od více než 9 návštěvníků
 • Hodnocení na Invia.cz – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 234 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

7. Apartmány Belveder, Hlohovec

📌 Kde ho najdete: K zámečku 570, 691 43 Hlohovec

Apartmány Belveder, Hlohovec

Více fotografií na Booking.com

Národní park Lednické rybníky patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším místům jižní Moravy. Nachází se zde slavné zahrady s rybníky, minaretem a lednickým zámkem. Blízká obec Hlohovec pak leží mezi dvěma velkými rybníky a rovněž se může pochlubit například zámečkem a krásným přírodním okolím. Právě zde, prakticky pár kroků od zámku i břehu rybníka, se nachází apartmány Belveder.

Jde o klidný areál s velkým a parádně vybaveným dětským hřištěm, kde budete mít své děti pod kontrolou přímo z okna apartmánu. Ideální místo pro vycházky, výlety, projížďky (je zde i půjčovna kol) a poznávání okolí nejrůznějšími způsoby. Apartmány jsou plně vybavené a vhodné i pro velké rodiny. Ty větší mají kapacitu až 8 osob. Nechybí vlastní kuchyně či koupelna.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 216 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více než 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Slevomat– 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více než 128 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

8. Merlin’s camp, Znojmo

📌 Kde ho najdete: Chvalovice-Hate 193, 669 02 Chvalovice

Merlin's camp, Znojmo

Více fotografií na Booking.com

Chcete si s dětmi užít parádní zábavu a dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat? Pak neváhejte a zamiřte do zábavního parku Excalibur City. Jde o jeden z největších zábavních parků v ČR s více než dvěma stovkami nejrůznějších venkovních i vnitřních atrakcí. Nesčetné prolézačky a skluzavky, hrady, motokáry, umělé vodopády, lodě s vodními děly, farma se zvířaty, technické muzeum, obchody a restaurace – a to je jen zlomek všech možností, které zde čekají. Za jeden den je nestihnete vyčerpat. Ale nebojte… budete mít, kde hlavu složit.

Součástí komplexu je i ubytovací areál. Bydlení je přitom zajištěno v mobilních domcích, které jsou velmi pěkně a kompletně vybavené. Pro děti to bude jistě velký zážitek. Přímo v tomto atraktivním kempu jsou další dětská hřiště, ale taky posezení či zázemí pro grilování. Excalibur City najdete v Hatích u Znojma.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 86 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,5 z 10 (velmi dobré) od více než 537 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

9. Wellness & Wine Hotel Volarik, Mikulov

📌 Kde ho najdete: 22. dubna 1000/28, 692 01 Mikulov

Wellness & Wine Hotel Volarik, Mikulov

Více fotografií na Booking.com

Hotel Volarik v Mikulově, „hlavním městě“ Pálavy, patří k nejpříjemnějším a nejexkluzivnějším hotelům na jižní Moravě. Ideální je pro romantickou dovolenou, ale stejně tak sem můžete vyrazit s celou rodinou. Nachází se zde velmi pěkná vnitřní dětská herna. A děti starší 12 let jsou vítány i ve zdejším wellness centru, které je vskutku nádherné. Součástí je velký bazén, saunový svět, nabídka masáží a dalších služeb a procedur.

Rovněž si můžete vychutnat skvělé jídlo v noblesní restauraci Crop, která nabízí i dětská menu, nebo si odpočinout a občerstvit se v letním baru u umělého biotopu. Zvenčí i zevnitř je hotel naprosto úchvatný. Zajisté nadchne i velmi náročné návštěvníky. Díky skvělé poloze navíc představuje ideální výchozí bod pro poznávání Pálavy.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (fantastické) od více než 844 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více než 564 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 76 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

10. Wellness Hotel Panorama, Češkovice

📌 Kde ho najdete: Češkovice 168, 678 01 Blansko

Wellness Hotel Panorama, Češkovice

Více fotografií na Booking.com

Panorama je rozlehlejší hotelový komplex, který najdete u obce Blansko (v obci Češkovice) – tedy v srdci Moravského krasu. Nejslavnější místo tohoto kraje, propast Macocha s Punkevními jeskyněmi, je od hotelu vzdálena jen cca 10 km. Panorama nabízí čtyřhvězdičkovou kvalitu ubytování a vybavení. Těšit se můžete i na velký venkovní bazén, farmu s koňmi a dalšími zvířátky, velké dětské hřiště (s koloběžkami, trampolínou či zastřešeným pískovištěm) i spoustu dalších možností pro děti.

Rodiče si pak zajisté rádi odpočinou ve zdejším skvělém wellness centru s krytým bazénem, saunami i vířivkou nebo si zajdou do baru potažmo se protáhnout do posilovny. Skvělá lokalita a vynikající hotel se vším všudy. Ideální místo pro rodinnou dovolenou, kde si přijdou na své děti i dospělí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 722 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více než 32 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,8 z 5 (fantastické) od více než 216 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

11. Statek Samsara, Blansko

📌 Kde ho najdete: Klepačov 236, 678 01 Blansko

Statek Samsara, Blansko

Více fotografií na Booking.com

Statek Samsara leží v kopcích a nádherné krajině Moravského krasu poblíž obce Blansko. Najdete zde dokonalý klid mezi loukami a lesy. Statek je zrekonstruovaný a přiléhá k němu na 6 hektarů pozemků, včetně rozlehlých pastvin. Je zde i velmi pěkné dětské hřiště či restaurace s venkovním posezením. Ubytovat se můžete v několika typech apartmánů, studií či pokojů s nádherným dřevěným nábytkem.

Aby toho nebylo málo, můžete se těšit i na wellness centrum s vířivkou nebo finskou a bio saunou. V blízkém okolí pak můžete navštívit propast Macocha či Punkevní jeskyně. Děti pak budou jistě nadšeny z lanového centra na dně lomu v areálu Velká Dohoda. Dospělí zde mohou vyzkoušet i své horolezecké schopnosti. Rovněž pro cyklisty je v okolí statku Samsara víc než dost příležitostí. Včetně singletrail okruhů v Jedovnicích a Mariánském údolí.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 677 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 186 návštěvníků
 • Hodnocení na Facebooku – 4,6 z 5 (fantastické) od více než 250 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

12. Baby hotel Karolínka a Babymlýn, Vranov nad Dyjí

📌 Kde ho najdete: Mlýnská 57, 671 03 Vranov nad Dyjí

Baby hotel Karolínka a Babymlýn, Vranov nad Dyjí

Více fotografií na Booking.com

Baby hotel Karolínka se nachází ve Vranově nad Dyjí. Jen asi 1 km od Vranovské přehrady. Jak název napovídá, jde o ubytovací zařízení, které vřele vítá rodiny s dětmi. Každý pokoj je zařízený v jiném stylu atraktivním pro malé návštěvníky.

Nechybí zde ani pěkná a velká vnitřní dětská herna a venkovní hřiště. Kromě hotelu Karolínka se můžete ubytovat i ve zrekonstruovaném mlýně. Babymlýn skrývá mimo jiné i wellness centrum s bazénem, saunou, vířivkou či herními prvky pro děti.

Info a recenze portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (fantastické) od více než 175 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více než 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů

Ze série článků a inspirací pro dovolenou s dětmi dále vybíráme:

Přidat komentář

3 × two =